Yüzbaşı
18 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Maçın bütün sorumlusu fernandes değil tabi ki ama sonuç olarak bir derbide de oyna kazandır. Takım 10 kişi kaldıktan sonra ne bir pası ne bir oyunu açması ne de bir çalım veya şutu oldu. Sözleşme için de çok para istiyor. Fernandes 4 milyonluk filan bir adam değil. Onun yerine 2 tane atiba gibi biri ileri orta saha biri de defans alalım yeterli.
Arkadaşlar eylül ayı yakınlarında yüksek linsans başvuruları ve kayıtları var. Benim amacım okul biter bitmez tecili bozdurup kasımda askere gitmek ama bu arada yüksek lisansa da kayıt olmak istiyorum.

Kayıt olduğum anda tecil işlemlerini okul yeniden başlatır mı ?
Başlattığı gibi tecili bozsam ne zaman askere giderim ?

Yardımcı olursanız sevinirim.
http://www.lcwaikiki.com/model.aspx?modelId=1397888&optionId=350358

Arkadaşlar linkteki pantolon tiplerini çok seviyorum. Bunlardan 4 tane alacağım ama kafamı kurcalayan bir şey var. Benim için pantolonun paçalarının ayakkabı üstünde toplanmaması çok önemli. Yani dar paça olmayacak. Bu pantolonlar ayakkabı üstünde toplanır mı ?
betis - real madrid
manu- west brom

santander - barca
porto - academica

valencia - mallorca
gs - gençlerbirliği

o Kuponlara süpriz bir maçım var daha belirlemedim. Bankolar hakkında ne düşünüyorsunuz.
telefona reset attım ( kapanma tuşu ve menü tuşuna beraber basarak ) şimdi telefonum açılmıyor. Şarja taktım şarj almıyor. hiç bir tepki yok ne yapacağımı bilemiyorum.
Blackberry bold 9700 telefonuma internetten tema yükledim ve telefon bozuldu. Telefnu açınca app error 602 yazıyor. Telefon bilgisayara da bağlanmıyor ne yapabilirim.
w995'in kamerası cazip duruyor ama sabah akşam fotograf çeken biri değilim. w960i nin Symbian İşletim Sistemi dikkat çekiyor hep duyardım ama neye yarar bilmem.
Telefon alıp uzun yıllar kullananlardanım. Hangisini almam mantıklı. Wifi özelliği ikisinde de var. Genelde opera filan yükleyenler olmus. hangisi bu konuda daha verimli ve son olarak da internetten video izlemek için hangisi idealdir. W995 biraz kaba gibi normalde onu alıcaktım. w960i daha estetik geldi o yüzden şuan acaip kararsızım bir yardımcı olun kardeşinize.

Unutuyordum neredeyse Mesaj hafızasını merak ediyorum iki telefonun da.
Konusunu aradım bulamadım. Neyse..

Dün Tv izlerken bu diziye denk geldim. İzlerken sürekli bana bir diziyi anımsatıyordu. Arkadaşlar pek dediğimi önemsemedi. " izle lan manyak mısın" dediler. :)
Gece aklıma geldi sabah kalkınca Friends'in ilk bölümünü arkadaşlara izlettirdim. Mekanın, karakterlerin benzediğini söylediler. Siz ne düşünüyorsunuz ?
- Geçen sene ÖSS sonuçları Temmuz 12'de açıklandı. Bu sene LYS sınav sonuçları Temmuz 15'te.
- Geçen sene Tercih başvuruları 23 temmuz - 3 Ağustos ( toplam 12 gün ) arasıydı. Bu sene 26 temmuz - 6 Ağustos ( toplam 12 gün )
- Geçen sene yerleştirme sonuçları ağustos 12'de açıklanmış.

Verilere bakılırsa bu sistem :
- 3 Gün sonra açıklama yapıyor.
- 3 Gün sonra klavuz yayınlıyor.
- 3 Gün sonra tercih başvurusu yaptırıyor.

Benim düşünceme göre Ağustos 15'te yerleştirme sonuçları açıklanacaktır.
- The Beatles olmasa Beatles olurlardı.
- Akranları gibi neden tutulmadığı anlaşılamayan gayet kaliteli müzik yapan bir o kadar da mütevazi rock grubudur.
- Sanki Beatles'la Rolling Stones'un arasında bir yerde gibi görünen, ama ikisinden de ayrı bir tadı olan grup
- Dünya üzerindeki en güzel bir kaç gruptan biri. hele bir de 60'ların sonlarına kadar yaptıkları işler yok mu...
kısacası süper bir olay!

Bunlar sadece bir kaç sözlük yorumudur.

The Kinks

The Beatles’la aynı dönemde ve hatta daha öncesinde olmasına rağmen bugün dünyada herkes The Beatles’ı bilir fakat The Kinks’i sadece belirli bir yaşı aşmış rock dinleyicileri bilir. Heavy Metal, Punk Rock gibi türlerin oluşmasına The Beatles’dan daha büyük bir etkisi vardır. Ama garip yapılarından ötürü şu anda neredeyse adları hiç anılmıyor. Üç beş reklam filminde «müzik» ve birkaç grubun müziğinde «sample» olarak geçiyorlar sadece.

Kendi iç işleri ile uğraşmaları ve müzik endüstrisi ile yaşadıkları çalkantılar yüzünden böyle bir haksızlığa maruz kaldılar belki de. Belki başka etkenler vardır, bilemediğimiz.

Birbirine benzettiğim insanlardan dem vurmuştum geçenlerde. Bu klibi izlerken bir tanesi daha aklıma geldi. Bu videodaki basçıya bakın bir de Hidayet Türkoğlu’nu düşünün. Benzetirim ben.

Bu klip 1964’ten kalma. Distortion’a Ray Davies müdahalesi ile çıkarılmış sesler bunlar. Distortion teknolojisinin o sıralarda yeni yeni oluştuğunu hatırlatmak isterim. Ray Davies kendince, örgü şişi gibi şeylerle halletmiş o işi .

The Beatles, menejerleri Brian Epstein’in ölümü ile dağılma eşiğine gelmesine rağmen The Kinks düşe kalka 1997’yi getirmeyi de başardı hani.

Bir teorim daha var o da Ray Davies’in dişleri. Ray şarkı söylerken dikkatinizden kaçmamıştır herhalde o «yaptırılmamış» dişler. Bence bilerek yaptırmamıştır. Dişleri ayrık olanlar şanslı olur gibi bir inanış vardır. Davies kardeşler, müziğe yön vermiş işte. Daha ne şansı olsun. Şarkı bugün dinlenildiğinde bile gücünü gösteriyor. Aradan 42 yıl geçmiş. 30 yıl boyunca bu şarkıyı çaldığınızı düşünün. 30 yıl boyunca çaldırdı halk kitleleri onlara bu şarkıyı. Basit bir yazıya iki revizyon geldiğinde deliren günümüz insanlarını düşünün sonra.
Kaynak : anatolianrock.com

Grup Üyeleri
Ray Davies - Feb 1964–1996 lead vocals, rhythm guitar, harmonica, keyboards, lead songwriting
Dave Davies - Feb 1964–1996 lead guitar, harmony vocals, occasional lead vocals and songwriting
Mick Avory - Feb 1964–1984 drums and percussion
Pete Quaife - Feb 1964 – June 1966, Nov 1966 – Mar 1969 bass guitar, backup vocals
Nicky Hopkins - 1965–1968 keyboards (session)
John Dalton - June–Nov 1966, Apr 1969–1976, 1978 bass guitar, backup vocals
John Gosling - 1970–1978 keyboards
Andy Pyle 1976–1978 bass guitar
Gordon John Edwards - 1978 keyboards, backup vocals
Jim Rodford - 1978–1996 bass guitar, backup vocals
Ian Gibbons - 1979–1989, 1993–1996 keyboards, backup vocals
Bob Henrit - 1984–1996 drums and percussion
Mark Haley - 1989–1993 keyboards, backup vocals

Diskografi

* Kinks (1964)
* Kinda Kinks (1965)
* The Kink Kontroversy (1965)
* Face to Face (1966)
* Something Else by The Kinks (1967)
* The Kinks Are the Village Green Preservation Society (1968)
* Arthur (Or the Decline and Fall of the British Empire) (1969)
* Lola Versus Powerman and the Moneygoround, Part One (1970)
* Muswell Hillbillies (1971)
* Everybody's in Show-Biz (1972)
* Preservation Act 1 (1973)
* Preservation Act 2 (1974)
* Soap Opera (1975)
* Schoolboys in Disgrace (1976)
* Sleepwalker (1977)
* Misfits (1978)
* Low Budget (1979)
* Give the People What They Want (1981)
* State of Confusion (1983)
* Word of Mouth (1984)
* Think Visual (1986)
* UK Jive (1989)
* Phobia (1993)

Birkaç tanıtım videosu

Tanıtım amaçlı açtım ama isteyen olursa fan kulübe dönüştürebilirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Türk Telekom
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.457
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 56.999 (Bu ay: 339)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 32 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.