Çavuş
23 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 160 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Allah ile kul arasında peygamberler dahil şeyh şıh veli evliya koyarak ibadet edenler ve buna çanak tutan, kendilerinin Allah dostu olduklarını ve kendi tarikatlarına katılanların kurtuluşa ereceğini söyleyen soytarılar Allah din ve mümin düşmanı, şeytanın dostudurlar." Namaz ile din ile Allah ile milleti sömürüp zenginleşirler.
Siyasette ve tarikat yapılarında bunlara çokça rastlanmaktadır. Kuranın öğrenilmesi ni istemezler, Kurandan okumazlar bilakis uydurma hadis hikaye anlatıp birazda yalandan ağlarlar ve Allaha bu yolla iftira ederler. Namazi gösteriş için kılarlar, el kol göz kaş işareti ile milletle alay ederler. Maun suresi ve humeze suresi bu tip münafıkları ne güzel anlatıyor.
Din ile sizi kim kandırmak isterse kurana sarılın. İster bakan başbakan milletvekili yada şeyh derviş veli ne olurlar ise olsunlar. Allah için doğruyu söylemekten korkmayın. Hz Yusuf kısasını okuyun. Allah onu uğradığı tum zulümden kurtarıp mısıra vezir kendisine resul etmişti.
Şimdiki halimizde ayni zulme karşı direneceğiz.Allah bize yeter
Pandemi sürecinde bu millete 2 milyar civarı yardım eden hukumet, tarikatlara 6 milyar tl mi verdi?
“Çevre Bakanlığı'ndan 2 milyar 441 milyon TL, Avrupa Birliği Başkanlığı'ndan 896 milyon TL, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 393 milyon TL, Maliye Bakanlığı'ndan 800 milyon TL kamu dışına aktarıldı. 92 kurumda buna benzer para transferleri görülmektedir.” Toplamda 6 milyar 216 milyon TL'nin kamu dışında kimlere aktarıldığının açıklanması gerektiğini vurgulayan Çıray, “Yoksul halkın alın teri ile kazandığı paraların, tarikatlara ve cemaatlere aktarılması kabul edilemez” dedi.
Hakan, "Bir tarikata ya da bir cemaate gönül vermiş bir insanın devlet kademelerinde görev almasına hiç karşı değildim ben. Çok yazı yazdım bu konuda. 'Ne yani? Adam cemaatçi ya da tarikatçı diye devlet kademelerinde görev alamayacak mı?' falan diye... Ama FETÖ vakasını görünce... Bu yaklaşımım allak bullak oldu. FETÖ vakası ne demektir? En basit, en yalın, en dört başı mamur bir şekilde şu demektir: Bir cemaate gönül vermiş bir insanın; general, hâkim, savcı, daire başkanı, özel kalem müdürü, müsteşar, Emniyet müdürü olduğunda... Devlet hiyerarşisini bir tarafa bırakıp bağlı olduğu cemaatin hiyerarşisine tabi olması demektir." düşüncesini dile getirdi. 
Hakan, "Bu tanımlama, tarikatlar için de geçerlidir. Adam, tarikatının şeyhine kendisini öyle bir adıyor ki... Devlet hiyerarşisi ile tarikat hiyerarşisi arasında bir tercih yapmak zorunda kalınca... Hiç düşünmeden tarikat hiyerarşisini tercih ediveriyor. Adamın bağlı olduğu tarikatın devletle bir meselesinin olup olmamasının bir önemi yok. Müridin kendisini tarikatına adamış olması... Hem tarikat ileri gelenlerinin, hem de uluslararası odakların iştahını kabartmaya yetip de artıyor bile. Tarikat ileri geleni, 'Ben bundan niye yararlanmayayım' diyor. Uluslararası odak, 'Buradan bana bir pay çıkar mı?' diyor. Yani apaçık bir potansiyel tehlike var burada. Bu tehlikeyi görmemiz ve buna karşı bir şeyler yapmamız gerekiyor." ifadesini kullandı. 
Her devrin adamı ahmet hakan böyle söylemiş. Bana göre son zamanlarda yaptığı en güzel tespit ... günaydın ahmet hakan gunaydin!
Inşallah hükümette farkına varır yoksa korkum bir 15 temmuz daha yaşamaktan...
Cumartesi günü yapılan açılışın ardından Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinden 300 fabrikanın bulunduğu liste yayımlanınca ‘yeni fabrika’ denilen şirketlerin aslında 10 yıllık, 15 yıllık hatta 45 yıllık işletmeler olduğu ortaya çıkmıştı. Yapılan açıklamada yeni yatırım yapan fabrikaların listeye eklendiği belirtildi ancak listede yeni yatırım yapmayan Şireci Tekstil de yer alıyor. 1997 yılında kurulan Şireci Tekstil 2’nci ve 3’üncü Organize Sanayi Bölgeleri’nde 4 fabrikası ile faaliyet gösteriyor.
Bu fabrikalardan 3 taneside yenilenen tuvaletler sebebiyle listeye dahil edildiği belirtiliyor.
2023 den sonra gaz çıkacak fatura düşecek 2071 de insansız tank müjdesi antepte dedemin zamanında acılan fabrikaların yeni diye açılıp 45 bin istihdam edilmesi.... hayal ile iktidar olmaya çalışıyorlar. Bu millet hala bıkmadı aptal yerine konulmaktan.
Arkadaşlar sizleri sıkmadan kısa keseceğim. Selcuklunun yıkılışında devlete sızan batini tarikatı, osmanlının yıkılışında babailer naksibendiler şeyh bedrettin vs gibi tarikatlar büyük rol oynamıştır.Cumhuriyet tarihimizde ise hain fetocu ( saidi nursi" şimdi birçok isim altında nur talebeleri olarak sanal alemde ders dedikleri şeyleri anlatiyorlar) müridleri, cumhuriyeti ve kurulu düzeni yıkmak için harekete geçmişler fakat boylarının ölçülerini almışlardır. Ama şimdi fetocu hainlerin boşalttığı bir takım makam mevki ve memuriyete liyakatsiz tarikat müridleri atanmakta atanamayanlar ise torpille memur yapılmaktadır. Unutmayın tarih tekerrürden ibarettir. Ya devlet başa ya kuzgun leşe.....
Bilindiği üzere Türkiye cumhuriyetinde üç büyük tarikat aynı FETÖ taktiği olarak devletimizin kılcal damarlarına sinsice sızıyorlar. Sağlık emniyet orduda çok sayıda menzil tarikatı adamları, yargı milli egitim ve emniyet ismail ağa ve iskender ağa ,diyanet iç işleri dış ışleri ve devlet personel müdürlüğünde her üç tarikatın adamları köşe başlarını tutmuş olduklarına dair bir çok yayın yapıldı. Ayrıca yazılı sınavlarda geçemeyen kendi adamlarını kadrolara sokabilmek için sınavları kazanan bir çok vatan sever genci mülakatlarda eleyerek, kodro boşluğu var denildi, ardından baraj puanları indirildi ve yazılı sınavda çok düşük puan alan kendi adamları mülakata sokularak memur yapıldı. FETÖ terör örgütünün oluşturduğu yazılı sınavdan sonra mülakat sistemini şimdide aynı şekilde bu tarikat terör örgütleri kullanıyor. Devletimizin savcıları göreve lütfen yoksa görev yapacağınız bir devlet kalmayacak.
2010 ve üstü yıllarda polis sınav barajları 38 puana kadar düşürüldü binlerce fetocu polis yapıldı baş polis diye bir rütbe uydurulup askeri tim düzeni kurmaya calistilar
Karayolları genel müdürlüğü hazine garantili yolları yapan müteahit lere ödeme yapabilmek için 3 cü defa ek ödenek talep etmiş... 10 milyar cık. Pandrmi sürecince insanlara verilen de 10 milyar tl idi . 5 müteahhit =83 milyon vatandaş.
Benim aklım almıyor bu paralar sadece müteahit lere gitmiyordur. Sayın savcılar vatan sever yöneticiler harekete geçin resmen soyuluyoruz. Ey savcılar yarın mahşerde hesap veremiyeceksiniz. Size Alemlerin rabbi "benden değilde aciz kullarımdan korktunuz geçici dünya hayatına daldinizda bu kadar kulumun hakkına girilmesine göz yumdunuz" derse ne diyeceksiniz iki elim hepinizin yakasında huzuru mahşerde hesap vereceksiniz
TTB kapatılması ve yöneticilerin yargılanması ni isteyen sayın bahceli, bu yasakçı zihniyet ve karşıt görüşlü her insanı hainlikle sucladiginiz ve bu ülkede yaşayan Türk milletini böldüğünüz ve bu milletin çıkarlarına karşı bir avuç yandaşı koruduğunuz için, bir mhp li milliyetçi vatanperver ve ülkem milletim için dağ başlarında görev yapmış biri olarak derhal istifa edin. Türk milliyetçilerinin önünü acın yoksa sizin yüzünüzden milliyetçi kalmayacak.
Uzun süredir iktidarın gündeminde olan baro düzenlemesi avukatların "baroları böler" itirazlarına rağmen MHP-AKP ortaklığıyla Diyanet'in Ankara Barosu ile yaşadığı polemik sonrası yasalaştırıldı.
Söz konusu düzenlemenin üzerinden aylar geçmesine rağmen Ankara ve İstanbul'da dahi baro kurmak için gerekli olan 2 bin avukat imzası toplanamadı.
Yasa gereği en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu ilde 2 bin avukatın imzasıyla yapılacak başvuru sonucunda yeni bir baro kurulabiliyor.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AKP'deki "Pelikan" denen ekibin önde gelenlerinden olduğu iddia edilen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi  Selman Öğüt, “İstanbul’da 50 bine yakın avukat var. Baro kuralım dedik, aylardır 2000 imza toplanamadı. Bu ayıp bize yeter"
Önerim yeni yasa hazırlanıp 2000 imza şartı 3 kişi bir araya gelip davul zurna barosu kurabilir. Olarak degistirilsin. Beraber çalıp beraber oynarlar.
Sayın ıçişleri bakanı, ülkemizde bisiklet ile yada korumasız gezmenin mümkün olmadığı sonucunu çıkaracak bir kelam etti. Sıkıyorsa korumasız bisikletle git işe dedi,AYM başkanına.
Bir vatandaş olarak ben her yerde korumasız gezebiliyorum sayın bakanım ya siz? Zırhlı makam aracı ve onlarca koruma olmadan gezebiliyor musunuz?Sayın bakanım bu söylediğiniz söz canını hiçe sayarak görev yapan Türk güvenlik görevlilerine hakarettir.
Hakkında
Hakkımda:
devletime kurşun sıkacak herkes ölecek yaştadır.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 50
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 663
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 417)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.351 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.