Teğmen
27 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba

Yaklaşık 5 yıl önce kamulaştırma kapsamına alınan arsamız için çevre parsellerin neredeyse %90'ı bedelleri ödenerek kamulaştırma defteri kapatılmıştır. Fakat bizim arsa daha sonra imar tadilatına sokularak daha değersiz (değeri daha düşük) bir arsa gösterilerek yeri değiştirilmiştir. Belediye arsamızı hiç etti diyebiliriz. Değer kaybına uğradık. Önceki arsamız daha değerli idi. Şimdi bize verilen arsa çok kötü yerde. Kuytu köşede. Zararımız bence çok büyük.

Bu sorun için bir çok kişi ile görüştüm. Genel olarak görüş hiçbirşey yapamayacağımız yönünde. İmar planının iptali ya da imar uygulamasının iptali gibi şeyler istemiyoruz. Sadece değer kaybının telafi edilmesi ile ilgili, imar tadilatına göre talebimiz olabilir mi?

Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Merhaba

Vestel 55" TV ' iki kere tarama yaptım.

Hiçbir sorun gözükmüyor. Tüm kanallar gayet iyi gösteriyor.

Ancak Show Tv ve Habertürk TV yi açınca ilk 10-15 sn iyi gibi gözükürken birden donma ve görüntü atlama meydana geliyor.

sonra yine 10-15 sn iyi ve sonra yine bozulmalar.

Acaba sorunun kaynağı nedir?

Yan odadaki LG TV markalı televizyonumda böyle bir sıkıntı yok.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkkürler
"Resim yazısını veya sayfa numarasına eklenecek bölüm numarası yok" diye bir numara alıyorum

Acaba neden
Merhaba
şirin mi şirin bilgisayarım vardı

Eşim yanlışlıkla recovery yapmış bilgisayara (laptoba)

şimdi bilgisayar ilk günkü gibi oldu

Ancak recoveryden önce c ve d diye ayırmıştım

Şimdi d yok ve içinde dosyalarım vardı

ve masaüstünde duran dosyalrım silinmiş

Nasıl kurtarablirm
Merhaba 2010 yılbaşında corsa 1.2 easttronic araba aldım.

Arabayı yılbaşının hemen ertesi günü aldık.

Biraz aceleye geldi sabredemedik ama burda 1-2 soru sormak istiyorum.

1- Araba ile döküman verirken sadece kasko- mtv ve cd/mp3 çaların kullanım kılavuzunu verdiler.

Arabanın kullanım kılavuzunu veriyorlar mı yoksa vermiyorlar mı?

Bu nu bulamadım.

2- Arabayla birlikte kumaş orjinal corsa paspası verdiler sizce kauçuk paspas almalımıyım yoksa almamalımıyım.?

3- Arabayı alırken park sensörü ve kartel koruması takacaklardı alırken biraz aceleye geldi.

SOnra sizi çağıracağız dediler ama arayan yok.

Park sensörü ve kartel korumasını orjinal mi takıyorlar acaba bilgisi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler
Harici bir monitörle laptıpu kullanabiliyorum da Kendi monitörüne görüntü vermiyor laptıpum

Teknik servisi aradım.

Kayıt açtılar kargo gönderceklermiş...

Bu işe ne diyorsunuz
Merhaba arkadaşlar

Kocaeli Depremden 10 gün sonra silivri otoban yolunda emektar reno 9 aracımızın takla atması ve pert olması ile honda civic ile tanıştık.

O gün 3-4 aylık olan arabayı bu zamana kadar kullandık. Yaklaşık 10 sene bizi hiç yarı yolda bırakmadı. Arabadan genel olarak memnunuz. Fakat ilk olarak birkaç sevmediğim özelliğinden bahsetmek istiyorum.

araç biraz yol sesini içeri geçiriyor. Bu hondaların bence genel bir sorunu.

Biraz da alçak araba. bu nedenle kasis konulan yerlerde altı çok sürtmektedir. ve kapıyı açtığınızda kaldırıma kapı alttarı çok sürtmekte. Birde hondanın kaportasından azıcık şikayetim. Hemen yamuluyor kerata.

Ama gelgelelim bunca sene gık demedi. Motorun şanzımanın hiç sorun çıkardığını görmedim. Bırakın şanzımanı araç donanımı ile ilgili bir sorunla karşılaşmadım. Acayip geniş, yakıtı uygun aile için ideal. Ayrıca tasarımıda güzel ve modifiye için tercih edilen arabalar arasında.

Şimdi arabamı satıyorum. Araçdan memnuniyetsizlik için değil de biraz da eşim nedeni ile satıyorum. Eşime büyük geliyor araç. Biraz da büyükçene bişi. her yere sokamıyor eşim bunu.

Şimdi otomatik şanzıman bi araç bakıyoruz. Biraz da bayana uygun. Bakalım ilana verdik arabayı.
Link aşağıda ki gibidir.

http://www.sahibinden.com/110_000_km_1999_model_sahibinden_honda_civic-69WQQaXQQ18724599WQQpXQQdisplayitem

Gözümüz honca jazz da ama opel corsanın yeni kasaları da düşünüyoruz. Jazz lar biraz fiyat bakımından uçmuş. Sizinde düşüncelerinizi alabilir miyiz. Ne önerir siniz.

Tavsiyeleriniz için şimdiden tşk
merhaba

şu an belçikayı aramam gerekiyor

ben tr deyim
yardımcı olabilir misiniz?
baya önce bir ses sistemi almıştım.

4+1 sistem
creative marka m4500 model olan işte

PC de kullanmak için ve kullanıyordum da

onu kutuya kaldırmıştım. şimdi lcd tv aldım

Lcd tv sony marka.

ben bu sistemi buna bağlayabilir miyim acaba.

bağlantılar uyumlu mu bilgisi olan varsa çok sevinirim.
Merhaba

arabam 99 model 1.4 is modeli benzinli düz bir araba.(honda civic)
Araba da klima yok ve 20.000 km de satın aldık.

90 bin bakımı 97bin de yaptırdım
Yapılan tek şey yağ değişimi yağ filtresi ve cam suyu idi.

masraf 170 ytl idi.

arabam 103 bine geldi ve triger kayışı değişmesi gerekiyordu.

İzmir Honda Uzuner yetkili servise gittim.
arabanın 100.000 bakımı 750 tl civarı olur dedi.

içimden çüş dedim.

Özel servis olan Honda Ali'ye gitttim.

450-500 ytl olur dedi.

Ne yapcaz derken sanayideki arkadaşıma uğradım. Bana tavsiyesi ile hareket ettim.
Yan dükkanından triger kayışı ve rulmanı (honda civic e uygun olan) alternetör kayışı ve direksiyon kayışı(dayco marka) toplam da 100 ytl ye anlaştım.

10W-40 magnetec kullanıyor servis bende bir dükkandan 10-40 kuveyt malı 40 tl ye 4 lt lik yağ aldım.
Benzin filtersi , hava filtresi ve yağ filtresi de toplam da 30 ytl tuttu(Sanayide filtreciden aldım)

Gittim bi motor ustası ile anlaştım.
125 ytl ye.

2 saatte değiştirdi...

toplamda 300 tl tuttu.

nasıl yaptım sizce iyi mi??...
Hakkında
İlgi Alanları: Biyo mühendislik
Forum İmzası:
Yeni bir hayata başlıyorummm
Hakkımda:
Orta yaşa girdim
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Skoda SuperB 2020 Elite
Otomobil
Audi A3 2013 Sportback Ambition
Mobil cihaz
Xiaomi Resmi Note 8 Pro 128 Gb
Operatör
Vodafone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 436
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 41.750 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.