Binbaşı
11 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 646 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba, dün bir telefon buldum. Samsung J7 Prime. Stock rom kurulu üzerinde. Telefon bulduğumda kapalıydı, eve getirdim şarja taktım sim kart pin istedi o yüzden sim kart işi yaş. Gittiğim mağazalar da yardımcı olamayız dediler. Maksadım numaranın sahibinin bulunmasıydı ama hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler. Polise neden gitmedin diyen olursa, annem babam polis ve orada dönen itliklerden de haberimiz oluyor. Uzun lafın kısası kimseye güvenemedim diyelim.

Dedim o zaman iş başa düştü. Sim kartı çıkarıp telefonu açtım gel gelelim bu sefer de karşıma desen kilidi çıktı. Desen kilidini geçebilsem rehberden falan birine ulaşabilirim diye düşünüyordum ama o iş de yattı.

ADB üzerinden gesture keyi silmek için uğraştım ama "adb shell" kodunu girince "error: closed" hatası aldım sürekli. Dedim twrp yükleyeyim, oradan dosya yöneticisini kullanır elle silerim. TWRP de kuramadım, odin ile .tar dosyasını atarken hep fail yedim. Bu arada bunu "download mode" ile yaptım. Ne yaparsam yapayım TWRP de yükleyemedim.

Sonuç olarak içerisindeki dosyaları patlatmadan bu cihazın desen kilidini aşmam gerek. Belki sahibinin içerisinde önemli dosyaları vardır falan yazık olmasın. Eğer desen kilidini aşabilirsem içerisindeki numaralardan sahibine ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Yardımcı olmak isteyenlere de şimdiden teşekkürler :)

Arkadaşlar merhaba. Azılı bir W7 kullanıcısıyım. Tasarım işleriyle uğraştığım için "MECBUREN" W10'a geçmek zorundayım. Adobe sağolsun artık W7 desteklemiyor. Bir süre W7-W10 çift sistem olarak kullandım ama bu da yorucu olmaya başladı. Bir süre tek sistem W10 deneyeceğim, ısınamazsam mecbur W7. Sonra da W7 ölünce Linux kullanırım herhalde. W10 o derece nefret ettiriyor kendinden.

Bir süre W10 denemek istiyorum. Ama mümkün olduğunca W7'ye yakın bir tecrübe istiyorum.

Şimdiye kadar toplamda 4 defa W10 kullanma girişimim oldu. Biri hariç hepsinde teamOS üzerinden indirdiğim isoları kullandım.

İlkin pcyi aldığımda içinde yüklü geldi. Monitörüm 144hz olduğu için klasik olarak hz ayarını yapmak için masaüstü sağ tık, ekran çözünürlüğü diye ilerlerken gelişmiş seçenekler kısmının olmadığını gördüm.

Yani yıllardır yeri değişmeyen şeyin yeri değiştirilmişti. "Dalga mı geçiyorsunuz lan?" diyerek anında silip W7 yükledim.

Daha sonra Forza oynamak için yükledim, salak virüs şeysi yüzünden sildim.

Üçüncü denemem de aynı şekilde sonlandı.

Dördüncü denememde nedense ani donmalar yaşıyordum. 3-5 saniye kilitleniyordu bilgisayar, dayanamadım sildim.

Şimdiiii, gelelim derdime.

Metro arayüzünden nefret ediyorum, bilgisayarın kullanıcısı ben miyim sistemin kendi mi gibi ikilemlerden nefret ediyorum. Defender, virüs tarama zımbırtısı, kafasına göre arkaplanda işlem yapması, güncelleme indirmesi konuları beni İFRİT ediyor. Cidden kodlayanını bulup ağzını ayaklasım geliyor. PC'nin bana "kankacım sen malsın bak bu böyle olacak, hadi git bi nefes al az ben kullanayım" triplerine girmesini istemiyorum. Resmen çıldırtıyor beni.

Classic sheell ile başlat şeysini ve metro arayüzünü nasıl atlatacağımı buldum. Ama geri kalan kısım hakkında bir fikrim yok. Bir kısım diyor ki enterprise sürümünü kullan, bloatware yok, temiz sistem. Ama onun da en güncel hali nedir ne değildir bilmiyorum.

Önerilerinize, yardımlarınıza açığım. Şimdiden teşekkürler.

Dokular tamamlandı, videolara başlandı. Ocak dönemi final dönemim, şu an için bazı texturelarda kayıt yapamıyorum. Çevirileri tamamlanmış olsa da istenilen formata sokabilmiş değilim. Bu sorun üzerinde çalışıyorum. Şubat ayında yama çıkış yapmış olacak. Daha önce de söylediğim gibi, bu tamamen keyfi bir proje. Neden erken neden geç demeyin. Öncelik vermem gereken şeyler var.

Güncelleme:

Buyrun. Son durum. Kopma sayısı 800'ü aştı. İnternet ip düşmesi sorunları daha buraya yansımıyor. Bi tık fazlası kadar da onlar var. Mükemmel hizmet devam ediyor. Teşekkürler türknet.

Yeni sisteme mi geçtiler ne yaptılar, önceki kayıtlar da kayıp.

Temmuz başında Superonline VDSL aboneliğinden Turknet VDSL aboneliğine geçtim. İki kurumun da bulunduğum yerde altyapısı yok. İkisi de TTNET altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Buraya kadar bir sorun yok.

Superonline kullanırken günde 3-5 kopma yaşadığım oluyordu. Bazen sapıtıp 10-15 olduğu da oluyordu, ama nadir. 24 mbps kullanıyordum. Turknete geçerken dedim ki, bakın böyle böyle bir kopma problemim var. Bunu sizde de yaşayacaksam geçmemin bir manası yok. Bana dediler ki, olur mu efendim gerekirse saha dolabına müdahale ettiririz, hallederiz, süperiz uçarız kaçarız dediler. Aynı şehirde 4 farklı arkadaşım daha kullanıyor Turknet, başka şehirlerde 5-6 arkadaşım daha kullanıyor, sorun yaşamıyorlar. Dedim demek ki bişiler yapıyor bu adamlar, peki.

Temmuz başında geçişim yapıldı. Geçtim geçeli çok afedersiniz ama kıçı başı ayrı oynuyor internetin. Superonline'a modemi teslim ettikten sonra yeni modem aldım. Sadece Turknet bağlantısı ile kullandım. 23 Temmuz - 8 Ağustos arası modem tamamen kapalıydı, evde değildim. Evden ayrılırken 120-130 civarlarında bir yeniden bağlanma sayım vardı, yani temmuz başından 23 Temmuz'a kadar. Şu an ise, 8-10 Ağustos arası, 200 küsürü geçtim. Yani toplamda 90'dan fazla kopma yaşadım.

Şöyle bir durum daha var. Eğer DSL sinyali kesilmezse, ne modeme ne de Turknet sistemlerine kopma olarak yansımıyor. Ama modemin ipsi düştüğü için DSL sinyalim olsa dahi internetim kopuyor.

Saha dolabı evime aşırı yakın. Görseli bırakacağım.

Şuradan şuraya ne oluyor da kopma yaşanıyor? Markette olsun sağda solda esnaf olsun kime sorsam internet kopmalarından şikayetçi. Herkes farklı bir internet sağlayıcısı kullanıyor.

Şimdi bakın, bu olay Turknet ile alakalı değil, orası belli. AMA BANANE!? Sen bana hizmet sağlayacaksan sağlayacaksın. Ciddi söylüyorum azılı Türknet düşmanı olacağım az kaldı. Gidip kablolarını da keserim saha dolaplarını da yakarım, sizin yüzünüzden 2 gündür bir dosya upload edemedim. Daha bi de daha önceki destek talebimi, 8 saattir kopma yaşamıyorsunuz diyerek kapatmışsınız.

Arkadaşım siz ciddi misiniz? Neyin amatörlüğü bu? 2-3 gün hatta 1 hafta denemeden, 8 saattir sorun yok diye destek talebini kapatmak nedir? Tekrar eve ekip falan mı göndereceksiniz şimdi?

------EDİT--------

Evet tahmin ettiğim gibi diyorlar ki eve ekip gönderelim

quote:

09.08.2020 14:48
Telekom Sistem Mesajı
Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 08-08-2020 19:01:19
Görev : OTOMATİK ARIZA TESPİT
Görev Bildirim Zamanı : 09-08-2020 11:36:00
Arıza ID :2020080900074870625
Ekip Tipi Açıklama : Sistem Kontrol(Arıza Tespit Uyg.)
İş Emri ID : 2020080900170058510
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

quote:

10.08.2020 13:35
Telekom Sistem Mesajı
Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 08-08-2020 19:01:19
Görev : ISLAH
Görev Bildirim Zamanı : 09-08-2020 11:36:00
Arıza ID :2020080900074870625
Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi
İş Emri ID : 2020080900170057705
İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
Log : HATTIN KONTROLÜ YAPILMIŞTIR - ARIZA TESPİT EDİLMEMİŞTİR
İşlem Sonuç Kodu : TT / MÜŞTERİ KAYNAKLI ARIZA YOK
İşlem Sonuç Grubu : TT / Müşteri Kaynaklı Arıza Yok
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

quote:

12.08.2020 09:32
Arıza Kaydı Teknik Durum Bilgileri
Arıza kaydı kapatıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : 35M/32K.PRF|3M/32K.PRF
Upload Çıkış Gücü : 7.2
Download Çıkış Gücü : 14.5
Upload Kapasite Hızı : 19503 kbps
Download Kapasite Hızı : 62895 kbps
Upload Mevcut Hızı : 3070 kbps
Download Mevcut Hızı : 35833 kbps
Upload Noise Margin : 24.2 dB
Upload Attenuation : 29.8 dB
Download Noise Margin : 17.9 dB
DownloadAttenuation : 17.1 dB

quote:

ben Barış S. Arızanız ile ilgili bilgi aktarmak adına sistemde kayıtlı numaranızdan aradım fakat yanıt alamadım. Arızanız ile ilgili Türk Telekom ekipleri hattınızı, ankastre kutusuna kadar sağlama aldıklarını ve sorunun iç tesisatınızdan kaynaklı olduğunu bana ilettiler. Bunun için bina girişindeki ankastre kutusundan itibaren daire içerisindeki kabloları, cihazları, bağlantı noktalarını bir elektrikçi yardımı ile kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz biz bu kontrol için özel bir ekip yönlendirebiliriz. Göndereceğimiz ekip tüm bu noktaları kontrol ederek, arızanızın giderilmesi için gerekli işlemleri yapar. Bu hizmetimizin 99 TL’lik bir karşılığı bulunmaktadır. Bu ücret bir sonraki faturanıza tek seferde yansıyacaktır. Ayrıca iç tesisatta herhangi bir sorun tespit edilemezse size hiçbir ücret yansımaz. Cihaz arızası, ekstra kablo (metresi 4,5 TL) ihtiyacı gibi durumlarda ekstra ücretler çıkabilir. Gelen ekibimiz bunun bilgisini mutlaka sizinle paylaşır. Ek olarak gelen ekiplerimiz sıva altı arızanız var ise buna müdahale edememektedir. Bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz; kaydı tekrar açarak talebinizi içeren notu bizimle paylaşabilirsiniz. İyi günler diliyorum.

0216 205 08 97 diye bir numaradan arandım az önce. Ad soyad bilgilerim vardı. Türknetli olduğumu biliyorlardı. Ama gel gelelim arıza kaydımı vs göremiyorlardı. Bir kadın konuşuyordu telefonda.

Neymiş devlet yeni bişiler şettirmişmiş, internet hizmeti bişilerden dolayı tv hizmeti olarak geçecekmişmiş, bundan sonra 2 farklı faturam olacakmışmış, biri televizyon biri internetmiş. TV 50 TL, internet 39 TL'ymiş bilmem ne de bilmem ne. Hatta diyor ki, pandemi dolayısıyla ekipler evimde fazla durmamışmış, sadece internet bağlantısını yapmış çıkmışlarmışmış, tv hizmetim kurulamamışmış, külliyen yalan. Direkt geçiş yapıldı, evime ekip falan gelmedi.

Zaten arıza kaydımı bilmemesinden kıllandım, dedim ki bu yasa mıdır ne zıkkımdır ne zaman yürürlüğe koyulduysa, benim anlaşmam 1 ay önce başladı zaten, benimle alakası olmaması gerekiyor, benim anlaşmam neyse ben ondan sorumluyumdur başkasından değil vs vs diyordum. ÇAT, telefonu suratıma kapattılar. Aman dikkat edin. Bana direkt dolandırıcılık girişimi olarak geldi.

Aksi bir durum varsa konuyu silerim, ha yok değilse konuyu öne çıkaralım, bir sürü Türknet kullanan insan var.

Ekleme: Konuyu Türknet alt forumuna açmıştım ama oradan insanlara pek ulaşamayacağını düşündüğüm için buraya da açmaya karar verdim.

orj konu: https://forum.donanimhaber.com/turknet-adi-altinda-dolandiricilik-suphesi--144664490

0216 205 08 97 diye bir numaradan arandım az önce. Ad soyad bilgilerim vardı. Türknetli olduğumu biliyorlardı. Ama gel gelelim arıza kaydımı vs göremiyorlardı. Bir kadın konuşuyordu telefonda.

Neymiş devlet yeni bişiler şettirmişmiş, internet hizmeti bişilerden dolayı tv hizmeti olarak geçecekmişmiş, bundan sonra 2 farklı faturam olacakmışmış, biri televizyon biri internetmiş. TV 50 TL, internet 39 TL'ymiş bilmem ne de bilmem ne. Hatta diyor ki, pandemi dolayısıyla ekipler evimde fazla durmamışmış, sadece internet bağlantısını yapmış çıkmışlarmışmış, tv hizmetim kurulamamışmış, külliyen yalan. Direkt geçiş yapıldı, evime ekip falan gelmedi.

Zaten arıza kaydımı bilmemesinden kıllandım, dedim ki bu yasa mıdır ne zıkkımdır ne zaman yürürlüğe koyulduysa, benim anlaşmam 1 ay önce başladı zaten, benimle alakası olmaması gerekiyor, benim anlaşmam neyse ben ondan sorumluyumdur başkasından değil vs vs diyordum. ÇAT, telefonu suratıma kapattılar. Aman dikkat edin. Bana direkt dolandırıcılık girişimi olarak geldi.

Aksi bir durum varsa konuyu silerim, ha yok değilse konuyu öne çıkaralım, bir sürü Türknet kullanan insan var.
u block kullanmama rağmen güzel gizlemişler az daha kafayı kırıyordum.

şu kırmızılı alana tıklayıp arkada oynayan reklam zımbırtısını görünür hale getiriyoruz ardından da artık hangi reklam engelleyiciyi kullanıyorsak ister sağ tıklayıp öge engelle diyoruz ister embed youtube zımbırtısını süzgeçlere ekliyoruz.

hadi geçmiş olsun.
Mide bulandıran moktan bir facebook sayfasının paylaşımı
https://www.facebook.com/131976427012616/posts/917652405111677/

Ne desem boş. Sinirimden yazdım yazdım sildim. Konuşursam harbiden ağır konuşacağım.
Link:
https://streamable.com/abi9i

quote:

"laiklik ve atatürk" karşıtlarının iyi seyredip idrak etmesi gereken tartışma.
önce izleyelim.

bakın, bu insanlar yıllarca saddam hüseyin tarafından yönetildi, sonra sözde demokrasi getiren abd tarafından.
şimdi hala karışıklar ve kurtuluşu atatürk'ün kurduğu cumhuriyet ve laik düzende arıyorlar, atatürk'ün sisteminin ülkelerinde olmasını arzuluyorlar.

peki biz ne yapıyoruz?
halihazırda ulu önder'in kurduğu sistemi 16 yıldır sistematik bir şekilde yıkıyoruz.

dilerim sonumuz ırak gibi olmaz.

altay horda

ekşide gördüm paylaşayım dedim.

----1.40 tan itibaren nasıl kullanıldığını görebilirsiniz-----

Reddit Sayfasıhttps://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/8mbtjx/how_to_check_your_personal_game_data_for_banned/

GitHub Sayfasıhttps://github.com/ge-ku/Ban-Checker-for-Steam

Steam API key içinhttps://steamcommunity.com/dev/apikey

Firefox içinhttps://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/ban-checker/

Chrome için
https://chrome.google.com/webstore/detail/ban-checker-for-steam/canbadmphamemnmdfngmcabnjmjgaiki

Tüm CSGO maçlarınız
https://steamcommunity.com/my/gcpd/730/?tab=matchhistorycompetitive
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Anakart
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.729
İkinci El Bölümü Mesajları: 123
Konularının görüntülenme sayısı: 63.309 (Bu ay: 1.609)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.049 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.