Çavuş
06 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yaklaşık altı ay boyunca c2.me kullandım, bu süre zarfında eser miktarda iyi zaman geçirmeme rağmen, yaklaşık bir haftalık iki haftalık ve çoğunlukla karşı tarafın gizli olduğu konuşmalar yaptım. Bir arkadaş c2.me klonu olan Ribony'i önerdi, ama uygulamanın üyelerinin kalitesizliği ve uygulamanın tasarımından kaynaklanan rahatsızlıklar Ribony'de ömrümün uzun olmayacağını söylüyor.

Kısaca, ilgi alanlarımla alakalı şeyler konuşacabileceğim, üyelerinin yaş ortalamasının minimum 18 olduğu bir chat uygulaması biliyor musunuz?
Bir AMA de benden gelsin dedim. Sorularınızı sıralayın, boş vaktimde cevaplamaya değer olanları cevaplayacağım.
Merhaba gençler,Yakın bir arkadaşım 2018'de DGS'ye girecek, KAF serisinden de bahsedip duruyor. Yakın bir zamanda doğum günü olduğu için bursumdan para arttırıp kendisine doğum günü hediyesi olarak bu seriyi satın almayı düşünüyorum. Kitaplarını ve konu anlatımlarını YGS/LYS'de derece yapanlar kullanıyor demişler (ben kullanmadım ), bu yüzden kitapların zorluğu hakkında en ufak bir fikrim yok.Eğer gerçekten DGS seviyesinin üstünde soruları ve konu anlatımları varsa, arkadaşıma başka kitaplar hediye edeceğim. Yorumlarınızı bekliyorum.
Merhaba,

Boğaziçi Üniversitesi tercihi yapan, ama İzmir'de yaşadığı için Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı'na katılma şansının düşük olduğunu düşünen bir arkadaşımın, bu sınava Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanan tüm öğrencilerin mi yoksa yalnızca Hazırlık Sınıfı atlamak isteyen öğrencilerin mi gireceği konusunda bir sorusu var.

Arkadaşım Hazırlık Sınıfı okumak istediği için sınava katılmayı düşünmüyor, sınava katılmaması durumunda bir sorunla ya da yaptırımla karşılaşır mı?
Bundan beş altı sene öncesi oynamıştım. Senaryosu basitti, kırmızı ve mavi takımlar vardı ve oyuncular birbirlerini öldürmeye çalışıyorlardı. Sanırım düşman bölgesinden bayrak alıp kendi bölgene götürme olayı da vardı. Birkaç gündür düşünüyorum ama bulamıyorum, acaba oyun hala duruyor mu ve duruyorsa adı neydi?

Web üzerinden oynanılan flash bir oyundu, üye olmanız gerekiyordu ve düşman öldürdükçe bir puan alıyor o puanla rütbe atlanıyordu.
Hakkında
İlgi Alanları: Elektrik, bilgisayar bilimi, roket bilimi, bilişsel bilim, yapay zekâ, robotik, nanoteknoloji, malzeme bilimi, evrimsel biyoloji, akademi, girişimcilik, startuplar, fizik, matematik vs.
Forum İmzası:
"Another important function of power supplies is electrical isolation; removing the direct electrical connection between the power source and electronics can eliminate interfering signals and/or prevent electrical shocks."

― David W. Greve, "Semiconductor Devices and Technology" page 177

"Since carbon nanotubes are metals are semiconductors depending sensitively on their structures, they can be used to form metal-semiconductor, semiconductor-semiconductor, or metal-metal junctions. These junctions have great potential for applications since they are of nanoscale dimensions and made entirely of a single element. In constructing the kind of on-tube junction, the key is to join two half-tubes of different helicity seamlessly with each other, without too much cost in energy or disruption in structure. It has been shown that the introduction of pentagon-heptagon pair defects into the hexagonal network of a single carbon nanotube can change the helicity of the carbon nanotube and fundamentally alter its electronic structure. This led to the prediction that these defective nanotubes behave as the desired nanoscale metal-semiconductor Schottky barriers, semiconductor heterojunctions, or metal-metal junctions with novel properties, and that they could be the building blocks of nanoscale electronic devices."

― Mildred S. Dresselhaus, Gene Dresselhaus, Phaedon Avouris, "Carbon Nanotubes: Synthesis, Structure, Properties, and Applications" page 137
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
AC Milan
Basketbol
Portland Trail Blazers
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 74
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 95
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.483 (Bu ay: 165)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 39 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.