Yüzbaşı
11 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Swiss diver. Tahmin etmek bedava. Atış serbest
Steinhart'ı bugun kargoladim. Alan arkadaşa hayırlı olsun. Bu zamana kadar kullandığım en güzel diverdı.

Yerine gelen diverı tam bilene guzel bir köfte + nato kayış benden hediye :)
Ama peşin soyleyeyim bilene helal olsun. :D

Evet arkadaşlar saatimiz otomatik bir Oris complication..

Tonneau yani fıçı kasa bir saat hep düşünüyordum zaten . Yine otomatik ve gercek bir moonphase(ayin fazlari) saat de genclik hayalimdi.. Beyaz kadranlara olan düşkünlüğüm de zaten malumunuz
Hepsini bir arada bulunca da 2dk düşünmedim açıkcasi.. Benzer ozelliklere sahip Patek/Vacheron biraz uzak :)

Saatimizde kullanilan makina ETA tabanli bir Oris modifiyesi. Oris 581 diye geciyor. 21600bph ve 17jewels. Elle kurma var, hacking yok.

GMT komplikasyon ile cift zaman tutma eklenmis, day/date pointer ve tabiki ayin fazlarini gosteren moonphase komplikasyon ile kadran senlenmis..

Fici kasa 34x40mm. Ne cok buyuk ne cok kucuk. Bu tip bir saatten beklenen kibarlikta.. Kenarlar high polished yani cok parlak celik ve cok klas durmus.

Diverlar ve Panerai'lerden sonra saat cok ince, hafif ve konforlu geldi

Simdi fotolar..

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir iPad1 kullanıyorum. Geçen sene anneler gününde anneme bir android tablet almıştım. (Exper Easypad sanırım). Neyse tabletin hızı vs iyi ancak batarya dayanımı tırt sanırım.

Şöyle ki.. Benim iPad1 evde wifi bağlıyken, ekranı kapatıp standby aldığımda %98 olan şarj miktarı neredeyse 24 saat sonra ertesi gün açtığımda hala %98 bilemedin %97 oluyor. Yani cihazı kullanmasak, standby durumundayken neredeyse hiç batarya tüketmiyor. Zaten bu tip tabletlere de ısınmamın en büyük sebebi buydu. İşten eve gelince notebook aç bekle vs yok. Tıkla aç browserı, bak işine koy kenara vs vs..

Lakin annedeki tablet kullanılmasa bile standbydayken baya cep tel gibi şarj götürüyor. 12-13 saatte %50'den fazlası gidiyor.

Şimdi ben android kullanıyorum zaten cep telefonum Galaxy S2 ve çok da memnunum. iPad1 artık çok hantal, değiştireyim diyorum ve elbette android tablet almayı düşünüyorum ama şarj olayı beni korkutuyor. Bu pandawill'den alınan android tabletler(10.1inch) ya da Galaxy Note 10.1 falan da batarya durumu nasıl? Aleti standby konumunda bırakırsak, batarya 15-20 gün gidecek gibi duruyor mu? Benim iPad1 ben hiç ellemesem sanki 2 ay şarjı bitmeden çekmecede bekleyecek hissi veriyor çünkü..

Bu çok önemli benim için... Kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim
İzmir'in en buyuk caddelerinden birinde oturuyorum.
Yaklasik 6-7 ay once her yeri kazdilar, her apartmanin kapisina superonline kutusunu koydular.. Ben de sevindim kurtulacagim ttnet'ten diye..
Sonra web sitelerinden sık sık kontrol etmeye basladim bizim apartman ne zaman aktif olacak diye.. Maalesef tık yok.. Az once fark ettim ki yan apartman, karsi apartman ve onun yanindaki apt da listeye girmis. Bizde hala tik yok.. Aradim 2220222.
Bina ici tesisat icin sizin apt ile de gorusulmustur ve izin verilmemistir dediler. En az daire sayisinin yarisi kadar abonelik taahhut olmasi da lazim dediler.. Boyle mi gercekten? Boyleyse bizim apartmanin yarisi 60 yas uzeri dul teyzeler.. Mumkun degil %50 tutturmak :(

Hic apartmanda tek basina superonline fiber kullanan yok mu aranizda? Delirtecek bu ttnet beni kacamiyorum da disari :(
Isten geldik youtube video izleyelim dedik. Ne oldu? Hüsran!

Hemen hiz testi yaptim maasallah 4mbit..
Sonra speedtestte server olarak TR dışında bir server sectim sonuc 0,4mbit. Bir baska ulke serveri denedim 0,5mbit.. Tr server secince 4mbit yine..
Bariz yurtdışı server çıkış sorunu var gibi..
Aradım, klasik bir hata/çalışma görünmüyor dediler.. Ariza kayıt açtılar!

Benzer sofun yaşayan var mı?
Arkadaşlar bu eBay.com sitesi Türkiye'ye karşı bir filtre mi uygulamaya başladı?

Açıorum ebay.com sitesini, arama kutusuna Seiko yazıyorum 2716 sonuç diyor...
ebay'i bilmesem yutacam ama imkansız o kadar az sonuç.

Az önce proxy ile USA ip ile girdim 30.000 küsür sonç çıktı "Seiko" için...

Bir bakar mısınız acaba siz de...
ebay.com siteye girin. Anasayfadaki arama kutusuna Seiko yazın ve aratın.. çıkan sonuç sayısı?
Arkadaşlar filesonic, hotfile, rapid vs. destekleyen iyi bir download programı biliyormusunuz?
iPad için lazım ama iphone app olsa da olur. Jailbreak değil cihaz o yüzden cydia tweakler işime yaramaz.

Browserlar ile yapmayı denedim ama filehost sitelerindeki abuk sabuk java ve flash uygulamalar yüzünden sağlıklı çözüm bulamadım..

yardım pls. :)
Bu yaz sahilde unutmak suretiyle kaybettigim RE0 kulakligimin yerine, biraz daha f/p urunu olabilecegini dusundugum Meelectronics a151'i siparis etmistim. 3-4 gun once kulaklik elime gecti. Incelemem asagida. Fotolar netten, fikir vermesi icin.

Teknik Özellikler:

Hassasiyet: 111 dB
Empedans: 27 ohms

Aksesuarlar: 3 boy(small-medium-large) single flange, 1 bi-flange ve 1 triple-flange uc, kullanisli ve yeterince kucuk bir tasima kutusu ile gelen paketteki aksesuarlar bence yeterli. Silikon uclarin malzemesi umdugumdan cok daha yumusk ve kaliteli diyebilirim. Bu 5 secenekten biri mutlaka sizi de tatmin edecektir diye dusunuyorum.

Malzeme Kalitesi: kulakligin kasasi ve housingler plastik ama dandik degil kesinlikle. Elinize aldiginizda kesinlikle pahali bir cihaz tuttugunuzu hissettiriyor. Kablosu tek kelime ile mukemmel. Orgu seklindeki kablo hem cok hafif hem de dolanma ve bukulme konusunda neredeyse sifir problem yaratiyor! Jack olarak duz kullanmislar, sanki 90 derece daha kullanisli olabilirdi ama kisisel tercih meselesi aslinda. Kablo baglanti yerlerindeki koruyucu gomlekler de kablonun uzun omurlu olacagi hissini verdi bana..

Konfor ve İzolasyon: oncelikle dar kulak kanallarina sahip biri olarak bu kulakligin bugune kadar kullandigim en konforlu kulakici kulaklik oldugunu soylemem lazim. Nozzle cok ince ve uzun tasarlanmis, bu da daha derinlere daha az basincla erisme imkani verdi bana. Ozellikle triple flange ile kullandigimda izolasyon mukemmmel. Dis sesleri neredeyse %100'e yakin kesiyor. Bu da daha kisik seslerde muzik dinleme ve daha az yorulma avantaji sunuyor. Kulaklik inanilmaz hafif oldugu icin klasik kullanimda(kablo asagi) bile zamanla agirlik hissi olusturmuyor kulaklarda. Kabloyu kulak arkasi/uzerinden gecirerek takmak uzere de tasarlanmis olmasi hem kablo sesini yok ediyor hem de konforu katliyor.

Test ortami: iphone + 320kbps mp3

SES KALİTESİ - armaturlu surucu oldugu icin bir burn-in suresi/etkisi oldugunu sanmiyorum. Zaten su ana kadar seste olumlu/olumsuz bir degisiklik gormedim. Ses miktari olarak fazlasiyla yeterli. Iphone ile %80'den fazla sesi acamadim zira o seviyede bile ciddi rahatsiz edecek kadar yuksek sese ulastim.

Bas: oncelikle sunu soyleyeyim, eger cx300-ep630 gibi bas delisi kulakliklardan keyif aliyorsaniz o vurucu baslar bu armatur kulaklikta yok. Yanliz daha once kullandigim ve baslari yetersiz olabilir diye bazilarinca elestirilen RE0'a gore baslar biraz daha dolgun. Kulaklarinizi titretmiyor ama bence olmasi gerektigi gibi.. Bas gitardan ne ses cikiyorsa onu duyuyorsunuz. Yine de r&b, dubstep vs dinleyenler, kulakici subwoofer arayanlar icin uygun degil bu kulaklik. Ama hic bas yok da degil.. Dogal bir bas sesi var diyebiliriz. Titretmiyor ama hissettiriyor, en onemlisi de altta kalan mid ve tizleri bulantilamiyor.

Mid: Bence kulakligin en basarili olgu yer midler. Sesler cok cok temiz. Ne basla ne zillerle orselenmiyor. Cok fazla renkli degil ama bence cok soguk da degil. Gozlerinizi kapattiginizda, vokalin sesinin icinizi doldurdugunu hissediyorsunuz!

Tiz: kesinlikle bas agirlikli dinamik kulakliklara oranla cok cok basarili. Ancak RE0'a gore biraz daha yorucu buldum.

Sahne: Sahnesi RE0 ile hemen hemen ayni. Ne cok muazzam ne cok dar. Ozellikle akustik kayitlarda beni uzmedi ve istedigimi verdi.

Enstrüman Ayrımı: Cok cok basarili buldugum bir baska yani da enstruman ayrimi. Armatur olmanin da avantaji ile hizli parcalarda bile kalabaligin icinde tum sesleri cok basarili veriyor kulaklik..RE0 da basariliydi, a151 bence daha da basarili..

F/P degeri: kulakligin liste fiyati 75 usd ancak ben kampanyadan da yararlanip 55 usd(kargo dahil) aldim. Acikcasi, bu fiyatla ve verdigi dengeli ve tertemiz ses ile mukemmel bir f/p urunu oldugunu dusunuyorum.

Sonuc: Meelectronics a151 ses kalitesini "bas miktari" veya "kulaklarinin titremesi" ile olcenler icin dogru bir secim olmaz. Ancak uygun bir fiyata, dengeli ve dogru ses duymak isteyenler icin bu fiyatiyla mukemmel bir alternatif diyebilirim. Ozellikle rock, jazz, vokal, klasik muzik sevenler icin tam bir kulak ziyafeti sunacak. Bence kulakici kulaklikta en az ses kalitesi kadar onem tasiyan "konfor" kisminda ben bundan daha iyisinin(bu fiyat seviyesinde) olmadigini dusunuyorum. Ozellikle benim gibi dar kulak kanali olanlar icin kulaklik secerken konforun onemi daha da artiyor.
Eşim yurt dışında. Bizim 2 yaşındaki oğlanı çok özledi, bi şekilde video chat yaparız dedim ama sıkıntı var.
Eşimdeki laptop şirket bilgisayarı. Administrator yetkisi yok ve msn vs. kuramıyor. Web camerası var. Bi şekilde video chat yapmak için web tabanlı bir site var mı?

MSN dışında, program kurma ihtiyacı olmadan video chat yapılacak site falan var mı? Ya da msn video chat web tabanlı oluyor mu?
Hakkında
Forum İmzası:
ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptıklarım:
msakdogan, sanat7, emrahgul, okayal, asil1912, volkan_351, karademir81, Mr_Beyaz, waitu
...ve daha onlarca arkadaş...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.865
İkinci El Bölümü Mesajları: 232
Konularının görüntülenme sayısı: 289.862 (Bu ay: 434)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.