Şimdi Ara

Standby batarya ömürleri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir iPad1 kullanıyorum. Geçen sene anneler gününde anneme bir android tablet almıştım. (Exper Easypad sanırım). Neyse tabletin hızı vs iyi ancak batarya dayanımı tırt sanırım.

Şöyle ki.. Benim iPad1 evde wifi bağlıyken, ekranı kapatıp standby aldığımda %98 olan şarj miktarı neredeyse 24 saat sonra ertesi gün açtığımda hala %98 bilemedin %97 oluyor. Yani cihazı kullanmasak, standby durumundayken neredeyse hiç batarya tüketmiyor. Zaten bu tip tabletlere de ısınmamın en büyük sebebi buydu. İşten eve gelince notebook aç bekle vs yok. Tıkla aç browserı, bak işine koy kenara vs vs..

Lakin annedeki tablet kullanılmasa bile standbydayken baya cep tel gibi şarj götürüyor. 12-13 saatte %50'den fazlası gidiyor.

Şimdi ben android kullanıyorum zaten cep telefonum Galaxy S2 ve çok da memnunum. iPad1 artık çok hantal, değiştireyim diyorum ve elbette android tablet almayı düşünüyorum ama şarj olayı beni korkutuyor. Bu pandawill'den alınan android tabletler(10.1inch) ya da Galaxy Note 10.1 falan da batarya durumu nasıl? Aleti standby konumunda bırakırsak, batarya 15-20 gün gidecek gibi duruyor mu? Benim iPad1 ben hiç ellemesem sanki 2 ay şarjı bitmeden çekmecede bekleyecek hissi veriyor çünkü..

Bu çok önemli benim için... Kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim

• Bu kadar görüntülenip cevap yazılmamasını; bu android tabletlerin ekran kapalı standby konumdayken(wifi+notification açık,) iPad kadar günlerce beklemeye dayanamadığına mı yormalıyım???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCEO

Bu kadar görüntülenip cevap yazılmamasını; bu android tabletlerin ekran kapalı standby konumdayken(wifi+notification açık,) iPad kadar günlerce beklemeye dayanamadığına mı yormalıyım???

Hocam bi ara exper easypad p10an kullanmıştım (senin bahsettiğin hangi model bilmiyorum) dediğin gibi uyku konumunda bırakınca şarjı tablet açık gibi boşalıyodu.

Ben custom rom kullanmıştım hep.Stok rom la kullanmamıştım.

Yine 1 ay kadar Artes D708 kullandım ama onda uyku konumunda şarjı hiç gitmiyodu desem yeridir gece uyku moduna alıp yatıyodum sabah kalktığımda anca %1-2 düşmüş oluyodu.

Yani uyku konumunda şarjın bitmesi android le alakalı bi durum değil tabletle alakalı daha doğrusu tablete yüklü olan rom ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 21 Şubat 2013; 17:28:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

quote:

Bu kadar görüntülenip cevap yazılmamasını; bu android tabletlerin ekran kapalı standby konumdayken(wifi+notification açık,) iPad kadar günlerce beklemeye dayanamadığına mı yormalıyım???

Hocam bi ara exper easypad p10an kullanmıştım (senin bahsettiğin hangi model bilmiyorum) dediğin gibi uyku konumunda bırakınca şarjı tablet açık gibi boşalıyodu.

Yine 1 ay kadar Artes D708 kullandım ama onda uyku konumunda şarjı hiç gitmiyodu desem yeridir gece uyku moduna alıp yatıyodum sabah kalktığımda anca %1-2 düşmüş oluyodu.

Yani uyku konumunda şarjın bitmesi android le alakalı bi durum değil tabletle alakalı daha doğrusu tablete yüklü olan rom ile alakalı.

Hah işte bu güzel ve aradığım cevap. Zira benim anneme hediye ettiğim de zaten o dediğiniz modeldi sanırım.
    Şimdi biraz yabancı forumları araştırıyordum ve gördüm ki bazı Çin'li tablet üreticisi kardeşlerimiz Android'i cihaza göre modlamadan olduğu gibi tablete gömdükleri için, normalde sadece telefon ve 3G destekli tabletlerde olması gereken phone.apk ve telephony.apk programları da androidle beraber tablete atılıyormuş. Sonra da garibim android sürekli arka planda şebeke arıyor ve bataryayı emip bitiriyormuş... Muhtemelen easypad'de de sorun bu o zaman.
    Peki güncel Çin'li tabletler? Ben açıkçası bu aralar alacağım bir android tablet. Ama şarjı 1 hafta gitsin en azından iPad'im gibi. Yaptığım da akşamları eve gelince açıp 1-2 saat youtube bakmak/browserda gezmek vs. Sizin söylediğiniz model gecede %1 düşüyorsa o kafidir misal benim için...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ottmn

quote:

Hah işte bu güzel ve aradığım cevap. Zira benim anneme hediye ettiğim de zaten o dediğiniz modeldi sanırım.
    Şimdi biraz yabancı forumları araştırıyordum ve gördüm ki bazı Çin'li tablet üreticisi kardeşlerimiz Android'i cihaza göre modlamadan olduğu gibi tablete gömdükleri için, normalde sadece telefon ve 3G destekli tabletlerde olması gereken phone.apk ve telephony.apk programları da androidle beraber tablete atılıyormuş. Sonra da garibim android sürekli arka planda şebeke arıyor ve bataryayı emip bitiriyormuş... Muhtemelen easypad'de de sorun bu o zaman.
    Peki güncel Çin'li tabletler? Ben açıkçası bu aralar alacağım bir android tablet. Ama şarjı 1 hafta gitsin en azından iPad'im gibi. Yaptığım da akşamları eve gelince açıp 1-2 saat youtube bakmak/browserda gezmek vs. Sizin söylediğiniz model gecede %1 düşüyorsa o kafidir misal benim için...

Öncelikle Exper tablet hala elindeyse şu konudan yardım istersen sana en stabil rom konusunda yardımcı olacaklardır.Bu tablet için birsürü farklı custom rom var birinde şarj uzun süre dayanıyor.Diğerinde performans daha iyi olabiliyor vs. vs.

http://forum.donanimhaber.com/m_46681548/mpage_139/key_/tm.htm

Gelelim benim dediğim tablet e.Uyku modunda şarjı yemiyor fakat içindeki pil 3000 mA olduğu için sürekli kullanımda 3 saati zor aşıyorsun ki bu senin isteğine cevap vermez diye düşünüyorum.

Ipad den sonra çin malı tabletler seni üzer kanımca.İlla ki çin malı alacağım diyosan Artes in yükek pil kapasitesine sahip modellerini tercih edebilirsin teknik servis konusunda mükemmeller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 21 Şubat 2013; 18:01:02 >

• quote:

Pandawilldeki Pipo M9 modeli çok iyi pil konusunda. 28nm sayesinde.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir iPad1 kullanıyorum. Geçen sene anneler gününde anneme bir android tablet almıştım. (Exper Easypad sanırım). Neyse tabletin hızı vs iyi ancak batarya dayanımı tırt sanırım.

Şöyle ki.. Benim iPad1 evde wifi bağlıyken, ekranı kapatıp standby aldığımda %98 olan şarj miktarı neredeyse 24 saat sonra ertesi gün açtığımda hala %98 bilemedin %97 oluyor. Yani cihazı kullanmasak, standby durumundayken neredeyse hiç batarya tüketmiyor. Zaten bu tip tabletlere de ısınmamın en büyük sebebi buydu. İşten eve gelince notebook aç bekle vs yok. Tıkla aç browserı, bak işine koy kenara vs vs..

Lakin annedeki tablet kullanılmasa bile standbydayken baya cep tel gibi şarj götürüyor. 12-13 saatte %50'den fazlası gidiyor.

Şimdi ben android kullanıyorum zaten cep telefonum Galaxy S2 ve çok da memnunum. iPad1 artık çok hantal, değiştireyim diyorum ve elbette android tablet almayı düşünüyorum ama şarj olayı beni korkutuyor. Bu pandawill'den alınan android tabletler(10.1inch) ya da Galaxy Note 10.1 falan da batarya durumu nasıl? Aleti standby konumunda bırakırsak, batarya 15-20 gün gidecek gibi duruyor mu? Benim iPad1 ben hiç ellemesem sanki 2 ay şarjı bitmeden çekmecede bekleyecek hissi veriyor çünkü..

Bu çok önemli benim için... Kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim

geceleri 1-2 saat kullanıyorsan yani büyük çoğunlukla cihaz boştaysa bu şarj uzunluk olayını düşünmemen en iyisi. Şarjın uzunluğu cihazın başında saatlerce oturan insan için daha ön planda evde yokken 2-3 günde bir cihazı şarja takarsın hiç kapatmadan kullanırsın. Bu sayede tablet seçimini kısıtlamamış olursun. Normal ips için 8000 MAh pil yeterli. Retina bakarsan 10000MAh yeterli. Tam kullanımda 7-9 saat arası kullanılabiliniyor. Stand by ise 400 saat. Ayrıca 28 nm teknolojisiyle üretilen işlemcili tablet bak 40 nm den kaçın. Bir diğeri pil lityum iyon değilde lityum polimer olsun. Polimer tableti çok uzun zaman şarja takmıyınca pil ömrü iyonlardaki gibi kendiliğinden bitmiyor. Ayrıca kredi kartı kadar inceler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.