Yüzbaşı
08 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Herkese merhaba öncelikle, çok emin olamadım konuyu doğru yere mi açıyorum ancak şöyle bir sorunum var. 2 hafta önce modemimin DSL portu bozuldu. Bu nedenle servise yolladım ve ilk seferinde yazılım sıfırlanıp, sorunsuz denilip aynı şekilde geri gönderildi. Daha sonra tekrar yolladım sorunum çözülmediği için ve 2. seferinde, ürünün tamiri mümkün olmadığı için iade/değişim hakkım olduğunu belirten bir belge gönderildi bana. Bu belge ve faturam ile aldığım yere başvurup iade/değişim hakkımı kullanmamı söylediler.

Benim sorunum ise bu modemin şu anda aldığım Vatan Bilgisayar'da satışta olmaması. Bir üst ve bir alt modeli var ancak aynı model yok. Bu nedenle değişim hakkımı kullanamayacağım sanırım ancak iade hakkında da şöyle bir sorunum var, ben bu modemi 2017 Haziran'da 400 TL gibi bir fiyata aldım. Şu an ise benzer modem fiyatları 800-900 TL'den başlıyor. Para iadesi istersem fatura tutarı mı iade edilir yoksa geçen zamanın enflasyonu vs. hesaba katılarak mı iade edilir? Bilgisi ya da deneyimi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.
Öncelikle merhabalar, ben 3 yıla yakındır iPhone 7 kullanmaktayım. Daha öncesinde de 2 yıl kadar Galaxy S3 kullanmıştım ve yazılımın sorunları beni kendinden soğutmuştu. Ondan sonra da bugüne kadar iPhone kullanmaktayım. Benim şu andaki sorunum ise iOS'in sürekli aynı kalması. Gelen güncellemelerde dişe değecek bir görsel değişim göremediğim için artık sıkılmış durumdayım. Galaxy S10 çok ilgimi çekmekte. Çok beğendiğim bir telefon oldu. Tek çekincem şu ki Android işletim sistemi hala en son kullanmış olduğum Android 5 gibi hantal ve sorunlu mu yoksa artık çok daha stabil ve kullanılabilir mi? Galaxy S10 alsam sorun yaşar mıyım? Bir de şu dönemde 5G desteklemeyen bir telefon almaya değer mi yoksa beklemeli miyim 5G destekleyen telefonları? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler.
Dostlar, yaklaşık 4 yıldır iPhone kullanıcısıyım ve artık gerçekten sıkılmaya başladım bu meretten. Sürekli aynı telefon, yenilik yok. Yazılım güncelleniyor yine aynı. Çok sıkıldım. Yeni çıkan android telefonlar çok cezbediyor beni ama akıcılık konusunda korkularım var. iPhone öncesi telefonum Galaxy S3’tü ve illallah ettirmişti bana. Yine de bu yeni Mate 20 Pro olsun, Galaxy S9 olsun, Mi 8 olsun çok ilgimi çekiyorlar. Sizce iPhone 7’den bunlardan herhangi birine geçmek ne kadar mantıklı olur? Bir de bu fiyatları göz önünde bulundurursak.
Ben anlamıyorum. Bu saatten sonra nasıl oyun oynayacağız. Kaliteli bilgisayar oyunları 200 liraları geçiyor, konsol oyunları 300-400 liraları. Yani bilmiyorum artıl nasıl oyun alıp oynayacağız. Hele şu aylarda çok güzel oyunlar geliyor ama elden bir şey gelmiyor. Benim asıl anlamadığım nokta ise insanların ultimate editionları falan alması hala. Yani kriz bir tek bize mi var hocam? Bize mi pahalı hayat bir tek? Korsan oyunları cevap olarak vermeyin lütfen çünkü her şeyi geçtim, bilgisayarımız zombiye çevirmeyi göze alamam.
Öncelikle kusura bakmayın. Yanlış yere konu açıyorsam ya da hata yapıyorsam affedin. Ben kendime hem oyun oynamak hem de üniversite hayatımda beni idare etmesi için bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bölümün önemi olur mu bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği için soruyorum. Bu üç cihaz arasında kaldım.

Lenovo Y520 --> Lenovo'yu ilk gördüğümde çok beğendim ve fiyatına göre (Uzun süredir indirimli olarak 4000 TL altına alınabiliyor.) çok iyi olduğunu düşündüm. Ancak biraz araştırmadan sonra klavyesinin sorunlu olduğunu öğrendim ve fiyatının bu yüzden düşük olabileceğini düşündüm ve başka model aramaya başladım.

Dell 7577 --> Bu cihazı çok beğenmiştim. Tasarımı çok hoşuma gitmişti. Parmak izi gibi yeni özellikleri de vardı ve Dell kalitesini biliyorduk. Ancak gerek adaptör sorunu gerekse bataryasının hızlıca kapasite kaybetmesi gerekse de menteşelerinin hassaslığı beni soğuttu.

Abra A5 V9.2.3 --> Dell'den sonra araştırmalarım da Acer Nitro 5'e de denk geldim ancak onda da ısınma sorunu varmış ve beni zaten çok kendine çekmediği için ekleme gereği duymadım buraya. Acer'ı da geçtikten sonra en son bu Monster ile tanıştım. Gerçekten çok hoşuma gitti ve internette kronik sorununa denk gelmediğim için daha bir yakınlaştım ancak internette yorum da pek bulamadım. Acaba Monster genelinde ve bu cihaz özelinde bilgilerinizi alabilir miyim? İşimi görür mü?

Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu üç cihaz arasında çok sıkıştım. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. İyi forumlar...
Öncelikle kusura bakmayın. İlk defa mesaj giriyorum. Yanlış yere konu açıyorsam ya da hata yapıyorsam affedin. Ben kendime hem oyun oynamak hem de üniversite hayatımda beni idare etmesi için bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bölümün önemi olur mu bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği için soruyorum. Bu üç cihaz arasında kaldım.

Lenovo Y520 --> Lenovo'yu ilk gördüğümde çok beğendim ve fiyatına göre (Uzun süredir indirimli olarak 4000 TL altına alınabiliyor.) çok iyi olduğunu düşündüm. Ancak biraz araştırmadan sonra klavyesinin sorunlu olduğunu öğrendim ve fiyatının bu yüzden düşük olabileceğini düşündüm ve başka model aramaya başladım.

Dell 7577 --> Bu cihazı çok beğenmiştim. Tasarımı çok hoşuma gitmişti. Parmak izi gibi yeni özellikleri de vardı ve Dell kalitesini biliyorduk. Ancak gerek adaptör sorunu gerekse bataryasının hızlıca kapasite kaybetmesi gerekse de menteşelerinin hassaslığı beni soğuttu.

Abra A5 V9.2.3 --> Dell'den sonra araştırmalarım da Acer Nitro 5'e de denk geldim ancak onda da ısınma sorunu varmış ve beni zaten çok kendine çekmediği için ekleme gereği duymadım buraya. Acer'ı da geçtikten sonra en son bu Monster ile tanıştım. Gerçekten çok hoşuma gitti ve internette kronik sorununa denk gelmediğim için daha bir yakınlaştım ancak internette yorum da pek bulamadım. Acaba Monster genelinde ve bu cihaz özelinde bilgilerinizi alabilir miyim? İşimi görür mü?

Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu üç cihaz arasında çok sıkıştım. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. İyi forumlar...
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Oyun, Müzik, Film
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Otomobil
Volkswagen Passat 1.4 TSI BMT DSG
Mobil cihaz
Apple iPhone 11
Operatör
Turkcell
ISS
Turk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
berke_kandemir
TV
LG 49SM8000PLA
Klima
Mitsubishi Heavy Industries
Ses Sistemi
Tablet
Apple iPad Pro 11” (1. Nesil)
Notebook
Dell 7577 i7 7700HQ 8GB RAM 4GB GTX1050Ti 512GB SSD 1TB HDD
PSN ID
beko318
Xbox Live GamerTag
Kulaklık - Amfi
Airpods Pro
Kulaklık - Amfi
Logitech G430
İşlemci
Intel Core i7 7700HQ
Sabit Disk
Adata SX8200 Pro 512GB SSD
Sabit Disk
Seagate 1 TB HDD
Ekran Kartı
Nvidia GeForce GTX 1050Ti
Modem
Asus DSL-AC55U
Formula 1
Şahlanan At
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 815
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 623 (Bu ay: 117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 307 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.