Çavuş
07 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Samsung a5 mobil veri ile İnternete giriyorum. H ve h+ olduğunda hiçbir problem yok ancak e ye düştüğünde ekran titremesi görüntü kararıp kararıp geliyor göz kırpar gibi sanki sürekli e den çıkana kadar h olunca geçiyor. Sebebi nedir. Format da atıldı ancak düzelmedi.
Replika note 4 cihazım için ekran arıyorum. 5.7 inç ekrana sahip lcd ekran ve dokunmatik panel ayrı ayrı fiyatları nelerdr ? Replika cihaz yedek parça işi ile ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kpss'de son düzlüğe girdik. Aylardır çalışıyoruz ancak son düzlüklerde kısa tekrarların belirleyeci olacağını düşündüm. Ezber kartı yapmak istiyorum. Yazıcıdan çıktı alacağım. Ön yüzünde mesela .'Sübaşı' arkasında da 'Oğuzlarda Komutan' yazdıracağım. Bu şekilde ezber kartları oluşturmak istiyorum. Ancak çıktı alırken excelde tablo halinde yaptım arkalı önlü çıktı alıyorum denk gelmiyor. Arkasında yazılar bir tarafta öndeki yazılar bir tarafta oluyor arkalı önlü denk gelmiyor. Nasıl halledebilirim veya herhangi bir programı var mıdır ?
Arkadaşlar yaklaşık 7 aydır sorunsuz kullandığım replika note 4 ün geri tuşu ve son uygulamalar tuşu arada çalışmıyor. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor. Arada bu sorun tekrarlıyor. Bazen de durduk yere ekrana dokunuş olmuş gibi garip yerlere giriyor. Bu da gene telefonu açıp kapatınca düzeliyor. Sürekli olmuyor bu sorunlar arada oluyor. Sorun nedeni ve çözümü nedir ? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
Arkadaslar guncellemeye dun basladim dunden beri 29/187 de kaldi dun aksam yatarken boyleydi ve sabah actim hala ayni ilerleme olmamis. Sorun nedir ?
Arkadaşlar köyde seracılık yapıyorum ve ben ilçede oturuyorum. Kral Vega 1800 KR-08 marka elektrikli motosikletim var. Onunla gidip geliyorum seraya. İşimi fazlasıyla görüyor. Ancak seradan hasat alınca ürünleri pazara getirmek için arabayla gitmek zorunda kalıyoruz. Araba da biraz masraflı oluyor. Motosikletin arkasına 2 tekerlekli bir römork yapmayı planlıyorum. Projemi geliştirmede katkıda bulunursanız çok sevinirim. Tasarladığım römork aşağıdaki şekilde olacak.

Fikir vermesi açısından bu resmi yükledim. Ancak tekerlekleri havalı el arabası tekeri kullanmayı düşünüyorum. Bir sitede buldum 13 liraya çok uygun geldi. Römorkun demir iskeleti de mevcut elimde yarın da onun resmini çekip yükleyeceğim buraya. Aks dingil koymaya gerek var mı ? Arka tekerleri nasıl yerleştireceğim ? Yalnızca mil yeterli olur mu benim için ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar. Forumda 'Serada topraksız katlı sistem çilek yetiştirme çalışmalarım' (http://forum.donanimhaber.com/m_90417125/tm.htm ) adlı başlıkla ilk paylaşımlarımı yapmaya başlamıştım. Sağolun konuya oldukça katılım geldi, forumdan hevesli arkadaşlarla özel görüşmelerimiz sonucu birçok balkonda katlı sistem çilek çalışmamız gerçekleşti. Adapazarı'ndan, Amasya'dan, İstanbul'dan, Manisa'dan birçok forum üyemizin balkonuna sistemimiz bilgi ve beceri desteğimiz ile kuruldu ve işler hale getirildi. Öncelikle bunun mutluluğu içerisindeyim. Sizden paylaşımlara devam etmem üzerine gelen ısrarlar sonucu bu yeni konuyu açıyorum ve artık tüm paylaşımlarımı buradan devam ettireceğim. Paylaşımlarımı takip ettiğiniz ve foruma katkı sağladığınız için şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar geçen gün bir arkadaşımın bilgisayarı çok ısındığından yardım istedi. Gereksiz programlar çalışmasın diye msconfig'den tanılama başlangıcını seçtim. Bilgisayar kapandı açıldı ne internete girebiliyor ne de kablosuz ağ kısmı çıkıyor. Her şey gitti. msconfig'den normal başlangıç dedim düzelmedi , çalıştır-services.msc yazıp bütün hizmetleri otomatik olarak değiştirmemize rağmen çözemedik. Ne yapmamız gerek. Acil yardım bekliyorum.
Deneme amaçlı evimin bahçesindeki serada yaptığım çalışmaları sizlerle paylaşmak istedim. Sistemim 4 katlı ve oluklardan oluşmakta. Olukların her birinde damla sulama sistemi kurulu ve drenaj kanalları açık. Buyrun hep beraber aşama aşama yaptıklarıma bakalım.

Katlı sistemin iskeletini oluşturdum. Yan tarafta inşaattan temin ettiğim ızgaralı sistemi keserek oluşturduğum iskelet. Dolayısıyla maliyet 0

Bitki yetiştirme ortamı olarak çatı oluğu satın aldım. Metresi 5 liradan 4 metre çatı oluğu 20 lira tuttu.

Olukların uçlarını kapatmak için kapak aldım. Tanesi 1,5 liradan 8 adet 12 lira tuttu.

Testere ile birer metre olarak kestiğim oluklara matkapla drenaj delikleri açtım.

Deldiğim delikleri sineklik ve silikon ile kapattım. Ardından damla sulama sistemini kurmak için kapaklara delikler açarak damla sulama hortumunu monta edip sabitledim. Bir ucuna tıpa, diğer ucuna da t boru takarak katlı sistemin sulamasını birbirine bağlanacak şekilde dizayn ettim.

Olukların kapaklarını çıkmaması için silikonla yapıştırdım. Bu arada silikon fiyatı 4 lira.

Daha sonra olukları katlı sistemin iskeletine montalamak için iskelete matkapla delikler açıp bu deliklere paslanmaz tel ile montaladım.

Sistem kurulumu bittikten sonra bütün sistemi çamaşır suyu ( 2 lt suya 1 kapak çamaşırsuyu) ile dezenfekte ettikten sonra bol su ile yıkayıp drenaj deliklerinin işlevselliğini test ettim.

Kurduğum sistemin son hali işte burada.

Torf-Perlit karışımı ve 2 farklı çilek siparişlerim geldi ve düzenlemelerimden kısa kareler paylaşacağım.

Çilekler büyüme aşamasında paylaşımlara devam edeceğim. Deneyecek arkadaşlara ilham vermesi amacıyla paylaşılmıştır
Hakkında
Meslek: Ziraat Mühendisi
İlgi Alanları: Bilişim, tarım, motorlu taşıtlar ve ticaret
Forum İmzası:
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Mezunu - Ziraat Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Otomobil
Mobil cihaz
Nokia
Mobil cihaz
Samsung
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 337
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 25.196 (Bu ay: 465)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 111 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.