Yarbay
08 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 119 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şuan için Malezya marketinde bedava

Link
Hepinize merhabalar,

Malum karantina günlerinde bos bos oturmaktansa bir seyler yapmayi istiyorum. Aklima Kur'an mealini okumak geldi ama sizce kimin mealini okumaliyim? En anlasilir ve güncel (dil acisindan) kimin mealidir?

Lütfen kavga veya tartismalarinizi baska basliklarda yapin. BU baslikta sadece önerilerinizi yazin.
Öncellikle herkese iyi forumlar.
Konuyu açayım. Şöyle ki bu ay evde benim, babamın ve de kardeşimin internet paketleri bitti. Baktığımda hepsinde whatsapp'in çok internet tükettiğini gördüm. Bundan önce hiç paketlerimiz bitmemişti. Bu ay bile 300-400 MB kullanmış (sadcece mobil veri) ki bu 4 gün içinde ne doğru düzgün resim geldi ne de görüşme yapıldı. Sadece mesajlaşma yapıldı. SS'leri burayı ekliyorum ve sizde durumların ne olduğunu merak ediyorum.

Not: Iki whatsapp iki numaram olmasindan dolayi.

Herkese merhabalar sayın forumdaşlar.

Son zamanlarda Sosyal Medya Uzmanlığını düşünmeye başladım. Sonuçta social media çağındayız.

Bilgisi olan var mı?
Merhaba arkadaşlar. Ben Avrupada yaşıyorum. Türkiyede olan bir arkadaşıma hediye olarak poster göndermek istiyorum. Hediye olarak gönderilen kargolara da gümrük veya kdv ödemesi gerekir mi?
Yaptığım şeyden hatta hayatımdan memnun değilim. Pat diye konuya girdim ama nasıl başlanır bilemedim. Şuan Hukuk okuyorum ama bu bölümü de bunun bana sağlayacağı mesleği de ben secmedim. Bunu ailem seçti. Tabi ki iyiligim için istediler. Ben ne istediğimi bilmiyordum bir ara Kamu Yönetimi veya Uluslararası İlişkileri de düşündüm. Bunu da sarf hedefimi sorduklarında verecek cevabım olsun diye. Ailem de dedi ki Hukuk oku en azından Avukatlık mesleğin olur sonra yine istersen başka iş yaparsın. Ama şuan 2 senedir okuyorum, mutlu değilim. Hala geçen senenin derslerini tekrar ediyorum çünkü 3 kez geçemedim.Hatta tam şuan bunları yazarken dersteyim. Dinlemeliyim ama zaten üçüncüye dinliyorum bu dersi artık. Kardeşim istediği bölümü okuyor. O yüzden de galiba başarılı.

Ne istediğimi ben de bilmiyorum peki nasıl bulabilirim ne istediğimi. Belki zorlamanın anlamı yoktur. Çok geç olmadan belki başka bir bölüme gecmeliyim. Nasıl bulabilirim ne istediğimi?
Merhaba aradaslar bende 2008 model bir Mazda 2 var. Geçenlerde arkadan soldan tak tak ses gelmeye başladı ben pek anlamam arabadan da babam az anlar baktı "amortisör patlamış" dedi fotoğrafını çekti.

Ben de bu parçaya internetten temin edip taktırmak istiyorum ama eğer bu parça amortisör ise buldum da.

Soru bu arkadaşlar ilk resimdeki amortisör mü, bulduğum parçayla aynı mi?

Esen kalın, iyi forumlar
Merhaba arkadaslar hepinize iyi forumlar. Ben üni ögrencisiyim ve ailemle kaliyorum ailemin bir pcsi var. Ve ben de genelde bu pcyi kullaniyorum. Gecenlerde ucuz bir SSD buldum ve aklima "Buna da win10 kursam ben ordakini ailem kendi HDD'lerindekini kullansa" diye bir fikir geldi. Bunu uyguladim dün ssdyi taktim kasaya win10 kurdum. Icine programlari kurdum. Sonra bilgisayari kapatip bakalim öbürüne geceyim dedim. Ama pc dogrudan ssdye gecti. SSD'yi cikardigimda tekrar HDD'den boot ediyor. Benim sorum su baslangicta bir boot secim ekraninin gelmesini nasil ayarlarim.
Not: Iki diskteki isletim sistemi de win10

Edit: Zamaninda laptopa hem win8 hem de Win10 betasini (technical preview) kurmustum ve bana secme hakki veriyordu
Almayı düşünüyorum yurt dışında bulunduğum için sıkıntı yok ama inceleme videolar izlerken inceleyen kişi YouTube'de 60 fps video izlemede sıkıntı olduğunu söyledi siz de böyle durum var mı?
Merhaba arkadaşlar son günlerde kardeşimin HTC Desire 500'ü ilginç davranmaya başladı son aylarda şarjı çok çabuk bitmeye başladı ama internete sürekli giriyor diye bir şey düşünmedim. Son iki haftadır telefonun şarjı bittikten sonra şarja taktığında resimdeki ekran geliyormuş. Bu ekran nedir ayrıca son günlerdir dialere bastığında com.android.htcdialer ile ilgi hata alıyordu Truedialer indirmek zorunda kalmıştı. yardım edin arkadaşlar. Resimdeki ekran nedir? Bu ekran açıkken şarj oluyor mudur? Açıkken telefon bazen şarj olmuyor. İlginç şeyler yapıyor başlığa ne yazacağımı da bilemedim.

Hakkında
Forum İmzası:
Teknolojiden az çok anlayan kişi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.986
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.880 (Bu ay: 513)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.928 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.