Yüzbaşı
19 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhabalar

Öncelikle Rabbim herkeze acil şifalar versin bu illeti biran önce def etsin gerçekten yaşayan biliyor.

Cumartesi günü pozitif olarak sonuç geldi ondan önce çarşamba sabahı hastanede test yapıldı ciğer filmdi çekildi.

Çekilen ciğer filmi temiz çarşambadan itibaren evde yatıyor ve cuma cumartesi pazar pazartesi günleri halsizlik biraz ateş o şekilde yatakta atlattık ve cumartesi günü sonuç akabinde gelen ilacı kullanmaya başladık.

Babam maalesef çok iştahsız ve yemek yemiyor zorla birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

Salı ve Çarşamba günlerinden itibaren balgamlı öksürük başladı ve bu öksürükler genelde ayakta iken oluyor yatarken çok yaşanmıyor bu problem alo 184 ü aradık durumun tabiri caizse normal oldugunu babanızın dirayetli davranması gerektiğinden bahsettiler ki verilen cevap ister istemez beni üzdü.

Hastalığın 1. haftasında balgam ve öksürük normal midir

ayrıca bağışıklık için tüm vitaminleri içeren takviye aldım onuda günde 1 adet olmak kaydıyla vermeyi planlıyorum.

Yazdıklarımdan hariç ağır geçiren sonradan düzelen ve düzeldi ise kaçıncı günden itibaren düzeldi.

Gerçekten endişe duyuyorum.

Bu arada babam 50 yaşında yaklaşık 10 yıl önce sıgarayı bıraktı alkol kullanmıyor günlük işe gelip giderken 30 40 dakka sabit yol yürüyen insan kilosu normal

Edit: Babam 4 Gün önce tamamen iyileşti negatif çıktı sonuç bizde test yaptırdık negatif çıktık ailecek gerçekten zor bir durum Allah'tan babamın kronik hastalığı yoktu.

Gerçekten Rabbim herkeze yardımcı olsun hepimizin anne babasına bizde yardımcı olsun süreç boyunca mesajlarıyla destek veren herkeze teşekkürü borç bilirim.

Çok teşekkür ederim herkeze.

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 1 ay önce altyapımın da yenilenmesiyle mevcut 16mbit lik adsl paketimin 50mbit lik vdsl e geçiş yapılması için onay verdim.

Mail adresine defalarca mail atmama rağmen sürekli sistem mesajı olarak çağrınız eklenmiştir çağrı açılmıştır diye oyalıyorlar.

Telefon zaten ne ala açıyorlar 30 dakka sonra yetkili birime yöndeliricez diyorlar bi 30 dakkada orda bekliyosun bakan yok.

4.yılıma giriyorum vodafone net ile ama inanın kafayı yemek üzereyim bu kadarmı zor paket değişikliği yapmak
Merhabalar halihazırda asus dsl-n14 u marka modemim var ve adsl 16mbit hizmeti alıyorum.

Vdsl e geçiş için talepte bulundum 50mbit alacağım aksilik olmazsa

bunun için modem tavsiyesine ihtiyacım var ileriye dönük bi ihtimal fiber ile uğramamak içinde fiber destekli olması taraftarıyım ( sanırsam asus n14 u ewan girişinden fiber destekliyor diye biliyorum)

2.el almayı planlıyorum max 200 250 direk telefon kablosundan gelecek internet sanırsam dsl modemlerın bağzılarında girişler farklı imiş
sorun çıkarmayacak modem tavsiyesine ihtiyacım olacak kopma vesaire

asus bu konuda hiç yarıyolda bırakmadı beni
Merhabalar

Arkadaşımın kullandıgı 2013 Model 86Bin km de trameri değişeni hasarı olmayan 2013 model citroen c-elyse 1.6 dizel manuel aracı var fiyat olarak 72,50 e anlaştık açıkcası ilk arabam olarak sedan konusunda endişeliyim ama şuan bu fiyatlara o kadar km'si yüksek araç varki karar veremedim.

Aracı aldıgım zaman park sensörü taktıracagım.

Emniyet kemerleri sağlam airbag saglam işlem yok kısacası arabada hiçbir şey yok vites geçişleri gayet tatminkar hızlanma konusunda 170 i gördük otobanda daha fazla gaz veremedik malum trafik
Merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım
Ryzen5 1600
2x8 3000mhz ddr4 RAM
Gigabyte b450m s2h

Kabloları taktım yalnız PC yi ilk çalıştırdıgımda ekran kartın fanı dönünce görüntü veriyor dönmeyince vermiyor bazen ilk birkaç saniye dönüyor sonra kapatıyor kendini öyle yaptığı zaman power tuşundan PC de kapanmıyor görüntü gelince kapatabiliyorum

İşlemci fanı felan çalışıyor
Ben ekran kartın sapphire yaZısına Işık geliyor
Yardımcı olursanız çok sevinirim

Psu 600w 80 plus xigmatek 12w den 432 veriyor
Merhabalar

Aynı psu elımde var şuan ayrıca kasam Corsair Carbide 200R

Bu psu bu sistemi beslermi ? ayrıca takabilirmiyim sanırsam pin muhabbeti var ekran kartının güç girişinde
Ortalama 2500 lira kadar param var

Eski sistemde
4x2 DDR3 Ram
Fx6300
Asus M5a97 evo r2.0
Xigmatek Tauro 600w 80plus psu
Carbide 200R Kasa

Ekran kartı yok diyelim :)

Aklımda Ryzen5 Serisi işlemci
Rx580 / 590 Ekran kartı
500gb / 1tb hdd (çok oyun oynamam )
240 gb ssd (Windows kurulacak )
Kasam kalacak gene
Ryzen5 Destekli Anakart
Psu da kalacak
2 - 3 tane 140 veya 120mm düz fan ( ışıga gerek yok :) )

İşlemci ve ekran kartını 2.el olarak temin etmeyi planıyorum.

aklımda bunlar var +500 tl bütçeye ekleme yapabilirim
Asus M5a97 Evo R2.0 Anakart

Amd Fx6300 İşlemci

Corsair 2x4GB DDR3 RAM

Xigmatek Tauro 80+ Bronze Güç Kaynağı

Elimde şuan bunlar var birde 1080p bir monitör

gönül isterdi 6-7k param olsun iyisini alayım ama bütçem az
1000 tl gibi bütçem var ihtiyacım ekran kartı - ram - hdd ( ram yükseltmek mantıklı mı )

bu sistemi 2015 de almıştım 2.2k ya 2019 oldu hayla kullanıyorum
beni 1-2 sene daha idare edecek bişey lazım

yardımlarınız için teşekkür ederim

Elimde hd7850 2gb 256bit ekran kartım vardı görüntü vermiyor yerine çok eskiden aldıgım hd5670 kullanıyorum
Merhabalar ;

Mevcut sistemim

Asus m5a97 evo r2.0
amd fx6300 işlemci
8gb ddr3 ram
Xigmatek Tauro 600W 80Plus bronze güç kaynağı

Önceden Sapphire hd7850 ekran kartı kullanıyordum arızalandı kullanamıyorum
idarelik kaç sene önce aldıgımı hatırlamadıgım Sapphire hd5670 ekran kartını kullanıyorum.

Tanıdığım haziran ayı gibi almanyaya gidicek kendisinden rica edicem ekran kartı alacağım şuan için darboğaz etmeyecek bi ekran kartı önerisi lazım yardımcı olma şansınız varsa çok teşekkür ederim

bütçe max 700-800 tl
merhaba arkadaşlar yarı bodrum kattayım en alt kat yani 35 40 kiloluk kum torbası takıcam kirişe hem sağlam olsun hemde takmak ıcın tek müsait yer orası 10 luk matkap ucu ile delmek istiyorum yalnız makına 650wat lık deldigim zaman kirişi demire denk geliyorum yüksek ihtimal gitmiyor içeriye nasıl bi yol izlemem lazım kiriş komple demirmidir acaba sanmıyorum ama
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
apple
Operatör
Vodafone
Takım
Galatasaray
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 552
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 9.553 (Bu ay: 14)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.