Teğmen
06 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhabalar ; Öncelikle yapmak istediğim salonda ki netmaster uydu netin kablosuz modeminden odada ki boş ve atıl halde ki airties 5453 model kablosuz modeme ulaşıp sinyal alabilmek;

yapılanlar ;
Ana Modem netmaster daki (192.168.0.1) kablosuz ayarlarından
köprüleme etkin edildi
dchp server durumunda ;
kontrol kanalı6 numara yapıldı;
band genişliği 40 mhz yapıldı;

boştaki airties 5453 de yapılanlar (192.168.2.1) ;
ssıd ana modemle aynı yapıldı
password ana modemle aynı yapıldı
kanal 6 yapıldı
bant genişliği aynı yapıldı
şifreleme wpa psk2
kablosuz mesh özelliği kapatıldı
dhcp kapatıldı
kablosuz AP arama dan ana ssıd bulundu ve kaydedildi.

Ancak modemde dhcp kapılırken IP girişi isteniyor ve de ana modemin IP sini yada başka bir IP verdiğimde modemle iletişimim hem kablosuz şekilde hem de kablolu şekilde kesiliyor ve airtiesi resetlemek zorunda kalıyorum Yaptıklarım bunlar eksik yaptığım ya da yanlış yaptığım bir şey var mı varsa açıklayabilir misiniz? Umarım açıklayıcı bir şekilde anlatabilmişimdir. Özellikle de ssıd nin her iki modemde aynı isimde ve de aynı şifrede olmasında çekincelerim var Doğru mu değil mi teyit edemiyorum.. çünkü her iki modeminde kullanma kılvuzunda farklı bilgiler sözkonusu. Ya da kablosuzdan kablosuza AP yapılamıyormu ? Kafam iyice karıştı anlayacağınız.
Arkadaşlar 22 yıllık bosch üretimi arçelik 2300 serisi çamaşır makinemiz pompadan arıza verdi diğer bakımlarını da ele alırsak servisle ön konuşmamız sonucu 200 tl lik en az bir masraf olduğunu söyledi .Bunun üzerine ben de bu kadar masrafı karşılamak yerine makineyi değiştirmeğe karar verdim Az çok forumdan okuduklarımla iki modele kadar indirgedim.Ancak karar vermekte zorlanıyorum Sizlerden ricam bu iki model arasında belirgin bir farklılık var mı teknik anlamda ya da kronik sorun anlamında....

Biriinin 1400 devir diğerinin 1200 devirli olması benim için o kadar da önemli değil.

Şimdiden teşekkürler bilgiler aşağıdaki linklerde mevcuttur..

http://www.siemens-home.com/tr/ürünler/çamaşır-kurutma-makineleri/çamaşır-makinesi/WM14W560TR.html?source=browse

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/çamaşır-ve-kurutma-makineleri/çamaşır-makineleri/WAS24765TR.html?source=browse
10.07.2014 Tarihinde hızlıal dan almış olduğum panasonic 50etw60e model televizyon c.tesi günü elime ulaştı Pazrtesi günü kurulumu yapıldı.Kurulumda herhangi bir sıkıntı yoktu.Ancak dün gece ince ayarlarını yaptıktan vede kanallarını ayarladıktan sonra resimdeki gibi bir siyah şerit boylu boyunca yukardan aşağıya indi ve öylece kaldı.Tv yi kapattım tekrar açtım kanal değiştirdim hdd den film açtım smart tarafını açtım hiç bir şekilde siyah şerit kaybolmadı.Bende Hızlıalın müşteri temsilcisini arayarak ürünü iade etmek istediğimi söyledim ... Faturasını tüm ekipmanını kutuya koyarak içine neden iade etmek istediğinizi belirtin dediler. Bende ürünün görüntüsünü ve smart özelliğini beğenmediğimi yazdım Bugun de anlaşmalı kargoyla iade adreslerine gönderdim ... Sizce Doğru mu yaptım? Ürünün sitede ki fiyatı 2599 TL 100 tl indirim çeki 30 tl BKM indirimi ve 2000 tl lik elektronik eşya harcamasına 200 TL lik bonus la aldım yani bana kargo parasıyla 2282 tl ye geldi ...
Evet arkadaşlar bir kaç gündür gözüme takıldı Özelliklerini araştırdım 200 hz 3d led ekran dahili wifı ve smart özelliklerine sahip ve teknosa da 1799 TL ye satışta...

Kullananlar varsa ya da bilgi sahibi olan varsa tavsiyelerini almak isterim...şimdiden teşekkürler
arkadaşlar bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı,optik ses çıkışlı bir sistem arıyorum önerilerinizi bekliyorum

saygılar
Hakkında
Forum İmzası:
MGB
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 106
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.417 (Bu ay: 15)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.