Onbaşı
23 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Cep telefonlarından alınan TRT bandrolü oranına yeni bir düzenleme daha geldi. Bakanlar Kurulu kararına göre TRT bandrolünün kapsamında da değişiklik yapıldı. İşte detaylar:

Cep telefonlarından alınan vergilerde son dönemde üzerinde çokça oynana TRT bandrolü yeni bir güncelleme ile daha gündemde. Bakanlar Kurulu kararına göre cep telefonlarından alınan vergi oranı %10 olarak güncellendi. Üstelik kapsamdaki ifadeler de tüm cep telefonlarını kapsayacak şekilde değiştirildi.Tüm Telefonlar Aynı Kapsama Alındı 28 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren son karar ile internet üzerinden radyo ve televizyon yayınlarını alabilecek nitelikte olan tüm cihazlardan da vergi alınmasına karar verilmişti. Bu kapsamda da cep telefonları için vergi dahili radyosu varsa %7, yoksa %6 olmuştu. Daha önce sizlere burada yer alan yazımızda detaylarını paylaştığımız yazının ardından bir yol sonra TRT bandrolü için yeni bir düzenlemeye gidildi. Buna göre daha önce dahili radyosu bulunan veya bulunmayan diye ayrılan cep telefonları, yeni karar ile tek bir başlık altında toplandı ve ithalat esnasındaki fiyat üzerinden TRT bandrolü oranı %10 olarak değiştirildi. Ayrıca internet üzerinden televizyon ve radyo yayınlarını alabilen bilgisayar ve tabletlerdeki oran da tek bir başlıkta birleştirilmiş ve %2 olarak değiştirilmiş.
Silinsin
Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Markafoni.com‘un kapanışı şirket içinde gönderilen bir e-posta ve web sitesinde yayınlanan resmi bildiriyle doğrulandı.

Sirket çalışanlarına gönderilen kapanış e-postası ve sitede yayınlanan bildiri Markafoni.com’un 30 Haziran’da resmen kapanacağını gösteriyor.
Arkadaslar kardesim bilgisayar muhendisligi son sinif ogrencisi. Staj icin bir yer ayarlamisti ama son dakikada iptal oldu ve ortada kaldi. Staji yapamazsa 6 ay okulu uzayacak. Baskent universitesinde okuyor. Staj yapabilmesi icin acil yer ariyoruz ama bulamadik henuz. Sizlerden oneri, cozum yolu istiyorum. Bu konuda yardimci olabilir misiniz ? Simdiden ilgi ve alakaniza tesekkurler.
Arkadaslar merhaba. Aracimin on kaputunda gittikce ilerleyen gunes yanigi mevcut. Yarim maske kapatmayacak kadar uzadi. Ve assagidaki gibi tam kapatacak bir maske almayi dusunuyorum. Ama tamponu kapatmasina gerek yok. Boyle bir maske alabilecegim bir yer varmi acaba ? Ya da baska bir tavsiyeniz. Yardimlarinizi bekliyorum.

Arkadaslar merhaba ben Orman Isletme Mudurlugunde Greyder Operatoru olarak calismaktayim. Benim gibi operator olarak calisan arkadaslarimdan abilerimden ogrenmek istedigim bir kac sey var.

- Yaz sezonu haricinde fazla mesai alabiliyor musunuz ?

- Yazin fazla mesai alinca evinizde mi yatiyorsunuz, yoksa koruma binalarinda mi?

- Isletme mudurlugu, sefligi size tahsisli bir pickup veriyor mu sabit ?

- Ya da bunlari alamadiginiz da sendika ne gibi bir calisma yapiyor ?

- Ve son olarak kac kisi calisiyorsunuz makinada ?

Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 106
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 434 (Bu ay: 85)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 94 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.