Yüzbaşı
24 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 67 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba. Geçen aylarda sistem topladım ama çevremden güç kaynağımın yetmediğine veya sorun çıkaracağına dair sözler duyuyorum. Bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibidir:

Anakart: Asus Prime Z270-K
İşlemci: Intel i7-7700k 4.2 GHz
Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
Ekran Kartı: MSI Geforce GTX1080 GAMING X
SSD: WD 120GB Green SATA 3.0
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache
Kasa: Cooler Master MasterBox Lite 5
PSU: Cooler Master MasterWatt 80+ 600W
Arkadaşlar merhaba. Geçen aylarda sistem topladım ama çevremden güç kaynağımın yetmediğine veya sorun çıkaracağına dair sözler duyuyorum. Bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibidir:

Anakart: Asus Prime Z270-K
İşlemci: Intel i7-7700k 4.2 GHz
Ram: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
Ekran Kartı: MSI Geforce GTX1080 GAMING X
SSD: WD 120GB Green SATA 3.0
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 5400Rpm 64MB Cache
Kasa: Cooler Master MasterBox Lite 5
PSU: Cooler Master MasterWatt 80+ 600W

Genelde PUBG, CS GO, GTA V, Assassin's Creed Origins gibi oyunlar oynuyorum.
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopumdaki DVD sürücü kırıldığı için değiştirmeyi düşünüyorum ancak neye göre alacağımı bilmiyorum. Bilgisayarcıya götürdüğümde 100 lira gibi astronomik bir para istedi. Ben 2. el alıp takmayı düşünüyorum ancak laptoplardaki her optik sürücü birbirine uyar mı yani başka bir deyişle her optik sürücü standart mıdır?
Merhaba arkadaşlar. Direk sorunuma gelmek istiyorum. Yaklaşık 2 gün önce bir sorundan ötürü anakartımı değiştirmek zorunda kaldım. Ancak değiştirdikten sonra bilgisayarım aşırı derecede yavaşladı Özellikle Firefox kullanırken CPU kullanımı %100 oluyor ve flashlı sitelerde dolaşırken (video izlerken) çok fazla donuyor. Anakartım değişmeden önce gayet güzel çalışıyor ve hiç kasmıyordu.

Anakart: ENERGY SIS661FX DDR400 478 Pin Anakart
İşlemci: Intel Pentium 4 3.00 GHz
Ram: 2 GB DDR400
Ekran Kartı: HIS Excalibur X800XT PE IceQ II

Var mıdır bir çözümü
Arkadaşlar reklamın müziğini yaklaşık 2 senedir arıyorum Reklamın kendi videosu yok. Youtube'da bir video izlerken müziği arkada duydum. Linki veriyorum. Reklam Coca Cola'ya aittir.

Direk link:http://www.youtube.com/watch?v=4bAOGXUzsk8&t=30s

00:30 ~ 00:51 arasındaki müzik. Islıklı bir şey ama adını bulamadım.
Arkadaşlar benim onboardımdaki AC97 ses kartı bozulduğu için Quake 32 bit ses kartı aldım. 1 saat önce elime ulaştı ve ben de geldiği gibi taktım. Bios'tan AC97 Disabled yaptım. Ardından bütün driverları kaldırdım. Quake'nin driverini yüklemeyi beceremedim. CD içerisinde bir sürü dosya var hangisni yükleyeceğimi bilmiyorum. Yardım bekliyorum
Arkadaşlar 5800 ımın Touch Pad denilen yerinde büyük olmayan bir leke var. Görsel açıdan kötü görünüyor. O kısım değişir mi ? Yoksa hiç uğraşmayayıp ekran koruyucusu mu alayım ?
Birçoğunuz bilirler "Folder Lock" tipi programlarla gorunmesini istemediğiniz klasörleri gizleyebilirsiniz. Şimdi size vereceğim kod ile, yardımcı program kullanmadan bu işi küçücük bir .bat dosyası ile yapacağız.

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

quote:

cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Klasoru kilitlemek istiyor musun ? (E/H)
set/p "cho=>"
if %cho%==E goto LOCK
if %cho%==e goto LOCK
if %cho%==H goto END
if %cho%==h goto END
echo Yanlis karakter kullandiniz.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Klasör kilitlendi.
goto End
:UNLOCK
echo Klasoru acmak icin parolayi girin.
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== PAROLABURAYAYAZILACAK goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Klasör başarıyla açıldı.
goto End
:FAIL
echo Yanlis parola.
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Klasor basariyla olusturuldu.
goto End
:End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
bilgisayarım
C yi tıklayın
Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Edit ;
NOT :Oluşturduğunuz .bat şeklindeki dosyayı klasörü gizLedikten sonra siLmeyiniz !
Beyler cs movie hazırlıyorum. arka plan müziğine ihtiyacım var Önerilerinizi bekliyorum
Arkadaşlar ben 2. el ürün satmak istiyorum. Yaşım henüz tam 18 olmadığı için PTT'den hesap açamıyorum. Bu yüzden ben de kargo şirketlerinin kapıda ödeme sistemlerinden yararlanmak istiyorum. Tercihim yurtiçi kargo. Mesela diyelim, ben ürünü kargoya verdim, kapıda ödeme sistemini kullanmak istiyorum dedim. Adamlar ürünü teslim ederken parayı aldılar. Fakat parayı nasıl bana ulaştırabilirler ? yardımcı olur musunuz?
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:

Person of Interest ~ Fringe ~ Suits ~ The Flash ~ Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. ~ Agent Carter ~ Arrow ~ Daredevil ~ Da Vinci's Demons ~ Supernatural ~ Prison Break ~ Graceland ~ The Tomorrow People ~ Gotham ~ How I Met Your Mother ~ Fargo ~ The Last Ship ~ Hannibal ~ The Walking Dead ~ The Mentalist ~ Game of Thrones ~ New Girl ~ Crossing Lines ~ Spartacus ~ Sherlock ~ Vikings ~ The Strain ~ Homeland ~ Sleepy Hollow ~ Dexter ~ Breaking Bad ~ Merlin ~ True Detective ~ Supergirl ~ Dominion ~ Turn ~ Under the Dome ~ Witches of East End
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Samsung
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Takım
Galatasaray
Tablet
iPad Mini
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.949
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 17.983 (Bu ay: 181)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.337 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.