Yüzbaşı
15 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi forumlar arkadaşlar.

Yeni aldığım vertex 4 ssd disk için firmware uptade yapmak istiyorum ama cihazımın dvdrom u yok.
Dvdrom yerine 2. bir hdd takılı. Usb den yapmaya çalıştım ama beceremedim. Nasıl bir yol izlemem lazım
firmware güncellemesini yapmak için ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dvdrom u tekrar takmak zorunda kalmam inş

Cihazım, macbook pro 13 2012 model.
Sürüm 10.8.4

Şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar daha önce hızaşırtmadan 10 numara 5 yıldız anlayan biri değildim. Yeni yeni merak saldım ve sizlerin daha önce açmış olduğunuz konuları okuyarak biryerlere geldim ve sonuçlarını yine size göstermek istedim. Sizce aşağıdaki değerler normalmidir ?

Sistemim imzada geçen sistemdir ve soğutucum corsair H100 sıvı soğutmadır.

Saygılar...

Arkadaşlar herkese iyi forumlar... Sizden yardım almam gereken bir konu var tek başıma işin içinden çıkamadım

Hem yeni çıkacak oyunlara hazırlık hemde daha ilerisi için ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum ama bir yandanda
crossfire seçeneğini düşünmüyor değilim. Uzun zamandır forumları araştırıyorum ama crossfire hakkında hem deneyimim
olmadığı için hemde hd5850 crossfire ile ilgilide fazla bilgi bulamadığım için ( yada bulduysam bile hepsi eski konulardı) bu
konuyu sizlere sormak istedim.

Fikrinizi almak istiyorum. Şu an kullandığım kart sapphire hd5850 ve 2. el değeri yaklaşık 200 tl. Düşünüyorum da 200 tl
daha verip 2. el bir tane daha 5850 alıp crossfiremı yapsam ? Yada bendeki kartı satıpda üstüne 200 tl daha verip
5850 crossfire dan daha performanslı bir kartmı bulsam yada bulabilirmiyim ?

Bu arada sitem özelliklerim kısaca;

İ7 920 3.82 ghz cpu
Asus P6T X58 board
6 GB DDR3 1333 Mhz ram
High Power 750W psu

Şimdiden tşkler
Arkadaşlar belkide defalarca soruldu bu soru ve bende defalarca araştırdım. Sonuçta 2000 lira civarı bir ücret vericem
o yüzden emin olmak için bu soruyu bide ben sorucam sizlere.

Foto konusunda yarı pro. sayılırım makinadan yana bir sorunum yok ama iş lenslere gelince sıfırım. Alacağım makinada
önemli olan ilerde aksesuar aldığımda bu aksesuarların fiyatının uygun olması. Nikon larda uyumlu objektiflerin canona
göre çok pahalı olduğunu duydum. Nikon a karşı önyargılı olmam, ilerde bu sorunu yaşamaktan korkmamdır.
Yada Nikon D90 ı Canon 600D ye göre üstün özellikleri yüzünden, objektiflerinin ve aksesuarlarının pahalı olduğunu
bile bile tercihmi etmeliyim ?

Bu konuyu bide sizlere sormak istedim. 2 model arasında karar vermeme yardımcı olursanız çok sevinirim. Tşkler...

Modeller ve objektifleri;

Nikon D90 18-55 kit

Canon 600D 18-55 IS II
Millet XETEC V-200.4 amfi ile hangi özelliklerde bir subwoofer beslerim ?

Amfinin Özellikleri:

4 kanal amplifier / 4 ohm rms 4 x 50 watt 2 ohm rms 4 x 63 watt / köprülü 4 ohm rms 2 x 125 watt / 300 watt peak

(amfiye sadece woofer ve 13 cm mid takım takılı olacak)
Arkadaşlar öncelikle belirtim bu teyp konusunda nerdeyse hiçbir bilgim yok o yüzden fikir ve düşünceleriniz benim için çok önemli.

Dediğim gibi mali yönden ucuz ve orta derece ses alabileceğim bir tesisat kurmaya çalışıyorum. Şuan connect aracımın orjinal teyibi,
ya yakında bana kafayı yedirtecek yada ondan önce davranıp ben onu yicem. Şimdi aklımda ufaktan birşeyler var bunları aşağıda fotoları
ve özellikleri ile belirticem. Eyer uygun olmayan yada kafanıza yatmayan bir şeyler olursa lütfen bana yardımcı olun.

İlk olarak alacağım teyip,

Navitech CDT-4700MSU Usb/sd Kart Girişli Cd MP3 Player
4x50 Mosfet çıkış gücü
4 Kanal amfi çıkışı
Subwoofer çıkışı

160 TL

Kolonlar,

Pioneer TS-G1311i 13cm Tek Yollu (Mid) , 130 W Hoparlörler

65 TL

Sanırım buraya kadar bir sorun yok. Teypte 130w lık iki kolonu rahatlıkla kaldırır ama benim esas sorum, elimde 3-4 yıllık hiç kullanmadığım
üzerinde 1000W yazan 25 cmlik subwooferım. Şimdi bu subwoofer hem değerlendirmek hemde aracımda iyi bir bas almak istiyorum bunun içinde
kafamdaki fikir şöyle;

Şimdi 130w lık midleri ve tweeterları direk teyibin çıkışlarına bağlicam. Sanırım subwooferı teyp kaldırmaz ??? subwooferda 1000w yazıyor ama bana
inandırıcı gelmedi aşağıya fotolarını koyucam marka ve modeline bide siz bakın... Subwooferı teyp kaldırmazsa teyibin subwoofer çıkışından bir amfi
bağlicam sanırım direk bas için ??? Amfi içinde iyi yorumları olan uygun bir amfi alıcam onuda modelini aşağıda paylaşıcam onun içinde fikirlerinizi bekliyorum.

Amfi,

Jameson Amp 2960 500W Güç Amplifikatörsi
Maximum 500 W 4 Kanal *4 Ohm

68 TL

Bu amfi ile aşağıdaki subwooferı teyibin subwoofer çıkışından besleyebilirmiyim ? İşte bu konu hakkında hiçbir fikrim yok

Subwoofer,
Mastertech MSE - 1004SL
25 cm
1000W
4 Ohm

Yada bu kolonu teybin direk subwoofer çıkışına bağlasam kaldırırmı ???? Dediğim gibi bunun 1000W olduğunada inanmıyorum

Arkadaşlar bayrama kadar siparişleri verip tesisatı bağlattırmam gerekiyor o yüzden yorumlarınızı bekliyorum tşkler.
Eveettt allaha şükür sistemimi topladım ve birazda görsel olarak zenginleştirmek istedim kasamı dün itibariyle
modifiyeye başladım. 1-2 aylık araştırmadan sonra, sistem için alıcağım parçalar ve yapıcağım modifiye hakkında
bilgi topladım. Önceden forumda arkadaşların yapmış olduğu ve bizlerle paylaştığı çalışmalar için çok teşekkür
ederim çünki baya işime yarayan kısımlar oldu. Neyse kendi çapımda başladığım mod bittiğinde inş sizlerde
beyenir ve olumlu yada olumsuz mesajlarınızla beni yanlız bırakmazsınız

İlerledikçe yeni fotoları paylaşıcam tahminen 3-4 güne kadar bitiririm.

genel olarak parçalar

kasanın ilk hali (sadece bu foto alıntıdır)

*İlk olarak sistem parçaları;

İ7 920 D0 cpu

Asus P6T X58 board

Sapphire hd5850 e.k

A-Data 6 GB (2048X3) DDR3 1333 Mhz ram

High Power Absolute 750W psu

Seagate 500gb hdd x Samsung 1tb hdd

Cooler Master Haf 932 kasa

Samsung P2350 23'' lcd monitör

Zero Therm Core92 Cpu cooler

ve ıvırı zıvırı

bu kasanın en sade şekli sistemi denemek ve kurmak için toplamıştım.

*İlk adım Kasa kesimi ve Plexi

Kapağı kesene kadar canımız çıktı :) gerçekten tank gibi ama, haf932 her şekilde parasını hak ettiğini kanıtladı :)

Kasa kesimi ve plexi konusunda Mustafa abiye (AMFİBİ) çok çok teşekkür ederim. Gerçekten saygıdeğer bir abimiz.
İşini en güzel şekilde yapıyor. Kasayla ilgili elinden her iş geliyor. Burdan bütün arkadaşlarada öneriyorum
Mustafa abiyi (AMFİBİ), kefil olarakda adımı koyuyorum

Bu yazıyı paylaştıktan sonra fanlara geçiyorum işim bittiğinde direk eklerim fotoları
Arkadaşlar netten baya aradım ama ne yazıkki bulamadım belki sizin fikirleriniz vardır.

Yardımlarınızı bekliyorum.

sanırım bu eski a4tech optik mauseların alıcıları hep aynı. yani başka bir model a4tech
mauseunda alıcısı olabilir. teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar yeni bir sistem topladım ama sadece ramleri eksik. Bu konuda çok kararsız kaldım.
Sisteme uygun fiyat ve performans açısından en iyi ram i almama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemin ana parçaları i7 920 işlemci ve asus p6t board. Bu parçalara uygun ilerde o.c da kaldırabilecek ramlar
hangileridir ?

benim aklımda olan ''CORSAIR 6 GB (2048X3) DDR3 1600 Mhz RAM CL9 XMS3'' ama sizin tavsiyelerinizede
ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar baya bir araştırdıktan sonra ACER veya ASUS arasında kararsız kaldım. Özelliklerini aşağıya yazıyorum sizce hangi markayı almalıyım lütfen acil yardım

ACER AS5739G-744G32MN

Ekran Boyutu : 15.6
İşlemci Tipi : Intel Core2 Duo
İşlemci Hızı : P7450 2.13Ghz 1066Mhz 3Mb
Ram : 4 GB DDR 3 677mhz Ram
Harddisk : 320 Gb Sata 5400 rpm
Ekran Kartı : nVidia GT240M 1GB
Optik Sürücü : DVD Yazıcı DL
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium
Pil : Li-on 6 Hücreli

ASUS N61VG213DV

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
İşlemci Hızı 2.13 Ghz
İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
İşlemci ön belleği 3 MB
İşlemci Modeli P7450
Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
Bellek miktarı 4 GB
Ekran boyutu 16 inç
Ekran Tipi WXGA (HD)
Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
Grafik Kartı NVIDIA GeForce GT 220M
Grafik Bellek 1024 MB
Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
İşletim sistemi Windows 7 Home Premium 64-bit
Hdd Kapasitesi 320 GB
Hdd Rpm 5400 rpm

Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim
Hakkında
Meslek: Özel bir sektörde yöneticilik.
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz ve güvenilir alışveriş yaptığım arkadaşlar; aeon, CINGIL, sargon_26, gokhan_tan, uselka, digitaldelisi, altunok74, AMFİBİ, signore ...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
skoda
Mobil cihaz
apple
Operatör
vodafone
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
ilker_955
TV
Panasonic
Klima
Vestel
Ses Sistemi
Logitech Z-906
GPS, Navigasyon
Yandex
Fotoğraf Ekipmanları
Canon 550D
İşlemci
Intel
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Gigabyte
Kombi
Buderus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 819
İkinci El Bölümü Mesajları: 245
Konularının görüntülenme sayısı: 111.567 (Bu ay: 472)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.