Yüzbaşı
04 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 118 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Merhaba;

Konuda yeniyim hata varsa affola

Ankara' da önerebileceğiniz işini bilen Citroen tamirinden anlayan biri var mıdır acaba?

Arabam c3 2011 1.4 lpg. 2 farklı servise gittim sorunumu çözemediler ve nette bir yanıt veremediler.

sorun motor arızası lpg ve çekiş düşüklüğü. Varmıdır önerebileceğiz birileri teşekkürler.

Merhaba;
elimde bulunan omnibook xe4500 notebook için bir hdd aparatı arıyorum satan falan var mıdır bildiğiniz?
ide hdd nin önüne takılıyor aşağıdaki gibi.

Tamam müşteri kitlesinin çoğunluğu bayan olabilir ama abi hafta sonları giremiyorsun doluluktan adım atacak yer yok. Koy abi erkek reyonunu giriş kata kasaya ulaşım kolay reyon arası geçişler kolay gereksiz trafik olmaz.
edit:düzeltme
Merhaba;

Geçiş nedenim ekran kartımın model yükseltmesi nedeniyle oluşan darboğazdan dolayı ryzen 3000 serisine geçiş yaptım.

Anakart için yeterli bütcem olmadığından msi b450m bazooka v2 aldım ve aldığım yerden 3000 serisine güncellettim.
bilgisayar açıldıktan sonra ram frekansını 2666mhz ye aldım memory try it! den sonra bilgisayar hiç açılmadı.
ram çıkar işlemci çıkar nafile cpu ikaz ışığı yanıyordu. Şimdi garantiye verdim kullanamadan vatan pc de sanırım 15 gün içinde alınan eksiksiz verilen ürünlerde iade gibi bir olay var. Olurda iade olursa 3600x işlemciyle çalışacak nasıl bir anakart almalıyım. x570 en son ihtimalle alabileceğim bir kart fiyattan dolayı. Şimdi eski nesil chipset ile kullanıp en ufak sıkıntı yaşamadığınız O.C. yapabilecek kapasitede işlemcisiz bios update yapabileceğim bütce dostu anakart önerebilir misiniz? Mümkünse msi olmayan fobi edindim :)
Devletin çalıştığını görmek güzel. Ne aldın derseniz 40 liralık mouse skates. Etti sana 51 Lira.

Öncelikle merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi yaz ayları da gelince bazı oyunlarda ısı kaynaklı fps düşüşü yaşamaktayım.

Sistem şu şekilde
i5 7400
z270 anakart
2060 strix oc e.d. 3 fan modeli
750 wat pw.

kasa olarak phanteks evolv atx

soğutma olarak

kasa içine hava akışı sağlayan 2 adet 140mm phanteks geniş yaprak. fan
egzos olarak yine 14mm phaneks
işlemci soğutucu sıvı 12mm kasa arkasına konumlandırmayıp kasanın üst kısmına temiz havanın geldiği en öne konumlandırdım.
kasanın üst bölümü 3 fan alıyor işlemci soğutucunun sıcak havası içeri tekrar girmesin diye de 2 tane 12mm lik dışa hava verecek şekilde konumlandırdım. yani üst kısım 2 fan + işlemci soğutucu şeklinde.

Fakat bu şekilde kasa içi sıcaklık yük altında iken 45 derecelerde işlemci çok sıcak değil ekran kartı tahmini 65-85 arası
Buna dayalı olarak witcher 3 full çözünürlükde stabil 75-90 fps alırken yer yer 45-50 lere kadar düşmekte.
ayrıca işlemcininde oluşturduğu darboğazdan dolayı oyun esnasında ses olarak cızırtılar gelmekte ilk etapta sorun olmuyor ama zamanla kulak tırmalıyor.

Yardımlarınızı beklerim.
Sizde de varmı konuya giriyorum arkada bir reklam sesi adb de kurulu
Merhabalar
Bir nebze de olsa içimi rahatlatmak sorunu bulabilmek adına bu yazıyı yazıyorum.
İlk sorun pc yi tozunu almamla başladı.sistem bu arada i5 16gb gtx1060 750wpower 480 ssd şeklinde neyse temizlikten sonra pc yi topladım bastım düğmeye açılmadı allah allah sorun nerde derken dağıttım sistemi komple topladım sorunu anakartta buldum işlemciye ihtimal vermedim. garantininde bitmesine 1 ay var gönderdim garantiye sorun yok sistem çalıştı dediler.Taktım bende çalışmıyor yine.Neyse o zaman işlemciden kaynaklıdır dedim(bu arada arkadaştan anakartı test ettim çalıştı onun sisteminde işlemci çalışmadı)bu seferde işlemciyi gönderdim aynı yere burada da sorun bulunamadı çalıştı dediler taktım bu sefer sistemi çalıştı herhalde anakartı fırınladılar çalıştırdılar dedim. neyse 1 hafta kadar daha kullandım yine aynı sorun çalışmıyor 2. bir sorun daha işlemciyle anakart aynı yerden alındı ve aynı anda garantileri bitti fatura tarihini 1 gün geçe. Tabi haliyle baya bir sövdüm gittim yeni msi z270 anakart aldım. Kurdum sistemi çalıştı. Girdim oyuna pat oyundan attı uyarı yok neyse oyundan kaynaklıdır dedim diğer oyuna girdim pat aynısı yine, arada windows mavi ekran falan verdi. dedim eski sistem driver ları kurulu çakışma yaşıyor herhalde dedim sistemi sıfırladım. kurdum tekrardan microsoft sitesinden win10 indirdim kurulumun 2.günü başlatılamayan boot cihazı hatası almaya başladım açılır açılmaz mavi ekrana düşüyordu tekrar sıfırladım bu sefer win10 edu kurdum aynı sorun devam oyundan atıyor sorgusuz sualsiz ara tara farklı bir ekran kartı taktım sorun yok sorunsuz çalışıyor.Ama mevcut ekran kartım oyuna girmezsen oyundan atma falan olmuyor sade oyunda iken 30 dk sonra oyundan atıyor ısı kaynaklı olsa tahminim cpu gibi tüm pc yi kapatır. ama bu masaüstüne çıkarıyor kullanmaya devam edebiliyorsun. Şimdi sorun nerede yardımcı olabilecek aydınlatabilecek birisi var mıdır? En sonunda pc yi ateşe verecem en azından kinimi çıkarırım. Bu arada meslek IT. not: Ekran kartını garantiye göndermeye hazırlanıyorum.
Merhaba

Leptoplarda cpu ve gpu dışındaki bileşenler için için olan bir macun türü var örneklemek gerelirse first sakızları gibi birşey.
bunu hangi isimle aratmalıyım nerelerde bulurum?
iphone 4 8gb var. Telefon 7 güncellemesini almadı.
Telefoncuya götürmüşler. Adam fotoğraf yedeklerini alıp 7 güncellemesini kurmuş. Ardından iTunes ile fotoğrafları telefona atmış. Şimdi ise bu fotoğraflar silinmiyor. Hem telefondan hem de iTunes eşlemesi ile.
Araştırdım ama bulamadım, daha doğrusu ne arayacağımı bilmiyorum.
Yardım istiyorum.
Hakkında
Meslek: SistemDestek Uzmanı
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.025
İkinci El Bölümü Mesajları: 352
Konularının görüntülenme sayısı: 67.981 (Bu ay: 506)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 276 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.