E

Yüzbaşı
11 Ocak 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar,
Asus A8N-SLI boardumda yeni aldığım Seagate sata2 320 gb NCQ harddiskimle sorun yaşıyorum.Eski hdd samsung sata ile hiç bir sorunum yoktu daha büyük ve sata2 dir diye seagate 320 lik aldım.Yeni diski samsunglu çalışan sistemime ikinci disk olarak takıp partition magic ile formatlama ve bölümleme yaptım.3 bölüm halinde böldüm.Bu şekilde hiç bir sorun yok hdd normal olarak çalışıyor.Sonra samsung hdd yi söküp yeni sata2 seagate i tek başına sisteme takıp xp kurulumuna başladım.Buradada her şey yolunda gidiyor xp partisyonları tam olarak sorunsuz görüyor ve dosyalar kopyalanıyor fakat kopyalama bitip restart edince makina işletim sistemi hatası diye hata veriyor.Defalarca işlemi tekrarladım sonuç aynı.Sorun nerede olabilir?İkincil hdd olarak windowsta hiç bir sorun yaşamayan hdd neden aktif hdd olunca sorun çıkarıyor?Boardum sata2 destekliyor.Herhangi bir kontrolcü sürücüsü falanda gerekmiyor bildiğim kadarıyla.Biosum 1012 biosu ve 1014 var güncelleyebileceğim en son ama bunla alakalı olmaması lazımki gelen haliyle zaten destek olması lazım sata2 ye.Bios ayarlarında falan yapmam gereken bir şeymi var.Yada hdd üzerinde jumper ayarınımı değişmeliyim ama geldiği haliyle olması lazım bildiğim kadarıyla.Bu hdd yi aynı boardla kullanan arkadaşlar sorun yaşadılarmı acaba.Yoksa hdd mi bozuk,bozuk olsa ikincil hdd olarakda çalışmaması gerekmezmi?Ne yapayım bir yol gösterin.Eve gidince yeniden partisyonları silip tekrar formatlayıp tekrar kuracağım xp yi.Bakalım nolacak.
DIŞ

DIŞ AKSESUARLAR

İÇ MEKAN

İÇ AKSESUARLAR

Bagaj tepsisi

MÜZİK AKSESUARLARI

XM® Satellite Radio

6 LI CD CHANGER

MP3 ÇALAR

KASET ÇALAR

MOTOR

140-hp, 1.8-Liter, 16-Valve SOHC i-VTEC® Engine

Speed, power and performance. The new 140-hp engine was made to achieve the fuel economy of a 1.5-liter engine, with 40 mpg highway and 30 mpg city. A host of new technologies including special engine mounts, newly designed crankshaft, engine block, pistons and connecting rods help achieve remarkable smoothness.

5-Speed Automatic Transmission

This first-in-class, electronically controlled 5-speed automatic transmission offers more gear ratios for quick acceleration and enhanced fuel economy. You get more power, smoother upshifts and downshifts and quieter operation. In fact, models with the 5-speed automatic transmission get better highway mileage than those with the manual transmission.

Performance-Oriented 5-Speed Manual Transmission

Honda engineers have designed an all-new, lightweight, 5-speed manual transmission. Drivers will appreciate its quick, precise shift action and solid, direct feel. The transmission operates more efficiently than the previous model's, so reliability and good fuel mileage are additional benefits. It also creates less gear noise, contributing to a quieter cabin when driving.

arkadaşlar bildiğiniz gibi her tv kartı xp ile tam uyumlu değil.şu an için xp ile tam uyumlu ve nispeten yeni sayılabilecek tv kartı hangisidir yada hangileridir.biliyorsanız görüşlerinizi bekliyorum..
120 dolara inmiş arkadaşlar.dahada inecek herhalde.geforce 2 ti ayarında deniyor bu kart için ama fsaa dan daha az etkileniyormuş yeni geforce 4 ler.hem bu fiyatada makul gibi...

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Arkadaşlar yanılıyormuyum bilmiyorum ama cracli oyunların xp de oynanmadığını yada oynansa bile bozuk vede randımansız olduğunu farkettim.bendeki oyunlardan crack dosyalı olanlar xp.de oynanmıyor,(midtown madness2,need for speed porsche gibi)oynansa bile ya grafikler kötü yada sık sık kilitleniyor.ama serial no lu oyunlarda böyle bir şey yok(fifa serileri ve diğer serialli oyunlar)
Bilmem yanılıyormuyum?siz ne dersiniz?

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
arkadaşlar ben işimde sadece excel kullanıyorum.fakat o kadar para verip ofis alamam.aynı işi görecek excel ile uyumlu free progarmlar varmı önerebileceğiniz.ben bir kaç tane indirdim ama beğenmedim.pc netin verdiği open officeyide denedim.biraz fazla kullanınca hemen hata veriyor.tavsiyeleriniz ne olabilir.

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
fifa 2002 nin türkiye ligleri eklentisi çıktımı arkadaşlar?çıktıysa nerede find?

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
acaba midtown madness 2 yi düzgün oynayabiliyorlarmı.genelde geforcelar bu oyunu sevmiyorda.acaba kısmimi yoksa hepsindemi var bu sorun?

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
yaşayan arkadaşlar.sorun halledilmiştir.Bu bölümdeki ;
HARDDİSK YOK UYARISI başlıklı konunun sonunu okusunlar.

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
nasıl yedekleyebilirim.yani şu:hani windows
görüntü özelliklerindeki görünüm var ya çeşitli ayarlar windows klasik, arduvaz filan.hani birde tamamen kendimizin yaptığı ayarlar renkler yazı tipleri filan.formattan sonra bunları kaybetmemek için bu ayarları nasıl yedekleriz.yada şöyle sorayım bu ayarlar nerede bulunuyor windowsun içinde ki oradan copy diyelim.

ABIT BE6 II BOARD
PIII 1GHZ CPU
VOODOO4 4500 AGP
40 GB SEAGATE BARRACUDA
CREATİVE VİBRA 128
CREATİVE MODEM BLAST
LG52X CD
RİCOH CD-WR/DVD
512 MB KİNGSTON SDRAM
LG 795 FT MONİTÖR
AOPEN OPTİK MOUSE
LEXMARK Z32 PRİNT
MUSTEK ED1200 SCAN
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 452
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 13.367 (Bu ay: 78)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Dahili Bileşenler
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.