P

Teğmen
09 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Beyler biraz baktım yabancı forumlarda L tuşu demişler ama ne kadar denesem de can barı gözükmüyor ?
Bugün amcamın tozlu kütüphanesini karıştırırken bu kitap gözüme ilişti.Bende direk aldım ama cilt felan bakmadan adı görünce direk almıştım yani.Şimdi baktım 2.ciltmiş ve 1.cilt orda yoktu.Bu kitap olay üzerinden mi ilerliyor yoksa durağan mı bilmiyorum açıkcası.Yani 2.cilti okumak için illa 1.cildi de okumam lazım mı olay bütünlüğü açısından ?
Biliyorum çok cahilce oldu ama şu an için 1.cilti bulamam
Ona göre başlamayı düşünüyorum
Merhabalar.Ben Battlefield 3 Premium Edition aldım.Limited Edition'u sorunsuz kurdum ve yüklü şuanda.
Premiumu indirmek için kodu girdim ve bilgisayarı gece bırakmıştım.O ara elektrik gitmiş ve sıfırlanmış.
Uyanıp açtığımda neyse gece indiririm diye indirme bölümünü kapattım.Şimdi tekrar bulamıyorum ve My Gamesde de bulunmuyor.Kodu tekrar girince kullanılıyor diyo.Ne yapmam lazım ?
Merhabalar.
Flash belleğimle format atmak için windows 7 usb toolu kurdum ve bi kaç kez denedim.Usb görmede sorun yoktu ama windows dosyalarında ya da programda hata vardı.Başka bi programla denemek için WintoFlash'ı kurdum.W7tool'u ile denedikten sonra hata verince tekrar biçimlendireyim dedim.Bu işlem sırasında en baştan beri bi kaç kez biçimlendirdim yani w7tool ile bi kaç kez denedim.WintoFlash'da da iso.yu görmedi.Daemon toolsla sanal aygıt açmak aklıma geldi.İşte bu adımdan sonra bi kez daha biçimlendirme yapmak isterken flash disk bozuldu.Bilgisayarımda çıkarılabilir disk olarak gözüküyor.Özellikler dediğimde tüm değerler 0.Biçimlendirme yapamıyorum tıkladığımda hiç bi işlem olmuyo.Taktığım zaman pc yavaşlıyor ve okuması uzun sürüyor.
Donanım da bu aygıt düzgün çalışıyor diyo.Biçimlendirme için Yönetten denedim.Takılı iken üst tarafta listeye gelmiyo ama alttaki bölüme geliyor.Yani ordan da biçimlendiremiyorum.Bi kaç program denedim onlar da olmadı.
Kurtuluşu yok mu artık ?
Çok uzun oldu farkındayım ama ayrıntılarıyla yazmak istedim
Beyler uzun zamandır karıncalarla olan bi mücadelem var.Oturduğumuz ev bahçe içi olduğundan her zaman böcek belası oldu ama bu yuva çok canımı sıkıyodu.Kendimce bi takım çareler buldum limon,tuz vb.
Bunları uyguladığımdan beri karıncalar eskisi kadar ortalıkta görünmüyor ama sanırım şimdi yeni bi sorunum var.Bi kaç defadır karıncaların yuvasının olduğu yerin etrafında bi böcek türü buluyorum.Pek bilinmeyen bi böcek değil sanırım şöyleki: fiziksel temasta bulunduğum anda yuvarlanıyor ve öylece kapanıyo.Kabuğu biraz sert bi yapı.Bi kaç saniye tekrar temas olmazsa eski haline dönüyor.Açıkken bikaç cm lik boyu var.Nedir bu böcek bilgisi olan var mı ? Karıncalarla ilgisi var mıdır ? Çünkü karıncalarla ters orantılı olarak bu böcekler türedi.
Merhabalar,
Son zamanlarda bu durum biraz canımı sıkmaya başladı.Oyun performansında gözle görülür derecede çok büyük düşüşler yaşadım.Örnek vermek gerekirse ortalama diyebileceğim ayarlarda Metro Last Light,Grid 2 açtığımda bi süre sonra kasmalar başlıyor.En düşüğe çekmemin de bi faydası olmuyor.Üstelik frap 50 fps civarı gösterirken nasıl kasma olduğunu hiç anlamadım
Diyelim ki oyunlardan dolayı ama kaç senedir oynadığım ve hiç bi sorun yaşamadığım Medieval Total War 2'de de bu sorun oluştu.
Isı sorunu olup olmadığını kontrol ederken AIDA64'te şöyle bişeyle karşılaştım
CPU'nun bu değerlerde olması normal midir ?
Arkadaşımdan da sağlamasını yapmak için kontrol etmesini istedim ve CPU sıcaklığının çekirdeklerle aynı olduğunu gördüm.İnternette gördüğüm bi kaç SS'de de aynıydı.Bana normal gibi gelmedi açıkcası kasma sebebi CPU ısınması mıdır acaba?
Sistem:
CPU-AMD Phenom II X4 945,3000 MHz
Ram-2 GB DDR 3-1333
Anakart-Gigabyte GA-770TA-UD3
Ekran Kartı-ATI Radeon HD5850 1GB
Evet beyler film bildiğiniz Amerikan tarzında.Amerika'nın bi eyaletinde şehre hortum geliyor,başrollerdeki adamlar şehri boşalttırmaya ve hortumdan kaçmaya çalışıyolardı.Genel olarak bu kadar hatırlıyorum bilinen bi filmde adını kaç gündür çıkaramadım.Şimdiden teşekkürler
Hamachi ağında minecraft oynarken müzik kutusunu kırdım.Biliyorum bununla alakası yok ama tam o anda bağlantı kesildi dedi.Server benim arkadaşımla oynuyoruz.Tekrar girdim ve ölüp tekrar doğdum.Asansör yapmıştm onunla tekrar aşağı indiğimde heryer kapanmıştı hertarafı kazdım ve evimin yarısı kapanmıştı.Yani başta müzik kutusu kırdığım yer madende küçük bi evdeydi ve sandıklarım ordaydı.İşte aşağı indiğimde sadece küçük bi bölümü kalmış açtığım yollar ve evimin büyük bölümü içinde sandıklarımla gitti nasıl oldu anlamıyorum internette baktım ama böyle bişe de bulamadım.Nedir,nedendir? Kurtarmamın yolu yok mu ?
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yalnızlık,kasvet temalı,kapalı havalı filmler arıyorum.Yalnızlık ve çaresizlik temasının ağır bastığı biraz da doğanın etkin olduğu olabilir özellikle içinde kış veya genelde kapalı hava olursa iyi olur.Doğa dediysem insanın içini açacak değil ama sanırım anlatabildim Konusu benim için 2. planda bu tarz filmler önerebilirseniz çok sevinirim
Şu son bir kaç senedir çok farklı sıkıntılar çekiyorum.Psikolojik sorunlarım olduğunu biliyordum zaman zaman sosyal fobik olduğumu düşündüm zaman zaman değişiklik gösterdi falan. Sürekli bunları çözmeye çalıştım bu arada hem liseliyim hem ergenim onu da belirteyim.bunların ergenlikten geldiğini düşünüyordum ve zamanla aşacağıma da inanıyordum ama şu son bir kaç sene bana zehir oldu sayılır.

Hayatım öyle bir dereceye geldi ki;Günümü örneklerle anlatayım.Ben hep zor uyurum ama çok çabuk kalkar ve dinç olurdum.Şimdi kalkmak için bir savaş vermem gerekiyor sabahları.Şimdi sabah kalkma nedenim akşam uyumak için. İlk ders kafayı koyarım ve fırsat bulduğum her ana kadar uyurum.Uyudukça uyumak geliyor içimden ve bununla birlikte bir baş ağrısı.Uyumadığım zamanlarda ise uyanık olduğuma şaşarsınız.o kadar bitkin o kadar halsizim ki dışarıdan bitkisel hayatta olduğum kanaatine kolayca varabilirsiniz.Bu yüzden ne ders dinleyebiliyorum ne konsantre olabiliyorum.Bu dediklerim başladığından beri büyük bir düşüş var derslerimde ve aslında hiç umrumda değil.

Günüm uyumakla geçiyor şu son zamanlarda ise. Her şeyden kaçıp uyumak istiyorum. Uyumadığım zamanlarda ise o kadar bitkin ve halsizim ki nefes almaya üşeniyorum desem yeridir.Nefes almak derken bazen öyle bir hal alıyor ki durumum nefes alırken boğuluyorum sanki.Artık hiç bişeyden zevk almıyorum hiç bir şeye enerjim yok ne umudum var ne yaşama sevincim.

Bir başka örnek vereyim; Bir kaç hafta önce yine aynıyım. Arkadaştan gidiyorum eve dogru. Ana yoldan geçiyorum direk yürüyüp geçiyordum o orta kaldırımda durdum. Baktım araba geliyor kendimi yola attım. Yavaş yavaş yürüyordum iyice geldi araba son anda bir şey geldi kendimi geriye attım.

Anlayacağınız gibi durumum ciddi. Psikoloğa gitmeyi düsünüyorum.Babam emekli. Fiyatı nasıl olacak bilgisi olanlar açıklayıp yol gösterebilirse sevinirim.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.032
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 6.071 (Bu ay: 558)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.