Yüzbaşı
11 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Norveç'ten geleli 3 ay oldu,tüm snus paketlerini bitirdim. Sigara da içmek istemiyorum ciğerlerim rahatsız oluyor. İnternetten de getirilemiyor bu meret. Onun için buralarda snus satışı yapan bir yer arıyorum. bilen var mı?
Karanlıkta araçlar bizi görsünler diye yansıtmalı ikaz yeleği almayı düşünüyorum. Nereden bulabilirim? Giyersem sıkıntı olur mu?
Duvar yazılarından tutun, baskılı t-shirtlere kadar bu sembolü görüyorum. google'dan araştırma yapıyorum, sonuç çıkmıyor.
bu şeyin anlamını bilen varsa yazabilir mi?
Ben bilgisayar mühendisliği bölümü ikinci senemdeyim. Ve bu haftadan itibaren 2018 ygs-lys'ye çalışma kararı aldım.
Bu kararı almamın nedeni bulunduğum üniversite ile yaşadığım memnuniyetsizlik diğeri de seneler sonra kafamın dank etmesidir.

2014 senesinde sıkı bir şekilde sınavlara çalışmadım, 2016 senesinde hiç çalışmadan öylesine girmiştim ve ygs 1-2 300 binlerde idi.
lys mf puanlarım da 120 bin ile 180 bin arasında geldi.

Bu sene, hayatıma yön vermeye başladım. düzenli uyuyup kalkmaya, kütuphanelerde ders çalışmaya başladım. bu motivasyonu da kaybetmemek için çok çaba gösteriyorum.
Şimdi aynı anda iki şeye mücadele edeceğim. biri kaldığım dersleri geçmek, diğeri de bu malum ygs-lys.

siz DH üyelerine şu sorularım olacak;
Bir sene boyunca nasıl bir strateji izlemeliyim?
Hızlı çözmeye rağmen hata riskini azaltmak için ne yapmalıyım?
iki senedir ritalin ve concerta almıyorum. sınavlara çalışmak için yeniden başlamalı mıyım?
kaynak,soru bankası veya deneme tavsiyeleriniz nelerdir?

yanıtlarınızı bekliyorum :)
Evet 21 yıllık hayatım boyunca hiç sevgili elde edemedim.
Ankara'da 19 yıl boyunca yaklaşık 5-6 kişiden hoşlandım, ancak sevgili elde ettikleri için açılamadım.

2 senedir lanet olası düzce'de kız elde edemiyorum. Güzel kız sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Beğendiklerim çoktan kapılmış oluyor ve yine hayal kırıklığına uğruyorum.
Sonra tinder gibi uygulamaları denedim. Ankara'da tam sıfır match aldım sıfır! Ben sağa kaydırdıkça hayal kırıklığım devam ediyor.

Son 6 Aydır psikolojim bozuldu. Çalışkan birisi iken, dersleri boş vermeye başladım.Sürekli intihar etmeyi düşündüm. Lol'e, cs:go'ya başlayayım dedim, onlar da çözüm getirmedi.

Kendimi berbat bir yerde oldukça yalnız, ıssız ve bitkin hissediyorum. Benim sizce neyim eksiktir şu hayatta? Benim neleri değiştirmem gerekmektedir?
Geçen sene bu forumda "Güzel günlere rap" isimli single'ımı yayınlamıştım.
Bu sene de aynı tarzda single yayınlamayı düşündüm. Ancak oluşturduğum şarkının güzelliğinden dolayı 1 demo ve 3 farklı versiyon ile birlikte bir EP serisi yayınladım.

Rise&Smiles adıyla yayınladığım bu seriyi yaklaşık 5 aylık bir deneysel çalışma sonucunda elde ettim.
Şarkıda bulunan elektronik ve neo-klasik öğeler nostaljik bir etki yaratacak, geçmiş ile geleceğe bağlantı kuran günümüz karmaşasını temsil etmektedir. Şarkının amacı , günümüzün ruhsuz ve bayık popüler şarkılara karşı, hayata neşeli ve algıları açık birer birey olarak yaşamamız gerektiğini dinletmektedir.Geçmiş su gibi gitse de, geleceği geçmişten ders alarak ilerlememiz gerektiğini tekrar fark edeceksiniz.

EP'mi aşağıdaki soundcloud linkinden dinleyebilir, Spotify,Apple Music,Tidal ve Deezer dahil olmak üzere bütün müzik platformlarında dinleyebilirsiniz. Ayrıca Google Music store ve iTunes Store'dan satın alıp koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Soundcloud
Spotify

Görüşlerinizi ve desteklerinizi bekliyorum ;)
N B R .
xcode uygulama dosyasını harici disk'ime aktarmaya çalışıyordum. fakat yanlışlıkla harici diskimi devre dışı bıraktım.

ardından hdd deki uygulama dosyasını açmaya çalıştığımda, açamıyordu. bu yüzden dosyayı silmeyi denedim fakat sürekli bu mesajı alıyorum:

“Xcode 20.53.47” adlı öğe kullanımda olduğu için işlem tamamlanamıyor.

halbuki xcode açık falan değil. etkinlik monitörüne baktım fakat alakalı uygulamayı hiç bulamadım.

ne yapmam lazım?
Son 3 aydır ekranımın sağ üst köşesinde hafif te olsa bi kararma var.

Renkli görüntülerde belirgin olurken, Beyaz görüntülerde pek belirgin olmuyor. Nedeni nedir?

Aleti geçen sene ocak ayında almıştım. İmkan varsa apple store dan ücretsiz değişim yapılabilir mi?
birkaç gün önce apple watch'ın yeni renk ve kordonları tanıtıldı. altın rengini görünce resmen aşık oldum. ama aylardır kafamda hep space gray modelini almayı planlıyordum. şimdi 2 model arasında kaldım. sizce hangisi daha iyi?
Hakkında
Hakkımda:
Hayat zorsa bulmacalar çok kolay!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.345
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 268.506 (Bu ay: 17)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 252 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.