Yüzbaşı
28 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 68 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.
Senelerdir yivsiz tüfek alacağım alacağım dedim bu günlere nasipmiş.

Kendi aile hekimimden bir türlü alamadığım sağlık raporunu aile hekimini değiştirip başkasına gitmeme rağmen yine alamadım. Bu ne kadar saçma bir olay. Kanunlarda yazan bir şeyi keyfi olarak hiçe sayıp "ben muayene etmem hastaneye sevk ederim" denmesi ve bunu 3 metre mesafeden söylemesi. Ne bir muayene nede başka bir şey. Muayene edip bir sıkıntı görse anlarım cidden ve uslu uslu gider hastanede muayenemi olurum. Ama devlet bana böyle bir hak tanıyıp ben bunu ücretsiz bir şekilde alabiliyorken neden gidip hem para hem vaktimden harcayayım.

Bizi uğraştırmayın bari kardeşim. Devletin bu konuya bir el atması gerekiyor. EGM den yayınla yivsiz tüfek alımındada sağlık raporunu devlet hastanesinden heyet ile alacaksınız de ne biz uğraşalım nede işini yapmayan bu aile hekimleri. Ama gel gelelim bizim egoist kendini beğenmiş tavırlarla iş yapan sağlık ocağı doktorları sağolsun hakkımızı savununcada kavga ediyoruz sanıp daha çok yükseliyorlar. Al beni muayene et ama o sevk kağıdında geçerli bir neden yazsınki ben kendimde sıkıntı olduğunu bileyim düzgünce hastaneye gidip tam teşekküllü bir şekilde muayenemi olayım.

Yazık çok yazık. Benim harcadığım vaktime yazık, sarf ettiğim cümlelere yazık, bu tarz insanlarla muhattap olduğum için ayrı olarakta bana yazık.

Bu konuyla ilgili nereye şikayette bulunabiliriz. Sonuçta bu kişi işini yapmıyor devletin kararını hiçe sayıyor ve kendi kararını veriyor.

Saygılar
İyi forumlar dostlar
Merhaba arkadaşlar. Şuan topladığım sistemde kullanmak üzere Ryzen 9 3900x ve Gigabyte aorus X570 Xtreme anakart bileşenlerini alacağım. Ancak şu ryzen işlemcilerle x570 anakartlarda oluşan ram problemleri gözüme baya çarptı. En ideal değerleri veren ve uyumluluk sorunu yaşamayan ramler hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

Almayı düşündüğüm ram şurdaki
Gskill Trident Z Royal 3600 Mhz
Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistemde ASUS ROG STRİX GTX 1080 kullanıyorum. Daha doğrusu tam olarak kullanamıyorum. Şöyle anlatayım.

İlk başlarda format atarken ekrana görüntü gelmeme sorunu yaşıyordum. Ardından o sorunu sebepsizce çözünce oyunlarda denemeye başladım. CS GO sürekli oynadığım oyunlardan biri olduğu için ilk bu oyunu indirdim. ve oyunda full ayarlarda Ses ve Görüntünün abartı şekilde takılma yapmasından sonra bi garipseyip Driver kontrol ettim. Driver güncellemesinden sonra bi sorun teşkil etmedi 600 FPS civarı oyun devam ediyordu. Taki 2 gün önce For Honor indirdiğimde Oyun yine Full ayarlarda ilk başta akıcı devam ederken bir anda yine aynı şekil seste ve görüntüde kasma yaşadım. Ama bu kasma normal bir kasma değil. Ardından oyundan çıkıp arkadaşların daveti üstüne CS GO girip 1 el atar yatarım kafasıyla ranked girince 50 fps ile sabit çok nadir 60 fps çıkmasından ötürü berbat bir oynanış oluştu. Her ne kadar "FPS_MAX" yapsamda 60ın üstüne çıkmadı.

Şimdi benim öğrenmek istediğim şey her ne kadar araştırsamda çok net bilgiler edinemedim. Bu kartı 1 2 ay içinde güzel bir monitör alacağım için almıştım. Şuan İdare ettiğim Monitör 60hz 1080p

Bu sorun ekran kartının yüksek hz de daha iyi olduğundanmı kaynaklıdır yoksa farklı bir konudanmı kaynaklıdır sizce ?

Sistem Özellikleri

- INTEL CORE i7 7700K SOKET 1151 4.2GHz 8MB / 14nm İşlemci
- ASUS ROG STRIX Z270E GAMING Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz (OC) AURA RGB ANAKART
- GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z RGB LED DDR4 3600Mhz CL16 Dual Kit Ram
- ASUS ROG STRİX GeForce GTX1080 8GB GDDRX5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
- Samsung 512GB 960 PRO M.2 Sata NVMe SSD
- COUGAR 700W 80+ Bronze Power Supply
- THERMALTAKE CORE P5 GREEN EDİTİON UZAY MONTAJ
Merhaba arkadaşlar yeni sistem toplamış bulunmaktayım. Alttan alttan monitör arayışı içindeyim. Ve curved ekranlar çok çok çok hoşuma gidiyor. Ama bazı arkadaşlarım wide konusunda "oyun oynanmaz, güzel değil" yorumları yapması üstüne bende genel kitleye sormak istedim.

Curvedlarda 4K yok anladığım kadarıyla. Görsellik konusu olursa tabikide curved ama performans işin içinde olduğu için biraz tartışmamız gerekecek.

EEyyyyy forumdaşlar Sizce Curved bir monitörmü daha iyidir yoksa Normal bir monitörmü. Bunu net bir şekilde açığa kavuşturmamız lazım. 2k - 4k - hz - inch - curved - düz bu tarz olayların bize +sı -si nelerdir. Sistem bileşenlerim notumda ekli. Kasamı görmek isteyenleride kasa modifikasyon konusu altında su soğutma başlığında bulabilirsiniz.

Önceden DELL U2312HM EYEFİNİTY (3) kullanmış birisiyim ama curved hiç kullanmadığımdan ve çevremdekilerin yorumları (eyefinity ile alakası yok güzel değil) curved karşıtı olduğundan işin içinden çıkamadım.

Şimdiden elinize kuvvet teşekkür ediyorum.

Sistem Özellikleri

- ASUS ROG STRIX Z270E GAMING Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz (OC) AURA RGB ANAKART
- ASUS GeForce GTX1080 8GB GDDRX5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar...

Geçtiğimiz günlerde yeni bir kasa toplamayı ve bunun biraz daha biblo olmasını istedim. Uzun zamandır teknoloji piyasasını hiç takip etmiyordum. Biraz içine gömülünce ne kadar çok model çıktığını bildiğim markaların battığı yeni markaların yükseldiği bol karmaşalar içinde parçalarımı seçtim ve aldım. Şuan sıvı soğutma sistemim toplanma aşamasında biraz zaman alacak ama adım adım sonuna kadar her şeyi paylaşmaya niyetliyim. İşleriminde yoğun olduğu bir dönemde cidden yavaş bir süreç bizi bekliyor. Sistemimdeki parçaları aşağıya ekleyeceğim. Güzel ve sıkıntısız bir çalışma olur umarım

Sistem Özellikleri

- ASUS GeForce GTX1080 8GB GDDRX5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Sıvı Soğutma Parçaları

- EK-FB ASUS Z270E Strix RGB Monoblok - Nikel
- EK-FC1080 GTX Strix - Nikel
- EK-CoolStream XE 480
- Barrow 90 Derece Rakor
- Barrow Sıkıştırmalı Rakor 16mm
- Bitspower Tahliye Musluğu
- Bitspower G1/4" Deluxe White Stop Fitting
- Bitspower G1/4 Thread Low Profile Stop Plug
- Barrow Su Akış Göstergesi
- Bitspower Pompa Soğutucu DDC
- EK-DDC 3.2 PWM Pompa
- Bitspower Premum Magic Cube DDC MOD TOP
- EK-Ekoolant Pastel BLUE Sıvı
- Barrow Sert boru Düzeltme Aleti
- Barrow Sert boru bükmek için Silikon
- Barrow Uzatma Aparatı 40mm
- Barrow Uzatma Aparatı 30mm

Müsait oldukça yavaş yavaş buraya ekleyeceğim. Takipte kalalım ve önerilerinizi esirgemeyin :)

Kasamın İlk Geldiği Gün

Sistemin Ana Parçaları. SSD ve PSU arkadaki kasamda olanları kullanacağım.

İlk başta ekran kartının blok montajıyla başladım.

Ardından Anakart ve İşlemcinin Monoblock montajına devam ettim.

Ardından kasanın geri kalan aparatlarını birleştirip görüntünün nasıl olacağını merak ettiğim için küçük bir montaj gerçekleştirdim.

Bazı eksikliklerim vardı onları giderdim.

Sıvı soğutmanın bel kemiği olan hortumlarım vb. gibi parçalarımda elime ulaştı.

Sıra geldi hortumlarla matematiksel düşünüp fazlasıylada fantezi katıp güzel bir görüntü çıkarma işlemine. Gerçekten zor bir işlem. Ama zor olan tarafı parçaları eğip bükmek değilde "şurayı şöylemi yapsam böylemi yapsam" diye düşünmek.

İlk yaptığım başlangıç parçamız. Pompadan Ekran kartına. Beklemediğim kadar güzel işçilik çıkardım

Ardından Ekran kartından monoblok'a giden kısa ama bir o kadar uğraştıran parça.

Radyatörden pompaya girişte "fantezi yapalım kısacık olmasın" dedik tam bir buçuk saatimi aldı ama başardık.

Ve son bağlantı olan işlemciden radyatör bağlantısı. Bu parçada'da fantezi ararken babamın yatağından gelip "olum şunu şurdan geçir şunuda şuraya tak gece gece neyin peşindesin " demesiyle parlayan ampul hem bi yandan akış ölçerin ortaya takılıp risk oluşturmasını engelledi bi yandanda çok daha şık bir görüntü oldu.

Ve geldik test yapmaya. Öncelikle saf suyumuzu koyarak devirdaimini sağlayıp ufak bi "Oh be çalışıyo" tribine girdim.

Ardından Peçetelerimizi bütün bağantılara güzelce sararak 1 saatten fazla kasayıda 4 tarafından hareket ettirip akıtıp akıtmama durumunu kontrol ettim. Allaha şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım

Yatıp uyumayı düşünürken bütün el emeğimin ardından renklendirici sıvı ile nasıl göründüğünü merak ettim. E tabi yerimde duramadım. İçindeki saf suyu boşaltıp renkli sıvıyı + saf suyumuzu ekleyerek bu görüntüye ulaştım

Ekran Kartı

Monoblock

Radyatör ve rezervuarın üst bölgesi

Ve rahat bir nefes aldım. Ancak halen daha bitmediğini belirteyim. Radyatör fanlarım yakın zamanda gelmiş olur. Kasanın belli başlı yerlerine 5mm gizleyerek döşenecek bi kaç led. Ufak tefek ayarlamalar. (kablo düzeni vs.)

Bitişe az kaldı

to be continued...
SELAMUN ALEYKÜM...

Çookk uzun zaman oldu buralara uğramayalı. Bakıyorumda halen bıraktığım gibi. Kapıdan girdiğim an bile kokusu aynıydı. Kalitesini koruyan adam gibi adam DH
Arkadaşlar Kadıköy'de 1996 model bir Hyundai araç var. Aracın ne model olduğunu bilmiyorum. E-devletten sorgulattım. kadıköyde olduğu ortaya çıktı. Yani inşallah halen kadıköydedir. Ben Fatihte oturuyorum. Aracın Plakası 34 CEK 53 bu aracı görürseniz fotoğraflarını ve kullanan kişiyi bulup cep numarasını bana atarsanız harbi kral adamlarsınız. Şimdi niye bu aracın peşindesin diyeceksiniz. onuda kısaca anlatayım. Memleket rize. Aileden gelen bir plaka hastalığımız var. İsmim soyismim CİHAD EMRE KAROĞLU yani bi kısaltma söz konusu.

Hadi Forumdaşlar göreyim sizi. Ciddi Ciddi açtım bu konuyu arkadaşlar. Makara yapmayında halledelim şu işi.

Hayırlı Forumlar.
Akadaşlar bu ay içinde Full + Full sunrooflu ve Kırmızı renk bir Cruze siparişi vereceğim eğer hayırlısıysa. Bu araç için düşündüğüm parçarlı size söylüyorum. Tavsiye ve Nerden alabileceğime yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Arka Led Stoplar
2- 18" Jant Lastik seti alacağim. (Tavsiye beklerim)
3- Arka Difüzör'ü değiştirip 1+1 yada 2+2 egzos takmayı planlıyorum.
4- Egzos Başları
5- Ufak bi çita tarzı Spoiler
6- Ön Panjur ( İnsignia OPC tarzı panjur arıyorum)

Aracın Güzelliğini bozmadan oynayayım dedim. Tamponlar hoşuma gidiyo gereksiz yere body kit atmaya gerek yok.
Şimdiden saolun arkadaşlar. Aracın Fiyatı hakkında bilgi sormayın. 40-50 arasına gelicek daha pazarlığımızı felan yapmadık

Herkese İyi forumlar.
Arkadaşlar bütçem 2.000 ile 2.700 TL arası. Bu bütçeye göre ATV motor bakıyorum. Kullanılacak yer köyde ve dağ bayırda kullanılacak. 100 Kiloyum. Hız önemli değil ama tork bakımından önemli olduğu için bana bu bütçeye göre ATV tavsiyeleri verebilirmisiniz.

İstanbul / Fatih'te oturuyorum. Elden alabileceğim bi yer olursa çok iyi olur.

Şimdiden Çok Teşekkürler.
İyi Forumlar.
Evet arkadaşlar Eyefinity'e olan merakımı gidermek için bolca araştırma yapıp en iyi monitörü seçtim. Hem yatay hemde dikey kullanılan bu monitör IPS desteğiyle beraber Eyefinity yapmaya uygun olduğunu gördüm. Herşey tamamdır.

Yavaşca Başlayalım

DİRT 3

SİSTEM

İŞLEMCİ: İNTEL İ5 3570K
ANAKART: MSI GD-55
RAM: GSKİLL RİPJAWSZ 16GB 1600MHZ
EKRAN KARTI: 2 * XFX 7850 CROSSFİRE
SSD: CORSAİR GS 128GB SATA3 560MB/535MB
PSU: COUGAR 700W +80

MONİTÖR: 3* DELL U2312HM IPS

SAYGILAR...
Hakkında
Meslek: MUHASEBE
Forum İmzası:
AMD RYZEN 3900X | GIGABYTE X570 AORUS XTREME | GSKILL Trident Z Neo 32 Gb 3600 Mhz | 2* EVGA FTW3 GTX 1080 TI (SLI) | GIGABYTE AORUS 1TB SSD 5000MB/4400MB | COOLER MASTER COSMOS C700M RGB | Corsaır Enthusiast Rmx 1000W 80 | GIGABYTE AORUS 360mm RGB LIQUID COOLER
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
İNTEL
Mobil cihaz
apple
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 795
İkinci El Bölümü Mesajları: 283
Konularının görüntülenme sayısı: 126.386 (Bu ay: 294)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.