Yüzbaşı
27 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar 3000 liraya monitör dahil fiyat performans sistemi toplamak istiyorum.Sistemle wow lol cs gibi oyunları akıcı bir şekilde oynayabilsem yeterli olur.Özel olarak harddiskim mevcut olduğu için sadece ssd olsa yeterli olur.Online olarak alıcam sistemi.Önerilerinizi rica ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Stormscale horde tarafında pve yapmak için uğraşan 7 kişilik bir grubuz,

Wod ek paketinde eğlenerek heroic seviyede Hellfire'ı bitirme amacına sahibiz,

Oyuna uzun bir aradan sonra tekrar döndük şuan ortalama 690 700 ilvl'a sahibiz yani dolayısıyla henüz normal raid seviyesindeyiz,

Bizimle birlikte olup ekibimizi kalabalıklaştırmak isteyen muhabbeti güzel arkadaşları aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İletişim : Oyun içi akşam 8-12 arası Zombieheart ve forum kanalı.
Selam arkadaşlar yeni bir sistem almak istiyorum.Kafamda bir bütçe yok ama beni ortalama iki sene götürebilecek bir fiyat performans sistemi istiyorum.Hard Disk olarak şuan bende olanı kullanmak istiyorum.Sizden bana kasa işlemci anakart ekran kartı ve ram önerisi yapmanızı rica ediyorum.
Selam arkadaşlar forumda bulunan yeni warlock arkadaşlar için elimden geldiğince bir rehber hazırlamaya çalışıcam.Başlangıç olarak affliction talentini konu almak niyetindeyim.

1.Neden affliction warlock ?

Affliction tam anlamıyla bir support talenttir.Rakip healerı dotlarla baskı altına alıp dark soul ve diğer dps arkadaşlanızla birlikte zamanı geldiğinde bitirici hamleyi yapmaya çalışırsınız.Dotların alana verdiği damagein yanı sıra dispelllendiğinde hem dispelllenen targeta hemde dispellleyen targeta crit damage verip dispelleyen targetı 4 saniye silencelaması biz locklara muazzam suportlar olma güzelliğini bahşeder.Bunun yanı sıra Fear , howl , mortal coil, shadow fury, blood horror ve petlerimize göre değişen yeteneklere sahip oluruz.Kulağa hoş geldiğinin farkındayım lakin affliction solo oynamak için pek ideal bir karakter değildir.Başlamaya karar verirseniz kesinlikle bu ayrıntıyı atlamamanızı tavsiye ederim.

2.Afflictiona özel skilller nelerdir ?

1.Corruption: Targetınıza belli bir süre içinde belli bir shadow hasar verir.

2.Agony: Targetınıza belli bir süre içinde belli bir shadow hasar verir.Ama bu damage sabit bir periyotta ilerlemez.Her tikinde dot stacklenir ve verdiği damage artar.

3.Unstable Affliction: Targetınıza belli bir süre içinde belli bir shadow hasar verir.Aynı zamanda dispellendiğinde hem dispelllenen targeta hemde dispellleyen targeta crit hasar verip dispelleyen targetı 4 saniye silencelar.

4.Malefic grasp: Channel edilen bir skilldir.Channel edildiğinde hem kendi damageini verir hem de hasteinize göre değişkenlik göstererek ortalama bendeki değeriyle 0.91 saniyede bir rakibin üstünde bulunan toplam periyorik dot hasarımızın yarısı kadar hasar verir.

5.Drain soul: Bu yeteneğimiz de gearımıza bağlı olarak hasar verir.Soul shard kazanımı sağlar.Ve aynı zamanda targetın canı %20'nin altındaysa bitirici hasarı vermenizi sağlar.

6.Haunt: Hem gearınıza bağlı olarak belli direk bir damage verir hem de rakibinizin üstündeki dot hasarlarını 8 saniye boyunca %30 arttırır.1 Adet soul shardla çalışır.

7.Curse of exhaustion : Targetınızı %30 yavaşlatır.

8.Seed of Corruption : Pvpde kullanmanızı önermem.Warlockun dotlarından biridir lakin 1.82 saniyelik castin yanı sıra patladığında alan hasar verip rakibi cclerden çıkarma ve tek target damageinde karın doyurur bir damage vermemesi onu pvpde kullanışsız kılar.

9.Soul swap: Dotlarınızı herhangi bir targetınızın üstünden silerek alıp başka bir targetınıza atmanızı sağlar.

10.Soulburn: 1 adet soul shard ile çalışır ve bazı yeteneklerinize ek özellikler sağlar.

1.Soul swap: Corruption agony ve unstable affliction skillerinizi rakibin üstüne instant yerleştirir.

2.Curseler: İstediğiniz bir curse yeteneğini 15 yarddaki herkese kullanma imkanı sağlar.

3.Teleport: 8 saniye boyunca hızınız %50 artar ve tüm snare root efektlerine immune olursunuz.

4.Petler: İstediğiniz herhangi bir peti instant çağırabilirsiniz.Fakat çağırdıktan sonraki bir dakika içinde birdaha pet çağıramazsınız.

5.Unending breath: Suda yürüme özelliği verir.

6.Health funnel: Pete normaldan daha fazla hp ve 10 saniye boyunca %30 damage reduce verir.

7.Seed of corruption: Patladığında 15 yarddaki herkese corruption dotunu bırakır.

3.Affliction seçilmesi önerilen talentlar nelerdir ?

15 level satırı : Dark regeneration : Size hem healthstone birlikte basıldığında güzel bir hp kazancı sağlar hemde 12 saniye boyunca alacağınız tüm heali %25 arttırır.

30 level satırı : Tamamıyla size takım arkadaşınıza ve rakibe göre değişkenlik gösterir.İlerleyen zamanlarda detaylı şekilde anlatmaya çalışacağım.

45 level satırı : Bu talent ağacında da bizi beklemekte olan 2 seçenek vardır Dark bargain ve Sacrificial pact.Rakibe göre değişkenlik gösterir.

60 level satırı : Rakipte bir melee varsa ve target olma ihtimaliniz yüksekse blood horror target alınma ihtimaliniz azsa veya rakipte 2 spell karakter varsa unbound will öneririm.

75 level satırı : Grimoire of supremacy öneririm ama hunterlı setuplarda healerınızın traplerini dispellemek için grimore of sacrifice ile impi sacrifice edebilirsiniz.

Not : Grimoire of supremacy özelliğini kullanırsanız impin sear magic özelliği ile 10 saniyede bir 15 yardlık bir alandaki düşmanların üstünden 1 buff silebilir ve yine 15 yarddaki dost karakterlerin 1 harmfull efektini silebilirsiniz.Kabaca düşmanı purgeler dost karakteri dispelller.Bu işlemi petinizi sacrifice edip yaparsanız.İstediğiniz bir dost targetın üstündeki 1 efekti dispellersiniz.Bu arada peti sacrifice etseniz de etmesenizde stun silence fear ve polymorph etkisi altında bu özelliğinizi kullanabilirsiniz.

90 level satırı : Kil'jaeden's Cunning : Kısacası yürürken cast edersiniz.Ama hızınızı ilk tik ile %15 ikinci tik ile 6 saniyeliğine %30 azaltır.

4.Affliction için önerilen ırk nedir ?

Bu çok net sınırları olmayan bir konu ama size fikir vermek açısından daha önce paylaştığım bir yazımdan aynen alıntı yapıyorum.

Soruyu pvp için ama ben rbg ve arena olmak üzere iki türde cevap vermeye çalışacağım.Fakat buna cevap vermeden önce ırkların özelliklerini karşılaştıralım.

Undead : (Will of the forsaken) 2 Dakikada bir charm, fear ve sleep efektlerinden çıkma fırsatı tanır.Fakat efektten çıkarma trinketini 30 saniye cooldowna sokar.

Human : (Every man for himself) 2 Dakikada bir Efektten çıkarma trinketinin özelliğini ırksal yetenek olarak verir.Fakat efektten çıkarma trinketini 2 dakika cooldowna sokar.

Orc : (Blood fury ) 2 Dakikada bir levelınıza ve classınıza göre değişikenlik göstererek size atack power, spell power verir.Use özellikli trinketlerinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Arena için : Wowda arena cc mantığı üzerine kurulu olduğundan en uygun ırk undead gözüküyor.Örneğin 3v3'de healerınız burste maruz kalmışken rakipten yediğiniz bir feardan çıkmanız trinketiniz yoksa o an soketinizde takılı duran ikinci dps trinketi hiçbir anlam ifade etmiyecektir.Ki rakip defansif cdlerini kullandıktan sonra emin olun maçı kazanmak için ikinci bir dps trinketine ihtiyacınız olmayacaktır.

Undeadi sevmiyorum org yada human olmak istiyorum hangisini seçmeliyim? : Burst yapan bir karaktere sahipseniz orc olmanızı öneririm.Çünkü orclar ırksal özelliklerini use özellikle trinketlerle birlikte kullanabilir ve en yüksek seviyeli dpse ulaşabilirler.Eğer sustain vuran bir karakteriniz varsa human öneririm.Kendiliğinden proclanan trinketiniz dpsinize katkı sağlayacaktır.

Rbg için konuşacak olursak yine burst yapan bir yapıya sahip karkater kullanıyorsanız orc; sustain damage veren bir karaktere sahipseniz human.Melee ve feara karşı zayıf bir karakterseniz ( rog gibi ) undead öneririm(malumunuz bglerde içinize koşa koşa atlayıp alan fear atan priler ve locklar meleelerin başına bela).

Not : Şimdilik burda bırakıyorum daha sonra istek olursa locka uygun 3s takımları kullanılması önerilen macrolar addonlar taktikler gibi başlıklarla devam etmek niyetindeyim.İstek olursa farklı sorulara da elimden geldiğince cevap vermeye çalışıcam.Her türlü sorunuz için pm kanalıyla bana ulaşabilirsiniz.

Ekleme: İstek olması halinde demo ve destro talentlerini de ele alabilirim.
Outland ally kısmında 3s için hunter partner aranır.Thug cleave oynanıcak.

Not : Pride yeniyim.

Oyun için Pm : Synethria
Outland allyde yeni kurulmuş olan pvp guildimize tüm arkadaşlarımız davetlidir.Serverda oyuna yeni başlamış bulunmaktayız.

Outland iletişim : Synethria.
Merhaba arkadaşlar biz mop gelmeden hemen önce stormscalede pvp amaçlı kurulmuş bir Türk guildi olarak hizmet vermekteyiz.Fakat şuan healer sıkıntısı çektiğimiz için Rbg'lere tam anlamıyla başlayamadık.Ve bu nedenden ötürü özellikle healer karakterlerden olmak üzere tüm karakterlerden alım yapmaktayız.

Guilde alım şartları : Olgun olmak, Rbg sırasında raid liderini istisnasız dinlemek (Rbg sonrası tabi görüşler paylaşılabilir ancak rbg anında tam bağlılık beklenir).

Rbg liderimiz :http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/Pheraoh/achievement#95:15092

Guild ile ilgili oyun içi iletişim : Chagga ve Xuma.

Her türlü sorunuz için bana pm kanalından ulaşabilirsiniz.

Bana oyun içinde ulaşmak isterseniz : Zombiehearth.

Edit : Ekleme.
Arkadaşlar size de öyle geliyor mu bilmem ama arena bana şuan çok dengesiz geliyor.Özellikle warior, hunter ve shadow priler gerçekten haddinden fazla iyiler.Hunter cebinden bir ordu çıkarma becerisine sahip ve çıkardığı (yanlışsa düzeltin) 5 petin 2 saniyede çıkardığı damage 100 k.Warior desen canı %35 altına düştümü burst yemeden ölmesi namümkün.Hadi %35 olayı tolere edilebilir ama 20 saniyeliğine dokunulmaz olmak ne demektir ki bunu yaparken damage kaybetleri gerekirken üstüne %30 damage buff alıyorlar.Ya shadowpriler adamlar pure dpsler gibi dps yapıp healer gibi heal atıyorlar.Buda yetmezmiş gibi tanklara taş çıkartırcasına savunmaları var.Ben aff lock oynuyorum kabul ediyorum benim karakterimde op ama biri bana lütfen şu ağlayan magelerin derdini söylesin sıralamalarda 2v2 3v3 5v5 farketmeksiniz 1 lock varsa 3 mage var.Bu adamlar ne istiyor anlamış değilim hala.Lockumu seviyorum durumuda kötü değil bana garip gelen op olduğunu kabul etmeyen garip anlam veremediğim zihniyetler.Rog arkadaşların haline üzülüyorum.Cata döneminde damageleri çok iyiydi ( son dönemde ) şuan catada yaptıkları damageden daha az damage yapyıorlar areneda( arenada herşey damage demek demeyin.Bende buna katılıyorum ama yanındaki adamlar 2 m damage yaparken senin 300 k yapman ve çabuk yatabilmen çok absürd).Velhasıl kelam arenadan şuan aldığım zevk sıfıra yakın.Sizde durum nedir ?

Edit: İmla.
Arkadaşlar özellikle tecrübeli warlock arkadaşlardan bu konu için yardım bekliyorum.Kayda değer bilgiler toplanırsa konuyu düzenleyip bir destruction warlock ana konusu haline getirebiliriz.Yardımı biraz açıkcak olursam 2v2 ve 3v3 için uygun olacağı setuplar.Kullandığınız talent ve nedenleri.Rakibin classına göre yapılması gerekenler.Hangi durumda hangi pet kullanılır vb.Aklınıza gelebilecek herşey.Bu arada bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlar armorylerini de paylaşırlarsa güzel olur.

Armory:http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/Zombiehearth/simple

Bu arada sadece warlock kullanan arkadaşlar paylaşımda bulunacak diye bir kaide yok.Diğer classları kullanan arkadaşlar da warlockun nelerinden çekindiklerini yazarlarsa memnuniyet duyarım.
http://eu.battle.net/wow/en/character/stormscale/Zombiehearth/simple Armoryim.3v3 Takımı aranır.Genelde geceleri online olurum.2v2 isteyen resto yada shaman olusa pm atabilir.Aff oynuyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 350
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 407
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 50.438 (Bu ay: 109)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.