Yüzbaşı
17 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
sistemde bir reklam yazılımı var ama hiçbirşkilde bulamıyorum. reklam kaldrıma yazılımını tarayıcıdan bile arattırmaya izin vermiyor. sadece güvenli modda etkisiz ama onda da reklam programı vs bulamıyor. başına gelen var mı?


Resme göre takviye edebileceğim Ram ne olabilir. 4 slot gözüküyor birinde ram takılı.Şimdididen teşekkürler.
Sorum kısa ve basit deneyenler bilir diye soruyorum, cihaz üzerindeki kartı,bu şekildeki kartları destekleyen smart tv üzerindeki kart girişine taksak şifreli tivibu kanalları için çalışır mı? Tv yeni 2015 Lg tv.
Kasko şartlarında aşağıdaki ibare var, ne demek istiyorlar pert halinde piyasa değeri kadar size vermeyiz mi?
''Pert Araç Klozu
Sigortalı aracın tam hasara uğraması durumunda ise eksper tarafından tespit edilen
aracın hasarsız emsal ikinci el değerinin %35’i oranında tenzili muafiyet uygulanarak
tazminat ödenecektir. Ödenecek tazminattan ayrıca, varsa poliçedeki diğer muafiyet
ve indirimler de düşülecektir.''
Arkadaşlar uzın bir aradan sonra Z2 model için yeni sürüm root işlemi ile karşınızdayım. Yapacağımız işlemi özetleyerek geçececeğim. Hiç root işlemi yapmamış olan kullanıcılarımız için aşırı detaylı anlatamıyacağım ancak soruları yanıtlarım.

- Yapacağımız işlem sonunda çoğu root şekline göre veri kaybı yaşamaz tüm uygulama ve ayarlarınız durur.

-Root işlemimiz Bootloader kilitli olarak yapılır,garantisi bozulmaz,Sony Pc Companion ile ilk halindeki yazılıma dönebilir,root telefonda sıkıntı yaşarsnız yine aynı programla orjinal yazılıma dönebilirsiniz.

-Tüm çalışmalarımız orjinal rom üzerinde yapılmakta,bende bu şekilde uygulama yaptığım için custom rom konusunda çalışmam yok o konuda sorularınızı yanıtlayamıycam

- İşlemimiz 6502 ve 6503 sürümler için standarttır,doslar 6503 diye 6502 de olmaz sanmayın.

ÖZETLE NAPACAĞIZ:
1-Kernel dosyasını alt sürümüne flashlıyacağız(merak etmeyin telefonunuzdq silinen birşey olmaz)
2-Pc ile root işlemi yapacağız ve Twp Recovery yüklenecek
3-Hafıza kartına attığımız güncel sürüm kernelini flashlayıp,Xposed ve supersu yükleyeceğiz.
4-Bitti bukadar.

HADİ BAŞLAYALIM...
1- Root işlemi için Flashtool programını indirin.
Adres:Flashtool için tıklayın..

2- Kurulumu yapın daha sonra C/Flashtool klasörü içindeki driver klasöründeki Flashtool-drivers.exe dosyasına tıklayın. Flashmode Drivers, Fastboot Drivers ve en aşağıda Z2 ile ilgili dosyalara da tık koyup yükleyin. Çıkan uyarılara Yükle şeklinde onay verin. Eğer işlem sonrası sürücülerde çarpı işareti çıkarsa hemen googledan Sürücü imza doğrulamasını devre dışı bırakma işlemi aratın ordaki işlemleri Windows sürümünüze göre yapıp yukardaki sürücü yükleme işini tekrar yapın.

3- Bu adresten ADB Drivers indirin ve kurun.

4- .575 kernel dosyasını Buraya tıklayıp indirin Bu dosyanın sonunda yazan .zip kısmının adını .ftf olarak değiştirin.

5-Bu dosyayı Flashtoll/Drivers içine atıyoruz. Yalnız eski sürüm flashtolda C/Flashtool/Drivers içine atacaksınız ancak yeni sürüm yukarda link verdiğimde C/kullanıcılar/kullanıcı isminiz/.Flashtool klasörü içindeki Drivers içine atacaksınız.Zaten attığınız yerde aynı şekilde birkaç ftf dosyası mevcut olacak orası doğru yerdir.

6-Flashtool programını açınca 575 dosyamız gözükecektir, onu seçtiğimizde içeriğinde kernel dosyasını göreceksiniz. Yıldırım ikonuna tıklayıp flashmode seçip Flash atıklayın telefon bağla ekranı çıkınca Telefonun ayarlar geliştirici seçeneklerinden Usb debug modu aktif edip telefonu kapatın. Ses kısma tuşuna basarak kabloyu takın flashlama tamamlansın.(Geliştirici seçenekleri sürüm numarasına üç kere tıklayıp açabilirsinizz)

7-İşlem tamamlanınca telefonunuzu açabilirsiniz. Sürüm numarası 575 olarak değişmez işlem gerçekleşmedi sanmayın!

8- .291 kernel dosyasını burdan indirip sd karta atın ana klasöre

9-http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3839418&d=1470917649

Yukardaki adresten supersu dosyasını indirip aynı şekilde sd karta ana klasöre atıyoruz

10-http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3839417&d=1470917543

Yukardaki adresteki dosyayı indirip içindeki install.bat dosyasını telefonu bilgisyara bağlayıp ayarlar/güvenlikten bilinmeyen kaynakları aktif ettikten sonra çalıştırın.

11- İşlem sonrası telefon kapanıp açılacak açlırken titreşim olursa ses kısma tuşuna basılı tutun, tekrar titreşecek basmayı bırakın Twrp Recovery menüsü açılacaktırtır. Menüler aracılığıyla Install tıklayıp sd kartı seçin Önce supersu.zip dosyası sonra. 291 doayasını yükleyip restart yapın. İşlem tamamdır.
Eğer titreşim olmazsa install.bat dosyasıyla olan işlemi tekrarlayın yönetici olarak veya farklı usbler ile.

İŞLEM TAMAM...
Güncel Android sürümünüz Root ve Recovery özelliğine sahip olmuştur.
Ve hiç veri kaybetmeden....
Merak etmeyin yazılım güncellemelrini almada sıkıntı çekmezsinizz.
Rootlu telefon kullanırken dikkat etmeniz gerekn hususları netten bilmenizde fayda var
Arkadaşlar hemen konuya giriyorum işiniz hallolsun...

-Öncelikle cihazınız Root'lu olacaktır!(Kendi telefonunuza uygun şekilde root işleminizi yapmanız gerekiyor)

-Yapacağınız işlem hiçbir yüklü uygulama için veri kaybına sebep olmaz.

-Tüm telefon modelleri için geçerlidir markaya göre değişmez.

-Rootlu cihazımıza ekstra uygulama yüklemeyi sağlayan Xposed uygulamasını kuracağız.(İnternetten gerekli kurulum ve kullanma bilgisini edinebilirsiniz basit birşey)

-Xposed uygulamasını kurduktan sonra içindeki modül indir bölümünden Obb on Sd uygulamasını indiriyoruz ve Yüklüyoruz. Xposed üzerinden uygulamayı aktif edip telefonu yeniden başlatıyoruz.(Xposed in kullanım şeklini yine internetten baktığınızda bu işlemler standart olarak yapılıyor kolaydır yani uygulama yükleme işlemi)

-Bu arada Xposed uygulamalarını yüklemek ve yine Xposed in kendini yüklemek için Telefon/güvenlik ayarları bölümünden bilinmeyen kaynakları aktif ediyoruz

-Xposed uygulamanın aktif olması için yeniden başlatın dedikten sonra yeniden başlat yapıyoruz ve program aktif oluyor.

-Telefon açılınca Obb on Sd programına girip ordaki üç başlığı aktif ediyoruz.

-# Şimdi root erişimli bir dosya yöneticisiyle (es file maneger olabilir) yerel hafıza içindeki Android/Data ve Android/Obb içindeki uygulamalarınızın files klasörü içindeki verileri 'Kesip' sd kart içindeki Android/Data veya Android/Obb içindeki aynı klasörlerin içine taşıyoruz.
##Önemli noktalar '1-yerel hafızadaki dosya yolu neyse isimler dahil sd karttaki dosya yolu yani klasörlerde aynı olacak '2-yerel hafızadaki files içeriğini taşıyoruz ancak files klasörünü silmeyin(denemedim deneyebilirsiniz) '3-bu şekilde tüm uygulamalar taşınmıyor bilginiz olsun genelde verisi çok yüksek oyunlar için geçerli '4- veriyi nerden aldıysanız sd kartta o bölüme koyun yani yerel hafızada Obb içindeyse sd karttada Obb içine koyun,zaten veri ya data içinde ya Obb klasöründe olur ikisinde olmaz yani.

işlem bu kadar basit,taşıyın olsun bitsin hafızanız açılsın...

ÖNEMLİ....
Telfonunuzun dahili hafızasındaki kartın okuma ve yazma hızı yüksektir ve bu sebeple uygulamalar seri çalışır yalnız bizim telefona taktığımız sd kartların okuma yazma hızı düşüktür bu sebeple uygulamalar yavaş çalışır çok bekletir vb sıkıntılar olur. Bu sebeple bu şekilde yüksek verili oyunları taşıyacaksınız (örneğin real racing 3 oyunu class10 48m/s hızlı sd kartta çok yavaş çalışmakta) 80 90 okuma hızına sahip bir sd kart almanız gerekmekte aksi taktirde yavaşlıktan dolayı durumdan menun kalmayabilirsiniz...
Başlıkta kısaca söylwdiğim gibi rootlu telefonlarda root var diye sapıtan çalışmayan veya özellikleri engellwnen programları çalıştırma yöntemi varmı? Root bilgisini o uygulama için gizleyip uygulamanın çalışmasını sağlamak gibi biraz beyin fırtınası oldu gibi ama sorayım bakalım
Uzun süre zarfında 4K tv almak için araştırmalar yaptım. Birçok markanın modellerie baktım. Herkesin beğendiği marka,tasarım, renk kendine kalmış o konuda yorum yapıp ortalığı savaş alanına çevirmeyeceğim

Çoğu kişi şu an 4K tv kanalları olmasa da ileriye dönük olarak 4K tv almakta.Alınıp alınmaması konusundaki konularda da tartışmaya girmeye gerek yok

Dikkat etmenizi istediğim konu şu,ürün çok kaliteli bir markanın ürünü olsa da,fiyatı 3500 den 5000'e kadar da olsa da 4K desteğini öğrenerek alın.

4K bahsedilen çoğu tvler sadece HDMI ve USB üzerinden oynatılan videolarda 4K yı desteklemekte,TV yayını olarak desteklemektedir.Hatta bazıları bu HDMI ve USB desteğinde bile 60p desteklemekte daha düşüğünü desteklemekte.

İleriye dönük olarak 4K tv alacaklar MUTLAKA TV YAYININDA 4K 60p DESTEKLİ tv almaları rica olunur. Mağazadan ürün alırken bunu sorun,sorduğunuz kişi he he diyebilir,siz yine de araştırp öyle alın, aks takdirde ileriye dönük olarak aldığınız bu tv 4k kanalları açmayacaktır, saygılar
Merhabalar,
Şöyle bir sıkıntı var Garanti'den dosya masrafı konusunda hakem heyetini kazandım.Banka da kazandığım konusunda mesajı attı. Müşteri hizmetlerini arıyorum.şubeyi arıyorum ancak illa şubeye gelin gelmeden yatırmayız diyorlar. Bulunduğum yerde şube yok,işle alakalı olarak bir süre şubeye gitmw imkanım da yok.Bildiğim kadarıyla 15 gün içinde beni hiç uğraştırmadan yatırmaları gerekiyor.Bu süreçten geçenler nasıl bir fikir verebilirler.
Hiçbirşey yokken birden bire bir konuşma esnasında farkettim ve bu durum gelişti.Ses karşıya boğuk ve çok az gidiyor
hoparlörden konuşmaya geçince bu sorun olmuyor yine kulaklıklada aynı şekilde sorun olmuyor.
Bazı forumlarda geçen mikrofon gürültü azalma seçeneğini kapattığım halde aynı.hatta sıfırdan yazılım atmama rağmen yine bu durum mevcut.Benzer durumla karşılanlar var mı,illa servismi gerekli?
Hakkında
Konum: Trabzon,Maçka
Forum İmzası:
GÜN GEÇMİYOR Kİ BİRGÜN DAHA GEÇMESİN.
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Türk Telekom
Takım
Trabzonspor
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Navitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 293
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 298
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 14.412 (Bu ay: 264)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.