Yüzbaşı
25 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 71 (Bu ay: 0)
Gönderileri
120 TL'lik cashtir , 90TL'ye bırakıyorum .
Profilimde referanslarım mevcuttur .
Öncelikle herkese iyi günler ,
Autocad , allplan , sap2000 tarzı programları 3-4yıl rahatça kullanabilecegim bir notebook arıyorum .
Cs go , lol tarzı oyunlar oynuyorum .
Aklıma takılan şey ise istedigim programları belirttigim süre boyunca kaldırabilecek pc fiyatları. Eger fiyatlar 2bin tl civarıysa fazlasını vermek istemiyorum . Kalan limitle ps3ü ps4e güncelleyerek oyun ihtiyacını karşılayabilirim .
Ama 2.500üstünü aşan ücretler olursa da saglam bi laptop almak istiyorum
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
Ps3 kullanıcısı olarak bu günlerde herkesin sorunu olan ps store a girememe bende de var . Fifa 15 için giricektim ama giremiyorum yalnız daha önceden demosunu indirmiştim ve demo içinden oyunu satın almak istedigim zaman adımlarda sorun yaşamıyorum . Sorum şu ki demo içinden alırsam sadece upgrade mi yapılıcak yoksa yine çift hakka mı sahip olucam . Upgrade yapıp da tek hakkını alıp kalmak istemiyorum
Evet arkadaşlar bu 3 laptop arasında kaldık hangisini tercih etmeliyiz
Acerin ısınma problemlerini sıklıkla duyuyorum 4.nesil işlemci bu problemi bir nebze olsun ortadan kaldırabilir mi ?
Ayrıca 2000tl civarı başka öneriniz var mı ? şimdiden teşekkürler

Lenovo Z510

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-391782-z510-notebook-intel-core-i7-4702mq-22ghz-8gb-1tb+8-ssd-156-2gb-w8--bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=71803

Acer E1 572G

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/acer-e1-572g-74508g75mnii-e1-572g-notebook-core-i7-4500u-8gb-750gb-156-2gb-w8-notebook-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=71297

Asus X550LB-XO025D

http://www.pcdepo.com/asus-x550lb-xo025d-notebook-urun11175.html
yanlışlıkla oluşan bir durum , silinebilir..
Herkese merhabalar,

Telefonum ile benchmark testi yaptığımda sonuçların ortalamaların altında olduğunu farkettim. Daha sonra ayarları defaulta getirdim hareketi azaltı kapattım ve assistive touchı kapattım . Değerlerin düşük oluşunun assistive touch ile olduğunu farkettim.

Assistive touch açık iken ;
GFXBench Onscreen sonucum (2.sıradaki) : 31fps
3D Mark Ice Storm Extreme sonucum : 9200

Assistive Touch kapalı iken;
GFXBench Onscreen sonucum (2.sıradaki) : 38fps
3D Mark Ice Storm Extreme sonucum : 10500

İlk ios deneyimim olduğu için sizlere sormak istedim , assistive touchın bu etkisi normal midir ? (forumda bi başka arkadaşa danıştığımda bu farklılıkları yaşamadığını söyledi.)
Ki benim cihaza özgü bir durumsa açık iken yaşanılan performans kaybı yüzünden değişimi talep etmeyi düşünüyorum.
Hayır kastettiğim takılmaydı , üst mesajda da belirttiğim gibi sorunun çok basit bir sebepten dolayı olduğunu farkettim , hareketi azalt fonksiyonu açık ve bu kadar etki ettiğini bilmiyordum . Benchmarkları ve kendi oyun denemelerimi fonksiyon açık ve kapalı halde ayrı ayrı test ettikten sonra anladım.

Bu geç saatte yardımcı olduğun için tekrardan teşekkür ederim
Burda laf olsun diye ciddi anlamda demiyorum benim için 5ste bu süre 2-2.5 saniye sürüyorsa ciddi anlamda kasmadır , teşekkür ederim yorumun için benchmark testlerini de yapıyım dediğin gibi .

Bunlar yoğun kullandığım , arka planda açık applar olduğu anlara da denk gelebilir tabi , çok dikkat etmedim bu hususlara
Merhaba arkadaşlar,
Ben de yaklaşık 2haftadır 5s kullanıcısıyım , telefondan genel anlamda memnunum yalnız canımı sıkan bir olay var;

Dead Trigger 2 ve Ski Safari oyunlarında kasmalar yaşıyorum yani 5s aldık işlemci şu bu ama dead trigger2 de bazen ciddi anlamda kasmalar oluyo
Ski Safari oyununda ciddi anlamda kasma yok ama hızlı akan bir oyun olduğu için geçişlerde çok anlık da olsa kasma belli ediyo kendini

Acaba oyunların optimizasyon vs. sorunlarından mı kaynaklı yoksa benim cihazda herhangi sıkıntı olabilir mi?
Başka arkadaşlar da bu 2 uygulamayı kullanıyorlarsa görüşlerini bildirirlerse sevinirim.

Ayrıca kendi telefonumun donanımını görebileceğim bir app/sayfa vs. gibisinden birşey var mı , geçenlerde forumda bir arkadaş ss koymuştu kendi telefonun bataryasında 4birimlik bir eksiklik vardı buna bakabilmişti ama bulamıyorum o mesajı

Not: Dead Trigger 2 ayarında olarak GT Racing2 oyununu da oynuyorum , onda herhangi bir kasma yaşamıyorum
Arkadaşlar yarına vermem gereken bi ödev var , yalnız o derslere gitmediğim için bilgim yok nasıl çizeceğim hakkında yardımcı olabilecek yol gösterebilicek kimse var mı ?

Hakkında
Meslek: İnşaat Müh.
Forum İkinci El İmzası:
PSN : VespasianTR

Sorunsuz Alışverişlerim ;
jack_sparrow_82 , DUKES , Dnzksy84 , asigo9 , makarov , DEVILBOY , old_snake ,
EASTWOOD1981 , shineon25 , .Hector. , erdemdio , aoztemel , berf-- , Lj.23 ve dahası ..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 629
İkinci El Bölümü Mesajları: 101
Konularının görüntülenme sayısı: 28.146 (Bu ay: 205)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 113 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.