Yüzbaşı
01 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şuan için Güneş'in çok yakınından geçen ISON kuyruklu yıldızının yok olduğu düşünülüyor...


"Birkaç ay önce yüzyılın en önemli kuyruklu yıldızı olacağı söylenen ISON'un güneşe çok yaklaşması sonucu öldüğü kesinleşti.

Daha bir yaşında bile olmayan ISON kuyruklu yıldızının Güneş'e 730 bin mil yaklaşmasının sonucunda hayatta kalamaması bilim dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Deniz Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı'ndan Karl Battams, San Francisco'da düenlenen Jeofizik Birliği konferansında, "Bu noktada geriye hiçbir şey kalmamış gibi görünüyor. Üzgünüm millet, ISON öldü, ama hatırası bizimle yaşayacak" dedi."

HürriyetNASA'nın yayınladığı video ise aşağıda;A9 TV'nin programcılarından Ceylan Özbudak, BBC'ye konuşmacı olarak katıldı. Ceylan Özbudak’ın akıcı İngilizcesi ise dikkat çekti.

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/47986-yasam-adnan-hoca-nin-kedicigi-bbc-de/3
Dinamit programında Latif Şimşek, Ümit Zileli ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın konuğu sayın ****.

Merhaba

"PKK ve Teröröizm ile, fikri mücadelenin Önemi" adlı konferansa katılmak isteyen arkadaşlara duyurulur. Ücretsizdir.Kocatepe Kültür Merkezi - Ankara
15 Aralık 2012 – Cumartesi, 12.30


Mehteran gösterisi, Fosil sergisi, Terör konulu belgesel gösterimi...

Konuşmacılar;
• Saadet Partisi E. Genel Başkan Sn. Recai KUTAN Bey’in konuşması
• BBP Genel Başkanı Sn. Mustafa DESTİCİ Bey’in konuşması
• Milli Eğitim E. Bakanı Sn. Hasan Celal GÜZEL Bey’in konuşması
• AKParti Kütahya Milletvekili Sn. Prof. Dr. İdris BAL Bey’in konuşması
• Bayındırlık ve İskân E. Bakanı Sn. Abdülkadir AKCAN Bey’in konuşması
• Sağlık E. Bakanı Sn. Halil ŞIVGIN Bey’in konuşması
• CHP Genel Başkan Danışmanı Sn. Doç. Dr. Muhammet ÇAKMAK Bey’in konuşması
• MDKV E. Başkan Sn. Altuğ BERKER Bey’in konuşması
Paleontolojiye ilgisi olanlar için böyle bir başlık açma gereğini duydum. Siz de ilginizi çeken ve/veya aradığınız fosili buraya yazabilir, internette veya başka ortamlardaki fosil sergisi, satışı ile ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

---Fosilin yaşı: 56 to 34 million yıllık

Fiyat: 199 dolar.

http://www.fossilfish.com/site/index.cfm?action=item&prod_id=4255&sid=8&cfid=875684&cftoken=35906606

Fosil Nedir? Nasıl oluşur?Amber içinde saklanan fosiller;

Amber, ağaçlardan salgılanan reçinenin canlının üzerinde donması ve canlının o anki haliyle muhafaza edilmesiyle oluşur. Milyonlarca yıl önce ormanlardaki ağaçlardan salgılanan reçinenin içinde hapsolan canlılar, reçinenin donmasıyla adeta mumyalanarak günümüze kadar hiçbir bozulmaya uğramadan muhafaza olmuşlardır.

Amber içindeki fosillerin meydana gelmesi için, canlının reçineye yakalanmasından sonra iki önemli süreç arka arkaya yaşanır. Birincisi, soğuma ya da kuruma nedeniyle oluşan katılaşmadır. İkincisi de, reçine içindeki canlının dokularının çürümesidir. Bu çürüme esnasında canlının bedeninden salgılanan sıvılar, reçinenin sıvısıyla karışarak özel bir yapı oluşturur. Canlının bedeni, adeta bir baloncuk görünümündeki bu köpüğümsü yapının içinde muhafaza olur. Reçinenin tam anlamıyla ambere dönüşmesi içinse, pek çok kimyasal ve jeolojik aşamadan geçmesi gerekir.

Reçine, kimyasal olarak farklı organik maddelerden meydana gelir. Suda çözülmez, havayla temas ettiğinde ise çok kısa sürede donar. Daha sonra polimerizasyon (monomer moleküllerin üç boyutlu zincirler meydana getirmek için kimyasal reaksiyona girmeleri) süreci başlar ve reçine milyonlarca yıl boyunca katılaşmaya devam eder. Bu şekilde reçinenin üzerine döküldüğü canlı da o anki haliyle milyonlarca yıl boyunca hiçbir bozulmaya uğramadan saklı kalır.

Ağaçlardan çıkan amberin canlının üzerine akıp donması ve canlının o haliyle muhafaza edilmesiyle oluşan amber içindeki fosiller, bulunan diğer pek çok fosil gibi çok önemli bir gerçeği göstermektedir: Canlılar milyonlarca yıldır hiçbir değişime uğramamış yani asla evrim geçirmemişlerdir.
Aşağıda;

Priscacara serrata (nesli tükenmiş bir levrek türü)

Yaş: (55 Milyon yıl - 33,7 Milyon yıl)

Size: 150mm büyüklüğünde fosil

Fosilin bulunduğu yer: Green River Formation, Fossil Lake, Kemmerer, Wyoming

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir tür Kozalak
Yaş: Jurassic 201.3 - 152.1 Milyon yıl
Yer: Cerro Cuadrado, Patagonia, Arjantin
Boyut: 3 inches uzunluğunda------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir tür yengeç
Yaş: 23-7.2 Milyon yıl
Yer: Patagonia, ArjantinGünümüzdeki hali
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coelacanth Balığı
Yaş: 240 Milyon yıl
Yer: Ambilobe, Madagaskar

Not: Bu örnekte, fosilin sadece üst tarafı günümüze ulaşabilmiş.

Günümüzdeki hali-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇEKİRGE
Yaş: 108-92 million years
Yer: Santana Formation, Ceara, BrazilGünümüzdeki fotoğrafı---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sinek
Yaş: 50 million years
Yer: PolandGünümüzdeki Hali--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bakteri "Direnç (ile ilgili) Genleri" Allah'ın hazır olarak yarattığı ve milyonlarca yıldır var olan mükemmel bir savunma sistemidir.

----

Bilim adamları, ABD'nin New Mexico eyaletindeki bir mağaranın insan eli değmemiş derinliklerinde, antibiyotiklere karşı dirençli bakteriler keşfetti.

PLoSone dergisinde yayımlanan makaleye göre, Lechuguilla mağarasının insan eli değmemiş derin bölgelerinde, 14 farklı antibiyotik etken maddesine doğal olarak dirençli bakteriler bulundu.

McMaster üniversitesi bilim adamları, Michael DeGroote başkanlığında yaptıkları analizlerde, mağaradan alınan, insan vücudunda yaşaması mümkün olmayan ve hiçbir şekilde bugüne dek antibiyotiklerle karşılaşmamış olan bakterilerin, antibiyotiklere karşı dirençli oldukları görüldü.

http://www.veteknoloji.com/antibiyotiklere-direncli-bakteriler-bulundu-52189-12-.html
Bu konu başlığı altında PKK'nın ideolojisi olan Marksizmin hedeflediği Komunizm'i sorgulayacağız/irdeleyeceğiz. Sonrasında gelen cevaplara göre ilk mesajı güncelleyeceğim inşaAllah.

Komunizm ateizm üzerine kurulmuş (Komunist sistemi savunan bir kişi dialektik felsefeyi savunur. Dialektik felsefeyi savunan bir kişi tarihin dialektiğini de savunur. Tarihin dialektiğini savunan bir kişi, dialektik felsefeyi savunur. Dialektik felsefeyi savunan da darwinizmi (canlıların dialektiği) masalını savunur.) ütopik olarak sözde insanların eşit şartlarda yaşaması hedefine yönelik bir sistemdir. Bunun önce kanlı bir Proleterya diktatörlüğünün kurulmasına ihtiyaç vardır. Benim bu noktada bu ideoloji sahiplerine bazı sorularım var;

1. Proleterya diktatörlüğüne giden yolda, K.Marx'ın dediği gibi işçilerin ayaklanması ile devletin polisine askerine mahkemelerine zarar vererek ulaşılması gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Yoksa Lenin gibi özel devrimci güçler! oluşturarak, bunları organize ederek ve ayaklandırarak devrimi daha hızlı bir şekilde yapmak istiyorsunuz?
2. Sizce bu noktada işçiler ve/veya devrimci güçler gerilla tekniklerini uygulayabilirler mi?
3. Proleterya diktatörlüğüne giden yolda, bu süreci demokratik olarak tepki ile mi yönetmek gerekir Yoksa devrim için olay çıkarma, kan dökme, çalıp çırpma vb. diktatör uygulamalarına ihtiyaç var mıdır?

Şimdilik bu kadar olsun. Devamını getireceğiz inşaAllah.
Terör örgütünün Marksist/Leninist yapısını zaten biliyorsunuz. Terörün kesin çözümü anti-marksist faaliyettir.
Ben bu konuda, teknik olarak yapılabilecek noktalara değinmek istiyorum.

Aşağıda, kahraman Mehmetçiğimizin çarpıştığı yeri ve savunduğu mevzileri görüyorsunuz. Kum torbalarının, varillerin ve tuğladan binaların olduğu karakolumuz.2012 yılında en büyük problemin terör olduğu bir ülkenin üssünün durumu (hele 300 terörist heronlardan kurtulup karakolumuza saldırabiliyorsa) bundan çok daha iyi olmalıdır. Bu amaç için kullanılacak özel alaşımlı betonarme yapılar, çelik konstrüksiyonlar mevcuttur. Aşağıda bazı savunma amaçlı sığınaklar görülmektedir. Bunların o bölgeye bir an evvel inşaa edilmesi gerekir.

Bununla beraber, savunma bölgesi etrafına sensör (özel alarm sistemleri), taşın altına, otun içine gizli kameralar konmalıdır.
Ayrıca her bir Mehmetçik'e gece görüş kamerası, termal kamera temin edilmelidir.

Şimdi bunların önündeki engel maddi güç ise, ülkemizdeki herkes buna şekilde bir şekilde destek olur. Açıkçası ben park, köprü vb. yerine, özellikle iç güvenlik bölgesindeki bu konunun ön planda olması gerektiğini düşünüyorum. Gerekirse akaryakıta veya başka bir şeye yine vergi konsun ama Mehmetçiğimiz orda en kaliteli binayı, en kaliteli teknolojiyi kullansın. Veya bir açıklama yapılsın, densin ki biz bu nedenden dolayı bu tarz binaları, teknolojiyi buralarda kullanıyoruz/kullanmıyoruz, herkes öğrensin.
Başladı.

Hakkında
Forum İmzası:
Mustafa Kemal Atatürk : Kuran Kitab-ı Ekmel'dir. (En Mükemmel Kitap) Prof. Enver Ziya Karal, Atatürk'ten Düşünceler, İş Bankası Yayınları,1969 (A. Gürtaş, s. 39)
Hakkımda:
Atlas of Creation

http://www.vimeo.com/12483962
A9 TV / Türkiye'nin Yeni Kanalı
Turksat Frekans 12525 S/R: 3000 - V Dikey

A9 TV / Turksat Frekans 12525 S/R: 30000 - V Dikeyhttp://www.a9hd.com/
A9 TV - Hayata Bakışınızı Değiştirecek
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 428
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.184
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 102.563 (Bu ay: 295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.