Teğmen
05 Aralık 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
cihaz açtığımda 2 sn içinde kendini kapatıyor bu problem neden kaynaklı olabilir bilgisi olan var mı acaba
dropshipping nedir ?

Temel mantığı komisyonculuk olan bu sistem bir elektronik ticaret biçimidir.
Size "0" sermaye ile geçinebileceğiniz kadar para kazandıran bir yöntemdir.

Resmi kaynaklardan gelen açıklamadalara göre 2011 de dünya ticaretinin %70 i internet üzerinden yürüyeceği bilgisini göz önünde bulundurursak;
Drop...shipten ciddi gelirler elde etmek hiçte mantıksız değil.

Bu sistem Türkiyede pek bilinmesede dünya üzerinde çok insan bu işten ciddi paralar kazanmakta (Bu ciddi paralar milyon dolarlara kadar çıkmakta)
insanlar geçimini bu yolla kazanmaktadır.

Sistem Nasıl İşler?

Dropshipping te bir tedarikçi firmaya kayıt olurnur. Tedarikçi firma size tüm stoklarını açar ve indirimli topyan fiyat listesini size bildirir. Sizde bu ürünlere karınızı koyarak internet üzerinden satarsınız.

Tedarikçi firmaya müşterinizin adresini bildirirsiniz, o sizin adınıza paketler ve malı müşteriye gönderir.

Siz ise aradan karınızı alırsınız ve hiç bir şekilde paketleme, kargolama, ürün garantisi, vergi, gümrük ve buna benzer yasal presedürlerle uğraşmazsınız.
Yapmanız gereken tek şey, ürünün pazarlamasını yapmak.

Dropshipping i pratikte örneklendirirsek;

Diyelimki bir toptancı firmaya kayıt oldunuz.
Bir fotoğraf makinası seçtiniz, perekande fiyatı 300 usd ,
Toptancınızın size vediği fiyat 150 usd.
Siz bu ürünü gittigidiyor.com, sahibinden.com yada dünyanın en büyük e-pazarı olan ebay.com da listelediniz, ürün satıldı.
Para hesabınıza 300 usd olarak yattı. Hiç vakit kayıp etmeden toptancı sitenizden ürünü 2150 usd ye alacaksınız ve adres bilgilerine müşterinizin adres bilgilerini yazacaksınız. Akabinde toptancınızın size verdiği kargo takip numarasını vakit kaybetmeden müşterinize bildirirsiniz ve işlem tamamlanır.

Sonuç;
150 usd ye aldığınız malı 300 usdye sattınız 150 usd kar ettiniz. güzel iş değilmi
Günde 1 tane satsanız ayda 30X150=4500 usd wooow deli para
BUKADAR KAR MÜMKÜN MÜ? FAZLASI BİLE MÜMKÜN


Birde şu konuyu açıklığa kavuşturmak gerek. Kesinlikle burda umut tacirliği yapmıyorum. Bu internette ışıklı yazılarla gördüğünüz yattığınız yerden 5000 lira kazanın 10.000 lira kazanın gibi saçmalıklarla alakası yok bu işin.
Peşinden koşarsanız, emek harcarsanız her gün bilgisayar başında mesai harcarsanız müşterilerinizin sorularına hızlı cevap verirseniz, her gün yeni pazarlama taktikleri geliştiriseniz bu işten ekmek yersiniz. para kolay kazanılmıyor. bunu sakın unutmayın.

Dropshipping te riskiniz yoktur. Neden derseniz; çünkü malı satarsınız, paranızı alırsınız ve ondan sonra içinden karınızı aldıktan sonra malı tedarikçiden satın alırsınız.

SİZ 1 TANE FİRMA TAVSİYE EDİYORUM
KENDİM KULLANIYORUM MENMUNUN
www.thegecimli.com (bu kendi web sitemizdir.Dropshiping sitemi ile kuruldu)
http://www.dropship-business.com/index.html?aid=286864
http://www.dropshipbiz.co.uk?aid=13916
Dropship Business
En güvenilen, sağlam Dropship firmalarından biridir. Toptan fiyatları oldukça ucuzdur. İçinde 1 milyon çeşit ürün bulunduruyor. Her yeni gün bünyesine yeni tedarikçiler, çeşitler katıyor.
4 farklı paket sunuyor. Her birinin fiyatı farklı çünkü fiyat arttıkça avantajları da artıyor. Teknik destek servisi harika. En geç 1 işgünü içinde cevap veriyorlar. Ebay'de en çok satılan 100 ürün'ü
hergün güncelliyorlar ve size satılacak ürün konusunda fikir veriyorlar.
Dropship Business sadece bir kaç sektöre yüklenmiyor. Hemen hemen her sektörü barındırıyor ki sizlere rekabet edebilmeniz için bir fırsat olsun.
Amaç şu: Ebay'de en çok satılan ürün kategorisi bildiginiz gibi Elektronik. Bu işe girerken bu tip satıcılarla rekabet etmeniz oldukça zor. O yüzden de başlangıçta, diğer sektörlerle
ilgilenmeniz daha mantıklı olabilir. İşte bu yüzden Dropship Business hemen hemen her sektörden toptancı barındırıyor. Yumurtayı sepetlere dağıtıp, sizlere daha çok kategorisi sağlıyor.
Ama siz, yok ben illa elektronik sektörü istiyorum, bol bol çeşit olsun, yüzlerce model olsun diyorsanız, o zaman sadece elektronik sektöründe hizmet veren dropshipper firma aramanız lazım.
Bu arkadaşlar artık kendi ilgi alanına göre ararlar. Ben, yurtiçi ve yurtdışında çok ilgi gören, güvenilen, sağlam olan ve aynı zamanda tüm kategorileri içeren dropshipper'ları araştırdım.
Zaten özellikle bu işe giren yerli yabancı her insan geniş kategorisi olanları tercih ediyor.

Dropship'te Ebay wizard aracı var. Yani bir kaç tıklamayla, ürüne ait resim ve bilgilerin direkt ebay hesabınıza aktarılmasıdır. Dropship Business üçüncü parti denilen bir program olup, Ebay
sertifikalıdır. Yani, her iki site ve hesabınız arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Ebay hesabınızı dropship hesabınıza bağlıyorsunuz, bu kadar.
Ondan sonra listelemek istediginiz tüm ürünler anında Ebay'e aktarılıyor. Böylece sizin tüm ürünlere ve resimlere tek tek kopyala-yapıştır yapmanıza gerek kalmıyor. Bir kaç ürün listelerseniz sorun degil ama
50-60 ürün listeleseniz, mağaza açsanız işte o zaman çok emek ve zaman kaybı olur. İşte Ebay wizard ile bir kaç tıkla otomatik olarak bu aktarmayı yaparsınız.
Bu sistem aynı zamanda hazır bir e-ticaret sitesi veriyor. Üstelik kredi kartı ile ödeme sistemi kurulu, hazır bir şekilde. Siz istediginiz ürünü listelersiniz. Biris alırsa da sistem otomatik olarak bunu
hallediyor. Yani sipariş direkt toptancıya gidiyor. Toptancı ürünü yolluyor. Kàr koydugunuz kısım ise sizin hesabınıza yatırılıyor. Siz tatilde bile olsanız site kendi satışını kendi yapıyor.

Sitenizi tanıtmak, google'da üst sıralara çıkarmak size kalmış. Gerçi bu firma, hangi yöntemleri uygulamanız gerektigini de size söylüyor.
Bunun haricinde üst sıralara çıkmak için de programlar var ama konumuz degil ve bu kısmı geçiyorum.
Toptancılarla ilgili bir durum olursa siz direkt muhatap olmuyorsunuz, sizin yerinize dropship firmanız konu ile ilgileniyor ve sizi kimselerle yüz göz etmiyor.
Bu firmaya kayıtlı toptancılar ürünleri sadece Amerika ve Kanada'ya yolluyorlar. Avrupa ve Türkiye'ye yollamıyorlar. (En azından şimdilik)
Çünkü henüz ülkemizde bu sistemleri tanıyan yok. Gün gelir herkes öğrenirse, talep olduğu için buralara da yollamaya başlarlar. Fakat şunu da eklemeliyim.
Bu firma, eğer Avrupa, Türkiye gibi bölgelere de ürün satışı yapmak istiyorsanız DropshipBusiness İngiltere paketini sunuyor. Bu sefer toptancılarınız İngilterede yerleşik toptancılar olacak.

İşte dropship business'in paket ve özellikleri:

BASIC PLAN
Basic Plan ile sadece Dropship Business toptancılarının stoğuna giriş yapar ve ürünleri toptan fiyatına satınalabilirsiniz. Şu an için 1 milyon çeşit ürün sunuyor.
Her geçen zaman bu sayıyı artırıyor. Bir seferliğine ücret ödüyor ve bir daha ücret ödemiyorsunuz.
Fiyat: $49.99


AUCTION PLAN
Aution Plan ile yukarıda anlatılan Basic Plan’daki hakların tümüne sahip olursunuz. Yani, tüm toptancıların ürünlerinin resimlerine, özelliklerine, toptan fiyatına, kargo ücretlerine vs. ulaşırsınız.
Artı olarak, eBay entegrasyonu servisinden yararlanabilirsiniz. Bu, şu demek: Bu firmamız eBay ile anlaşmalı, eBay sertifikalıdır.
Bu entegrasyon programına eBay ve paypal hesabımızı tanıttıktan sonra, satmak istedigimiz ürünün yanında "Ebay Wizard" butonu bulunur. Ona bastıktan sonra sadece bir kaç tık ile
ürünümüzü ebay satış listesine otomatik göndermiş oluyoruz.

Ürünün resmi, özellikleri, fiyatı, kargo seçenekleri, hangi ülkelere gönderim yapıldığı, ağırlığı, hacmi, iade şartları gibi herşey otomatik olarak ebay hesabınızda listeleniyor.
Sizin tek tek hepsini kopyala-yapıştır yöntemiyle yazmanıza gerek yok. Onlarca ürün satışa sunacaksanız
Her birini tek tek kopyala-yapıştır ile uğraşmak emek ve zaman kaybından başka birşey değil.
Ayrıca 10'a yakın şablon seçeneği de veriyor. Ürünleriniz, seçtiğiniz şablon içerisinde sergilenir. Tek seferlik ücret ile sahip olabiliyorsunuz. Ek bir ücret yok.
Fiyat: $99.99


TURNKEY WEB SITE PLAN
Web Site Plan ile ilk baştaki Basic Plan’daki hakların tümüne sahip olursunuz. Bu plan ile ayrıca 1.000.000 ürün ile dolu olan hazır bir e-ticaret sitesine de sahip olursunuz.

Evet, hazır bir web sitesi. İsmini kendiniz seçiyorsunuz. Size hazır onlarca şablon sunuyorlar. Birini seçip sitenizi kurmuş oluyorsunuz. Kredi kartı ile alışveriş yapmaya hazır bir website.
arkdaşlar hotmail hesabım adres defterimdeki herkese ispanyolca linki olan bir mail atıyor sanırım bir virus nasıl çözerim bu durumu ve ya karşılaşan oldumu
arkdaşlar hotmail hesabım adres defterimdeki herkese ispanyolca linki olan bir mail atıyor sanırım bir virus nasıl çözerim bu durumu ve ya karşılaşan oldumu
arkdaşlar hotmail hesabım adres defterimdeki herkese ispanyolca linki olan bir mail atıyor sanırım bir virus nasıl çözerim bu durumu ve ya karşılaşan oldumu
sisteme yeni format attık hereyini kurduk java , flash falan da kurulu ama interntte girdiğimde popup sayfalarını ve ona benzer küçük pencreleri açmıyor nedendir
Win32:Delf-KMP sistemde bu trojan var avast trojanı buluyor fakat mudahele edemiyor , kasyperk ,AVG ,Bitdefender, nortan bu trojan ı hiç görmüyor bu trajan den nasıl kurtulurum bilen var mı
SAMSUNG D600 TELEFONUM HİÇ BİR DARBE FALAN ALMADAN KENDİLİĞİNDEN AÇILIP KAPANMAYA BAŞLADI NEDENDİR ? YARDIM PLS
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQAUL HATASINI SİSTEM NEDEN DOLAYI VERİR BİLEN VARMI ?
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQAUL HATASINI SİSTEM NEDEN DOLAYI VERİR BİLEN VARMI ?
Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
GÖNÜL DERYASINDA DALGIÇ OLUP SEVDANIN İNCİSİNE KULAÇ ATAN GÖNLÜ SEVGİ DOLU YÜREKLERE SELAM OLSUN.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Mesaj Sayısı: 178
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 227
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 24.699 (Bu ay: 91)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.