K

Teğmen
13 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhabalar işlemcim 9600k ekran kartı 1660 ti anakart tuf H310m-plus Gaming

İşlemci için Minimum fiyatla alabileceğim Soğutucu nedir.Oc vs düşünmüyorum suan için zaten anakart desteklemiyor.
Ayrıca Ram ne almalıyım anakart 2666 destekliyor max ama internette 3000 mhz alanlar oluyor hangisi mantıklı veya 3000 mhz aldıgımız zaman kullanabılırmıyım o hızı bi şekilde faydası olurmu.
Merhaba
Çok eski bi bilgisayarıma ssd aldım
Anakart üzerinde sata 1 ve sata 2 cıkısı var
Aldığım ssdi samsung evo 860 sata 3
Fakay sata 2 lerdede çalıstıgını okumuştum daha düşük hızda.
Mevcut olan hard disk sata 2 cıkısım Ata kablo ile bağlı bende Hdd yi cıkarıp aynı kabloları ssd ye taktım
Usb den format sırasında depolama görünmediği hatası aldım.
Bios ekranına girdim ordada sadece flash
bellek gözüküyor ayrıca achı da bios ayarlarında mevcut değil.
Sorun neyden kaynaklı yardım ederseniz sevinirim.

Buda boot menusu

silinsin
silinsin
silinsin
Öncelikle merhaba sddler hakkında bilgim yok
Laptopumu saattım yeni sistem toplıcam 3,4 aya suan eski bir bilgisayarı kullanıyorum
linkdeki anakartı mevcut suan kullandıgım sistemdehttps://www.cnet.com/products/foxconn-p4m9007mb-8rs2h-motherboard-micro-atx-lga775-socket-p4m900/
Yeni sisteme zaten ssd düşünüyordum o zamana kadar eski pc performansını iyileştirir diye ssd yi simdi alıp onu toplayana kadar eski pc de kullanacagım daha sonra
yeni sistemi toplayıncada ona takarım diye düşündüm.Çünkü sistem gerçekten kanser ediyor bazen

Samsung ssdlerin iyi olduğunu duydum fiyat olarak biraz daha yüksekler ama daha saglam sanırım
https://www.amazon.com.tr/Samsung-SSD-860-EVO-SATA/dp/B079FQ126M/ref=sr_1_5?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=samsung+860+evo&qid=1594834506&refinements=p_n_feature_eighteen_browse-bin%3A12783188031%7C12783192031&rnid=12783185031&s=computers&sr=1-5

linkdeki ürünü almayı düşünüyorum
Yukarda belirttiğim anakartta sorun yaşatırmı uyum problemi yaşarmıyım ve sizce bu urun fiyatına değermi yardım edersenız sevinirim.
Uzun arayışların sonunda fiyat performans en iyi netspeed internetinde kararkılıp başvuru yaptım (süperonline, türknet, Türksat portu yok bölgemde)
Paket fiber eko smart
24 mbps hız 50 gb kota 59+9(modem)
50gb bitince gb basına 50 kuruş
79 liraya gelince hız sabit fiyat artmıyor sınırsız a dönüyor
50 gb aşılacak Bi seviye oldugu için pakete
24 mbps sınırsız modem dahil aylik 88 lira ödücem.
Paket tahutsüz tahüt olmadıgı için 120 lira 1 sefer kurulum ücreti ödeniyor.

Persemde günü aradım mail adresime evrakları yolladılar doldurmam gereken,
Mng kargonun anlaşmalı numaralarından karsı ödemeli gönderdim saat 2.30 gibi,
Ertesi gün cuma sabah aradılar onay aldılar
10 gun içinde kurulacagi söylendi.
Bugun cumartesi ve türk telekom aradı
Kurulum için az önce kurulum bitti. Ekip İnternet gelmez ise 15 dk içinde nedspeed i arayıp internetin açılmasını dinlersiniz dediler.
Personeller çıktık dan sonra 5 dk içinde telefonuma gelen mesajla İnternet kullanıma hazır hale geldi.
yani 3 gun surdu toplam herşey.
Suan için bu firma ile ilgili tecrubelerimi paylaşmak istedim çok hızlı gerçekleşti
Belki benim sansım bilmiyorum
Umarım bir problem yaşamam kullanımda da zaten fiber Türk telekom portuna bağlı yani firma sadece aslında aracı İnternet kesilse veya yavaslasa tt den kaynaklı olacaktır diye düşünüyorum, umarım sorunsuz kullanım yasarım.
Harhangi bir sıkıntı olursa yeşillendiririm
İyi günler.
HP 15-au110nt model laptopumun bataryası şişme yapmasından kaynaklı yeni batartya ile değişim yapmam gerkiyor,garantisi olmadıgı için kendim yapıcam fakat internette orjinal bataryası 600 lira ya satılmakta yurt dısı fiyatları 250(kargo hariç) lira cıvarından

1.buna çakmada da olsa başka uygun yollu turkiyeden temin edip takabılecegım bır batarya varmı zaten prize bağlı kullanmaktayım
2.veya pilsiz kullanma şansım varmı
3. yurt dısından güvenilir hangi siteden bulabilirim sipariş verip geleceginden emin olabılecegım.

batarya bu linkdeki ürünhttps://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-15-au112nt-y7y49ea-orjinal-batarya-pil_pdp_555828262?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402878555412&utm_term=86192692032&ga_prodid=555828262&ga_merchantid=10450840&sc_gcsp=gg&gclid=CjwKCAjw5vz2BRAtEiwAbcVIL9pFhsM9y9R1Df5XUVlQkReUavXlGPLYEJRbCdsZEdbBVBWJ_I0yfxoC3iwQAvD_BwE
e
steam e tıklıyorum Connecting Steam account yazısı çıkıyor öyle kalıyor ..

dns i sildim modeme res attım pc yi yeniden başlattım hala aynı ...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 913
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 20.110 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 32 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.