S

Yüzbaşı
18 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam Arkadaşlar

Bilindiği üzere AMD yeni çıkardığı phenom II ve athlon II işlemcilerle bize yeni konfigürasyon seçenekleri sunuyor. Soket AM3 ( 938 pin ) yeni nesil işlemciler geriye dönük olarak am2+ soket anakartlarda DDR2 bellek desteği sunuyor. Çoğumuzun anakartları AM2+ Soketli ve DDR2 bellek kullanıyoz.Benim öğrenmek istediğim AM3 938 pin formundaki işlemciler sadece DDR2 1066 MHZ Belleklere mi destek veriyor yoksa bellek desteği DDR2 533 MHZ denmi başlıyor. Malum şu anki sistemde amd athlon x2 işlemci ve ddr2 667 mhz 4 gb bellek var.Anakartım Soket AM3 İŞLEMCİLERİ destekliyor.Sistemi yavaş yavaş upgrade etmeyi düşünürsek önce işlemciyi değiştirip amd phenom II 2 945 3.0 GHZ işlemci alacağım bunu bir müddet ddr2 667 mhz belleklerle kullanıp daha sonra soket am3 anakart ve ddr3 bellekler almayı düşünüyorum. Bazı sitelerde ddr2 formunda bütün bellekleri destekliyor şeklinde yorumlar okudum . Bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Forum İmzası:
ASUS M4A89GTDPRO USB3 * AMD PHENOM 2 X6 1090t 3,6 ghz * 2X2GB A-DATA DDR3 1866+ * XLİENCE İCEBREAKER CPU COOLER * GİGABYTE GTX460 1GB * SEAGATE 2X250 GB SATA* SAMSUNG 22X SATA DVD RW *SAMSUNG 22" T220HD MONİTÖR *RECOM POWERSTATİON KASA*LC-POWER 750 WATT * WİNDOWS7 ULTİMATE 32BİT
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 263
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 5.925 (Bu ay: 9)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.