Teğmen
13 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown, ABD'li Randy Livingston ve Hırvat Marco Schamaliç'i İstanbul'a getirdi.

LIVINGSTON UTAH JAZZ'DA FORMA GİYDİ
Menajer Müge Berkalp, yaptığı açıklamada, NBA Ligi takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Randy Livingston ile büyük bir olasılıkla sözleşme imzalayacaklarını belirterek, ''30 yaşında ve 1.93 metre boyundaki oyun kurucu Livingston, Mehmet ile birlikte Utah Jazz'da oynuyordu. ABD'li oyuncuyla büyük bir ihtimalle anlaşacağız'' dedi. 34 yaşında 2.02 metre boyundaki Hırvat Schamaliç'i ise deneme için getirdiklerini kaydeden Berkalp, bu oyuncu için ilerleyen günlerde kararlarını vereceklerini söyledi.
Cleveland Cavaliers, free-agent guard Damon Jones ile kontrat imzaladı. Miami Heat ile kontratının tamamlanmasının ardından bir süredir bir kaç takımla görüşmeler yapan Jones'un, Cavaliers ile 4 yıllık $16.1milyon değerinde bir kontrata imza attığı açıklandı. Geçtiğimiz sezon Miami Heat forması altında kariyerinin en verimli dönemini geçiren Jones, 82 maçlık normal sezonda 66 kez ilk beş başlamıştı. Maç başına 31.4 dakika oyunda kalan Jones, 11.6 sayı- 2.8 ribaund ve 4.3 asist ortalamaları yakalamıştı. Cavaliers ile kontrat imzaladıktan sonra bir açıklama yapan Jones, "Ben bu dünya üzerindeki en iyi dış atıcılardan biri olduğumu düşünüyorum. Basketbol oynamayı seviyorum. Ve her zaman daha iyi olmak için çalışıyorum." dedi. Jones ayrıca, Eric Snow ile ilk beş rotasyonu için herhangi bir yarışa girmeyeceğini de sözlerine ekledi.

bu arada nets de iki takviye yaptı Lamond Murray ve Scott Padgett
Ülkerspor Kulübü, milli oyuncusu
Fatih Solak'ı 1 yıllığına Galatasaray'a verdi.
Ülkerspor Kulübü Genel Menajeri Hakan Artış, AA muhabirine yaptığı
açıklamada, halen (A) Milli Basketbol Takımı kadrosunda yer alan Fatih
Solak'ı, maçlarda daha çok oynama süresi bulması ve deneyim kazanması
açısından Galatasaray'a verdiklerini söyledi.
Yeni sezonda Türkiye Basketbol Ligi'nde Galatasaray forması
giyecek olan Fatih Solak, sezon bitiminde Ülkerspor'a dönecek.
bu oyuncu 4 numarada oynuyor kariyeride iyi
Receiver'ı bilgisayara bagladım ama bilgisayarda onu göremiyorum hiç yeni donanım bulundu diye birşey söylemiyor ne yapabilirim(redline 9500cl ve yazılımlarını nerden bulurum)
Galatasaray 3. yabancı oyuncusunu da aldı .
Oyuncu Weber State üniversitesi'nde geçen sezon 17.7 sayı 12.0 ribaund ortalamalarına sahip. 2.11 boyunda pivot oynuyor.
Kaynak:http://www.eurobasket.com/TURplayer.asp?PlayerID=40923
Almanya Basketbol Milli Takımı oyuncusu Mithat Demirel, Beşiktaş ile sözleşme imzaladığını açıkladı.
Mithat, bugün başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, gelecek sezon Beşiktaş basketbol takımında oynayacağını bildirdi. Mithat, daha önce oynadığı Alman 1. lig basketbol takımlarından Alba Berlin'in kendisine yaptığı teklifi beklentilerinin altında olduğu gerekçesi ile reddetmişti. Dizinden sakatlanarak ameliyat olduğu için uzun bir süre sahalardan uzak kalan Mithat, ''Antrenmanlara gelecek hafta içinde yeniden başlayabilirim. Hamburg'da 11 Eylül'de milli takımın yapacağı karşılaşmada yeniden takımda yer almak istiyorum. Teknik direktörümüz Bauermann beni bekliyor'' dedi.
NBA'de geçtiğimiz yılın şampiyonu San Antonio Spurs, kadrosunu tecrübeli guard Nick Van Exel ile güçlendirdi.

1 Yıllık 2.5milyon değerinde bir ücret alacak olan 33 yaşındaki tecrübeli guard, yeni sezonda Fransız guard Tony Parker'ın back-up'ı olarak görev yapacak. Geçtiğimiz sezonu Portland Trail Blazers'da tamamlayan Van Exel, takımdan ayrıldıktan sonra emekliliğini ilan edebileceğini de açıklamıştı. İmza sonrası bir açıklama yapan coach Gregg Popovich ise, "Biz Nick ile anlaştığımız için çok mutluyuz. O hem çok yetenekli hem de liderlik vasıfları fazla bir oyuncu" dedi. Portland Trail Blazers'da geçtiğimiz sezon 53 karşılaşmada 30.5 dakika süre alan Van Exel, 11.1 sayı- 3.0 ribaund ve 4.3 asist ortalamaları yakalamıştı.
Denver Nuggets Genel Menajeri Kiki Vandeweghe'nin bir süredir görüştüğü tecrübeli oyuncu Latrell Sprewell'in, önümüzdeki günlerde kulüple bir sözleşme imzalayacağı açıklandı. Minnesota Timberwolves ile olan sözleşmesinin tamamlanmasının ardından free-agent olan Sprewell'in, Nuggets'dan alacağı ücret konusunda bir açıklama yapılmadı. 35 Yaşındaki tecrübeli oyuncunun Nuggets'ı tercih etmesinde, NY Knicks'ten eski takım arkadaşı Marcus Camby'nin önemli rol oynadığı söyleniliyor. Geçtiğimiz sezon Minnesota Timberwolves forması altında 80 karşılaşmada 30.6 dakika süre alan Sprewell, 12.8 sayı- 3.2 ribaund ve 2.2 asist ortalamaları yakalamıştı. 1992 Draftında ilk tur 24.sıradan seçilerek NBA'e adım atan Sprewell, kariyeri boyunca Golden State Warriors, NY Knicks ve Minnesota Timberwolves takımlarının formasını giymişti.
Geçen yıl play-out'lar sonunda 1.ligde kalan ve
kadrosuna yabancı; olarak sadece Malik Dixon 'ı
kaıp sonrasında transferde sessiz kalan
Galatasaray, ikinci ABDlisini de buldu.
Sarı kırmızıların yeni oyuncusu geçen yılın
savunmacısı seçildi.

Halil Üner 'in ekibi, geçen sezon sezona Kore'de
baılayıp sonrasında CBA'de forma giyen ardından da
ACB liginde sezonu bitiren 1.93 boyunda 1977
dogumlu DeSean Hadley ile anlasmaya vardı. CBA
liginde sampiyon olan Sioux Falls Skyforce
takımında oynayan ve 17.7 sayı, 6.1 ribaunt, 4.2
asist ortalaması ile CBA All-Star'a davet edilen
Hadley, CBA liginde yılın savunmacısı; da seçildi.

Hadley, % 38 ile üç sayı yüzdesinde lig
8'ncisi, % 86 ıyla ile de serbest atıs
yüzdesinde lig 4.sü oldu.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 15 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 231
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.566 (Bu ay: 132)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.