K

Teğmen
12 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 104 (Bu ay: 1)
Gönderileri
MİSTBORN geliyoooooooooor

Sonunda diyorum. Akılçelen bizi sevinç manyağı yaptı deyim yerindeyse. İlk önce Kralların Yolu ile Robert Jordan'ın veliahtı ve kuşağının en iyi yazarı olarak gösterilen Brandon Sanderson'ın ne kadar iyi bir yazar olduğunun canlı şahiti olduk.

Seri o kadar iyi ki, kısa bir sürede 12 dile çevrildi. Hatta Akılçelen Kitapların 2.baskıya hazırlandığına dair söylentiler var.

Ardından bir diğer önemli serisi Mistborn. Akılçelen Kitaplar facebook sayfasında bombayı patlattı. Kitap çok kısa bir süre sonra çıkıyor.

Hatta yayınevinin kendi sitesinde ön siparişe açmışlar (http://www.arkadas.com.tr/kitap/son-imparatorluk/9786055069445 )

3 Kasım'a kadar sadece orada satılacakmış.

Kayıp Rıhtım'ın haberine ve tanıtım yazasına göre Akılçelen kitaplar Kralların Yolu'daki özeni Mistborun-Son İmparatorluk'ta da göstermiş ve bize kapağı ve çevirisi ile mükemmel bir eser sunmuş. Haberi okuduğumda evin içinde "Hell yeaahh metal man" diye bağırarak gezdim bir süre, umarım komşular duymamıştır

quote:

Sissoylu serisinde yeni bir tür büyü ile tanışıyoruz: Allomansi, yani metal büyüsü. Bu büyü, Lord Hükümdar tarafından soylulara verilmiş bir armağan. Öğrenilebilen değil, içsel bir büyü ve bu yüzden evlilik dışı doğanlar haricinde soylu kökenden gelmeyenler arasında görülmesi olası değil. Ölümsüz Lord Hükümdar, kehanete uyarak diyarı korkunç bir tehlikeden kurtardıktan sonra güçlerini kazanmış ve diyarın başına bir tiran kesilmiştir. Bin yıllık hükümdarlığı süresince de sayısız isyanla uğraşmıştır. Fakat bu son isyan farklı görünüyor, zira başında alt sınıftan bir Sissoylu var. Acaba bu defa kim kazanacak?

Sanderson’ın Türkçeye kazandırılmış diğer kitapları Kralların Yolu, Elantris ve Steelheart’ta gördüğümüz özgün dünya yaratma becerisi Sissoylu’da da mevcut. Özellikle iki karakterin birbiriyle etkileşimi, her buluşmalarında kitabın en eğlenceli diyaloglarını oluşturuyor. Ben soluksuz okudum ve gerçekten zevk aldığım kitaplar listesinde üst sıralara koydum. Umarım sizler de benimle aynı keyfi yaşarsınız. Bir ÖN OKUMA ile denemeye var mısınız? O zaman sizi şöyle alalım.

Son İmparatorluk’u Can Sevinç çevirdi, kapak tasarımını Lodos Grup yaptı. Tanıtım ve künye bilgilerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Künye için BURAYA

ÖN OKUMA için BURAYA alalım
Biraz önce mail geldi. arkadaş.com.tr 5 TL kampanyası başlatmış. Sınırlı sayıda kitap var ama aralarında (Elantris, Mürekkep yürek gibi) enteresan kitaplar da yok değil.

Bir göz atmak istersiniz belki :)

http://www.arkadas.com.tr/KampanyaliUrunler?idbanner=15ad2424-e587-4f0f-bcaa-d403a652b64b

Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
ı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 194
İkinci El Bölümü Mesajları: 48
Konularının görüntülenme sayısı: 5.917 (Bu ay: 83)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.