Teğmen
23 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese Merhabalar,

Bir kurye şirketinde çalışıyorum. Telefonumuza yüklediğimiz şirketin uygulaması üzerinden siparişleri teslim alıp teslim ediyoruz. Dün birlikte çalıştığımız pek çok arkadaşa "Telefonunuzda orjinal olmayan bir işletim sistemi kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu işletim sistemlerinde uygulamamız kullanılamayacak" şeklinde bir mesaj geldi.

Bu arkadaşlar genelde telefonculardan "kaçak" diye tabir ettiğimiz klon imei atılmış telefon kullanan arkadaşlar. Forumda uzunca gezdim ancak bu konuda çok bilgiye ulaşamadım.

Bu konuda yapılabilecek bir şey var mıdır? Yoksa mutlaka telefon mu değiştirmek gerekir.

Konudan mağdur olmuş o kadar çok kişi gördüm ki, buradan sormak ihtiyacı hissettim. Çeşitli platformlardan android geliştirici arkadaşlara ulaşıp ücretli destek almaya çalıştım ancak onlardan da geri dönüş alamadım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Herkese merhaba, hafta başından itibaren Superonline fiber 25mbps sınırsız internetimde sıkıntılar yaşıyorum. Evden çalışmak zorunda olduğum için bu çok büyük sıkıntı yaratıyor durumu kısaca özetliyorum.

İnternette yaşadığımız kesintiler tam anlamıyla internetin gitmesi. Modem çalışır vaziyetteyken internet komple yaklaşık 3 dakikalığına gidiyor. Sonra yeniden bağlandığında bazen yavaş oluyor bazen normal hızında oluyor ama mutlaka kesintiler devam ediyor. Hız testini genellikle bilgisayardan yaptığım için fark etmemiştim. Bir de tvboxtan yapmayı denediğimde ise (kesinti olmayan bir anda) inanılmaz bir sonuç aldım. Kendi çektiğim fotoğrafı ekliyorum.

bugün yine ölçtüm bu kez upload 999'a dayandı.

Sizce benim yaşadığım kesintilerin bununla bir alakası olabilir mi? veya böyle bir şey nasıl olabilir?
Herkese merhabalar,

5 Yıllık Philips 55PFS8109 model televizyonum dün itibari ile arıza verdi.
Servisin ve forumdan arkadaşların analizine göre bu bir anakart arızası. Anakart fiyatları ise onarım 950₺ değişim 1800₺ bu fiyatları duyunca tabii başka formüller aramaya başladım.

Televizyonun panelinden oldukça memnunum ve hala çalışıyor.Ayrıca 4 HDMI girişinden 1'i de çalışıyor. Ses aç ses kapa kumanda vs çalışıyor. Bu durumda aslında HDMI-1 HDMI-2 HDMI3 şeklinde 3 çalışan giriş olsa benim hiç bir problemim kalmaz.

Yani bu tvyi sadece panel olarak kullanıp anakartı daha basit bir cihazla değiştirme şansı nedir? bunu nasıl yapabiliriz?

veya tv'nin tek HDMI girişine takabileceğim HDMI çoklayıcı gibi bir cihaz var mıdır? geçişleri kendi üzerinden yapabilecek.
Bildiğimiz gibi BTK kararı ile 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren kota uygulamaları ve AKN tamamen kaldırılacak. Ancak şu sıralar verdiği taahhütü biten ve yeni bir pakete geçmek isteyen herkese zorla (çünkü başka seçenek yok) AKN ve kota uygulamaları olan paketlerde taahhüt imzalatılıyor. Bugün AKN içeren bir pakete taahhüt verirsek 1 Ocak'tan sonra durum ne olacak. Taahhüt verdiğimiz için kotalı mı hizmet alacağız? yoksa 1 Ocak'tan sonra ne olursa olsun servis sağlayıcılar koya uygulayamayacak mı ?

Ben süperonline fiber kullanıyorum, şuan taahhüt bittiği için 100 TL'ye yakın fatura ödüyorum ve taahhütsüz paket bulamıyorum bu durum yüzünden. Sizce ne yapmalı?
Merhabalar,

Üç yıldan fazladır Nexus 5 kullanıcısıyım, bu süre zarfında telefonumdan çok memnun olduğum için hiç piyasa ile ilgilenmedim ve araştırmadım. Son zamanlarda bizim emektar nexus sukoy vermeye başladı. Önce ekranını kırdım, kendim alıp yaptım, sonra malum fırtınada ıslanınca yeni ekranda bazı bölgeler basmaz oldu falan. Dolayısı ile yeni telefon ihtiyacı doğdu, ufak ufak bakıyorum ama ben ilgilenmezken piyasa almış başını gitmiş. Zamanında ucuz ama iyi dediğimiz kimsenin bilmediği markalar "marka" olmuş 3000TL ye telefon satıyor.

Marka merakım yoktur, bütçem max 2000 TL, 1000-1500 arası olursa aslında daha iyi. Şu huaweiler, xiaomiler, one pluslar, pixel ler, general mobileler vs burada takip edenleri kullananları çok, size göre bu bağlamda şuan alınabilecek en iyi fiyat/performans telefonu hangisidir ?

Yani fakirlerin iphone'ununu arıyorum :)

(vodafone red kullanıyorum hattım her cihaza açık bilenler vodafone kampanyası da önerebilir)
Merhabalar,

Üç yıldan fazladır Nexus 5 kullanıcısıyım, bu süre zarfında telefonumdan çok memnun olduğum için hiç piyasa ile ilgilenmedim ve araştırmadım. Son zamanlarda bizim emektar nexus sukoy vermeye başladı. Önce ekranını kırdım, kendim alıp yaptım, sonra malum fırtınada ıslanınca yeni ekranda bazı bölgeler basmaz oldu falan. Dolayısı ile yeni telefon ihtiyacı doğdu, ufak ufak bakıyorum ama ben ilgilenmezken piyasa almış başını gitmiş. Zamanında ucuz ama iyi dediğimiz kimsenin bilmediği markalar "marka" olmuş 3000TL ye telefon satıyor.

Marka merakım yoktur, bütçem max 2000 TL, 1000-1500 arası olursa aslında daha iyi. Şu huaweiler, xiaomiler, one pluslar, pixel ler, general mobileler vs burada takip edenleri kullananları çok, size göre bu bağlamda şuan alınabilecek en iyi fiyat/performans telefonu hangisidir ?

Yani fakirlerin iphone'ununu arıyorum :)

(vodafone red kullanıyorum hattım her cihaza açık bilenler vodafone kampanyası da önerebilir)
İyi akşamlar arkadaşlar,

Uzun süredir chrome kullanıyorum bir süredir youtube ile ilgili bir sıkıntım var, diğer tarayıcılarda bu sorunu yaşamıyorum ancak chrome üzerinden youtube a girdiğimde videoyu oynatmıyor ''bir sorun oluştu daha sonra tekrar deneyin'' yazıyor, arada sırada şans eseri bazı videolarıda açıyor bunuda anlayamıyorum, sonra yine eski haline dönüyor.forumda da diğer sitelerde de baya araştırdım ama hiç çözüm bulamadım. Ben denediklerimi sıralayayım başka bir önerisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Modemi resetleme denendi
2 adet flash player yüklü eklentilerde birini kapatmak denendi
chrome güncel
flash güncel
çerezleri silmek denendi

bu sorunla karşılaşan çok insan olduğunu gördüm ama henüz çözüme ulaşana rastlamadım çözüm belki de buradadır diye yazıyorum.
Htc hero kullanıyorum 1 senedir, ilk aldığımda bu forumu takip ederek root işlemini vs yaptım ve villian 12 rom ile kullandım geçen aya kadar, çok sıkıntı yaşadım ama o rom değiştirme sıkıntılarına tekrar girmemek için rom değiştirmedim. Sonra telefonun hoparlörü bozuldu ve servise verdim şimdi android 1.5 ile geldi ben tekrar custom rom yüklemek istemiyorum telefonu 2.1 e güncelledim ancak market yine yok. Bu offical 2.1 romunun içinde market barındıranını bulamıyorum. Benim aslında tek istediğim market, diğer custom rom özellikleri umrumda değil. Bana içinde market olan veya türkiyedeki kısıtlamalara takılmamış olan 2.1 official eclair rom için dowloand linki verebilirmisiniz ? ( 2.2 için baktım o sense arayüzünü değiştiriyor o yüzden istemiyorum) veya rom değiştirmeden markete ulaşma yolu biliyorsanızda yaparım. xda-developers forumları diye bir yer var sanırım bu olayın kalbi orada atıyor ama ingilizcemiz olmadığı için biz orayı çözemiyoruz malesef.
Selamlar, belirli numaralar telefonuma ulaşamasın istiyorum biraz aradığımda GBlocker isimli uygulamayı buldum gerçekten başarılı bir uygulama ama oda ücretli imiş trial versiyonunu kullanıyorum yarın bitiyor. HTC Hero telefonda çağrı engelleme için ne gibi uygulamalar kullanabilirim sizinde kullandığınız uygulamalar var mı ?
Merhaba,

Htc hero kullanıyorum ancak gps ile ilgili bir sorunum var garantiye gitmeden önce iyice araştırmaya çalışıyorum sorun şu ki ;

gps açtığım zaman yukarıda simgesi çıkıyor google haritalar da knumum dediğimde şıp diye yerimi buluyor ancak Ndrie , igo, copilot gibi navigasyon programlarında gps sinyali yok uyarısı alıyorum bir türlü gps baglantısı kurmuyor. Ayrıca gps test adlı uygulama ile de denedim, gps açık gözüküyor ama hareket yok. Garantilik bir durum varmı yada yapabileceğim birşey? Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 232
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 18.607 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 46 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Android Telefonlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.