R

Er
14 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bol reklamlı XX yada XXXXXXX UH -Hu televizyonlar hakkında öğrendiklerim.
Yılbaşından önce 30 aralık akşamı Bodrum vatan Bilgisayara gittim ve çok detaylı araştırma yapmadığım için ve aradığım modelinde bulunmamasından dolayıoradaki arkadaşın tavsiyesi ile (sonradan öğrendim kendisi lg promotörüymüş ama iyi niyetli bir arkadaş) lg 40Uh820 v modelini aldım.1899 tl.Bu modeli,n Uhd olduğu ve 4 K yayınlar için de uygun olduğu ve fiyat olarakta çok iyi olduğu söylendi bende inanarak aldım ve ertesi günü servis evime gelip kurdu ama tam bir hayal kırıklığı . hd kanallar kısmen iyi ama sd kanalları seyretmek oldukça zor .Filmlerde karanlık sahneler kapkara[ neyse yılbaşı geçti ama bendede takıntı oldu aklıma 4k yayınlar geldi ,Türksatta test yayını var ayarladım frekansı açtım kanalı birde ne göreyim ortada dönen lg logolu bir küp ve altında sadece ses yazısı .Internetten araştırdım konuyla ilgili bazı yazılar buldum ,Turksat yayını 60 p ama bazı uhd tv ler 30 p dolayısıyla çalışmıyor diye.Vatan bilgisayara gittim oradaki arkadaşa durumu anlattım ama bu konuda fazla bir bilgisi olmadığını anladım kendisini TÜRKSAT taki kişi ile telefonda görüştürdüm yayınlarda sorun olmadığını göstermek için ,bir sonuç alamadan ayrıldım .Hemen aradım lg müşteri hizmetlerini durumu anlattım konuştuğum bayan biraz bekleteceğini söyledi ve tekrar bana döndüğünde benin tv yani lg 40UH 820 v modelinin tüner 30 p olduğunu ve 60 p tunerlerin UH 850v modelinden itibaren bulunduğunu 4k seyretmek istiyorsam en az UH 850v modeli almam gerektiğini ifade etti ve ben şaşkın bir şekilde şimdi ben adı UHD olan ama gerçekte bir ...k olmayan tv ile ne yapacağımı sordum ,cevap olarak televizyonu aldığım bayi ile görüşmemi istedi ve teşekkür edip telefonu kapattım.Hemen televizyonu evime kuran BODRUM SERİN ELEKTRONİK isimli yetkili servisi aradım durumu anlattım ,daha Türksatta böyle bir test yayın olduğundan bile haberleri yoktu,israrla yayın yok dediler bende benim televizyonda var gelin bakın ona göre rapor tutun dedim.Tamam yarın gelir bakarız dediler . hemen Turksat ı aradım yayın varmı ve saatleri nedir diye, onlarda 24 saat kesintisiz yayın var hem görüntü hemde ses olarak üstelik 4 k 60p dediler.Neyse bu gün evde servis beklerken seviş yerine servisten telefon geldi,dedikleri aynen şu "Biz gittik yaklaşık 10adet uhd televizyonu mağazalarda denedik ses var görüntü yok dolayısı ile biz bir şey yapamayız ya yayında sorun var yada böyle bir yayın yok "şaka gibi değilmi?Turksat ı aramalarını söyledim hatta vatandaki arkadaşın Turksatla konuştuğunu yayında bir sorun olmadığını bildiğini söyledim ama maalesef.ismini ve telefonunu verdiği kişiyle görüşmemi görüşmemi kendisinin yapacak bir şeyi olmadığını söyledi ,neyse dediği kişiyi aradım bana yine önceki kişinin anlattığıu gibi 10 tv yi test ettiklerini hiçbirisinde yayın olmadığını sadece ses olduğunu burada televizyon için anormal bir durum olmadığını sorunun yayımdan kaynaklandığını ve hatta böyle bir yayın olmadığını tekrar söyledi,bende tamam gelin ozaman böyle bir yayın olmadığı yada televizyonda gördüğümüz gibi sadece ses ibaresini servis formuna yazmalarını istedim.Yok biz öyle yazamayız konuyu lg ile görüştüklerini istersem tekrar mail atacaklarını gelecek bilgiye göre hareket edeceklerini söyledi ve ısrarla rapor düzenlemekten kaçındılar.Tekrar lg müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım cevar "beyefendi biz bu televizyona teknik destek veremiyoruz oldu satın aldığınız yer ile sorunu çözün" dedi.Topladım tv yi gittim vatan a daha önce gittiğimde ben tavsiye eden kişi ile konuşurken bir kişi de bizi dinliyordu ve sormuştum kim diye yeni gelen müdür ama henüz devralmadı dediler daha sonrada kendisine durumu anlatmıştım.Sanıyorum ismi İbrahim Bey idi doğruca gittim kendisini tekrar buldum va yine anlattımve bu tv yi iade etmek istediğimi belirttim ,kendiside bana daha önceki konuşmamızdan sonra konuyuı araştırdığını ve bu ürünlerde sıkıntı olduğunu düşündüğünü söyleyip yine müdüre (Hatice Hanım diye hatırlıyorum)hanımla ürünü geri alacaklarını ve müşteri memnuniyeti bağlamında mağduriyetimi gidereceklerini söylediler ve 10 dakika sonra iade işlemim gerçekleşti ve k. kartıma iade yapıldı.

BOdrum vatan bilgisayara özellikle o iki yöneticiye (yanılmıyorsam İbrahim bey Ve Hatice hanım) göstermiş oldukları samimiyet ve iyi niyetleri için teşekkür ediyorum.
Sonuç olarak maalesef şu anda gerçekten 4k yayın alan bir tv sanırım yok gibi hepsi doğan görünümlü şahin gibi tabiri caizze.
ÖZELLİKLE 4K ALACAK ARKADAŞLAR MUTLAKA MAОAZADA UYDU ANTENİNİ BAОLATIN TV NİN SOKETİNE (AMA DİKAT EDİN UYDU ALICISI OLMADAN YADA 4K UYDU ALICISI VARSA SORUN YOK,) HEMEN ARAYIN TURKSAT 4A FREKANS 12123 /15000/FEC 3/4 EGER HEM GÖRÜNTÜ HEM DE ES VAR İSE TAMAM DIR YOKSA SAKIN ALMAYIN.ALIRSANIZ SADECE ,"BENİM 4K TV VAR "DİYE AVUN
Hakkında
Forum İmzası:
ŞU ANDA ER İM AMA KARARLIYIM GENERAL OLCAM
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.157 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.