G

Teğmen
08 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kartı alacaklar için hemen deneyimimi paylaşayım: Anakartınızın chipset soğutucusu biraz fazla yüksek ve PCI-e x1 slotuna yakınsa bu kartı takamayabilirsiniz. Kartın metal gövdesi oraya dayanıyor ve slota oturmuyor. Bende ASRock 990FX Fatal1y Professional'da öyle oldu, o yüzden boştaki bir PCI-e x8 slotuna taktım. Ama takamayabilirdim de. Siz siz olun anakartınızı iyice inceleyin, öyle alışveriş yapın.

Resimler ektedir.

Başka bir detay: Kartın içinden çıkan software update programıyla update yapmaya kalkarsanız acaip yavaş bir server'a bağlanıyor. Creative'in kendi download sayfasından kendiniz indirin daha iyidir.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Şirkette birkaç yıl önce Royal Star marka klimalar alınmış. Bu klimaların ne üretimi olduğunu, servisinin kim olduğunu bilen var mı? İnternette neredeyse hiçbir şey bulamıyorum. Bakım yaptıracağım, herhangi başka bir firmaya mı yaptırsam? Ne dersiniz?
Merhaba,

Laptopumdan HDMI kablosu ile Panasonic 42GW20 TV'me görüntü ve ses gidiyor.

TV ise Sony DAV-DZ260 ses sistemine optik kablo ile bağlı. Fakat TV'den ses sistemine 5.1 ses gitmiyor. Sadece stereo gidiyor.

Laptopun ses aygıtlarında Panasonic TV'yi görüyorum. Ancak cihazın ses çıkışı en fazla 2 kanal olarak gözüküyor.

HDMI'dan TV'ye dijital olarak 5.1 ses gitmesi gerekmez miydi? TV'den de aynı şekilde ses sistemine aktarılması gerekmiyor muydu?

Nerede yanlış yapıyorum? Medya oynattığım MPC'nin ses çıkışını mı ayarlamam gerekiyor acaba?
Darty'nin internet sitesinden bu cihazı 199 TL'ye kargo dahil satın aldım. Cihazı kurdum. Her şey çok güzel. Sadece iki şey var:

1-DivX veya MKV film oynatırken altyazılarda ş, ı, ğ, ç harfleri çıkmıyor. Bunun çözümü var mı? Blu-ray oynatmadım ama onda da Türkçe altyazıda sorun olur mu?

2-Film başlayınca altyazı otomatik olarak gösterilmiyor. Ayarlara girip Subtitle-On yapmak gerekiyor. Bunu otomatik yapmanın bir yolu var mı?

Bilenler, bir an önce cevaplarınızı bekliyorum. Eğer bu problemler çözülmüyorsa 7 gün içinde cayma hakkımı kullanıp cihazı iade edeceğim. Teşekkürler.
Panasonic P42GW20 televizyona Sony DAV-DZ260 ses sistemini HDMI kablo ile bağlıyorum. DVD falan izlerken ses sisteminden ses geliyor. Ancak ses sistemini TV moduna getirdiğimde TV'nin sesini ses sisteminden alamıyorum. Bunu çözmek için optik kablo ile TV'yi ses sistemine bağladım. Ses gelmeye başladı. Ama normalde sadece HDMI bağlantıyla da ses gelmesi gerekmez miydi?

Aynı sorunu Sony 37E72 televizyon ile Sony DAV-TZ230'u bağladığımda da yaşıyorum. Sadece HDMI bağlayınca TV sesi gelmiyor. Scart ile bağlayınca ses var. Nerede yanlış yapıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba,
gigabyte ga-ma78gpm-ds2h anakart ve phenom 9650 işlemcili bir sistemim var. üstünde 1066 mhz 4 gb kingston ram mevcut. 2 adet sata hdd, 1 adet sata LG marka dvd rw takılı. hard disklerden diğerine de Windows xp sp2 kurmak istedim ama cihaz bir türlü cd'den boot etmedi. biosta öncelik cdromda, sata native ide modunda. cd'yi kontrol ettim başka bilgisayarda gene aynı marka dvd sürücüde boot ediyor. o sürücüyü buna taktım gene boot etmedi. ubuntu cdsi denedim, xp orijinal cdsi denedim gene olmadı. harddiskleri söktüm tek dvd kaldı, gene olmadı. dvd'yi başka sata portlarına taktım, farketmedi. bios update çıkmış, f4b den f5 revizyona yükselttim, hiç bir şey değişmedi. fail safe bios ayarları da fayda etmedi. ne yapmalıyım? problem ne? anakart windows yüklü harddiskle açtığımda gayet güzel çalışıyor. hiç bir problem yok. dvd diskleri okuyor, otomatik başlatıyor, ama bir türlü boot etmiyor. yardımınızı bekliyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
ASRock Fatal1ty 990FX Professional | AMD FX 8350 @4.5 GHz | 2x Powercolor 7870 PCS CF | 2x8GB GSkill F3-2133C9D-16GXH DDR3 | Creative Sound Blaster Z | Seasonic M12II-750 PSU | Corsair Force GS 128GB SSD | Seagate ST3000DM001 3TB | WD Caviar Green 1TB | Samsung HD103SJ 1TB | LG 22NS50 | Cooler Master HAF XM | Noctua NH-D14 | NEC LCD22VW | Logitech C510 webcam | Logitech G500 fare | Logitech G510 klavye | Logitech x540 hoparlör Sinema sistemi: Panasonic 42GW20E Plazma TV | Sony DAV-DZ260 Home Theater | Lenovo Thinkpad Edge E530 | Creative X-Fi Surround 5.1 Pro
Forum İkinci El İmzası:
AMD rules
Hakkımda:
"If you lose, lose big" Al Bundy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 162
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 12.175 (Bu ay: 67)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.