Yüzbaşı
27 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Çok sevdiğim dostlarımdan biri yeni single çıkardı ve klibini yayınladı. Sizlerle paylaşmak istedim.

https://youtu.be/H_Y_JPICqqM

Düşünceleriniz neler?
Arkadaşlar günlerdir görüyorum forumda, iOS 9'a geçenler hep şikayetçi. iPhone 6 sahibiyim. iOS 9 ilk çıktığında OTA'yla geçtim. Temiz kurulum falan da yapmadım. Hiçbir yavaşlama yok telefonumda ve şarj durumum resmen mükemmel. Saatlerce oyun, internet ve sosyal ağlar ağırlıklı kullanım ve günlerce bekleme alıyorum. Acaba nasıl oluyor da telefondan telefona değişiyor bu durum? Çok memnun olanlar da var benim gibi, telefon çöp oldu diyenler de... Sadece paylaşmak istedim iOS 9 şarj durumumu. Bu farklı performanslar hakkında bir yorumu olan var mı?

Evet arkadaşlar iPhone 6 aldığım günden beri şarj durumundan çok çok memnunum. Şarj durumu her zaman iPhone kullanıcıları için bir dezavantaj olmuştu ancak bu yeni jenerasyonda sanırım sorun en aza indirgenmiş durumda. Merak edenler için kendi tecrübemi paylaşmak istedim
Merhaba herkese... Çok uzun zamandır (iphone 2g'den beri) iOS kullanıyorum. iPhone şimdiye kadar neredeyse her ihtiyacımı karşıladı gerçekten ve hep iOS'i Android'e karşı savunurken buldum kendimi. Ancak ben de son zamanlarda birçok kişide olduğu gibi Android'i denemek istiyordum merakımdan. Sonunda gittim kendime bir Samsung Galaxy Note 3 aldım ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim...

Açıkçası daha önce de Android cihazlar incelemiştim. İlk çıktığından beri Android'i takip ederim ve gerçek anlamda stabilite sorunları hep vardı. Ancak Note 3'ün çok güçlü bir cihaz olması ve Android'in son sürümünde kendini çok geliştirmiş olmasından olacak ki stabiliteyle ilgili hiçbir problem yaşamadım. Belki bir ya da iki kere kullandığım bir uygulama çöktü ki bu işletim sisteminin değil yazılımın sorunu. Ayrıca gerçekten cihazın teknolojik anlamda ne kadar gelişmiş olduğunu görünce çok şaşırdım. Örneğin ekranın parmağınızı siz daha dokunmadan algılaması, çok gelişmiş ve çeşitlilik verilmiş hareket sensörleri vb. şeyler gerçekten beni çok şaşırttı. Ekranın büyüklüğü belki problem olabilir bazıları için ama bir müddet sonra alışıyorsunuz ve çok keyif vermeye başlıyor.

Note 3 tabii artık 'eski' olmak üzere olan bir cihaz. Sanırım note 4 yakında çıkacak. Ama gerçekten bu kadar uygun fiyata aldığım bir cihazın bu kadar iyi çıkması beni çok şaşırttı (Almanya'da tanıdık bir telefoncudan 460 euro'ya aldım).

Bilgisayar olarak Mac'ten asla vazgeçemem. Onda da yine yeni sistemlere bakayım dedim ama windows 8'li sistemler falan asla Apple kalitesini yakalayamaz bilgisayarda. Ancak mobil telefon olarak gerçekten Android kullanmaktan iOS'e nazaran daha keyif aldığımı ve Android'i çok çok daha kullanışlı bulduğumu itiraf edebilirim. Mesela facebook messenger'ın her ortamda çalışması çok kullanışlı. Uygulamaya girmeniz gerekmiyor, hangi ekranda olursanız olun biri birşey yazdığında pop up olarak o küçük yuvarlak çıkıyor, cevap yazıyorsunuz ve kapatıyorsunuz. Son kaldığınız yer açık duruyor. Bu ve bunun gibi daha bir çok açık sistem gerektiren özellik telefonu gerçekten çok çok kullanışlı yapıyor.

En sevdiğim diğer bir olay ise şarj süresi... Muhteşem derecede iyi gidiyor :) Hiç beklemezdim bu kadar büyük bir cihazdan ama 1,5 veya 2 gün gidiyor şarjım rahat ki telefonumu sık kullanırım.

iPhone'a dair özlediğim şeyler yok mu? Evet var. Tabii ki Appstore :) Play store 'HALA' bir appstore'un yerini tamamen tutamıyor. Evet neredeyse birçok popüler uygulama google'ın mağazasında da yer alıyor, ancak bazı gerçekten kaliteli uygulamaların ancak benzerlerini bulmak mümkün. Tablet olarak iPad kullandığım için o açığı da öyle kapatıyorum :)

Öyle kısaca kendi tecrübe ve düşüncelerimi paylaşayım dedim :) Sorusu olan, eleştirisi veya yorumu olan varsa bekliyorum. İyi forumlar!
Facebook sayfamda bir gariplik var. Bu kısım eskiden sol taraftaydı. Diğer arkadaşlarımda da solda. Bende neden böyle? 1-2 aydır falan sağda böyle bir anlam veremedim :) Aynı olan veya neden olduğunu bilen var mı?

http://i48.tinypic.com/2ry6dl1.png
Arkadaslar bende iphone'da da ipad'de de ayni app yuklu. Ancak birinde bir oyunda ilerlemisken digerinde de ayni sekilde ilerlemis olmak istiyorum. Kisacasi save dosyalarini senkronize etmenin bir yolu yok mudur? Tesekkurler...
Arkadaşlar redsnow'un son sürümüyle jailbreak yapmaya çalıştığımda uploading ramdisk kısmında takılıp kalıyor. Bu sorunun çözümünü bulamadım. Bilen var mı acaba?
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu 4.2.1 versiyonu restore yapmayı başardım. Fakat ne mesaj seslerinde ne zil seslerinde yeni sesler yok. Acaba ben de mi sorun var? Yeni olan seslerin isimlerini yazabilir misiniz?
Arkadaşlar iphoneda çözemediğim bir sorun var. Bir türlü restore yapamıyorum denemediğim şey kalmadı. Garantisi yok. Bu sebeple tamir yapabilecek bir yer biliyor musunuz İzmir'de?
4.1 versiyonu kullanmaktaydım. 4.1.2'ye shift+restore yaptım fakat ne yaptıysam olmadı hep yarıda kaldı hata da vermedi. Sonra bu durumun wi-fi sync programı yüzünden olduğunu anladım. Programı kapatarak denedim bir çok versiyonu yüklemeyi. Her seferinde 1611 hatası aldım.

Bazı forumlarda 1611 hatasının donanımsal olduğunu ve düzelmediğini yazmışlar. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
Xbox
World of Warcraft
Sadus#2516
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
iPad 2
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 567
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 115.453 (Bu ay: 393)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.