M

Yüzbaşı
09 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İşyerimize internet bağlatmak için öncelikle altyapı kontrolü yapıyoruz.

Altyapı testinde 83 mbps gözüktüğü 100 TL olan 100 mbps paketi seçiyoruz ama gelin görün ki aldığımız hız bilgisayar, telefon, kablolu bağlantı, kablosuz bağlantı farketmeksizin 35-40 mbps arası çıkıyor.

Bunun üzerine alamadığımız hız için boşu boşuna 20 TL vermemek için alt pakete geçmek istiyoruz ve Millenicom'la aramızda şöyle bir konuşma geçiyor.

Kadir Bey, ya cidden konuyu anlayamıyor ya da anlamamazlıktan geliyor. Sonuç olarak yüksek hız alabilecez 100 TL olan paketi seçiyoruz ama yüksek hız alamadığımız için düşük pakete geçmek istediğimizde, aynı parayı ödemek koşuluyla bizi istediğimiz kadar yavaşlatmak gibi bir dahiyane çözüm getiriyorlar.

Ağzımdan parçalarını temizliyorum yani böyle bişey nası olabilir
İkinci elde sattığım GTX 970 garanti sorgulamada 2 yıl gösteriyor. Ama çok eskiden Asus 7870 aldığımda Vatan'daki görevli ilk 2 sene ürünü Vatan'a sonraki 1 yıl için Asus'a yollamam gerektiğini söylemişti diye hatırlıyorum. Bu olayı doğru mu hatırlıyorum ve gerçekten öyleyse elimdeki bu kart garantili mi garantisiz mi oluyo?

Arkadaşlar elimde BENQ xl2420z 144 hz monitör var. 970 sli kullanıyorum. Oyunlarda on numara ama çizim falan yaparken çok sıkıntı çekiyorum ucuz yollu 2. bi monitör almayı düşünüyorum çalışırken 2 monitörü birden kullanıp oyuna geçtiğimde BENQ'yu kullanmayı düşünüyorum. sorularıma gelecek olursak.

1- Analog monitörler daha ucuz, bir DVI monitöre bir analog monitör bağlanabilir yani ekran kartımdan analog ve dijital sinyali aynı anda alabilir miyim?

2- BENQ'dan 144hz alabilmek için her oyuna girdiğimde nvidia control panel'den 2. monitörü kapatmam mı gerekecek yoksa bi sıkıntı çıkmaz mı?

Teşekkürler.
1 TB'lık diskimin oyunlar ve programlar yüzünden dolması nedeniyle yeni disk arayışındaydım. Caviar Black'ler çok pahalıydı ve gürültülü olduğu söyleniyordu. Her ne kadar Seagate'e güvenmesem de Barracuda 2 TB düşünüyordum sonra vazgeçtim. Elimde arşivlerimin

yedeklerini tuttuğum Caviar Green'lerle Raid 0 denemesi yapıyım dedim. Windows'u Raid üzerine kurmyacağım için BIOS'la hiç uğraşmama gerek kalmadı direk Disk Yönetimi'nden yaptım Raid 0'u. 2 dakkamı almadı toplamda. Bu kadar açıklama yeter testlere geçiyim

artık.

Bendeki diskler eski yaklaşık 2 yıllık diskler yani plaka başına veri yoğunluğu yeni Green serisine göre daha düşük son Green serisinin performans değerleri aşağıdaki gibi

Tek disk:

Yani yeni green serisi alacaklar Raid'de benden çok daha iyi değerler alabilirler.

Aşağıdaki test şu an piyasadaki en güncel Caviar Black, en hızlı disklerden biri oluyor bu disk

Bendeki bu eski disklerle bile daha iyi performans alabildim. Gelelim artılara ve eksilere

+Çok daha ekonomik bir şekilde daha yüksek performans

+Güncel fiyatlarla yapılmak istenirse 2 tane 2 TB'lık Green 1 tane 4 TB'lık Black'ten %40 daha ucuz oluyor

+Çok sessizler

+Güç Tüketimleri daha düşük olduğu için çok daha az ısınıyorlar

-Raid 0 yaparak biraz risk almış oluyorsunuz bir disk bozulursa tüm verileriniz gider

-Fazladan sata ve 3.5" slot kaplıyor

Ben yaptım memnun kaldım tavsiye ederim
Biraz önce başıma gelen hadise gece gece ödüm patladı. Masaüstü sistem, fan kontrolcü var ilk çalışmada tüm fanları son devirde çalıştırdığı için baya bi gürültü çıkardı. Ne bios güncelledim ne de anakart ayarlarıyla oynadım sadece msi afterburner'ı güncellemiştim yatmadan önce onda da eski profiller aynen yüklü geldi. Anakart asrock extreme4 z77 psu seasonic 760watt gold. Neden olmuş olabilir?
http://www.prad.de/en/monitore/testsoftware/pixperan.html şu linkte en altta download seçeneği var program çok küçük zaten ve kurulum gerektirmiyor.

Programı çalıştırdıktan sonra F6 ile steaky pictures testine giriyoruz sonra ctrl ile resmi yakalıyoruz ve F5 ile resmi kaydediyoruz.

İnternette bulduğum en net resim liyama'nın ProLite GB2488HSU modelinin resmi

120/144 hertz monitörü olanlar da paylaşırlarsa sevinirim
3570k 4.7

Asus 7870 crossfire

Asrock extreme4

Far Cry 3 blood dragon'u crossfire etkinken sorunsuz oynayabilmeme rağmen far cry 3'ü çift kartta bi türlü akıcı şekilde oynayamıyorum

Denediğim şeyler

Frame pacing on/off

Rivaturner ile 59-60 fps'ye kitleme

ulps disable/enable

Bu oyun mu problemli yoksa benim yaptığım eksik bişey mi var?
Aldığım ikinci 7870 ile uzun süredir yapmak istediğim crossfire düzenini kurdum ama corssfire etkinken ve disable yaptığımda oyun çok bariz bir şekilde akıcılık farkı oluyor fps her ne kadar çok yükselmiş olsa bile. Kartlar iki tane aynı asus 7870 yapmam gereken ayar falan var mı?

Sistem:

3570k @4.7 ghz

760 watt seasonic

asrock extreme4 z77

Bi de crossfire enable yaptığımda ilginç olarak gpu-z sürekli hata veriyor ve aşırı yavaş çalışıyor
http://forum.donanimhaber.com/m_91485240/f_//tm.htm#91485240 şu konuyu hazırlarken baya uğraştım imzama eklemeye çalışıyorum ama yapamadım yardım olabilecek olan var mı

imzada şu yazsın Intel Z87 ve Haswell OverClock Rehberi tıklandığında üstteki konuya gitsin istiyorum
Hakkında
Meslek: ogrenci
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.059
İkinci El Bölümü Mesajları: 95
Konularının görüntülenme sayısı: 92.842 (Bu ay: 329)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 204 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.