Yüzbaşı
17 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Dil ve altyazı tuşları seç izlede hiç bir şekilde çalışmıyor sadece türkçe mi izleyebiliyoruz başka imkanımız yok mu? Olmadı iade edeceğim artık ilk ay ödemesini yapar büyük bir tehliken dönmüş olurum.
Üç sezondur Restoration ile devam ediyorum kendimi çok yeterli görmesemde sizlere yardımcı olabilmek adına çok az bulunan Restoration Shaman için güncel rehber hazırlamak istedim. Biraz Pve ağırlıklı ancak PvP'de de kullanılması bir kaç değişiklik yapılarak mümkün. Eksiklerim yanlışlarım size göre doğru olmayanlar mutlaka vardır, yorumlarınızı bekliyorum.

Resto-Shaman

Resto Shaman ile belki HPS’de top 3’de olamazsınız, belki single healde en yüksek heali siz yapamazsınız ama hayat kurtarmak kesinlikle sizin görevinizdir. Dezavantajı sayılabilecek iki durumu vardır.
- Tek single heal'de geride kalabilirsiniz.
- Cooldown süreleri

Stat önceliği

Intellence > Mastery >= Critic > Haste > Versatility

Intellence: Tüm Healer sınıflarda olduğu gibi en önemli statımız.
Mastery ve Critic: Mastery sizin hayat kurtarma oranınızdır yani raider’ın canı ne kadar düşerse o kadar çok heal atarsınız. Critic ise mastery ile yer değiştirebilir. Karar oyuncunundur. Tavsiye edilen ise yeni healerların Critic ağırlıklı specinde uzmanlaştıkca orta yolu bulmasıdır.

Haste: Healing wave gibi az mana harcayan ama uzun casting süresi olan büyüleriniz için casting süresini azaltır.

Versatility: Bu sizin hayatta kalmanız için gereklidir. Alınan heali arttırıp alınan hasarı kısar.

Gem ve Ench

Gem; Bir slotunuzda mutlaka “Saber Eye of Intellence” diğer slotlar için ise “Masterful Shadowruby” kullanılmalıdır.

Ench: Neck Mark of the Trained soldier
--------
Back: Binding of Intellence
Ward of intellect (ucuzu)
---------
Rings: Bindings of Mastery
Ward of Mastery (ucuzu)

Talent dizilimi:

15 _____ _____ Torrent
30 _____ Graceful Spirit ______
45 istenilen seçilebilir
60 ______ Ancestal Guidance ______
75 ______ ________ Ancestral Vigor
90 ______ ________ Ecgo of the Elements
100 Ascendance Wellspring _______

Türkçe talent açılımları ve tavsiyeler

15 Level
Undulation: Her 3. Healing Wave veya Healing Surge %50 daha fazla heal atarsınız
Unleash life: Büyü gücünüze oranla %350 heal atar ve bir sonraki direk healinizi %45 arttırır
Torrent: Riptide healini %30 arttırır

Bu üç talentten istediğinize yatırım yapabilirsiniz. Ama öne çıkan ve tavsiye ettiğim Unleash Life veya Torrent’tir.
Bu ikisi arasında öne çıkan ise kesinlikle ve kesinlikle Torrenttir. Neredeyse hiç cd’si olmayan ve ilk healden sonrada etkisi devam eden, sürekli raider üzerinde tutmamız gereken bir skill’ing heal oranını %30 arttırmak büyük etki yaratmaktadır.
Unleash Life ise zaten bir çok cd’si bulunan Class’ımıza tekrar yük getirmektedir.

30 Level
Gust of Wind: Sizi ileriye fırlatır
Graceful Spirit: Spirit Walker Grace skill’inin cooldown süresini 60 sn kısar ve hareket hızını %20 arttırır (wolf formunda +%10)
Windrush Totem: Belirtilen noktaya 15sn’lik totem atar ve 10 yard içindeki tüm parti üyelerinin hızını %60 arttırır.
Shamanın mobility’sini büyük ölçüde arttırdığına inandığım ve diğer talentlerin kullanılmaması gerektiğini düşündüğüm tek talen Graceful Spirittir. Cooldown’ı 2 dakika olan Spirit Walker Grace (Belli bir süreliğine yürürken heal ya da büyü atmanızı sağlıyor) 1dk’ya çekiyor ve ekstra %20 hız veriyor.

45 Level


Lighting Surge Totem: Belirlenen noktaya totem bırakır. Totem 2 Sn sonra patlar ve etrafındakileri 5sn boyunca stunlar.
Earth Grab Totem: Belirlenen noktaya 20 Sn süresi olan totem bırakır. Totem 2 sn aralıklarla patlar ve 8 Yard içindeki tüm düşmanları 8sn boyun rootlar ayrıcı root süresi bittiğinde hala 8 yard içinde ise %50 yürüme hızını düşürü
Voodoo Totem: Belirlenen noktaya 10sn süreli totem bırakır. 8 yard içindeki tüm düşmanları kurbağaya dönüştürür. Kurbağa dönüşenler büyü atamaz skill kullanamazlar. 8 Yard dışına çıktıklarında ve hasar aldıkların kurbağa formundan kurtulurlar.

Pve için tek önemi agrosu kaçan ya da sağdan soldan size saldıran mobları stunlamak yavaşlatmak için gerekli talenler buradadır.

PvP’de ise hangisi uygun görülürse kullanılabilir.

60 Level

Crashing Waves: Riptide extra Tidal Waves verir.
Ancestral Guidance: 10sn boyunca yaptığınız heal ve hasarın %20sini heal olarak etrafınızdaki yaralı olan raider’lara verir.
Deluge: Chain heal, Riptide veya Healing Rain etisindeki raiderlar %20 daha fazla heal alır.
Ascendance talenti ile birlikte çok kullanışlı olan Ancestral Guidance tavsiye etmekteyim. Zor durumlarda Ascendance ile birlikte ve uygun totemle hayatları kurtarmaktadır.

75 level

Ancestral Protection Totem:
Belirlenen noktaya 30 saniyelik totem atar. 20 yard içindeki tüm Raiderlar canı kendi temel canlarına oranla %10 artar ve ölmeleri durumunda %20 mana ve can ile reankarnasyon(yani wipe yemeden anında doğma) olmalarına izin verir.
Earth Shield Totem: 1.5m can ile 15 Sn süreli totem atar ve 10 yard içinde yapılan saldırıların belli bir miktarını bu totem toplar.
Ancestral Vigor: Üzerinde Healing wave, healing Surge, Chain Heal veya Riptide kullanılan raiderlerın canını %10 arttırır.
Buradaki 3 talentte çok önemlidir. Her ne kadar Ancestral Protection Totem’i en önemlisi gibi gözüksede 5dk süreli cooldown’u en büyük dezavantajıdır.
Earth Shield Totemi ise alınan hasarın bir miktarını kendine yansıttığı için çok kullanışlı değildir.
Ancestral Vigor ise sürekli kullandığımız ve Talent yapımızı üzerine kurduğumuz Riptide ve diğer bahsedilen skillerimize büyük bir avantaj sağlamaktadır ve Cooldown süresi yoktur. Tavsiye ettiğim Ancestral Vigor talentidir.

90 Level

Bottomles Depths(İsmi çok havalı): Canınız %60 altına düştüğünde Resurgence’yi tetikler.
Cloudbrust Totem: 15 sn süreli totem atar ve bu totem yapılan tüm heallerden güç toplar(yaptığınız heal eksilmeden). Totemin süresi dolduğunda ya da yok edildiğinde patlayarak 40 Yard içindeki tüm yaralı Raiderlara topladığı gücün %25’i oranında heal atar.
Echo of the Elements: Riptide, Healing Stream Totem ve Lava Brusttan 2 tane kullanabilirsiniz. Ek olarak Tidal Wave aktifken %10 olasılıkla Riptide’yi sıfırlar.
Kısa cooldown süresi ile Cloudbrust totem tercih edilebilir ve adında anlaşılacağı gibi Brust heal atar.
Ancak talent dizilimimize uygun ve belki top 3 healimizi oluşturan Riptide ve Healing Stream Totemine 2 hak vermesi (ki artık totem sınırlaması kalktı zor durumlarda 3 heal totemi bile atabilirsiniz.) ile Echo of the Elements tavsiye edilen talenttir.

100 level

Ascendance: Su formuna geçersiniz ve yaptığınız tüm heali 2 ye katlayıp yakındaki Raider’lara dağıtır.
Wellspring: Dalga şeklinde heal atar ve yolu üzerindeki tüm Raiderlerı belli bir heal miktarı ile healler (Yeni oranı %450)
High Tide: Chain Heal 1 ektra kişiye zıplar ve zıplamalarındaki heal düşüşü yarıya iner.
Chain Heal’i sürekli kullanan biri değilseniz ki yediği nerflerle kullanışsız hale geldi, High Tide tavsiye etmiyorum.
Wellspring ise yeni yeni kullanmaya başladığım talentlerden ve kullanıp denenmesi gerektiğini düşünüyorum neredeyse Healing Surge gücünde heal dalgası yollayıp(giderek genişliyor) önündeki tüm Raiderlar aynı oranda heal basıyor.
Ascendance ise kesinlikle hayat kurtaran ve yeni başlayanların mutlaka seçmesi gereken talenttir. Rotasyon tavsiyelerimde de bahsedeceğim şekilde tüm raidi kurtarabilirsiniz.

Rotasyon tavsiyeleri

Tüm olay Riptide’yi etkili şekilde kullanabilmektir. Riptide'yi mutlaka Raid ya da PvP boyunca kullanın sürekli Cooldownlı dursun.
Riptide’yi acil durumlarda olsun olmasın mutlaka Healing Surge ve Healing Wave ile birlikte kullanın.
Mana sıkıntısı çekiyorsanız en büyük nedeni lüzumsuz yerlerde Healing Surge ve Chain Heal kullanmaktır. Unutmayın siz acil durumların kahramanı, tankların ve pvelerin can kurtaranısınız. Healing Surge’yi acil olmayan durumlarda sürekli lüzumsuz yere kullanılması ise sizi manasız bırakmaktadır.
Eğer işler kötüye gidiyor tank ve dpsler dibi boylamak üzere ise tankların ve kalabalığın yoğun olduğu yere Spirint Link Totemi atın ve hemen ardından Ascendance formuna geçin(talent verilmişse) hemen ardından Ancestral Guidance’yi kullanın ve Healing Tide Totemi ortaya bırakın ve sürekli healing Wave ya da mana durumunuza göre Healing Surge atın(eğer işler cidden sarpa sarmışsa Healing Stream Totemini 2 hakkınıda Healing Tide Totemi ile birlikte kullanabilirsiniz)
(Karar size kalmıştır eğer cidden sarpa sarmışsa Ascendance ve Ascentral Guide talenlerini birlikte kullanabilirsiniz ama çok aciliyeti olmayan durumlarda yazdığım ikili veya üçlü skill kullanımlarını teke düşürebilirsiniz.)
Chain Heal’i aktif olarak kullanmayı bıraktım ağer kişiler uzakta ve toplu heal’e ihtiyaçları varsa kullanıyorum. Ancak aktif olarak kullanan çok kişi olduğunu okudum tabi kullanımı talent dizilimine bağlı olarak değişebilir.
Healing Rain ise Healing Stream Totemi ile birlikte mutlaka ve mutlaka melee dpslerin üzerinde tutun. Riptide gibi sürekli cooldown'da durmalıdır.
İyi günler PS4'teki user1'den başka yeni oluşturduğumuz kullanıcılar oyunları kendileri için başka save'ler oluşturarak mı oynarlar yoksa yine bizim save'lerimiz üzerinden mi oynamaya devam ederler?
İyi günler,
İşletmemde Led Tv'ler vb. ürünler satıyorum PS4'ü kurup insanlara tanıtım yaparak gerekse oyun oynayarak göstersem problem yaratır mı? Telif ihlali ya da buna benzer bir şeye sebep olur mu?
Merhaba arkadaşlar Ravencrest'te oynuyorum kendim ünv. öğrencisiyim yaş 23 şu an laptop'um arızalı olduğu için sürekli giremiyorum. Pve ağırlıklı oynuyorum. Şuan main olarak Resto oynuyorum. WoD raidlerine daha giriş yapmadım. Hem öğrenecek, hem muhabbet edebilecek bir Guild arıyorum.

Main;
hProobc-Resto-Shaman

İrtibat için: Proob #2169
http://sezonlukdizi.com/friends/8-sezon-5-bolum.html
21:12 ci dk sonra çalan melodiyi bulmam lazınm bilen birileri?
1) GDK4YP-FFNW-8H82RY-RDYW-X4M2NN
2) ZVMGD8-8896-BCHVNC-G469-9RXV8Z


isteyen ekleyebilir

Proob#2169
Telefonumu bankadan "-32 Tl Kredi kartı borcunuz bulunmaktadır" diye mesaj geldi. Bunun anlamı nedir? Benim mi borcum var yoksa fazla para mı yatırmışım?

Normalde 32 lira borcunuz vardır ya da ona benzer birşeyler gelmekte diğer bankalardan. Ama bu mesaj da "- 32 Tl" diyor.
Hocam çok güzel bir fikir geldi aklıma. Kuru kahveci? Hem kokusu etrafa yayılır insanlar kokladıkça almak isterler klasik tarzda döşenmiş bir kuru kahveci, yanında lokum, çam fıstığı gibi şeylerde satabilirsiniz.
Merhabalar,

Ben modem ayarlarımı kurcalarken bir eşeklik edip statik ip yerine dinamik ip'yi seçtim. Statik ip kayboldu ve dinamik ile internet çok yavaş. 2.5mb yerine 2.5kb dosya çekmeye başladım. Şu an yurtdışındayım ve kaldığım yerin modemini düzeltemiyorum. Statik ip'ye nasıl ulaşabilirim teşekkürler.
Hakkında
Konum: İzmir,Bornova
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
İzmir/Bornova
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 515
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 927
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 155.559 (Bu ay: 458)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.