Yüzbaşı
12 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,

Sistemime Biostar RX 560 4GB ekran kartı taktım. Eski kartım Radeon HD 6570 1 GB idi.

Oyunlarda FPS değerleri eskiye göre süper artış gösterdi.

Fakat Belli bir süre CS Go ve ETS 2 oynadıktan sonra bilgisayar kilitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.

ETS 2'de uzun süre kalıyor ama CS:GO'da daha kısa sürede sorun yaşıyorum.

ETS 2 SSD 'de CS Go HDD 'de kurulu.

Sorun neden olabilir ?

SSD yeni sorun yok, RAM'ler yeni ve sorun yok, HDD 8 yıllık ama bad sector yok.

- Anakartım PCI 2.0, RX 560 PCI 3.0 destekliyor. Anakartım DDR 3, Ekran kartım DDR 5 bunlar sorun yaratıyor olabilir mi?

- Şansımıza ekran kartı mı arızalı?

- Darboğaz yaşanıyor ve o yüzden mi kilitleniyor?

ANAKART: GİGABYTE H61M S2-B3

İŞLEMCİ: İ5 2300

PSU: FSP600 - 60AHBC 600W 80+

RAM: 2 X 4GB SAMSUNG 1333 MHZ

SSD: SAMSUNG EVO 860 250 GB

HDD: SEAGATE 320 GB

Ekran kartı 40-50 derecelerde geziyor.

İşlemci bazen 70 dereceleri görüyor.

ETS 2 'de FPS daha stabil, CS Go ve Lol 'de FPS dalgalanmaları oluyor.

Merhabalar,
Bu 3 telefon arasında kararsız kaldım gm6 daha yeni ama donanımına baktığımda gm5 plus gm6dan daha iyi görünüyor.
xiaomi çok ilgimi çekiyor ama hiç bilmediğim bir marka çevremde kullanan yok.
Yazılım kısmında sorun yaşamak istiyorum gm'ler saf android olduğu için sorun yaşamam diye düşünüyorum. MİUİ nasıldır ?
Sorundan kastım mesela bildirimlerin geç düşmesi, alarmın çalmaması takılma donma vs.
Xiaomi Hepsiburada'da ithalatçı garantili sorun yaşar mıyım ?
Sizce neden hangisini tercih etmeliyim yardım eder misiniz ?
Merhabalar,
Bu 3 telefon arasında kararsız kaldım gm6 daha yeni ama donanımına baktığımda gm5 plus gm6dan daha iyi görünüyor.
xiaomi çok ilgimi çekiyor ama hiç bilmediğim bir marka çevremde kullanan yok.
Yazılım kısmında sorun yaşamak istiyorum gm'ler saf android olduğu için sorun yaşamam diye düşünüyorum. MİUİ nasıldır ?
Sorundan kastım mesela bildirimlerin geç düşmesi, alarmın çalmaması takılma donma vs.
Xiaomi Hepsiburada'da ithalatçı garantili sorun yaşar mıyım ?
Sizce neden hangisini tercih etmeliyim yardım eder misiniz ?
Merhabalar.
Windows 8 veya windows 10 yükleyemiyorum.USB'den boot ediyorum fakat yüklerken bad pool header mavi ekran hatası veriyor.Biostan ACPI veya sata ayarlarıyla oynayınca "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor" hatası veriyor.Windows 7 32 bit yüklerken sıkıntı yok bios'un sorun çıkarmadığı ayarları buldum o şekilde yükleniyor fakat 64 bit olsun 32 bit olsun W8 veya W10 yükleyemiyorum araştırmama rağmen çözüm bulamadım. Benim tahminim Bios'tan ayarlamalar yapmak yönünde ama neyi ayarlamam lazım bilmiyorum.

İşlemci: İntel i5 2300
Anakart: Gigabyte H61M-S2-B3
Ram: 4GB

http://www.imgim.com/1438incin9597412.png

http://www.imgim.com/5530incif385171.png

Samsung LE22D450G1W model kodlu televizyonumda birden bire böyle bir sıkıntı çıktı.2010 gibi falan almıştım televizyonu garanti süresi 2 yıldı haliyle bitti.Bu ne sorunudur.
Tamir olur mu ? Tamiri kolay mı ? Kaça patlar ?
Galaxy W telefonum uygulamalarda sıkıntı çıkarıyor.CyanogenMod9 final sürümü kurulu.Bazen instagramda gezerken durduk yerde uygulama kapanıyor,facebook uygulamasına girince donuyor bataryayı çekmeden kapanmıyor,shazam yine donabiliyor. CM9 kullanan başka arkadaşlarda da var mı bu sıkıntılar ? ROmun hızından menunum ama bunlar canımı sıkıyor.Sizce telefonu bir formatlayıp tekrar mı deneyeyim yoksa stok rom yükleyip root yapıp gereksiz samsung uygulamaları silsem daha mı iyi olur kararsızım ? Stok rom sanki biraz daha iyi gibiydi uygulamalara uyum konusunda.Kamerası zaten tartışılmaz daha iyi. Ne düşünüyorsunuz bu sorunlar romdan ötürü mü yoksa telefon bu romun üstüne format mı istiyor ?
Toyota'nın test sürüşü günleri adını verdiği etkinliği merak ederek evime yakın olan Dumankaya-Plazaya gittim.İçeriye girdim canlı müzik,kek,kanepe vs dağıtan servis elemanları falan olsun sosyetik sayılabilecek bir ortamla karşılaştım Satış elemanları falan gayet ilgililerdi.Aurisi test etmek istedim,refakat edecek arkadaş geldi.Araç 1.6 CVT şanzımandı.Manuel versiyon kullanmak istedim fakat manuel test araçları yokmuş ellerinde.Refakatçi arkadaş bilgisizdi aracın donanım seviyesini bilmiyor,ne desem hehe diyip geçiyordu.Araçta CC,akıllı giriş ve vardı.Araca bindim izleyeceğimiz güzergahı öğrenince hayal kırıklığına uğradım gerçekten çok kısaydı.
Dumankayadan çıktık,Mostar Kavşağındaki dönel adadan ters istikamete çıkarak başladığımız yere geri döndük. (Pendik çevresinde oturanlar ya da bilenler bilir taş çatlasın gidiş dönüş 2-3 km anca km sayacına bakmadım)
Önceden D-100 yanyol falan giriliyordu ama sanırım yanyoldaki kazı çalışması nedeniyle test araçlarını oraya sokmak istemediler. Çok kısaydı ama cvt şanzıman farklı ve güzeldi internette izlediğim videolardaki gibi sıkıcı ve baş ağrıtan bir şanzıman değildi gayet akıcıydı manuel modunu daha çok beğendiğimi söylemeliyim.Plazadan çıktıktan sonra aşağı meyilli ve hafif virajlı yolda aracı biraz zorladım anca 80 yapabildim hız hissettirme konusunda eskisine göre daha iyi,hızı daha az hissettiriyor.Aracın ağırlık dağılımı daha iyi gibi sanki daha az yana yatıyordu ama bu kadar kısa kullanımda yorum yapmam kesinlikle yanlış olur.Şu an kullandığım eski kasa auriste dikiz aynalarında çok kör nokta olmasından şikayetçiyim yeni kasada dikiz aynalarının açısı çok daha güzel.Konsol tasarımını kendi aracımda daha çok beğeniyorum bu konsol tasarımı en başta çok itici gelmişti ama gittikçe alıştım Çift gözlü torpidonun kalkması bence kötü olmuş çok kullanışlıydı ve dağınık topluyordu.Showroomda arka koltuğa oturdum eski kasaya göre arka taraf daha boğucu gibi geldi.
Sonuç olarak daha sportif bir hava araç ortaya çıkarmışlar eskiye göre güzel.İş fiyat konusuna gelince bence biraz pahalı.Dolusuna gücüm yetmez fiyat olarak fena değil ama boşu eskisine göre cidden boş ve pahalı 45k'dan başlıyor fiyatlar.Yaris bile 36.850TL toyotanın yeni fiyat politikasını hiç beğenmedim.

Dumankaya'nın da kesinlikle daha uzun bir parkur belirlemesi lazım !!!

İlk defa böyle bir yazı yazdım hata ettiysek affola. Araba hakkında çok bir şey yazamadım malesef belirledikleri güzergah çok kısaydı kusura bakmayım ama umarım beğenirsiniz

EDİT: Ekleme
Sahibindende geziniyordumdum ki 53.750TL ye Golf 7 TDi highline ilanı gördüm. Aaaa ne kadar ucuzmuş neden acaba derken bir baktım ki ilan Final Otomotivden.
Buyrun link

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-prestij-ve-guc-bir-arada-dizel-highline-vw-golf-firsati-146384188/detay/
Yan oda olarak tabir edilen digitürküm karıncalı gösteriyor.Başka scart denedim olmadı,televizyonda da sorun yok servis de pek ilgilenmedi.Sadece altın scart alın dedi Altın scart 30TLden aşağı değil ve çözüm kesin mi o da belli değil
Neden olur bu çözümünü bilen var mı ? Reciever modeli DT-S9100
Tanıdığımızız bir vw polosu vardı yola mazot dökülmesi sonucu arabası pert oldu.Araç 2004 polo.Kendisi biraz vw markasına bağlandı
20.000 Tl limiti var.Bu bütçeye başka ne alabilir ? Ben kendisine megane 2 önerdim ama biraz düşünceli.Diğer sorum ise mk ıv golf mü alması daha mantıklı yoksa 2005 makyajlı polo mu ? Araç benzinlide olabilir dizelde fark etmez.

Şimdiden Teşekkürler...
Hakkında
Meslek: SİGORTACI
Forum İmzası:
- SİGORTACI -
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 578
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 28.005 (Bu ay: 128)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.