Çavuş
02 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Elimde eski bir daktilo var. tuşları basılı kalıyor. Kağıt sarması gereken kısım ( adı her ne ise) tutukluk yapıyor.

Bu daktiloyu tamir ettirmek istiyorum ancak Ankara'da bu cihazı tamir edecek kimseleri duymadım , bulamadım.
Aklıma adliye önündeki arzuhalciler geldi. Gittim sordum onlar bile bilmiyor.
Çalışan birisi olduğum için fazla arayış içerisinde de olamadım.

Eğer Ankara'da böyle bir yer, kişi biliyorsanız bilgi verebilir misiniz.
arkadaşlar elimdeki i8320 cihazına odin2 ile flash yükledim. ama şu anda siyah ekran üzerinde beyaz bir sim işareti ve altında işaret eden çizgi şeklinde bir şerif var. cihazm açılmıyor. odin le flash atarken de acvtivation error diyor bir kısımda. sanırım flash ı yarıda kesiyor . ondan kaynaklanıyor. şu anda cihazımı kullanamıyorum. elimde ,z3x-box,universal box,ust2,spider-man,hwk-box, mx-key ve jaf var. hiçbirisi yarama çare olmadı. cihaza kaç kez odin ile flash attıysam düzeltemedim. ankarada kendim de teknik servisim ama kendi cihazıma çözüm bulamadım. bu konuda deneyimi olan fikir verebilecek lan bir arkadaş varmıdır acaba ?
arkadaşlar şu anda karşı karşıya kaldığım sorunu sizlere belirteyim ve sizlerden biraz fikir istiyorum. ilk önce şunu söyleyeyim. elimde 2 yılını bu ay içinde doldurmak üzere olan hd4870x2 var. yani garantim bu ayın 28 inde sona erecek. müdahaleleri ona göre düşünmenizi istiyorum. şu anda stock fan üüzerinde sıkıntım var. kompresörümün arızası sebebi ile yaklaşık 3 aydır temizlik yapamıyorum ve stock soğutucunun fan kısmının tozlandığını hatta üzrinde plaka oluşturduğunu görüyorum. ( basit olan kısmını alabiliyorum). ekran kartım bu mesajı yazarken bile şu değerlerde çalışıyor. fan değeri < Fan 1336 rpm < çekirdek v. 10,5 V < Yük %0 < ısı 80 derece. kısacası şu sıralar mario bile oynayamıyorum. en ufak bir yüklenmede değerler tavan yapıyor ekranda ölü pixel vari noktalar oluşuyor renksiz. karıncalanma gibi sürekli gezinen pixeller görüyorsunuz oyunda. bazen mavi ekran verip w7 crash report alıyorum . çok ısındığı zaman ( mesajı yazmadan öcne oyundan çıktım ve şu anda da aynı durumda ) ekranda yata şekilde siyah çizgiler görebiliyorum. bazı kesimlerde. kartı garantiye yollasam bu kartı 1024*768 vs bi çözünürlükte test edip bana sağlam diye yollama ihtimalleri % 80 % 90. daha sorna geldiğinde garantisi bitmiş olacak bundan korkuyorum. (eski bir işletme sahibiyim kartı o zaman almıştım ve kartı aldığım toptancıya değilde direk dist. firmaya göndermeyi düşünüyorum) kafama takılan genelde firmalar fanların sökülmesini garanti dışı bırakmıyor diye biliyorum. kartı söksem incini cinciini temizlesem bi güzel fanı ışıl ışıl yaparım hertürlü. sonra toplasam bi güzel denesem. bu ısınmalar çekirdeğe daha zarar vermemiştir sanırım. kartda ısınma olmazsa bu problem başıma tekrar gelirmi acaba ? yada kart a şu meşur arctic in 4870x2 için yaptığı extreme fan alsam. taksam kulllansam diyorum . yani hani bu ısınma çekirdeğe zarar vermemişse soğutunca kullanırım gibi geliyor. ama asıl takıldığım nokta kart soğutmayı sağlamama rağmen aynı hatayı verdiğinde garanti için elimde kalan sürede ürünü garantiye yolladığımda distribütör vay efendim diye bana hikaye okursa işte o zaman ben ne yaparım. :( çok karışık anlattım ama sıkıntı büyük :( kusura bakmayın. sizlerden akıl bekliyorum.
ankaradayım. ankarada 2 distribütör var ürün hangsinden daha onu araştıracağım yarın. arena , koyuncu , boğaziçi diye biliyorum ve hatırladığım kadarı ile benim ürün boğaziçi bilgisayardan alınmıştı. boğaziçine hiç garantiye ürün yollayan oldumu. işlemdeki huyu nasıl firmanın :D

şimdiden çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar değerleri şu anda tam olarak yazamıyorum . malesef sistemimden su anda uzaktayım. ama sizlerle daha sonra tüm değerleri paylaşacağım.
şu an elimdeki resimleri sizinle paylaşacağım. sizlerden gelecek değerlere ve yorumlara açığım buyrun.

sevgili arkadaşlar. yardıcı olabilirseniz sevinirim.
dun aldığım bir hdd yi kullanmak istiyorum ama ben başaramadım sanırım. elimde ecs ye ait 790g bir anakart var. sata 3Gbps destekli ve sayfasındaki bios surumu şu anda üstünde olan versiyonu yani bi güncellemesi de yok. samsung sata 1tb 32 mb bi hdd yi bağladığımda ;
- windows onyukleme ekranında 8mb
- harici kutularda 32mb
- windows calısırken tak kullan yaptığımda 7 gb goruyor.

bu hdd yi biostan incelediğim zamanda sorunsuz tanıyor ama diğer hdd ler tam değer verirken . bu 0mb kapasiteli olarak görünüyor sebebi nedir acaba ?
sevgili donanimhaber mensupları . sizden bir ricam var makineyi kırıp atmadan önce bana akıl fikir verin.
elimde ;
phenom 9600 be
2 gb reaper ocz ram
m3a32mvp deluxe anakart
sapphire 3870x2*2 CrosX ekran kartı
toughpower 750 w psu

bunlar olmasına ramen ne xp de ne vista X86 - X64 de hiçbir oyunda crysis vegas 2 vs vs hiçbir oyundan zevk alamıyorum.
oyunlarda feci hatalar oluşuyor.
crysisde misal önce merdivenler simsiyah görünüyor. arkasından üstüne beyaz dokular geliyor. daha sonra ise tam renk dokuları geliyor ve 20 sn ye yeakın bekliyorum
daha sonra oynayabiliyorum ama bu 10 dk de bir başıma geliyor ve aksiyonlarda rezil bi durum oluyor.
artık çıldırmak üzereyim. bu konuda bana akıl verbilecek bi arkadaş varsa memnun olurum. yoksa çıldıracağım.
Hakkında
Meslek: Sistem Danışmanı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 75
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 3.473 (Bu ay: 83)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.