A

Teğmen
06 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bendeki problem 2008 comfort 73.000km ön göğüs içi sağ taraftan gelen tıkırtı. Toyota forumunda ön fren balatalarından gelebilir diye duydum ama sanki daha yukarda direksiyonun hemen arkasından geliyor parke yolda falan. Bu tip tıkırtıyı bulup kesecek usta var mı arkadaşlar bildiğiniz?
Arkadaşlar merhaba,
Ghia modelinin aksesuar olarak Trend'den daha iyi olduğunu biliyorum, ancak ses yalıtımı konusunda ghia'ların extra bir izolasyonu olduğundan söz ediliyor, bu gerçekten doğru mu?
Ben dizel - otomatik 2006-2007 model 2.el almayı düşünüyorum, ghia için 3000-4000TL fark vermek istemiyorum sadece sis farı/yağmul sens/sony teyp ve cruze için. Amma gerçekten farklı bir izolasyon ve extra bir konfor varsa tabiiki veririm, siz ne dersiniz?Bilen arkadaşların acil yardımını bekliyorum..tşk
arkadaşlar,
artık smd elemanlarla devre yapmaya geçmeyi düşünüyorum. Paket halinde devre tasarımı- yapımı- SMD lehimleme ..vb öğrenebileceğim bir kurs var mı (istanbul anadolu yakasında)?Özellikle 64-100 bacaklı TQFP tipi chipleri lehimlenmesini öğrenmem gerekiyor, saatlik kurs da alabilirim iyi bilen birinden
arkadaşlar,
elimde 12v, 7.2Ah SunnyWay marka kuru akü var.
Ayıca 20W (Voc = 21.6V,Isc=1.3A, Vmp= 17.2V, Imp=1.17A) güneş paneli mevcut.
Herhangi bir Maximum Güç Noktası Takip devresi kullanmadan direkt aküye bağlayabilir miyim?
pic ile gerekirse bir röle ile sizin önereceğiniz bir gerilimden fazla gerilim gelirse kesebilirim.
Ne tavsiye edersiniz?
Ayrıyyeten 300W bir DC12V-AC220V konvertör de mevcut, onu da bu siteme dahil edip 220/230V almak istiyorum. Eğer paneli direkt aküye bağlarsam 220V çekimi esnasında şarjı kesmem gerekir mi?
tşk
Arkadaşlar,
CCS den JALv2 e geçiş yaptım. piyasada JAL (Serkan Ayyıldız) kitabı var aldım, ancak eski versiyon için yazılmış.
Ben jalv2 (v2.4) + Jallib kullanıyorum, tecrübeli arkadaşlara sorum şu;

-------------------
...
const byte str1[] = "Deneme"
print_string(lcd, str1)
...
-------------------

şeklinde lcd'ye yazmaya çalıştığımda sadece "Dene" kısmı çıkıyor, stringin tamamını alamıyorum bir türlü.
Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: lcd_write_char() ile harf harf yazıyorum, ancak print_string niye çalışmıyor onu çözmeye çalışıyorum.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 138
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 9.441 (Bu ay: 66)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.