Teğmen
22 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Öncelikle herkese selmlar saygılar.

İlk sahibinden 2 ay önce aldığım 1994 model piç motor denilen bir şahinim var.Aracın ısınmama sorunu var.Titiz biri olduğumdan aracı ilke aldığımda

Su pompası(Üzerinde orjinali vardı)
Termostat (Orjinaldi)
Tüm radyatör hortumları(Orjinaldi)
Ve tıkalı olduğu için kalorifer peteğini musluk ile beraber değiştirdim.Ayrıca araca 3 hafta kadar önce LPG takıldı.
Bir aylık süre içerisinde bu motor ısınmaması nedeni ile 3. kez termostat değiştirdim.Yine sonuç aynı.Hatta son taktığım orjinal OPAR dı.Şimdi o da garantiden değişecek.Hararet yolda giderken 50 ile 90 arasındaki çizginin altında kalıyor.Bu araçtan önce 1989 şahinim vardı onda da aynı işlemleri yapmıştım.Aracın içi fırın gibi oluyordu.GErçekten bu kadar basit teknolojili araçta bunu çözememek beni deli ediyor.

Değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
1994 model Şahin aracıma LPG kiti uygulaması yaptırmak istiyorum.Tartarini istedim ama çok yüksek fiyatlı.(700 TL Gür Oto)Lovato düşünüyorum sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Herkese paylaşımları için sonsuz teşekkürler.
Orjinal hali ile duran araç sahiplerini burada buluşmaya davet ediyorum.Parça alıiverişinde bulunabiliriz birbirimize yol gösterebiliriz.6-7 yıldır bu işle hobi olarak uğraşan biri olarak iyi bir çevrem var.İnanın artık parçalar bulunmuyor ve karaborsada.Bir de ricam lütfen T stop araçlarını yeni tipe çevirmiş arkadaşlar ve kuş serisi araç sahipleri katılmasın.Davetim sadece ön tek farlı ve T stop lu araçlar içindir.Bu söylediğim onlara nezaketsizlik olarak anlaşılmasın.Saygılar sunarım.
Benim aracımın resimlerini yayınlıyorum 1977 Murat 131 şase no 5946 ilk üretim.Tüm karoseri aksamı ve mekanik aksamı italya dan ithal Türkiye' de montajdır.Üzerinde 1300 cc fiat motor bloklu motor vardır.Şu an orjinal 74 000 km dedir.31 yıllık ilk sahibinden 3 yıl yalvarma neticesinde aldımSadece dıştan boyattım stopları, ön panjur far ve tamponları yeniledim.Ön panjuru Almanya, stopları İngiltere den getirttim.Jant kapakları ABD dendir.Elimde bir depo yedek parçası mevcut.Kırmızı döşemeleri 1978 model diğer 131 ime aittir.Bunun içi siyahtı ikisini bir gün değiştirdim.araç sadece dıştan boyandı.tüm aşamaların resimleri mevcuttur.Boyanmadan önceki ve boyadan sonraki.1999 model 1977 model iki araç sahibiyim.Araç yıllardır kapalı garajında durmakta idi.74000 orjinal km sinde.SAdece dıştan boyattım.Biz orjinali sevenlerde bir hastalık vardır içini boyatmayı sevmeyi, tabi herkesin kendi takdiridir.Aracıın her şeyi orjinal amortisör lerinin üzerindeki civatalarda bile FA ( Fiat automobilia) amblemleri mevcut.Alımı ile birlikte bana yaklaşık 8500 YTL gibi bir rakama mal oldu.Motoru oldukça iyi durumda ve hiç açılmamış.Altı çok iyi durumda idi hiç işlem yapılmamıştıve çürüksüzdü.Ben de koruma amaçlı birinci kalite meges ile alt kaplaması yaptım.Bütün işlerleri de zaten hobim olduğu için fotoğrafladım.Oldukça uzun yol yapmaktayım.vs vs anlatmaya devam edersek uzun üsürer ben bıkmam da belki sizler bıkarsınız.Aracmının fotolarını cevabıma ekliyorum.Aracımın üzerinde amrotisötlü(körüklü) amerikan tip orjinal fiat 131 serisinin tamponları mevcut.Bunları ben taktım.Bulması oldukça zor oldu

[simage]local://upfiles/475065/8A7EB3EA061E4B5C953159DF94072CCD.jpg[/image

Herkese slmlar.

core 2 duo E 8500 3,16 ghz 64 bit 6mb cache 1333 fsb 45 nm

Asus p5Q intel p45 ddr 2 1200 mhz 1600 fsb

HIS HD 4850 512 mb GDDR3 256 bit

vs vs diğerlerini yazmıyorum sistemi satın aldım.Kendim evde xp yükledim.Anakartın üzerinde bir ses kartı var ancak ben eski pc den kalan soun blaster i yükledim.Ancak SB HQ denilen ekolayzer ayarlarınıyaptığım yeri açamıyorum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim
Bu işlerden pek anlamayan biriyim.Evimdeki sistem 6 yıllık değişme zamanı geldi.

Almayı düşündüğüm sistem

Anakart : gigabyte AMD 770 DS3 AM2+DDR2 1066 MHZ
Ram : kingston 2GB DDR1 800mhz hypex CL4
Harddisk : 640 GB 32 MD SATA2 7200 prm
Ekran Kartı : Sparkle 9600 GT GDDR3 512 MB 256 bit
Monitör : LG L246 WSH-BN 24 inch geniş ekran LCD
Kasa : Cooler Master Centurion RC-T05 460 watt atx
İşlemci : Athlon 64 * 2 duar - core 5600 + AM2 2,9 GHX CPU 65 w

ne dersiniz.

herkese slm ve saygılar
Hakkında
Forum İmzası:
Serkan Çelikkaleli - 1974
BURKOD
Bursa Klasik Otomobilciler Dernek Üyesi
1977 Murat 131 - 16 ZF 515
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 183
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 33.799 (Bu ay: 88)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.