I

Teğmen
24 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar malum okullar kapandı .

Evde oyun oynanması için bir sistem kurma ihtiyacım var ortaokula geçen oğluma basit bir oyun bilgisayarı almak istiyorum.

Eskisi kadar bilgim yok.

Sadece şunu istiyorum oğlumda sistem bilgisayar parçaları hakkında araştırsın öğrensin.

bu yüzden sadece

Kasa işlemci ram ssd almak isitiyorum .

son okuduğum yorumlara göre 11. nesil işlemciler ile oyunlar oynanabiliyor hem oyuna fazla bağlanmasın hem ekran kartını sonra da alabilsin maliyet azalsın diye.

Bir sistem kurmak istiyorum.

Mesela işlemci

https://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-11600k-socket-1200-11-nesil-3-90ghz-12mb-onbellek-14nm-islemci.html

Bu oyun için belli bir fps'de cs go gibi oynamak isteyeceği oyunları çalıştırır.

Bu ya da bundan daha iyi bir işlemci

Mantıklı gelişlemeye uygun bir anakart

Ve tahmini 500gb m2 ssd

Bir de işte oyun kasası olsun diye istiyor ışıklı rgb bir kasa arayışındayım.

Değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Elimde şu an için

gigabyte ga-p35c-ds3r
3 gb ram
Core2duo e4500

Xp yüklü bir sistem kullanıyorum günlük bilgisayar işleri için kullanırım arada autocad kullanıyorum çok aşırı bir kullanımım yok.

Bu sistemim yenilemek istiyorum.

Maksimum bütçe 1000 tl olarak düşünüyorum önerileriniz nelerdir.
Oyun hiç oynanmıyor bu bilgisayar ile üzerinde 2gb standart bir ekran kartı var eskisi yandığı için yenilemiştim..Ekran kartı yenilemeye ihtiyacı duymam gibi düşünüyorum.

Bu konuda fikirleriniz nelerdir. kasada 360 watt bien güç kaynağı vardı.
Merhabalar

Bir okula yardım amaçlı 3 adet bilgisayar alınacak. Fakat güncel sistemler ve okulda kullanım amaçlı bilgisayarlar konusunda hiç bir bilgim ve fikrim yok.

1000 tl bütçeli önerebileceğiniz hazır sistemler nelerdir.

Şimdiden herkese teşekkürler.
Evde yavaş yavaş oluşturduğum bir sistemim var ürünlerin hepsi samsung.

samsung tv , samsung blu ray ve samsung dvd'li ses sistemi ve digitürk hd var.
Benim problemim şu ses sistemini bugün aldım ama bluray film sesini tv sesini ve digitürk sesini 5.1'den alamadım sadece dvd oynatırsam ses 5.1 geliyor..
tüm cihazlar hdmi kablo ile tv'ye bağlı ama gene ses yok

hepsini tek tek optik kablo ile de mi bağlamam lazım.. yoksa 3 adet kablo almam mı gerek ki tek giriş var dvd'li ses sisteminin?
Evde yavaş yavaş oluşturduğum bir sistemim var ürünlerin hepsi samsung.

samsung tv , samsung blu ray ve samsung dvd'li ses sistemi ve digitürk hd var.
Benim problemim şu ses sistemini bugün aldım ama bluray film sesini 5.1'den alamadım tüm cihazlar hdmi kablo ile tv'ye bağlı ama gene ses yok ayrıca hepsini tek tek optik kablo ile de mi bağlamam lazım..
Arkadaşlar 22'' dvi girişli monitör almayı düşünüyorum yaklaşık 500ytl filan bütçe lazım bu monitör için , ama tam bilgim olmamakla beraber soruyorum

acaba bu fiyata yada maksimum 750 ytl 22'' ile 27'' arasında lcd tv alabilir miyim? alsam bana monitörün verecegi işlevi verebilir mi?
nereden böyle bi tv bulabilirim? tabi en önemlisi :D
Arkadaşlar elimde eski bir hdd var onuda kullanmak istiyorum ama belli ki baya bi sorunları var şu bilgisayar görüyor ama takılmalar yaşanıyor sürücüye girerken bu sorunları ve hatalı bad sectorleri kapatacak tarayacak bir program var mı?
Hakkında
Meslek: Peyzaj Mimarı
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Honda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 185
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 7.183 (Bu ay: 90)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.