A

Yüzbaşı
20 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
kısa bir soru sıfır sony sa-wm200 ile jamo'nun ikinci el 100w 35-150freq aralığına sahip 20cm hoparlörlü bir modelini yakın fiyatlara alma şansım var. hangisini önerirdiniz?
http://www.sony.com.tr/product/hcs-home-cinema-receiver/str-de595 model AVR kullanıyorum. Kullandığım oda 15-20m2 arası. Ön hoparlörler olarak eski stereo müzik setinden kalan Loewe marka watt değerlerini bilmediğim ancak fena ses vermeyen hoparlörleri, arka hoparlörler olarak, yine eski bir müzik setinden kalan 8ohm 16watt hoparlörleri kullanıyorum. Center olarak da - garip gelecektir - philips marka bilgisayar hoparlörlerini ikisini birbirine bağlayarak kullanıyorum. Ben bu sistemi masrafı bana olmadığından dolayı topladım. Subwoofer maalesef yok. Elimdeki AVR sadece aktif sub destekliyor.

Sorum şu, siz olsanız bu AVR'yi satıp Sony, LG gibi markaların 300-400 lira civarı ucuz sistemlerinden birini mi alırdınız, yoksa elimdeki sisteme bir şekilde düzgün bir center ve subwoofer mı eklerdiniz? O ucuz sistemlerin sesini hiç dinlemedim, benimkiyle de kıyaslayamıyorum bu nedenle. Bana gerçekten fazla ses açamadığım için yüksek watt değerli sistemler de gerekmiyor. Sistemi bilgisayardan Dolby Digital veya DTS film izlerken ve Xbox360'ta oyun oynarken kullanıyorum.

Farketmişsinizdir, fazla para harcayacak durumum yok, sadece sistemi ne şekilde daha iyi hale getirebilirim onu merak ediyorum.S
Arkadaşlar iki adet uydu hoparlör var elimde, ben bunların artı eksi kutuplarını balayıp ikisini birlikte amfiye tek center mış gibi bağlamak istiyorum. yalnız bu konuda bir sorum var, bu durumda bunlar seri mi yoksa paralel mi bağlanmış olurlar? toplam empedansın düşüp veya artacağını bulmak için bu soruyu soruyorum.
Audio Receiver'ların pahalı olması ve o kadar güçlü speakerlar odama almayı düşünmediğimden, bilgisayarıma hem film izlerken, hem de xbox360'tan oyun oynarken kaliteli surround ses alabileceğim bir ses kartı almaya karar verdim. DTS ve DolbyDigital ses alabileceğim ses kartları için araştırma yaptım ancak Creative'in sitesi baya çelişkili cümlelerle dolu, pek bir şey anlamadım. Asus Xonar D2 isimli ses kartının bu standartları verdiğini okudum ama biraz bütçemi aşıyor. 100-120 liraya kadar bir kart bakıyorum açıkçası. DTS ve Dolby Digital olması şart değil eğer ki sanal surround ses de iyi kalitede olur diyorsanız.

Bilgisi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum.
Audio Receiver'ların pahalı olması ve o kadar güçlü speakerlar odama almayı düşünmediğimden, bilgisayarıma hem film izlerken, hem de xbox360'tan oyun oynarken kaliteli surround ses alabileceğim bir ses kartı almaya karar verdim. DTS ve DolbyDigital ses alabileceğim ses kartları için araştırma yaptım ancak Creative'in sitesi baya çelişkili cümlelerle dolu, pek bir şey anlamadım. Asus Xonar D2 isimli ses kartının bu standartları verdiğini okudum ama biraz bütçemi aşıyor. 100-120 liraya kadar bir kart bakıyorum açıkçası. DTS ve Dolby Digital olması şart değil eğer ki sanal surround ses de iyi kalitede olur diyorsanız.

Bilgisi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum.
İstanbul'da GH davul seti veya komple band kit alınabilecek bir yer var mı? bir de fiyatlar nasıl?
Xbox360'dan Dolby Digital ses almak için optik giriş ve çıkışlı, dd ve dts kodlayabilen bir pc ses kartına xbox360'ı optik girişten bağlamak mümkün mü? Creative'in sitesinde okuduğumdan anladığıma göre yine ses kartının optik çıkışından bir kabloyla receiver'a çıkış yapmak gerektiği yazıyor. Receiver olsa xbox'ı direk receiver'a bağlarız zaten, ne gerek var o zaman ses kartının optik girişine?.. Ben ses kartının, kendisine bağlı hoparlörlere direk bu dolby digital sesi aktarıp aktarmadığını merak ediyorum...
Merhaba yeni bir fotoğraf makinası almaya karar verdiğimden beri bir türlü model konusunda kararımı veremedim. Modeller hakkında beni kararsızlığa düşüren noktalara geçmeden önce bulunduğum yerdeki en uygun fiyatları söyleyeyim.. SX 100 IS ve A650 IS 430 Lira, A720 365 Lira, bu 3 modele ek olarak bir de aklımın köşesinde bulunan A590 IS nin fiyatı da 260 Lira.

Göz attığım incelemelerin hepsinde 4 makina da istisnasız 800 ve 1600 değerlerinde kötü görünüyor. Hal böyle olunca ne diye boşuna fazla para vereyim al A590'u otur aşağı diyorum kendime... Sonra yok ama bak A650'nin lensi 1/1.7 diğerlerine göre daha büyük diyorum. Sonra performansta bir fark göremeyince ne işe yarar ki diye ondan da vazgeçiyorum. A720 benzer özelliklerde daha uygun fiyata diyip, sx100'ünde 10x zoom u var hepsi birbirinden farksız bari bu uzağı yakın ediyor derken onun da vizörü olmadığını görüp bi tarafımın üstüne şak diye oturuyorum. Beni bu çıkmazdan bir kurtaran olursa da çok memnun olacağım. Bu fiyat aralığında bunlardan farklı model de önerebilirsiniz zaten kafam çorba oldu fazlasından zarar gelmez... Hiç birine karar veremezsem sonunda bu a590 u alacağım en azından verdiğim paraya acımam. Bu arada fiyat olarak sx100 ve a650 civarı sondur daha fazlası yok, hatta o bile biraz düşündüğümün üstü aslında. Birini sırf lensi büyük diğerini de zoom u iyi diye ekledim.

Buradakilerin çoğu bu işi benden daha iyi biliyor diye de sizin yardımınıza koştum. Umarım yardım edersiniz.

Not: Bakındığım makinalardan anladığınız üzere full manuel kontrole izin veren makina bakıyorum.
Merhaba arkadaşlar ben yurt dışındayım burda ikinci el olarak Canon Powershot G7'yi converter+wide lens ile birlikte 460 YTL'ye buldum. İkinci el. Sizce bu fiyata kaçmaz denecek kadar iyi mi? Burada bu fiyat aralığındaki makinalar ortalama bi 100-150 lira kadar daha ucuz Türkiye'den.

Bir de modelin eski model olması sorun yaratır mı?

Makinanın resmi:http://i.ss.lv/images/2008-10-27/135370/Vn4MH05rRVQ=/1.t.jpg
Size göre şu an piyasadaki ekran kartları ve işlemcilerden hangi ikisini makul hızda ve kapasitede ramle birleştirdiğimizde konsol performansı verecek bir bilgisayar yaratmış oluruz?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 312
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 17.964 (Bu ay: 31)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.