Yüzbaşı
18 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar uzun zamandır yapamadığım bir alışkanlığımı sonunda yeniden gerçekleştirmiş bulundurmakyım sizin için showroomları gezerken detaylı resimler çektim zamanı olamayan ve benzer televizyonları almak isteyen arkadaşlar için iyi seyirler .Aklına birşey takılan olursa sorabilir

DARTY

Sony KDL-40V3000

Philips 42PFP5322

Samsung LE-46F86BD

Samsung PS-50P96FD

Lg 47LY95

Tekonosa

Philips 42PFL7662D

Philips 42PFL7962D

Samsung LE-52F96BD

Sony KDL-52X3500

İstanbul Bilişim

Samsung LE-40F86BD

Panasonic TH-42PZ70E

Sharp LC-46X20

Philips 47PFL9732D

Samsung LE-52F96BD

quote:

Aspect Ratio 16:9 Widescreen
Parlaklık 550 cd/m2
Kontrast 25.000:1
Renk PAL
İzleme Açısı 178 derece
Sistem Digital Natural Image Engine (DNIe)
Panel Super Clear LCD Panel
Tepki Süresi 8 ms.
100 Hz Var

ÇÖZÜNÜRLÜK
Aktif Çözünürlük 1920x1080p
PC Sinyal Algılama XGA
Video Sinyal Uyumluluğu 576i, 480p, 576p, 1080i, 720p, 1080p
High Definition Full HD

GİRİŞ TERMİNALLERİ
Tuner Var (1 Adet)
Component Var
Scart Var (2 Adet)
HDMI Var (3 Adet) Ver 1.3
PC Giriş Var (D-sub 15pin)
S-Video Var (Yan)
Composite Video Var (Yan)
RS232 Var (Service Only)
DVB-T Var
USB 2.0 Var

EXTRA ÖZELLİKLER
Full HD
Extended Wide Color Gamut
100 Hz Motion Plus
Super Clear Panel
İzleme Açısı 178 derece
Movie Plus
Hidden Speaker Type Var
HDMI-CEC
HDMI Version Version 1.3
DVB Tuner
Auto Wallmount Support
1080p Sinyal Desteği
Wide Colour Enhancer
Wide Viewing Angle
Digital Natural Image Engine
SRS TruSurround XT
Sleep Timer
Clock
On&Off Timer
Still Picture
Teletext
Auto Channel Search
Picture In Picture
Auto Power Off
On Screen Display
Auto Volume Leveller
Game Mode
Movie Mode

SES
Hoparlör 20 W (10W+10W) (L,R)
Stereo Var (A2 / NİCAM)
Surround SRS Trusurround XT

ENERJİ Stand by <1 W
Çalışırken 270 W

Arkadaşlar bu ürünü dünya gözüyle gören varmı ???

bir kaç gün sonra ben görecem ama eğer benden önce gören arkadaşlar varsa anlatmalarını istiyecem :)
Arkadaşlar dediğim gibi gittim gördüm resimlerini bile çektim yine içim gitti ama piyasada deli modeller var piyasayı önünüze sunmaya çalıştım artık bize düşen içlerinden bir adet beyenip parayı denkleştirip almak oluyor İYİ seyirler

İlk başta Teknosa ile başlayım valla arkadaşlar teknosa ya stoklarında ürün kalmadı yada profilo iş merkezindeki mağazsında ürün kalmamış yani şimdi resimlerini koyacağım ürünler inanın elllerindeki en yeni seriler birazda ordaki arkadaşlarla muhabbet etme imkanıda yaşadım ve gerçekten çalışanların şuçu değil ama bilgisizler daha televizyonlarla ilgili ilk cümlemin içerisinde ben sizin dediklerinizden anlamıyom hatta açık konuşmak gerekirse benim bu ürünle ilgili fazla bilgim yok dedi bende o saatten sonra fazla muhabbet edesim gelmedi :(

TEKNO(SA)

Philips 42PFL7332D

Samsung PS 42C91HX

Samsung LE 40R76B

Profilodan hemen sonra DARTY mağasına gittim burda ortam birazdaha iç açıcıydı en azından birazdaha yeni ve fazla modeller vardı ve müşteri temsilcileri birazdaha bilgiliydi ama teknosaya göre en azından teknik terimleri biliyorlar :)

Philips 42PFL5322D

Philips 42PFL7332D

Toshiba 42WL67Z

En son çıkıp İstanbul Bilişim'e gittim ve iyicene içim açıldı çünkü çok yeni modellerle birlikte iyi bir sunum yaptı arkadaşlar sağolsun buz gibi kola da ikram edince çıkasım gelmedi ama mecburen çıkmak zorunda kaldım

İSTANBUL BİLİŞİM

Panasonic 42PZ700 Full HD plazma 50" varmış ama tamamı satılmış geçen gittiğimde olan bile

Panasonic 42PZ700 Full HD plazma Ön panel

Sharp 46XL1E yeni modeli 100HZ ve gerçekten iyi bir görüntüye sahip kumandasını sakın görmeyin sırf onun için televizyon satın bile alınır

Sharp 42XD1E

Philips 47PFL7642D bu üründe ciddi bir ürün

Philips 42PF9831D full ambilight bir cihaz

Philips 37PF9731D Benim gözde televizyonum

Philips 37PF9731D yandan

Samsung LE 46S81B 46" LCD televizyonda duyduğum bu kalitedeki en ucuz fiyatta zaten iyi de bir seri

Kısacası arkadaşlar yine gittim iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum ama moralim yine bozuldu o kadar televizyonu bir arada görüp hepsine dokunup yine alamadan çıkmak insanın canını sıkıyor neyse size tekrardan iyi seyiler yorumlarınızı bekliyorum
Arkadaşlar satışa başlanmış yalnız söyle birşey var plazma demeye bin şahit lazım :) paneli bile lcd gibi fakat anlatılmaz yaşanır diyorum gerçekten çok iyi bir görüntü kalitesine sahip anlatılmaz yaşanır diyorum bilmeyen arkadaşlar için ben teknik özelliklerini kabataslak yazıyım yalnız plazmalar bence full hd ile tekrar hayata geri dönecek gibi

PANASONIC TH-50PZ700E PLAZMA TV
PANEL
Ekran Boyutu 50 inch (127 cm)
Aspect Ratio 16:9
Parlaklık 1500 cd/m2
Kontrast 5000:1
Renk 29 milyar (3072 renk tonlamasi)
İzleme Açısı 160 derece (en az)
ÇÖZÜNÜRLÜK
Aktif Çözünürlük 1920x1080
PC Sinyal Algılama 1920x1080
Panel G10 Progressive HD Plazma Panel
High Defination Var 1080p
GİRİŞ TERMİNALLERİ
HDMI Giris Var 3 adet
S-Video S Terminal Mini DIN (ön)
Composite Video RCA phono tip (ön)
PC Input 1x Mini D-sub 15-pin (arka)
Component
Scart
SD Hafiza Karti
TV Tuner 1x RCA phono type (arka)
1x RCA phono stereo (ön) Video için
1x RCA phono stereo (arka) HDMI, PC, Component icin
3x AV giris çikis + Q-Link (arka)

ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
Scart 3x AV giris çikis + Q-Link (arka)
Ses 1x RCA phono type stereo (arka)
Ses Kulaklik Girisi (ön)

EXTRA ÖZELLİKLER
G10 HD Plasma Panel
Viera Renk Yönetim Sistemi
3D Renk Yönetimi
Alt-Piksel Kontrolü
HDAVI
V Real
3 adet HDMI Giriş

Ekran Koruyucu
Q-Link
Ekran Dilleri
Zamanlayici
Çocuk Kilidi
Progressive Scan
MACH Iyilestirici
Otomatik Kontrast
3D Comb Filter
Picture In Picture Entegre TV Tuner (100 kanal otomatik arama)
2000 satir Teletext FASTEXT

SES
Hoparlör Smart Sound Audio System
Ses Çikisi 31 W (2x Bass , 2x Tiz Hoparlör)
SRS Surround Var
Ambiance Var
Arkadaşlar bir sitede araştırırken gördümde ilk yanlış yazdılar zannettim ama normalde diğeri de var yani LE40R81B Teknik özelliklerine baktım ama bir farkta göremedim sizin bildiğiniz birşey varmı yoksa yine ülke kodu farklılığımıdır ??ACABA yeni bir modelmi bir aydınlatırsanız sevinirim... belki öğrenenlar vardır..
Arkadaşalar philips'in bu yeni çıkan serilerinden hiç kullanan varmı yaw

47" 120 ekran
5000:1 Kontrast
500 cd/m2 Parlaklık
Full HD, 1920x1080

5700 ytl civarına satılıyor sizcede mantıklı bir lcd'midir arkadardaşlar yani hem 1inch bile olsa avantajlı hemde diğer bir yandan bu boy olan makinalardan fiyat bazında avantajlı görünüyor performansı ile bilgisi olan arkadaşarımız varsa bizle paylaşırlarsa sevinirim

ÖZELLİKLE RESİMLİ :)
Arkadaşlar yeni çıkan bir seri alıp kullanan varsa biraz paylaşalım merak ediyorum ????
hatta resimli olursa sevinirim teknik özelliklerini su gibi döktüm ama nede olsa canlı canlı performans
aktarımları kadar iyi olmayacaktır...
Arkadaşlar bende bu klavyeden var ve klavyem kafasına göre "ş" ve "3" tuşları bazen basıyor bazen basmıyor kendi çaplarında takılıyorlar sizce sorun neden olabilir yani bozuk olsa hiç çalışmaz ama arada bir çalışmamazlık yapıyor ?? sağlam olsa neden bunu arada bir yapıyor acayip bir çelişkideyim :) belki aranızda bu sorunu yaşayıpta çözen vardır yardım ederseniz sevinirim
Panasonic'in Hollywood laboratuvarlarında geliştirilen yeni PT-AE1000E modeli Panasonic'in tamamen yeni, hassas bir şekilde üretilmiş optik sistemi ile dizayn edilmiş olup 1100 lümenlik ışık gücüyle mükemmel detaylarda resimler sunuyor. Panasonic'in yeni ve özel asperikal cam lens sistemini içeren yeni Full HD uyumlu optik sistemi, ışık kayıplarını azaltarak daha canlı ve keskin resimler alınmasına olanak sağlıyor. Buna ek olarak yeni nesil Full HD LCD paneller (C2FineTM), inorganik karakteristikli, dikey hizalanmış likit kristaller gelişmiş siyah renk performansı sağlıyor. Panasonic'in "Dinamik Iris"i de daha iyi Full HD resimler sunuyor.

"Pure Color" Filtresi
Yeni ve tek 'Pure Color' filtresi, optik ayarlama özelliğini kullanarak üç ana renkteki kaliteyi daha yüksek bir seviyeye çıkartır, daha derin ve zengin siyahlar üretir ve bunlara ek olarak renk skalasını belirgin bir şekilde genişletir.

"Smooth Screen" Teknolojisi
PT-AE1000E aynı zamanda Panasonic'in çok iyi bilinen 'Smooth Screen' technolojisini kullanır ki bu da "chicken wire effect" denen problemi azaltır. Bu teknoloji Full-HD paneller için optimize edilmiş olup seyircilerin ticari sinemalardaki seyir keyfini almasına olanak sağlar.

Waveform Monitör
Profesyonel özelliklerle donatılan yeni LCD projektörde ekrandaki resimleri kişiselleştirebilirsiniz. Genellikle profesyonel video ve film ekipmanlarında bulunan 'waveform' monitörüne sahip bu yeni projektör video sinyal kaynağından gelen parlaklık seviyesini de ölçer.

Sinema Renk Yönetimi Sistemi
PT-AE1000E, sinema renk yönetimi sistemi ile renk düzeltme özelliğini kullanır. Yaklaşık 1,070,000,000 renk 14-bit gamma düzeltmesi kullanılarak daha rafine ve özelleştirilmiş renk kontrolü sağlayan bu işlem aynı zamanda Hollywood'un hareketli resim renk düzeltme uzmanları tarafından da kullanılıyor.

1.24m'den yansıtma özelliği
Ayarlar ve kurulum PT-AE1000E projektörün 2x powered zoom ve lens shift özelliği ile çok kolaydır. Bu iki özellik sayesinde 100-inç diyagonal görüntü1.24 m gibi kısa bir mesafeden yansıtılabilir.

%100 dikey %40 yatay görüntü ayarı
Bu yeni projektörün gelişmiş lens shift yeteneği tam 100 % dikey ve %40 yatay ayarlayamaya olanak sağlar ki kullanıcılar projektörü tavana çok yakın ya da bir rafa koyarak kullanabilir. Yeni lens-merkezi dizaynı, değiştirilebilir yan filtresi ve üst lamba özelliği tavan asma işleminin çok pratik olmasına olanak sağlar. PT-AE1000E'nin siyah rengi ve kabin dizaynı ev sineması çehresine çok uygundur ve üniversal uzaktan kumandası tüm ev sineması sisteminin bir kumandadan kullanımına olanak sağlar.

arkadaşlar daha detaylı bilgi http://www. panasonic.com.tr burda :)

tarihi yaşayan arkadaşları bir arada toplamak istedim:)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 514
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 20.167 (Bu ay: 120)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.