S

Yüzbaşı
02 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar bana 12 volt verilince on saniyede bir sesli, yada ışıklı ikaz devresi lazım elinde olan varmıdır acaba azır devrede olabilir gider alırım teşekkürler..
arkadaşlar ledli çakar lamba devresi arıyorum patlayan tarzı yani polislerdeki gibi 20 ledli olsa yeterli elinde bu devrenin şeması olan var mı acaba.
arkadaşlar bildiğiniz gibi araçlarda dış hava sıcaklığını gösteren termometreler vardır bu termometrelerin sensörü denilen ısıya duyarlı direnç ise aynanın içinde bulunmaktadır benim aynanın içindeki sensörün ucları oksitlenmişti ben lehimledim izole ettim fakat 6 ayda çürüdü ve tekrar arızalı gösteriyor bu drenç sizce NTC midir yoksa PTC midir şöyle söyliyim sensörün (ısıya duyarlı direnç) uçları boşta iken en düşük sıcaklığı gösteriyor ucları kısa devre edince en yüksek değeri gösteriyor. Bu sensörün direnç olduğuna eminim çünkü herhangi bir direnç bağladığımda sabit bir değer gösteriyor zaten kolay arızalanacak devre değiller. Sizce nasılbir ısıya duyarlı direnç kullanmalıyım ki gerçek değerleri görebiliyim.
Arkadaşlar 2002 palio m var kilometre saatinin dijital kısmında yani sayaçta ara sıra led er diye bir yazı yazıyor sorun nedir anlayamadım belirgin bir problemimde yok açıkcası. Böyle bir şeye raslayan arkadaş varmıdır acaba.
Arkadaşlar aracımda daha önceki sahibinden kalma amfi kabloları var bagaja gelen siyah (-) kırmızı (+) ve iki adet ses jakı var bunlarda sorun yok fakat bi kablo var nedir anlamadım inced mavi bir kablo neyin nesidir çözemedim beslme kabloları gibi kalın da değil incecik zil teli gibi bişey nedir bunu bilen varsa cevap verirse sevinirim.
Arkadaşlar otomabilde cam motorunun kuvvetlendirelmesi için + ve - ile çalışacak yani bobin uçları gibi düşünürsek birine + diğerine - verdiğimizde çalışacak, + ve - ucların yerleri değiştiğinde çalışmayacak bir röle arıyorum bu tür bir malzeme yada devre bilyorsanız yardımcı olmanızı istiyorum, burda bulamazsam hiç bir yerde bulamam heralde.
Arkadaşlar bana aşağıdaki fonttan lazım bulamadım elinde olan varsa yada linkini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar ekteki devreyi yapacağım fakat butona basılı tutunca devre rölenin kontaklarını sürekli çekili tutarmı yoksa kendini kurarmı aslında bana devreye akım verince 8 saniye röleyi çektirip bırakacak ve akım kesilince tekrar kurulacak bir devre lazım sizce yanlış devremi seçmişim teşekkürler.

arkadaşlar bir sorum olacaktı size; bizim apartmanda ortak uydu anteni sistemi var yani tek kablo iniyor ama bizde iki tv var ayrıca next super plus uydu alıcım var ve bu cihazın arkasında iki konnektör var biri kablo girişi diğeride çıkışı gibi bişi ben bu ikinciye alttakine başka bir uydu alıcıyı girebilirmiyim.
Arkadaşlar daha önce next 2000x plus kullandım gazyet memnunkaldım hatta kardeşime verdim onlarda memnunlar fakat kendime yeni birtane alacağım fakat NextYE-2000 FTA ile Next 2000 CIS super plus arasında çok fiyat farkı var bu fark neden kaynaklanıtor bu cihazları birbirinden ayıran özellik nedir, konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim ayrıca yeni cihaz için öneride bekliyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
Palio Sporting 1.6 16 V
BRC My-10
Toshiba Satellite
Navitech Nav-pxb 205F
Nokia 3720 C
Philips HQ 6920 Şarjlı Tıraş Makinesi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 303
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 324
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 47.231 (Bu ay: 26)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.