Yüzbaşı
29 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, aramızda konuya hakim arkadaşlar mutlaka vardır. Onlara bir soru sormak istiyorum. Malumunuz yarın KPSS tercihlerinin son günü. O yüzden benim için çok önemli bir konu.

Üniversite son sınıvta okuyorum. Aslında bitirdim fakat okulu uzattık şu anda iki dersim var ve bu sene sonunda onları da vereceğim inşallah. Henüz daha üniversite mezunu olmadığımız için ben bu orta öğretim KPSS'sine de girdim. Bu KPSS'den de 84 puan aldım. Yalnız şöle bir sorun oluştu bu sefer de. Orta-öğretim KPSS'sine girdiğim için geçen sene girdiğim Lisans KPSS'm geçersiz sayıldı. Yani bu sene elimdeki tek imkan şimdilik orta-öğretim KPSS'si. Şimdi sorularım;

*-) Ben eğer bu orta öğretim KPSS sınavından tercih yaparsam ve gitmezsem bu 2009 KPSS Lisans sınavımda herhangi bir yeri tercih etmemi engeller mi?
*-) Bu orta öğretim KPSSden tercih yapmam ve gitmemem yarın birgün benim oturduğum mühitteki bir devlet dairesine iş başvurusu yaparken önüme bir engel olarak çıkar mı?

Yani bu KPSS sınavında tercih yapıp da gitmezsem yarın gerek öğretmenlik atamasında gerekse kendi bünyesinde personel alan birtakım devlet kadrolarına girmemde sorun oluşturur mu?

Sorumu cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum, defalarca format attım, windows kurdum fakat böyle bir şey görmedim. Aklıma bir olasılıkta gelmiyor. Sorun şu;

3 gün önce makineye format atıp yeni windows kurdum, sürücüler programlar vs derken tüm kurulumu tamamladım. Her zaman kurduğum, programlar ve sürücüleri kullandım. Herhangi bir değişilik de olmaması rağmen masaüstünün sağ tarafı boşluğa doğru uzanıyor. Ekranın sağ tarafı bildiğiniz gibi en çok kullanılan kenar. Bir sayfanın kaydırma çubuklarını kaydırmaya çalışırken, pencereyi sağ üst kısımdan kapatmak isterken vs önemli bileşenler var. Bunlar için fareyi ekranın sağ tarafına sürüklediğim zaman fare ekranın görünmeyen sağ tarafından çıkıp uzaklara kadar gidiyor, tekrar ekrana sokabilmek için gitti yol kadar geri geliyorum.

Size biz ekran görüntüsü çekeyim, ekran görüntüsünde daha belli oluyor. Normalde 1024X768 çözünürlük kullanıyorum ve sprint screan tuşu ile çektiğim görüntünün de bu boyutta olması gerekli. Fakat boyut 2048X768 oluyor.

Ekranın görüntüsü:
http://img106.imageshack.us/img106/8287/masaustukd2.jpg

Bu durumu nasıl düzeltebilirim arkadaşlar, yardımcı olabilir misiniz? Daha önce hiç başına gelen var mı?
Merhaba arkadaşlar,

Ben Kaspersky Anti Virüs kullanıyorum (KAV). BU kaspersky'nin 6 versiyonuyla birlikte bir de işin içine Kaspersky İnternet Security (KIS) girdi. Şimdi kaspersky'in iki tane farklı modeli var. Birisi KAV diğeri ise KIS.

Arkadaşlar benim merak ettiğim ve bilmek istediğim olay şu; Şimdi bu KAV ve KIS'ın birbirinden farkı nedir. Örneğin benim bir anti-virüs programından istediğim şudur; Bilgisayarıma dışarıdan girebilecek (CD- disket) virüslere karşı koruma yani çernobil (CIH) vs virüsler, internet explorerin açılış sayfasının bloklanmaması, trojan ve spam/spay gibi reklam uygulamalarının bilgisayarıma bulaşmaması. İşte ben bir anti-virüs programından bunları bekliyorum.

Peki bu istediklerimi tek bir çatı altından gerçekleştiren bir program yok mu? Bunun için KAV mı kurmalıyım yoksa KIS mı kurmalıyım? Bu konuda bilgisi olan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler...
GENÇ YAZILIM HOST DOMAİN TAKİP PROGRAMI 1.0

Host Domain Takip 1.0 Programının Özellikleri:

* Müşteri Bilgileri Kayıtı,
* Her Müşteriye Numara verebilmek,
* Kayıt Ekleme, Silme, Değiştirme,
* Zaman Aralığı Ayarlanabilir Host ve Domain Bitişlerini Tespit Edebilme, (Bitmesine 30 gün kalmış Host ve Domainleri Listeleme, Bitmesine 15 Gün Kalmış Host ve Domainler Listeleme, Süre kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor, İsterseniz Bitmesine 3 ay kalmış Host ve Domainleri bile Listeleyebilirsiniz.
* Süresi Bugün Dolan Host ve Domainlerin Sayısını Görebilme,
* Kayıtlar Arasında ileri-geri-ilk kayıt-son kayıt Düğmeleri ile Hızlı Dolaşabilme,
* Bir Müşteri Kartının Altına 10 Hosting ve 10 Domain kaydı girebilme imkanı,
* Bir Müşteri Kartındaki 10 Adet Hosting Kayıtlarının Her Birinin FTP Bilgilerini Girildiği FTP Bölümü
* FTP Bölümünden FTP Adresine kullanıcı adı şifre girmeden erişim.
* Geniş Müşteri Kayıt Alanı (Müşteri Bilgileri, Hosting Bilgileri; Hosting Paket Türü, Hosting MB, Hosting Trafik, Hosting Başlangıç ve Bitiş Tarihi, Hosting Ücret Bölümü Alınan ve Kalan Ücret, Domain Bilgileri; Tescil Edilen Domain, Domain Tecil Tarihi, Domain Bitiş Tarihi, Domain Ücret Bölümü Alınan ve Kalan Ücret, Web Tasarım Bölümü; Web Sayfası Hizmeti, Web Sayfası Bitiş Tarihi, Web Sayfasından Alınan ve Klana Ücret Bölümü vs.)
* Arama Bölümü (Müşteri Numarasına Göre, Tarihe Göre, İsme Göre, Firma İsmine Göre)
* Listeleme Bölümü (Müşteri Numarasına Göre, Tarihe Göre, İsme Göre, Firma İsmine Göre)
* Müşteri Bilgilerini Excel Programına Gönderebilme (Müşteri No, Müşteri İsmi, Firma İsmi, Müşteri E-posta ve MSN adresi, Müşteri Telefon ve GSM Numaraları, Müşteri Adres Bilgileri vs.)
* Girdiğiniz Kayıtların Güvenliği İçin Program içerisinden Manuel Yedek Alma,
* Raporlar Bölümü ( Kaç Müşteriniz var, Kaç Hosting Paketi Sattınız, Kaç MBlık Hosting Hizmeti Verdiniz, Kaç tane Domain Sattınız, Kaç Web Sayfası yaptınız, Bu Hosting, Domain ve Web Sayfalarından ayrı ayrı ne kadar kazandınız, Toplamda ne kadar kazandınız, Ve ne kadar Alacaklısınız vs.)

Programı İndirmek İçin Tıklayın

Programın Sitesine Gitmek İçin Tıklayın
GENÇ YAZILIM HOST DOMAİN TAKİP PROGRAMI 1.0

Host Domain Takip 1.0 Programının Özellikleri:

* Müşteri Bilgileri Kayıtı,

* Her Müşteriye Numara verebilmek,

* Kayıt Ekleme, Silme, Değiştirme,

* Zaman Aralığı Ayarlanabilir Host ve Domain Bitişlerini Tespit Edebilme, (Bitmesine 30 gün kalmış Host ve Domainleri Listeleme, Bitmesine 15 Gün Kalmış Host ve Domainler Listeleme, Süre kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor, İsterseniz Bitmesine 3 ay kalmış Host ve Domainleri bile Listeleyebilirsiniz.

* Süresi Bugün Dolan Host ve Domainlerin Sayısını Görebilme,

* Kayıtlar Arasında ileri-geri-ilk kayıt-son kayıt Düğmeleri ile Hızlı Dolaşabilme,

* Bir Müşteri Kartının Altına 10 Hosting ve 10 Domain kaydı girebilme imkanı,

* Bir Müşteri Kartındaki 10 Adet Hosting Kayıtlarının Her Birinin FTP Bilgilerini Girildiği FTP Bölümü

* FTP Bölümünden FTP Adresine kullanıcı adı şifre girmeden erişim.

* Geniş Müşteri Kayıt Alanı (Müşteri Bilgileri, Hosting Bilgileri; Hosting Paket Türü, Hosting MB, Hosting Trafik, Hosting Başlangıç ve Bitiş Tarihi, Hosting Ücret Bölümü Alınan ve Kalan Ücret, Domain Bilgileri; Tescil Edilen Domain, Domain Tecil Tarihi, Domain Bitiş Tarihi, Domain Ücret Bölümü Alınan ve Kalan Ücret, Web Tasarım Bölümü; Web Sayfası Hizmeti, Web Sayfası Bitiş Tarihi, Web Sayfasından Alınan ve Klana Ücret Bölümü vs.)

* Arama Bölümü (Müşteri Numarasına Göre, Tarihe Göre, İsme Göre, Firma İsmine Göre)

* Listeleme Bölümü (Müşteri Numarasına Göre, Tarihe Göre, İsme Göre, Firma İsmine Göre)

* Müşteri Bilgilerini Excel Programına Gönderebilme (Müşteri No, Müşteri İsmi, Firma İsmi, Müşteri E-posta ve MSN adresi, Müşteri Telefon ve GSM Numaraları, Müşteri Adres Bilgileri vs.)

* Girdiğiniz Kayıtların Güvenliği İçin Program içerisinden Manuel Yedek Alma,

* Raporlar Bölümü ( Kaç Müşteriniz var, Kaç Hosting Paketi Sattınız, Kaç MBlık Hosting Hizmeti Verdiniz, Kaç tane Domain Sattınız, Kaç Web Sayfası yaptınız, Bu Hosting, Domain ve Web Sayfalarından ayrı ayrı ne kadar kazandınız, Toplamda ne kadar kazandınız, Ve ne kadar Alacaklısınız vs.)

Programı İndirmek İçin Tıklayın

Programın Sitesine Gitmek İçin Tıklayın
Arkadaşlar acil olarak kanada veya amerika proxy si arıyorum. Googleye girdim ve proxy list dedim. Karşıma bir sürü sonuç ve proxy listesi çıktı. Çoğuna girdim ve içlerindeki amerika ve kanada olanların çoğuunu denedim. Neredeyse ikigündür 200 ün üzerinde proxy numarası denedim fakat bir türlü bulamadım. Ve hala .alışan bir kanada veya amerika proxy numarası arıyorum.

Bana yardımcı olabilir misiniz, lütfen...
Arkadaşlar aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum sürekli. Kaspersky anti virüs programını kullanıyorum. Sürekli aynı virüslerde olduğu gibi bir ses çıkıyor ve bu ileti geliyor. Hem de farklı IP adreslerinde onlarca, ben en sonunda sıkılıyorum OKa basmaktan ve alttaki kutucuğu işaretleyip bir daha çıkartmıyorum. Ama kaspersky'nin ekranında baktığım zaman bazen 30 bin küsür tane attack engellendi gibilerinden bir şeyler yazıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim. BU sorun tam olarak nedir, birisi bilgisayara mı girmeye çalışıyor.

Arkadaşlar, oyuna neler oluyor, bossların dropları bu kadar düşük mü?. Sabah saat 8 ile 11 arası klanla Diezde tam 3 tane Troll King ve 2 tane Talos kestik. Hiç birisinden item çıkmadı. Yanlış anlamayın item diyorum, unıque falan değil, soul ve coınden başka hiç bir şey çıkmadı. Tam 5 tane bu oyunun en iyi bossları fakat hiç bir şey düşmedi, bu nasıl iş hala şaşkınım valla.

Gereksiz bir başlık oldu ama çok üzgünüm kusura bakmayın.
Arkadaşlar PayPal ile alınmış bir şeyi tekrar iptal edebileceğimizi duydum fakat nereden ve nasıl iptal edeceğiz. Bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın. Çok Acil.
Arkadaşlar bir tane daha hadi hayırlı olsun. ( Diğer başlık çok uzadı ğı için yeni başlık açtım. Zaten tartışmada KOSP tartışmasına döndü.)

ftp://69.26.175.250/knight/upgrade/patch1313.zip
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Bilgisayar, İnternet, Türkçe
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 483
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 437.572 (Bu ay: 205)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.