Yüzbaşı
27 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar .Telefon temel olarak kamera ve sosyal medya ağırlıklı kullanılacak , şarjın iyi olması önemli ve uzun vadede donma olmaması önemli . Önceki telefonum Samsung s3 idi , arayüz donmaları bir süre sonra çok can sıkıyor ve servis hizmetinden de hiç memnun kalmadım . Şimdi Samsung yeni cihazlarında arayüz sıkıntısını düzeltti diyorlar ama yine de soru işareti benim için. Cihazın beni 2-3 sene götürmesini istiyorum.Sizce hangisini Tercih etmeliyim şimdiden teşekkürler .
.
Arkadaşlar laptobum fazla ısınıyor , sıcak havalarda uzun süreli kullanımda bazen kapanıyor. Oyunlarda 20-30 dk geçince acayip ısınıyor ve fps değerleri de başlangıca göre düşüyor.Bu duruma çözüm arıyorum.

Öncelikle laptobu açıp fanlarını temizleyeceğim , termal macunu yenileyeceğim. Macun olarak şunu kullanacağım
http://www.vatanbilgisayar.com/zm-stg2-super-thermal-macun.html testlerde başarılı sonuçları var ve tr de kolay bulunabiliyor .

Buna ek olarak bir de laptop soğutucu almayı düşünüyorum. Notebook altının fotosunu koydum.Yıldızlı alanlar en çok ısınan bölgeler , kırmızı yuvarlaklardan hava çıkışı oluyor , mavi yuvarlaktan hava girişi oluyor.
Altta ızgara sayısı fazla değil soğutucu çoğunlukla ızgarasız düz plastik alana üfleyecek bu durumda soğutucu alsam sizce faydasını görür müyüm?(soğutucudan beklentim max.5 derece) Ne önerirsiniz.
Bir de soğutucuyla laptobun sıcak hava çıkışına alttan ters yönde hava vermiş olacağız bu durum laptop içindeki hava akışını bozar mı ?
Ben araştırdığım kadarıyla CFM değeri en yüksek ve fiyatı da en uygun ürün olarak bunu buldum.Plastik ama cfmsi epey iyi diğer ürünlere göre. Kendim soğutucu yapmayı da düşündüm ama iş görür dediğiniz bir soğutucuyu alıp hiç uğraşmak istemiyorum 100 TL ye kadar önerilerde bulunabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim
http://www.vatanbilgisayar.com/r9-nbc-cmc3-gp-notepal-notebook-sogutucu-stand.html

Monster Notebook ,Izgarasına Göre Ne Önerirsiniz ? (Resimli)
 Monster Notebook ,Izgarasına Göre Ne Önerirsiniz ? (Resimli)
Arkadaşlar laptobum fazla ısınıyor , sıcak havalarda uzun süreli kullanımda bazen kapanıyor. Oyunlarda 20-30 dk geçince acayip ısınıyor ve fps değerleri de başlangıca göre düşüyor.Bu duruma çözüm arıyorum.

Öncelikle laptobu açıp fanlarını temizleyeceğim , termal macunu yenileyeceğim. Macun olarak şunu kullanacağım
http://www.vatanbilgisayar.com/zm-stg2-super-thermal-macun.html testlerde başarılı sonuçları var ve tr de kolay bulunabiliyor .

Buna ek olarak bir de laptop soğutucu almayı düşünüyorum. Notebook altının fotosunu koydum.Yıldızlı alanlar en çok ısınan bölgeler , kırmızı yuvarlaklardan hava çıkışı oluyor , mavi yuvarlaktan hava girişi oluyor.
Altta ızgara sayısı fazla değil soğutucu çoğunlukla ızgarasız düz plastik alana üfleyecek bu durumda soğutucu alsam sizce faydasını görür müyüm?(soğutucudan beklentim max.5 derece) Ne önerirsiniz.
Bir de soğutucuyla laptobun sıcak hava çıkışına alttan ters yönde hava vermiş olacağız bu durum laptop içindeki hava akışını bozar mı ?
Ben araştırdığım kadarıyla CFM değeri en yüksek ve fiyatı da en uygun ürün olarak bunu buldum.Plastik ama cfmsi epey iyi diğer ürünlere göre. Kendim soğutucu yapmayı da düşündüm ama iş görür dediğiniz bir soğutucuyu alıp hiç uğraşmak istemiyorum 100 TL ye kadar önerilerde bulunabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim
http://www.vatanbilgisayar.com/r9-nbc-cmc3-gp-notepal-notebook-sogutucu-stand.html

Izgarasına Göre Ne Önerirsiniz?CoolerMasterU3plus aldım İNCELEME
Sinyal seviyesi tam gözüküyor ama arayanlar ulaşamıyor,ben kimseyi arayamıyor mesaj gönderemiyorum.Düzelmesi için telefonu yeniden başlatmam gerekiyor.LG OPTİMUS 4X HD kullanıyorum 3 haftalık telefon, öncesinde hiçbir problem yoktu son 3 gündür böyle birşey yaşıyorum.Çok sinir bozucu arkadaşlar , bunun sebebi ne olabilir ,böyle bir sorun yaşan var mı varsa neler yaptılar çözmek için ? [ Turkcell le sorun bildirimi gönderdim , ev adresimi sorunun detaylarını aldılar benden cevap bekliyorum, daha da olmadı 3 haftalık telefonu servise göndericem soğuttu beni ]
arkadaşlar resim ekleyemedim hata verdi warning yazan değerleri yazacağım.Bunun ne anlama geldiğini bilen biri açıklarsa sevinirim.

Reallocated Sector Count current=100 worst=100 threshold=36 data=18 status=warning

Current Pending Sector cur.=100 worst=100 threshold=0 data=4 status=warning

hard disk seagate ST9500420AS 500gb .Error scan yaptığımda 7.kare de kırmızı nokta çıktı.uzun sürdüğü için sonuna kadar bekleyemedim.yaklaşık 1/4 ü bitmişti 1 tane kırmızı nokta vardı.
Win7 64bit kullanıyorum ara sıra windows logosundan sonra masaüstüne geçmeme sorunu(black screen) oluyor.Bu sorun kaspersky yüklememden sonra oldu büyük ihtimal virüs prog. ile ilgili ama hard diskle alakası var mıdır ki? Yukarıdaki değerler hard diskte sorun olduğunu mu gösterir? (harddisk laptopta kullanılıyor ve garantisi devam ediyor)
İnfineon Security Platform nedir nasıl kullanılır bilen varsa yardımcı olabilir mi laptopumda var bu program ama daha hiç kullanmadım.Galiba veri yedeklemeye yarıyormuş ama nasıl kullanılır bilmiyorum.Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.
Bu sorunun düzgün bir çaresi var mıdır? bir yardımcı olun.
Windows 7 home premium 64 bit kullanıyorum.Bu sorunun başlangıcı büyük olasılıkla bilgisayara kaspersky 2010 yüklemem oldu.O ana kadar hiç sorun yoktu.Sonra kaspersky 2010 u sildim ama düzelmedi.Sorun bilgisayarı her açışımda olmuyor arada sırada oluyor ama sinir bozucu birşey.İnternetten bir yazılım firmasının win7 deki bu sorun için yaptığı yamayı da yükledim ama yine oldu .sistem de bu :
http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T96KHLB201
Bu sorunun çözümü için fikri/önerisi olan??
win7 kullanıyoirum.Virüs programı olarak kaspersky 2010 yükledim .Sonra bilgisayara usb bellek taktım bellekte virüs varmış virüs programı virüsleri bulup temizledi sonra bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor dedi tamam a bastım.Açılışta win7 simgesi çıktıktan sonra siyah ekran çıktı ve beklememe rağmen öyle kaldı.Bilsayarı kapatma tuşundan kapattım.Yeniden başlattığımda sistem son yaptığınız bir yazılım veya donanım değişikliğinden dolayı başlatılamadı diye bir siyah ekran çıktı.sorunu düzelmek için sistem geri yükleme falan yaptı ve bilgisayarı açtı.Sonra birkaç gün sonra bilgisayarı açtığımda yine o siyah ekran çıktı ve geri yükleme sonrasında düzeldi.Bu siyah ekran virüs programını yüklemeden önce hiç çıkmıyordu.Herşey normal işliyordu.Bunun sebebi virüs programı mı? virüs programını sildim ama aynı sorun devam ediyor.Win7 64 bit home premium kullanıyorum .Bu sorunu nasıl düzeltirim???Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Laptop alacağım biraz araştırma yaptım.Hp dv6-1144et modelini beğendim.Araştırdığım kadarıyla kullananlarda memnunmuş.Asıl sorun bu modeli nerden nasıl bulacağım .PC gold,vatan,bimeks,istanbul bilişim aş ye sordum stoklarında olmadığını söylediler.Bu modeli bulmak için ne yapmalıyım ? Sipariş edip getirtme imkanı olur mu ?
Laptop un özellikleri şöyle :http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-3873224-3956825.html
Eğer bulmazsam mecburen bu özelliklere sahip başka bir notebook bulmam gerekecek.O yüzden model önerebilirsiniz.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 460
İkinci El Bölümü Mesajları: 18
Konularının görüntülenme sayısı: 41.446 (Bu ay: 59)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.