Yüzbaşı
30 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar.

İngilizce olarak top 10 liste siteleri var örnek olarak

http://listverse.com
http://www.toptenz.net

Bu tarz türkçe site varmı ?
Merhaba,

VMware programını C ye kurdum. Sonra 2 tane xp kurdum sistemime ayrı hdd ye. Sistem çok yavaşladı nedense işlemci ve ram sorunu değil. Programı da mı c dışında başka diske kurmam lazım asıl sistemimin normal çalışması için ?
Mrb. Konunun doğru yeri burası mı tam bilemedim ama sorunumu yazayım. İnternetten kiralık dedicated server satın aldım yüksek upload hızı için. Harddiskine attığım dosyalarımı müşterilerimle paylaşmam lazım. Dosyaları nasıl linkleyebilirim acaba? Dosyalar genelde .rar yada .zip şeklinde. Bir link oluşturup müşteri tıklayınca indirebilmesini istiyorum.
Yeni kurmakta olduğumuz şirketimizin ana sahası oyun yapımıdır. Cryengine çok iyi bilen devamlı çalışabilecek eleman arıyoruz.
Merhaba. Başlıktada dediğim gibi sayacı olan bir programa ihtiyacım var. Kısaca anlatayım. Ben müşterilerime özel bir yazılım kuruyorum. Bunun eğtim ve teknik desteğini uzaktan bağlanarak sağlanıyorum. İhtiyacım olan programın işlevi şu müşterime kendi yazılımlarımı kurduktan sonra bu istediğim yazılımıda kuracağım ve benim belilemiş olduğum gün sayısında geri saymaya başlayacak. Sayım bitince bazı belirli dosyaları sistemden silecek. Örnek olarak 60 gün dedim kurmadan önce. 60 günün sonunda önceden belirlediğimiz dosyaları silecek. Dosyaların konumları herzaman aynı olacaktır. Böyle bir programı ücretiyle yazabilecek kişi arıyorum.
mrb. wp de bir tema indirdim temanın normal özelliğinde portfolio kısmına yorum eklemek istiyorum şuan biraz uğraştıktan sonra yorum kısmını getirdim ama biri yorum yazmaya kalkınca .../wp-comments-post.php diye boş bir sayfa açıyor. yaptığım editlemeyi ve sayfaı göstereyim.

<div class="project-slides"><?php $this_page = get_page($post->ID); echo do_shortcode($this_page->post_content); ?></div> 
<div class="clear"></div>
</div>

üstteki orjinaldir. bu koda alttaki gibi eklenti yaptım.

<div class="project-slides"><?php $this_page = get_page($post->ID); echo do_shortcode($this_page->post_content); ?></div> 
<div id="comments-template" class="clearfix">
<?php comments_template(); ?>
</div>

böyle yapınca sayfaya yorum kısmı eklenmiş oldu ama yorum yazınca dediğim gibi boş bir sayfaya atıyo ve yorumu eklemiyor.

"http://karaokebee.com/test/?portfolio=7"

bunu nasıl düzeltebilirim.
mrb. bi problemim var çözemedim. bi server bilgisayardaki 3 tane 2 tblik raid5li disk birşekilde raidi bozulmuş. ama disklerde herhangibir hata yok içinden dosya alınamıyor. bu 3 diski başka bir raid kartı falan olmayan takıp içindekileri alabilme şansım varmı program aracılığıyla? bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
merhaba bana wordpressde gelişmiş bir arama sistemi lazım. seçenekli derken mesela sahibinden deki gibi bi filtre sistemi istiyorum. bu olabiliyormu. örnek olarak siteye müzikler ekliyorum diyelim müziklerin taglarında dili türü var. detaylı arama gibi bir sayfaya girince mesela ilk dil olarak ingilizceyi işaretledik tür olarakda rock dedik böle ara dediğimizde sitedeki tüm ingilizce ve rock olanları bulması. tag olarak bunu yapabiliyoruz ama benim şuana kadar yapabildiğim tek tür içindi mesela arama kriterine ingilizce+rock+pop diye 3 seçenek seçemiyorum taglarda. rock tagına geldiğim zaman onun içine türkçe rockda giriyor ingilizce rockda. bu konuda bilgisi olan varmı ?
mrb. localhosttda wordpress kurdum ve bir tema ekledim. şuan bi yazı yazdığımda yazıiçeriğini 2 kere gösteriyo. içinde video varsa oda iki kere geliyor. aşağıdaki ss katagori genel görünüyo konu orada güzel görünüyo.

ama konu içine girince şöyle birşey oluyo.

bunu nasıl düzeltebilirim?
arkadaşlar pc üzerine mac os kurmaya çalışıyorum virtualbox diye bir programla böle bir hata verdi biraz araştırdım biostan falan açılması gerekiyomuş biosa baktım ama böle bişi bulamadım. hata

VT-x/AMD-v hardware acceleration has been enabled but is not operational.

bunun nasıl çözüleceğini bilen varmı ? anakart markası msi p67a-gd55
Hakkında
Meslek: VFX Generalist
İlgi Alanları: Bilgisayar Oyun - 3D Dünyası
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
SilkRoad
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 702
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 141.164 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.