Teğmen
22 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
1.Dünya Savaşını görmüş,pamuktan yapılmış ve el dokuması ŞANLI BAYRAĞIMIZ...
< Resime gitmek için tıklayın >
selamunaleyküm arkadaşlar.
son zamanlarda sürekli alex mi? .. mi tarzında karşılaştırmalar yapan arkadaşlar vardı.
alex e koşmuyor, yürüyen diğenlereden,
alex futbolcu mu diğenlere kadar bir çok antialex topicleri açan arkadaş vardı.
bundan böyle bu topicler açılmaz diye düşünüyorum.ya da umuyorum.
dün akşam bir kez daha tanık oldum ki alex gerçekten mükemmel bir oyuncu.
çok açık yüreklilikle söylüyorum Türkiye'de alex'in ayarında futbolcu yok.
bir kez daha kanıtlanmış oldu.
inşallah Fenerbahçemiz başarısının devamını getirir de, bu yıl çifte sevinç yaşatır bize.

ALEX = GOLEX

Sübhanallah maşallah diyorum başka da birşey demiyorum

Tür : Fantastik / Macera
Gösterim Tarihi : 16 Mart 2007
Yönetmen : Gabor Csupo
Senaryo : Jeff Stockwell , David Paterson , Katherine Paterson (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Michael Chapman
Müzik : Aaron Zigman
Yapım : 2007, ABD , 95 dk.

Oyuncular

Tyler Atfield (8th Grade Boy) , Josh Hutcherson (Jesse Aaron) , Annasophia Robb (Leslie Burke) , Katrina Cerio (Mary Aarons) , Lauren Clinton (Janice Avery) , Zooey Deschanel (Miss Edmunds) , Latham Gaines (Bill Burke) , Bailee Madison (Mayabelle Aarons)

Çocukların hayal gücünün sınırı yoktur. Bunun en güzel kanıtı olarak iki çocuğun, hayatın tüm gerçeklerinden uzak, kendi aralarında oluşturdukları yeni bir dünyanın öyküsü Terabithia Köprüsü.

Jesse, hayal dünyası oldukça kuvvetli ve gerçek üstü hikayelere de çok meraklı bir çocuktur. Sınıflarına yeni gelen Leslie'nin de kendisiyle benzer bir dünyayı paylaştığını anlaması ile ikili arasında keyifli bir arkadaşlık başlar. Oturduklara yere çok yakın olan bir ormanın içinde sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık kral ve kraliçe olmuşlardır.
mükemmel bi şiir..
duygulanmamak elde değil..
etkilendim ve paylaşmak istedim..
video eklemeyi bilmedğim için bu şekilde idare edin

http://www.youtube.com/watch?v=ahGOGPDlA-c&mode=related&search=
Bu bölümdeki site reklamlarını yeni farkettim. Site yöneticilerinden ricam ramazan boyunca bu tür site reklamlarının yapılmaması ya da resimlerin kaldırılması yönünde olacaktır...
şimdiden teşekkür ederim...
İyi Günler...
Berât Kandilinizi Tebrik Eder, âlem-i İslâma İyilik ve Hayırlar Getirmesini Rabbimden Niyaz Ederim..
Hayırlı Kandiller..
s.a millet..şaka maka futbol hayatım sona eriyodu dün akşam.
parmak arası lanet olasıca plaj terlikleri yüzünden ayağı kırıyodum neredeyse.
tabi zeminin ıslak olması işi kolaylaştırdı.ilk adımda deli öptü..
çok şükür ki kırık, çıkık, çatlak falan yok ama ayak davul oldu.üstüne basamıyorum.kaptan kanca gibi oldum..
Turkcell Süper Lig'in 3. hafta karşılaşmalarında görev alacak olan hakemler açıklandı. 25 Ağustos 2007 Cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe – Sivasspor maçını Fırat Aydınus yönetecek. Aydınus'un yardımcılıklarını Serkan Ok, Muhittin Gürses Ve Zafer Önder İpek yapacak.

eet şimdiden yorumları alalım..
Mantarlar, deride ve tırnakların altında çoğalan ve ancak mikroskop ile görülebilecek küçük organizmalardır.Bu organizmalar bütün çevremizde, özellikle ayakkabı ve terliklerde, havlularda, bahçede, evde, genel kullanıma açık duşlar, jimnastik salonları, yüzme havuzlarının basamakları, otel ve cami halıları gibi ortamlarda bulunurlar. Tüm mantar hastalıkları oldukça bulaşıcıdır ve kolaylıkla yayılabilir. Ayak ve tırnak mantar hastalıkları tedavi edilmediklerinde vücudunuzun diğer bölümlerine yayılabilir, yakınlarınıza bulaşabilir veya vücudunuzda bakterilere bağlı daha ciddi infeksiyonlara neden olabilir.

Ayak ve Tırnak Mantarı Nasıl Bulaşır?

Mantarların üremek için sıcağa ve neme gereksinimi vardır ve sıcak iklimler onlar için mükemmeldir. Havuzlar, plajlar, jimnastik kulüpleri, güzellik salonları, yatılı okullar ve camiler gibi ortak kullanım alanları ve ortak kullanılan havlu, terlik, ayakkabı gibi eşyalar mantarların çoğalması ve bulaşması için çok uygundur. Ayrıca pişikler, ayakkabı vurması, su, deterjan, sentetik giysi ve çoraplara bağlı tahrişler de ayaklarda mantar hastalığı gelişmesi için uygun zemin hazırlar. Ayak mantar hastalığı tedavi edilmediğinde tırnaklara bulaşabilir. Tırnak mantarı genellikle basit bir yaralanma ile başlar. Örneğin, el ve ayak tırnaklarının kırılması, tırnakların çok kısa kesilmesi, dar ayakkabının tırnağı sıkıştırması gibi. Yaralanan tırnağa mantarların yerleşmesi daha kolay olur.

Ayak ve Tırnaktaki Mantar Hastalıklarının Nasıl Farkına Varabilirim?

Ayak mantar hastalığı, ayak parmakları arasında kaşınan ve acıyan deri ile kendini gösterir. Ayak derisi soyulur ve yüzey açık hale gelir.Mantar bulaşmış kısımlar (ya da ara bölgeler) genellikle beyaz renkli ve sulantılıdır.Ayaklar sıklıkla terli ve kokuludur.
Tırnak mantar hastalıkları, genellikle el ya da ayağın bir ya da iki tırnağında başlar. Daha sonra bütün tırnaklara yayılabilir. Hastalığın erken dönemlerinde normal sağlıklı pembe renk kayboldukça, tırnağın dış köşesi hafif sarılaşır. Hastalık yayıldıkça tırnak sertleşir ve şekil değiştirir. Hastalıklı (mantarlı) doku zayıflar ve kolaylıkla kırılır. Tüm tırnak, dokunulmaya karşı hassastır ve ayakkabı hatta çorap giymek bile acı verir. Tırnak gevşeyebilir ve deriden ayrılabilir, hatta düşebilir. Tırnakları kesmek ve tırnak cilası sürmek işe yaramaz. Hastalığı yenmenin tek yolu tıbbi yardım almaktır.

Ayak ve Tırnak Mantar Hastalığını Nasıl Önleyebilirim?

• El ve ayakları, özellikle de parmak aralarını sürekli temiz ve kuru tutmak için çaba gösterin,

• Sentetik ya da yün çoraplar yerine %100 pamuklu çorap giyin, çoraplarınızı sık sık değiştirin ve yıkayın,

• Ayakkabı, terlik, havlu ve bornozlarınızı kimseyle ortak kullanmayın,

• Ortaklaşa kullanılan duş ve soyunma odalarında çıplak ayakla dolaşmayın, terlik giyin.
Turkcell Süper Lig'de 50. sezon 10 Ağustos Cuma günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe maçıyla açılırken, 1959 yılında başlayan Birinci Lig'de, şimdiye kadar 49 sezonda 64 farklı takım mücadele etti.
Birinci Lig'e en çok takım veren il İstanbul oldu. Bugüne dek 15 takımı Birinci Lig'de mücadele eden İstanbul'u, 8 takımla Ankara izliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Turkcell Süper Lig'e çıkması ile İstanbul takım sayısını 16'ya, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile de Ankara takım sayısını 9'a çıkardı. Fenerbahçemiz, geride kalan 49 sezon göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede, puan cetvelinde zirveye oturdu. Profesyonel A takımımız, oynadığı bin 596 lig maçında 2 bin 657 puan toplayarak, Birinci Lig'in en çok puan toplayan ekibi olurken, ezeli rakibi Galatasaray'ın 5 puan önünde yer aldı. Galatasaray ise bin 596 maçta toplam 2 bin 652 puan elde etti.
Puan sıralamasında Beşiktaş 2 bin 568 puanla 3., Trabzonspor ise bin 768 puanla 4. sırada yer aldı.

En fazla gol FENERBAHÇE'de
Birinci Futbol Ligi'nin 49 yıllık geçmişinde en çok gol atan takım unvanına da Fenerbahçe sahip oldu. Profesyonel futbol takımımız, toplam 2 bin 776 gol kaydederken, Galatasaray ise sadece 6 gol geriden 2 bin 770 gol ile ezeli rakibini izledi. Beşiktaş'ın gol sayısı ise 2 bin 543.
Hakkında
Forum İmzası:
-Şu âlemde dost istersen Allâh yeter, delil istersen Kur'an yeter, şeref istersen İslâm yeter, bunlar yetmezse Cehennem yeter..
-Küllî sevdâ dururken, cüz'î sevdâyı neyleyim. Aç gözlülüğümü bağışla Râbb'im, ben bu Sevdâya Tâlibim!..
Hakkımda:
100
YIL
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.016
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 12.849 (Bu ay: 64)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Futbol
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.