Teğmen
14 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
=Druid Guide V1.0=

Druidler dünyanın koruyucularıdır. Yüzyıllık uykularından Burning Legion'un tehdidini durdurmak için uyandılar ve Archimonde'un yenilgisinden sonra Druidler dünyada kalıp yıkılmış toprakların tekrar yükselmesine yardım etmeyi seçtiler. Legion'un saldırı doğanın düzeninde korkunç bir yara bırakmıştı ve druidler bunu iyileştirme yolundadır.

Giriş

Druid genel oynanabilirlik itibariyle WoW’ da tamamiyle hybrit, joker bir karakter yani Türkçesi; diğer çoğu classın özellikleri kendine has bir biçimde barındırmaktadır. Örneğin bir Balance talentleri sayesinde neredeyse bir mage kadar güçlü olabilirken, Feral talentleri sayesindede melee classların dps/tank zevkini ve oyun içi party uyumlulugunu sağlayabilmektedir keza bu 2 talent ağacı haricinde bulununa ve son talent ağacı olan Restoration ağacı sayesinde party/raidlerin aranılan healer/off-tank adamıdır…

Artıları

+ Pek çok oynama stili
+ Fena olmayan silah seçenekleri
+ Denizaslanı ve çita travel formuyla daha hızlı seyahat
+ Tüm sınıflar arasındaki en iyi buff(oylanarak seçilmiştir.)
+ Savaş sırasında diriltme büyüsünü kullanabilmesi(combat ressuraction)

Eksileri

- Sadece deri ve kumaş kıyafetle kısıtlanması
- Formların gerçek karşılıkları kadar güçlü olmaması
- Formlarda eşya ve büyü kullanamaması

Sınıf Olarak Druid’in Rolü

Druid’in bir grupta potansiyel olarak 3 rolü vardır.” Balance Talent” leri sayesinde PvP ağırlıklı olmak üzere bir caster ki armoru level 70 de rahatlıkla 15000’i gecen ve “Moonkin Aura” sayesinde %5 spell critical buff statlarına sahip bir casterdan bahsediyoruz burda keza “Feral Combat Talent” ağacı sayesinde druidler level aldıkları sırada kazandıkları 2 ana hayvan formlarını geliştirilerki dps rolünü oyunda üstlenirler ve bu formlar Ayı ve Kedi Formlarıdır; gelelim “Restoration Talent” özelliklerine ki world of warcraft aleminde Balance ve Feral druidlere nazaran geliştirilmiş Healing, Buff ve Debufflarıyla çok rahat bir druid party/raidde priestın yerine alternatif teşkil edebilir…

Zorluklar
* Ne zaman hangi formun kullanılacağının öğrenilmesi
* Her formun nasıl en iyi kullanılacağının öğrenilmesi
Irk Seçeneği : Night Elf, Tauren.

Giyebileceği Zırhlar : Kumaş ve Deri (cloth-leather stuff)

Kullanabileceği Silahlar : Stave, 1hand Mace, 2hand Mace, Dagger, Fist Weapon, Off-Hand
Druidlerin en büyük özellikleri oyundaki tüm sınıfların bazı özelliklerine sahip olmalarıdır. Shapeshifting özellikleri sayesinde bir Druidin girebileceği 7 form vardır. Tüm formlar Druidi polymorph etkilerinden korur ve yavaşlatma etkilerinden kurtarır.

Druid bu biçimlerin herhangi birinde değilken Caster/Healer yani oynadığınız karaktere göre Night Elf ya da Tauren formundadır.

Druid Trainer’ları Alliance için Darnassus ve Stormwind’de, Horde için Thunder Bluff’ta bulunur.

Druid için seçilebilecek en iyi mesleklerden biri Skinning ve Leatherworking’dir. Master Leatherworking’de oynanış tarzınıza göre(balance/feral/healer) branş LW seçilmelidir. Yan meslek olarak ise First Aid,Cooking ve geliştirilmelidir.

Bir diğer seçilebilecek meslek Herbalism ve Alchemy'dir. Özellikle healer olarak oynayan Druidler için çok faydalıdır.

Druidin giyebileceği zırh tipi Leather, kullanabileceği en etkili silahlar Mace ve Staff’dır.


=Druid Skilleri=

Arkadaşlar oyun içerisinde gerek mob/playera hasar vermek gerekse kendi canınızı doldurmak kendi mananızı doldurmak ölen birini canlandırmak veya party/raid/kendinizin gücünü arttırmak için kullanacagınız özellikleriniz ve yetenekleriniz vardır bunlara oyun içerisinde “skill” denir ve bunların hepsini size akataracağım…


Balance Skilleri(caster dps)

Wrath : Belirli düzeyde karsınızdaki düşmana “nature” hasar vermeye yarayan ve cast süresi olan bir büyüdür.

Moonfire:Instant Cast olan bir “arcane” büyüdür yani tuşa bastığınız anda düşmana hasar verirsiniz ve devamında düşman üzerinde kalarak hasar devamlılığını sürdüren bir büyüdür.DoT(demage on target).

Starfire:Druidin Balance büyüleri arasındaki en fazla hasar veren “arcane” özellikli ve uzun bir cast süresine sahip bir büyüdür.

Thorn :Druid üzerinde herhangi bir düşmanın dokunduğu taktirde cüzi bir miktar hasar göreceği bir hasar buff’udur.Cast süresi yoktur.

Entangling Root:Düşmanınızı belirli bir süreliğine yerden biten ağaç kökleriyle durdurmaya yarar ve cast süresi vardır.

Nature Gasp:”Entangling Root” büyüsünü buff versionu olup kendi karakterinize instant atıldiktan sonra dokunan düşmanı yere çiviler.

Faerie Fire:Düşmanın belirli oranda armorun düşürülmesini ve stealth moda (görünmez) geçmesini belirli bir süreliğine sağlar.instant cast bir büyüdür.

Barskin:Karakterinizin fiksel hasar alma oranını %20 düşürür ve büyünün aktifliği boyunca 2nci yapılan büyünün cast olurken baska biri tarafından engellemesini ortadan kaldırır.instant cast bir büyüdür.

Hurricane:Druidin belirli alana birden fazla düşmana karsı kullandığı “nature” hasarıdır ki hasarı alan düşmanın atak hızını belirli düzeyde düşüren bir büyüdür.Büyü yapılırken büyü süresi boyunca karakter büyüye odaklanmalıdır(channeling)

Hibernate:Belirlenmiş levelden ve yukarısındaki dragonkin(ejderler) ve hayvan cinsi yaratıkları belirli bir süre uyutmaya yarayan cast süresi olan bir büyüdür.

Insect Swarm:”%” cinsinden düşmana “hit” kaybettiren aynı anda “ nature” hasar veren ve instant cast olan bir büyüdür.

Soothe Animal:Hayvan sınıfı yaratıkların agro mesafesini düşüren cast süresi olan bir büyüdür.

Cyclone:Belirlenmiş süre zarfı içerisinde düşmanınızı havada hortum içerisinde etkisiz kılan fakat hasar vermeyen ve düşman hasar alıncada bozulan cast süresi olan bir büyüdür.

Teleport Moonglade:Sizi moonglade köyüne ışınlayan uzunca bir cast süresi olan bir druid büyüsüdür.

Innervate:Evet işte her ne talenti kullanırsa kullansın tüm formlar için can suyu tasıyan bir skilltir “innervate” ki mana geri dönüşümünüzü ve cast halindeki dönüşümünüde aynı zamanda arttıran “Balance Talent” leri içerisindeki en degerli skill dir.


Feral Skilleri(melee dps/tank)

Aquatic Form(DENİZ ASLANI FORMU):Her türlü deniz şartlarında %50 daha hızlı ilerlemeyi sağlayan ve polymorph efektlerinden etkilenmeyen gezinti formudur.

Bash(Ayı):Düşmanınızı belirli bir süreliğine baygın tutmaya yarayan skilldir.

Cat Form(KEDİ FORMU):Tamamiyle “Rogue” classı örnek alınarak özellikleri sınırlandırılmış “Feral Combat Talent” lerinin desteklediği en yüksek dps(demage per second) formu olup Pve ve Pvp de hızlı bir şekilde sonuca ulaşmanızı saglamaktadır ve polymorph efektlerinden etkilenmemektedir.

Challenging Roar(Ayı):Kullanıldığında karakterinizin yanında bulunan tüm düşmanlarının agrosunu üstüne bir süreliğine çeker.

Claw(Kedi):Cat formun temel vurus skill’i olup düşmana taban vuruslu hasar vermektedir.

Cower(Kedi):Cat formda kullanılan, düşmana hasar vermeyen fakat agroyu azaltan skilldir.

Dash(Kedi):Cat Formda 15saniye süreliğine normal hızın çok üstünde koşu hızına erişebilmek için kullanır ve görünmez iken bu skill kullanılabilir.Genellikle WsG arenada “Flag Gank” diye tabir edilen bayrağı çok hızlı bir şekilde kaçırmak için kullanılan taktiğin gerçekleştirmekte yararlı bir skilldir.

Demoralizing Roar(Ayı):Ayı Formundayken karakterinize yakın olan tüm düşmanların Attak Gücünü(Attack Power)belirli bir süreliğine düşürmeye yarayan bir skilldir.

Bear&Dire Bear Form(AYI FORMU):Druidin en büyük kozu olup, normal formdaki armorunu %400 ile çarpılan normal staminasını %25 arttıran ve gerekli skilleriyle rahatlıkla düşman npc/mob’a tauntlamak(böğürmek)suretiyle üstüne agro alabilen tüm bu özelliklerinin yanında kendi kendini healleyebilen bir Form olup druidi kral yapar arkadaslar.

Enrage(Ayı):Ayı formundayken armoru düşüren fakat ”rage” oranını arttıran öenmli bir skilldir.

Faerie Fire(Feral):Balance skillerindeki FF ile aynı özellikte olup shapeshifting modundada kullanımı olan skilldir.

Feline Grace(Kedi):Kedi Formundayken yüksekten düşmelere karşı alınan hasarı düşüren pasif skilldir.

Ferocious Bite(Kedi):Toplanan combo vurusları belirli çarpanlar sayesinde tümleşik hasar veren PvP özellikle çok kullanılan skilldir.

Flight Form(GARGA FORMU):Sadece “outland” haritasında kullanılabilen %60 hızındaki travel yani gezici uçan formdur fakat çita formu gibi combatta iken kullanılamıyor.

Frenzied Regeneration(Ayı):Ayı formundayken sahip olunan HERBİR rage’i Heal olarak tekrar kendi karakterimize çeviren güzel tadından yenmez skilldir.

Taunt(Ayı):Ayı Formundayken party/raid için tank görevini üstleniyorsanız düşman npc/mob’un agrosunu üstünüze çekmeyi sağlayan skilldir.
Lecarate(Ayı):Ayı Formundayken düşman mob/npc/playera belirli düzeyde hasar veren ve hasara 15saniye devam eden, 5 kereliğine düşman üzerine biriktirilebilir skilldir aynı zamanda agroyu “%” cinsinden artışını sağlar.

Maim(Kedi):Kedi Formdayken düşmana “combo point” miktarı çarpanı kadar hasar ve stun verir.Fakat bu stun süşman hasar aldıgında bozulur.

Mangle(Kedi&Ayı):Her 2 ana formda saip olunan skill taban vurusuna(“%”cinsinden) sayısal deger ve shred skillinin %30’ueklenerek verilen en agır hasarlandan birtanesidir.Bu skill aynı zamanda 12 sabiye boyunca melee dot olarak devam eder.

Maul(Ayı):Ayı formunun temel vuruş skill’i olup düşmana taban vuruşla hasar verir.

Pounce(Kedi):Kediformda düşmana arkadan yapılan bir saldırı olup, ilk 3 saniye stunn eder ve 18 saniye boyunca periyodik melee hasar verir.

Prowl(Kedi):Kedi Formda görünmez olarak dolaşmayı sağlar fakat %30 oranında ilerleme hızı kaybına ugrarsınız.

Rake(Kedi):Kedi Formdayken düşmana belirli çarpan oranlarında demage verir ve 9 saniye boyunca periodik melee dot hasarına sebep olur.

Revage(Kedi):Kedi Formudayken yüksek %’deli taban vuruşuna belirli sayısal değer ekleyerek vurur bu skill’i kullanmak için görünmez ve düşmanın arkasında olmak gerekmektedir.

Rip(Kedi):Kedi Formundayken biriktirilen “combo point” lere göre düşmana melee periodik demage veren skilldir.

Shred(Kedi):Kedi Formundayken yüksek %’deli taban vuruşuna belirli bir değer ekleyerek vuru bu skill’i kullanmak için düşmanın arkasında olmak yeterlidir.

Swipe(Ayı):Ayı Formundayken 3 ayrı düşmana belirlenmiş miktarda melee demage’i aynı anda vurmayı sağlayan skilldir.

Tiger’s Fury(Kedi):Kedi Formundayken verilecek hasara cüzi bir miktar vermeye yarayan skilldir.

Track Humanoids(Kedi):Kedi Formundayken minyatür haritada yakınınızdaki insan sınıfı canlıları görmenizi sağlayan pasif bir skilldir.

Travel Form(ÇİTA FORMU):Level 30 dan itibaren %60 hızında seyahat etmeye yarayan shapshifting formudur.


Restoration Skilleri(healer caster)

Abolish Poison:Hedef dost player/mob dan 1 zehiri siler ve 8 saniye boyunca her 2 saniyede bir bu işlemi tekrarlar.Yani toplamda tek kullanımda 5 zehiri yok edebilen bir skilldir ve instant casttır.
Cure Poison:Hedef dost player/mob dan bir kullanımda 1 adet zehiri silebilir.instant casttır.

Gift of the Wild:World of warcraft oyunundaki en iyi party bufftır .Hedef party’nin 1 saatliğine önceden belirlenmiş olarak armor/resistance ve tüm statlarını arttırır ve instant cast bir büyüdür.

Healing Touch:Cast süresi olan ve oyunda priestın healing skilleriyle yarısabilicek tek skilldir ve oyunun en güçlü oyun skillerindendir.

Lifebloom:Targete atılan instant cast bir healbüyüsü olup 3 kere üst üste atılabilir ama büyü dispell edilip dost playerdan silinirse hedefe bu sefer instant ilk atılan miktarın 3 katı direk verirlir.

Mark of the Wild:”Gift of the Wild” büyüsünün tek kişiye atılanından fakat bu büyünün üzerinizde kalma süresi 30 dakikadır.

Rebirth:Oyundaki agro tabirle “combat ress” tir arkadaslar combatın ortasında çaaaaat die 2 kişilik arenada adamı diriltirsiniz.instant casttır.

Regrowt:kısa süreli cast süresi olaması ve “healing touch”a göre daha çok critleme sansı olan ilk önce instant heal basan sonrada ise karaktere periodik heal atan heal skillidir.

Rejuvenation:Instant cast atılan ve periodik healleme yapan güzel bir skilldir.

Remove Curse:Hedef player/mob dan 1 adet curse efekti silmeye yarayan skilldir.

Tranquility:Aynı Balance skillerindeki “Hurricane” büyüsü mantığıyla çalısan bir skilldir belirli bir alana birden fazla kişiye heallemeye yarayan bir skilldir fakat bu skill kullanımdayken karakteriniz skill’e odaklanmak mecburiyetindedir(channelling)


Arkadaslar druidle alakalı skilleri böylece size açıklamaya çalıştım keza bazı büyüler için gerekli malzemeler, Questler, rage&energy durumlarını detaylı öğrenmek istiyorsanız http://www.thottbot.com/?c=Druid adresinden öğrenebilirsiniz…

Druid oynayan veya oynamak isteyen değerli arkadaslarım öncelikler yeni karakter acarken veya bundan sonra neye göre oynicam diye düşünürken

1)PvP(player versus player)olarakmı oynicaksınız yoksa PvE(player versus environment)olarakmı oynicaksiniz?
2)Caster mı? Healer mı? Yoksa Feral Combat spec mi?oynicaksınız ki bu şıkta aklınızda kıyasladığınız classların hiçbirinin (rogue,mage,worrior,priest) kendi denginizdekileri dps/heal konumlarında yakalamanız çok zordur tabi bu sölediklerim NŞA için gecerlidir.

Druid doyumluk bir class değildir tadımlıktır, 2 seneyi geçkindir agırlıkla druid classına emek verdiğimden dolayı druidin neredeyse tüm püf noktalarını biliyorum ve size buları temelden Türkçeleştirerek anltamak istiyorumki bu konuda talent dizilimlerini anlatacağım sizlere...


1)Pure Balance Spec(48/0/13)

http://www.wowhead.com/?talent=0thrziIsguVoZxxc

Arkadaslar bu talentlerle caster party arkadasınızla ve 400 spell dmgle rahat rahat pve yaparsınız keza ne mob size yaklasabilir nede dokunduktan sonra bidaha yakalayabilirki pure pve ypıcaksanız gecerlidir bu olay ha birde şu var dersinizki "huleyn ben alterah valeyi dagıtırım!!!" bu talentle onuda yaparsınız ama size 1vs1 veya 1vs2 veya 1vsX duel,outdoor,bg platformları için garantisini veremem...

2)Panzerkin Spec(40/0/21)

http://www.wowhead.com/?talent=0tLrziIoxzVZZxxIzco

Arkadaslar "Force of Nature" Talent Skill'i bana göre okadar ahım şahım birşey değildirki bu sölediklerim tamamiyle şahsi fikrim yani PvP mantığıyla düşünüyorum keza bu talentte "nature swiftness" talent skill'i vardırki : PvP/Outdoor PvP/Duel/BG lerde size garanti veririm adam sizi tam kesicekken sizin 5k healı kendinize atıp adam MF spamlemeye devam etmeniz düşmanınızı dumur edicektir.

3)Pure -Bear- FeraL Spec(1/43/17)

http://www.wowhead.com/?talent=0zZVMGsfroxuioVxIz

Tamamiyle pure rage-armor özüne dayalı yani tank olmak isteyen arkadaslar için "Dire Bear Form"a ağırlık verilmiş talent ağacıdırki yüksek armor-rage olayı size arenada yardımcı olacaktır ki Pala,rogue,worrior,shaman gibi kesilmesi zor karakterlerde zorlanmicanızı sanıyorum...

4)Pure-Cat-Feral Spec(2/45/14)

http://www.wowhead.com/?talent=0zoZVGMsfrRxuioVxhz

*Cat Formun verdiği crit chance sayesinde gank olaylarına raht girersiniz fakat 2 veya 3 kşiye karşı kaçmanız gerekicek onun için "nature gasp" ve " improved nature gasp" talentleri sizi bir nebze olsun rahatlatır...

*haliyle HP si düşük olucagından dolayı cat formun kaçarken kendiniz heallemek lazım veya rahatladıgınız anda hemen normal forma dönüp heal basarkende tum healing uplarınızın %50 fazla olmasını saglayan "nurturing instict" talentiyle hemen healingleriniz %50 artıcakdolayısıyle 1000 hp yerıne 2000 basıcaksınız kendınıze ve manadan tasarruf yapacaksınız-kek-

5)Immortal Hybrit Druid Spec(0/40/21)
http://www.wowhead.com/?talent=MZVMGsfroxuVZVxIzco

panzerkin için sölediklerim bu talent için 1e1 gecerlidir.

6)Pure Restoration Druid Spec(0/11/50)

http://www.wowhead.com/?talent=MZVMhoZxxcteqMxst

arkadaslar bu talenti artık bir guild memberı olupta instance ortamlarına healer olarak aktıgınızda kullanırsınızkı Armor,feral charge,omen of clarity skilleriyle size dönen agroyu azda olsa absorbe edersiniz...

Arkadaslar hala aklınızda talent secimiyle alakalı birsoru kaldıysa size seve seve yardımcı olurum ama ilk basta 2 soruyu kendinize sorup karar verin ona göre talentlerinizde elimden geldiği kadar yardımcı olurum...Bu yazının tamamı Ludacyris(Bahadır) nıcklı uyemıze aıttır uzun bır oyun deneyımı sonucu yazılmıstır..www.wow-turk.com sıtesınden alıntıdır
arkadaslar bugun aksam bı aksılık cıkmazsa telefon almaya gıdecegım..ama bu 2 telefon arasında cok kararsız kaldım...Fıyatları arasında azda olsa 1 fark var..

Nokıa saglamlıgı tıpı ekran renk sayısı ıle goze carpıo..
samsungta megapıxel kalıtesı kızagı fılası ıle ılgımı cekıo...

Aslında fazla foto cekmem ama hanı olmusken yuksek mp lı olsunda ıstıorum..

Sız olsanız hangısını alırdınıs?Lutfen yardımcı olun lkafayı yıycem falla :(
Holy

Healing Focus
Gives you a 70% chance to avoid interruption caused by damage while casting any healing spell.
Hasar alınca cast kesilmelerini azaltır tp bastıkca bu oran artar.

Improved Renew
Increases the amount healed by your Renew spell by 10%.
Renewin toplam ürettiği heali oransal olarak arttırır.

Holy Specialization
Increases the critical effect chance of your Holy spells by 2%.
Heal ederken crit yapma şansını arttırır.

Spell Warding
Reduces all spell damage taken by 4%.
Spelllerden aldiginiz hasari oransal olarak azaltir.

Divine Fury
Reduces the casting time of your Smite, Holy Fire, Heal and Greater Heal spells by 0.5 sec.
Smite, Holy Fire, Heal and Greater Heal büyülerini daha kısa sürede cast etmenizi saglar.

Holy Nova
Causes an explosion of holy light around the caster, causing 244 to 283 Holy damage to all enemy targets within 10 yards and healing all
party members within 10 yards for 386 to 448. These effects cause no threat
Etrafiniz bir patlama yapar, bu patlama alanı içindeki düşmanlar xxx ila xxx arasi hasar alır,
ve parti üyeleri heal alir. Threat üretmez yani agro aldırmaz.

Blessed Recovery
After being struck by a melee or ranged critical hit, heal 16% of the damage taken over 6 sec.
Melee, yada ranged crit aldiginizda bunu yüzde xx kısmını 6 saniye içinde geri alirsiniz.

Inspiration
Increases your target's armor by 16% for 15 sec after getting a critical effect from your Flash Heal, Heal, Greater Heal, Binding Heal,
Prayer of Healing, Prayer of Mending or Circle of Healing spell.
Heal ederken critlediginiz kişiye ekstra armor bonusu verir 15 saniyeligine.

Holy Reach
Increases the range of your Smite and Holy Fire spells and the radius of your Prayer of Healing, Holy Nova and Circle of Healing spells by
20%.Yukarida sözü geçen büyüleri daha uzaktan yapmanızı sağlar.

Improved Healing
Reduces the Mana cost of your Lesser Heal, Heal, and Greater Heal spells by 10%.
Sözü geçen spelleri daha az mana ile yapmanızı saglar.

Searing Light
Increases the damage of your Smite and Holy Fire spells by 10%.
Sözü geçen spellerin hasarini arttirir.

Healing Prayers
Reduces the Mana cost of your Prayer of Healing and Prayer of Mending spells by 20%.
Sözü geçen spellerin mana costunu azaltir.

Spirit of Redemption
Increases total Spirit by 5% and upon death, the priest becomes the Spirit of Redemption for 15 sec. The Spirit of Redemption cannot move, attack, be attacked or targeted by any spells or effects. While in this form, the priest can cast any healing spell free of cost. When the effect ends, the priest dies.
Ölünce 15 saniye daha yaşarsınız ve o sırada sınırsız heal edersiniz. ama hareket edemezsiniz. Ayrıca yüzde XX spirit bonusu alirsiniz.

Spiritual Guidance
Increases spell damage and healing by up to 5% of your total Spirit.
verdiginiz hasari ve yaptiginiz heali xx oraninda arttirir.

Surge of Light
Your spell criticals have a 50% chance to cause your next Smite spell to be instant cast, cost no mana but be incapable of a critical hit. This effect lasts 10 sec.
XX oranla spell Crit yapinca 10 saniye boyunca sıfır mana ile smite yapabilirsiniz, ancak bu smiletar critlemeyecektir.

Spiritual Healing
Increases the amount healed by your healing spells by 4%.
xx oraninda healinizi arttirir.

Holy Concentration
Gives you a 4% chance to enter a Clearcasting state after casting any Flash Heal or Greater Heal spell. The Clearcasting state reduces the mana cost of your next Flash Heal or Greater Heal spell by 100%.
Flash heal yada GH lerden sonra yuzde xx oraninda clearcasting durumuna geçersiniz. BU durumda iken FH lerin ve GH lerin mana costlari sıfıra düşer.

Lightwell
Creates a holy Lightwell. Members of your raid or party can click the Lightwell to restore 2360 health over 6 sec. Any damage taken will cancel the effect. Lightwell lasts for 3 min or 5 charges
Üstüne tiklayinca heal eden bir kuyu yapabilirsiniz.

Blessed Resilience
Critical hits made against you have a 20% chance to reduce the chance you'll be critically hit by 100% for 6 sec.
yuzde xx ihtimalle size Crit yapilinca 6 saniye boyunca critlenemeyecegini garantiler.

Empowered Healing
Your Greater Heal spell gains an additional 20% and your Flash Heal gains an additional 10% of your bonus healing effects.
+heal lerinizden FH lerin ve GH lerin ekstra xx bonus almasını saglar.

Circle of Healing
Heals target party member and other party members within 15 yards of the target for 475 to 525.
Hedef party üyesini ve onun 15 yard cevresindekileri xx heal eder.

Discipline

Unbreakable Will
Increases your chance to resist Stun, Fear, and Silence effects by 9%.
Stun, Fear, ve Silence lere karşı yüzde xx oraninda resist etmenizi saglar.

Wand Specialization
Increases your damage with Wands by 15%.
wand hasarini xx oraninda arttirir.

Silent Resolve
Reduces the threat generated by your spells by 12% and reduces the chance your spells will be dispelled by 12%.
Aldigini threadi yüzde xx oraninda azaltir ve yaptiginiz büyülerin dispell edilirken resist edilme oranini arttirir.

Improved Power Word: Fortitude
Increases the effect of your Power Word: Fortitude and Prayer of Fortitude spells by 30%.
PW:F nizin xx oraninda gücünü arttirir.

Improved Power Word: Shield
Increase the damage absorbed by your Power Word: Shield by 10%.
PW:S nizin xx oraninda gücünü arttirir.

Martyrdom
Gives you a 100% chance to gain the Focused Casting effect that lasts for 6 sec after being the victim of a melee or ranged critical strike. The Focused Casting effect prevents you from losing casting time when taking damage and increases resistance to Interrupt effects by 20%.
size melee yada ranged critlendiginde xx oraninda focused casting moduna girersiniz. Bu modda castleriniz daha az break olur ve daha az kesilir.

Absolution
Reduces the mana cost of your Dispel Magic, Cure Disease, Abolish Disease and Mass Dispel spells by 15%.
Yukarida geçen spellerin xx oraninda mana costlarini düşürür.

Inner Focus
When activated, reduces the Mana cost of your next spell by 100% and increases its critical effect chance by 25% if it is capable of a critical effect.
aktif hale getirince bir sonraki spelinizi 0 manaya yaparsiniz ve critleme orani da xx fazla olur.

Meditation
Allows 15% of your Mana regeneration to continue while casting.
Cast ederken normal regeninizin 15% i kada mana regen olursunuz.

Improved Inner Fire
Increases the beneficial effects of your Inner Fire spell by 20%.
Inner Fire in etkisini 20% oranında arttırır.

Mental Agility
Reduces the mana cost of your instant cast spells by 4%.
Cast time gerekmeyen büyülerin mana costunu xx oraninda azaltir.

Improved Mana Burn
Reduces the casting time of your Mana Burn spell by 1 sec.
Mana burn buyusunuzun cast süresini azaltir.

Mental Strength
Increases your maximum Mana by 10%.
Maksimum mananizi yüzde xx arttırır.

Divine Spirit -
Holy power infuses the target, increasing their Spirit by 40 for 30 min
+40 spirit bufi.

Improved Divine Spirit
Your Divine Spirit and Prayer of Spirit spells also increase the target's spell damage and healing by an amount equal to 5% of their total Spirit.
DS nizin xx oraninda spell damage ve healing arttirma etkisi olur.

Focused Power
Your Smite and Mind Blast spells have an additional 2% chance to hit and cause 5% additional damage against Feared targets.
Fear dedilmis hedeflere sozu gecek spelleriniz daha fazla hasar verir.

Force of Will
Increases your spell damage by 1% and the critical strike chance of your offensive spells by 1%.
Spell hasarini xx oraninda ve crit sansini xx oraninda arttirir.

Power Infusion
Infuses the target with power, increasing their spell damage and healing by 20%. Lasts 15 sec.
15 saniyeligine hedefin spell ve heal etkisini xx oraninda arttirir.

Reflective Shield
Causes 10% of the damage absorbed by your Power Word: Shield to reflect back at the attacker. This damage causes no threat.
PW:S nizin absorb ettigi hasarin xx oraninda yapan kişiye döndürür.

Enlightenment - Rank
Increases your total Stamina, Intellect, and Spirit by 2%.
Topla Stamina, Intellect, ve Spirit nizi xx oraninda arttirir.

Pain Suppression
Reduces all damage taken by 60% for 8 sec.
Aldiginiz her tür hasarı xx oraninda xx saniye azaltir

Arkadaslar Turkçe talent acıklamalarıwww.wow-turkiye.gen.tr sitesinden alıntıdır.Emek harcayan arkadaşlara teşekkürler

Golge'ye Teşekkürler..
ASSASSINATION
Improved Eviscrate : Eviscrate'in yaptığı hasarı %15 arttırır.
Remorsless Attack :Bir mobu öldürdükten sonra SS, BS, Ghostly Strike, Ambush'un CS şansını %20 arttırır.
Malice : CS şansını %5 arttırır.
Ruthlesness : Finishing move'unla targetta %60 ihtimalle combo oluşturmanı sağlar.
Murder : Humanoid, beast, giant ve dragonkine yaptığın hasarı %1 arttırır.
Improved S&D: : S&D'ın süresini artırır.
Relentlkess Strikes : 1 combo pointe %20olmak üzere, finishing move'un 25 energy restore eder.
Improved Expose Armor :Armor reduce'u %25 arttırır.
Lethalithy : SS, BS, gouge, ghostly strike ve hemoraji'nin CS damage bonusunu %30 arttırır.
Vile Posions : Posionın damage'îni %4 arttırır ve posionların %4 ihtimalle dispel etkisine resist eder.
Improved Posions : Posionların targetta etkili olma ihtimalini %2 arttırır.
Fleet Footed : Hareketini etkileyen effectlere resistini %5 arttırır. Hareket etme hızını %4 arttırır.
Cold Blood : Aktive edildiğinde SS, BS, ambush ve eviscrate'in CS şansını %100 arttırır. (instant=anlık, 3 dakika cooldown, Assassination talentlerinde 20 point harcamış olma gerekiyor)
Improved Kidney SHot : Kidney shot kullandığında, target %3 extra damage alır. (Assassination talentlerinde 20 point harcamış olma gerekiyor)
Quick Recovery : Üzerindeki healingin etkisini %10 arttırır. Finishing move'da başarısız olduğunda %40 daha az enerji harcar.Seal Fate : Extra combo point veren kaabliyetlerinle CS yapabildiğinde %20 ihtimalle combo point kazandırır. (Cold Blood'da 1 puan, Assassination talentlerinde 25 point harcamış olma gerekiyor)
Master Posioner : Posionların resist olma ihtimalini %2 azaltır ve senin posinlara resist etme ihtimalini %15 arttırır.
Vigor : Maximum enerjini 10 arttırır. (Assassination talentlerinde 30 point harcamış olma gerekiyor)
Deadened nerves : Fiziksel damage alımını %1 azaltır.
Find Weakness : Finishing Move'un tüm offensife kaabiliyetlerinin yaptığı hasarı, 10 saniye boyunca %2 arttırır.
Mutilate :

COMBAT
Improved Gouge : Gouge'un etkis süresini 0.5 sec arttırır.
Improved Sinister Strike : SS'nin kullandığı enerjiyi 5 azaltır.
Lightning reflexes : Dodge şansını arttırır.
Improved Backstab : BS'nin CS şansını %10 arttır.
Deflection : Parry şansını %5 arttırır.
Precision : Melee weaponla, chance to hit'ini %5 arttırır.
Endurance : Sprint ve Evasion'un cooldown'ını 45 sn azaltır.
Riposte : Bir attack'ı parry ettiğinde active olur. %150 weapon damage verir ve target'ı 6 sn disarm eder.
Improved Sprint : %50 şansla üzerindeki hareket kısıtlayıcı etkileri temizler.
Improved Kick : %50 şansla kick'in targetı 2 sec silence eder.
Dagger Specialization : Daggerla CS şansını %1 arttırır.
Dual Wield Specialization : Offhand weaponun yaptığı damage'i %50 arttırır.
Mace Specialization : mace skillini 1 arttırır ve mace'le targetı %1 şansla 3 sn stun etmeni sağlar.
Blade Flurry : Attack hızın %20 arttırır ve yakın diğer target'a da hasar verir. ( Instant ve 2 dakika cooldown)
Sword Specialization : Swordla damage verdiğinde, %5 şansa extra attack şansı verir.
Fist Weapon Specialization : Fist weaponla CS yapma şansını %1 arttırır.
Weapon Expertise : Sword, Fist weapın ve Dagger skillini 5 arttırır.
Aggression : SS ve Eviscrate'in damage'ini %6 arttırır.
Adrenaline Rush : Enerji rejenerasyon (yenileme) hızını, 15 sn boyunca %100 arttırır. ( Instant, 5 dakika cooldown)

SUBTLETY

Master of Deception : Stealth modda düşmanın seni görme ihtimalini azaltır.
Opportunity : BS, Ambush, Garrote'nin CS şansını % 5 arttırır.
Sleight of Hand : melee ve ranged attacklarda crit hit alma ihtimalini %1 düşürür, feintin tehdit azaltma ihtimalini %10 arttırır. (Sublety'de 5 puan gerektirir)
Elusiveness : Vanish ve Blind'ın cooldown'ını 45 saniye azaltır. (Sublety'de 5 puan gerektirir)
Camouflage : Stealth'de hızını %3 arttırır, stealthin cooldown'ını 1 saniye azaltır. (Sublety'de 5 puan gerektirir)
Initiative : Ambush, Garrote, Cheap shot kullandığında, %25 şansla extra combo point verir. (Sublety'de 10 puan gerektirir)
Ghostly Strike : %125 weapon damage sağlar, dodge şansını %15 arttırır, extradan 1 combo point verir. (Instant, 20 saniye cooldown) (Sublety'de 10 puan gerektirir)
Improved Ambush : Ambush'un CS şansını %15 arttırır.(Sublety'de 10 puan gerektirir)
Setup : Bir attack'a dodge ettiğinde ya da bir spell'e resist ettiğinde, %15 şansla extra combo point verir.(Sublety'de 15 puan gerektirir)
Improved Sap : %40 şansla, sap kullandığında tekrar stealth moda geöebilmeni sağlar.(Sublety'de 15 puan gerektirir)
Serrated Blades : Targetin armorunu 100 eksik gibi görmeni sağlar ( bu azaltım levelinle orantılı olur), ruptue'un damage'ini %10 arttırır. (Sublety'de 15 puan gerektirir)
Heightened Senses : Stealth düşmanı farketme ihtimalini arttırır, spell ve ranged attackla vurulma ihtimalini %2 azaltır. (Sublety'de 20 puan gerektirir)
Preparation : Aktive edildiğinde, diğer özelliklerin cooldown'ını kaldırır. (instant, 10 dakika cooldown) (Sublety'de 20 puan gerektirir)
Dirty Deeds : Cheap Shot ve Garrote'nin enerji kullanımı 10 azaltır. (Sublety'de 20 puan gerektirir)
Hemorrhage : Ana vuruş olarak bunu kullanıyorsun ve themorrhage'i (kanama) yapıyor. Bütün party üyelerinin moba yaptığı hasarı 3 kadar arttırıyor, 30 adete kadar çıkabiliyor ve 15 saniye sürüyor. 1 combo point kazandırıyor. ( Serrated Blades'i fullemiş olman gerekiyor, Sublety'de 20 puan gerektiriyor) (anlaması biraz zor, isteyene TS'de izah ederim.
Deadliness : Attack Power'ı &2 arttırıyor. (Sublety'de 25 puan gerektirir)
Premeditation : Kullandığında targetta 2 combo point elde ediyorsun. 10 saniye içinde bu combo pointleri kullanmam gerekiyor yoksa kayboluyorlar. Stealth'de kullanabiliyorsun. (Instant, 2 dakika cooldown) (Sublety'de 30 puan gerektirir)

SS: Sinister Strike
BS: Backstab
CS: Critical strike
S&D: Slice and Dice

İngilizce kelimeler için :http://www.sozluk.web.tr


Arkadaslar Turkçe talent acıklamalarıwww.wow-turkiye.gen.tr sitesinden alıntıdır.Emek harcayan arkadaşlara teşekkürler


Kedi'ye Teşekkürler..
tüm özellikler maksimum talent point verildigi dusunulerek yazılmıştır

Beast Mastery
Imp. Aspect of the hawk : Aktif olduğunda, tüm normal ranged ataklar 10% ihtimalle atak hızınızı 12sn boyunca arttırır. (maximumu 15%)
Endurance training: maksimum verildiginde Hyvanninizin HP sini 10% sizin HPnizi 5% arttirir
Focused Fire Petiniz aktif iken yaptıgınız butun atakları 2% ve Kill Command özelliginin kritik sansini 20% arttirir.
Imp. Aspect of monkey: Dodge (lulendir super cevirmisti ama hatırlamıyorum) bonusunu 6% arttirir
Thick Hide: Petinizin armorunu 20% sizing armorunuzu 10% arttirir
Imp Revive Pet: Olen hayvaninizi kaldirmak icin gerekli sureyi 6sn azaltır, mana ihtiyacini 40% azaltır. Ve hayvanınız 30% daha cok HP ile canlanir
Pathfinding Aspect of cheetah ve apsct of pack ozelliklerindeki hızınızı 8% arttırır
Beastial Swiftness Petinizin dışardaki hareket hızını 30% arttırır
Unleashed Fury : Petinizin damage ini 20% arttırır
Imp. Mend Pet Hayvaninizi heal ederken her tik de 50% sansla 1 lanet, hastalik, buyu veya zehir etkisini yok etmenizi saglar.
Ferocity Hayvaninizin kritik sansini 10% arttırır
Spirit Bond: Hayvaniniz aktifken, her 10sn de sizing ve hayvaninizin toplam HPsinin 2% ini yeniler
Intimidation : Hayvanınızın bir sonraki atağı cok yuksek agro yaratır ve dusmanınızı 3 saniye dondurur
Bestial discipline: Hayvanınızın Focus (mana) sının yenilenmesini 100% arttırır
Animal Handler: Binek üstündeki hızınızı 8% arttırır ve hayvanınızın vurma sansını 4% arttırır. Binek hızı diger etkilerle birlesmez
Frenzy: Hayvanınız kritik vurduktan sorna 100% sansla atak hızını 8sn liğine 30% arttırır
Ferrocious Inspiration: Hayvanınız kiritk vurdugunda butun partinizdekiler 10sn boyunca 3% fazla damage yaparlar
Bestial Wrath: Hayvanınızı kudurtarak 18sn boyunca 50% fazla damage vermesini saglar. Kudurdugu sırada hayvanınız, olene kadar durdurulamaz
Catlike reflexes: hayvanınızızın dodge sansını 9%, sizinkini 3% arttırır
Seroent Swiftness: Sİizn ranged atak hızınızı 20%, hayvanınızın melee atak hızını 20% arttırır
The Beast Within: Hayvanınızı Beastial Wrath a girdiginde siz de kudurursunuz ve 18sn boyunca30% ek damage vermeye baslarsınız.. Kudurdugunuz zaman oldurulene kaar, acıma pismanlık veya korku duymazsınız ve oldurulene kadar durmazsınız

Marksmanship
Improved Concussive Shot: Concussive shot atışınıza 20% dusmaninizi 3sn ile dondurma ozelligi verir
Letahal Shot: Ranged weaponlarla yaptiginiz kritik sansinizi 5% arttirir.
Imp. Hunter’s mark: Hunter’s markdan gelen attack power bonusunun 100% unu melee ye de verir
Efficiency: Tum shot ve stinglerinziin mana degerini (sizin harcadığınız) 10% azaltır
Go for the throat: ranged kritik vuruşlarınızı hayvanınızın Focus (energy) sini 50% arttırır
Imp. Arcane Shot: Arcane shot ozelliginizin geri sayımını 1sn kısaltır
Aımed shot: Ranged hasarınızı rank 7 de 870 arttıran bir atış (3,5 casting time)
Rapid Killing: Rapid fire ozelliginizin geri sayımını 2dakika kısaltır. Ayrıca experience veya honor aldıgınız bir dusmanı oldurdugunuzde, bir sonraki Aımed shot, arcane shot, veya autoshot ınızı n20% fazla damage vermesini saglar
Mortal Shot: Ranged kritik vuruslarınızın 30% fazla fdamage yapmasını saglar
Concussive barrage: basarılı bir autoshot atısınızın dusmanınızı 4sn dondurmasını saglar
Scatter shot: ranged damageınızın50% ini kullanan bir tek atıstır. Dusmnınızı 4 sn boyunca dondurur ve sizi savasdan cikariri. Yapılan herhangi bir atıs bu ozelligi bozar.
Barrage: Multishot ve volley ile yaptıgınız damagei 15% arttırır
Combat experience: toplam agility nizi 2% ve intellignecinizi 6% arttırır
Ranged weapon spec: ranged weaponlarla yaptıgınız damageınızı 5% arttırır
Careful aim: ranged attack powerinizi inteligencesinizn 45% I ornainda arttırır
Trueshot aura: Sizin ve 45yard cevrenizdeki party elemanlarınızın melee ve ranged atagınız 125 arttırır (rank 4 de)
Imp Barrage: Multishot ozellignizin kritik sansini 15% arttırır ve volley yaparken damage alsanız bile volley bozulmaz
Master marksman: ranged attak powerınızı 10% arttırır
Silencing shot: 75% damage verir ve hedefinzii 3sn ile susturur (mage killer )

Survival
Monster slaying: beast, giant, dragonkin e yaptıgınız damage I 3% arttırır ve bunlara karsı yaptıgınız kritik damageınızı 3% arttırır
Humanoid Slaying: yukardakinin humanoid versiyonu
Hawk eye: ranged weapon menzilinizi 6yard arttırı
Savage strikes: raptor strike ve mongoose bite kritik sansınızı 20% arttırır.
Entrapment: immolation, frost ve explosive traplerinizin 25% sans ile hedefinizin 5sn hareket etmesini engeller
Deflection: parry sansinzii 5% arttırır
Imp wing clip: wing clip ozelliginize 20% sans ile hedefinizi 5sn hareket etmesini engeller
Clever traps: freezing ve frost traplerinzin suresini 30% arttırır. Explosive ve immolation traplerinizin yaptigi damageı 30% arttırır
Survivalist: toplam caninizi 10% arttırır
Deterrence: kullanıldıgında dodge ve parry sansinizi 10sn ile 25% arttırır
Trap mastery: dusmanlarınızın tuzaklarınıza resist etme (direnme) ozalligini 10% azaltır
Surefooted: vurma sansınızı 3% arttırır. Ayrıca hareket yavaslatan ozelliklere direnme ozelliginizi 15% arttırır
Imp FD: FD ozelliginze dusmanların direnme sansını 4% azaltır
Survival Insticts: Aldıgınız tum damageları 4% azaltır.
Killer Instinct: tum ataklarınızın kritik sansını 3% arttırır
Counter attack: dusmanınızı parry ettiginizde aktif olan ozel bir atak. 40damage yapar ve dusmanınızı 5sn hareketsiz kılar. Counteratack, blok edilemez, dodge veya parry ile savıştırılamaz
Resourcegulness: tum trap ve melee ozelliklerin mana harcamalarını 60% azaltır vet um traplerin geri sayımını 6sn kısaltır.
Lighting reflexes: Agilitynizi 15% arttırır
Thrill of the hunt: shot ile kiritik vurdugunuzda 100% sans ile kullandıgınız mananın 40% ini geri almanızı saglar.
Wyvern Sting: kullanıldıgında hedefinzin 12sn ile uyumasını saglar. Yapılan herhangi bir damage bu ozelligi bozar. Hedef uyandıgında, bu igne (sting) 12sn boyunca 600dmg yapar (rank3) (bir hunter bir hedefe sadece tek bir igne atabilir)
Expose weakness: Ranged kritiklerinizin 30% sans ile Expose weakness ozelligini devreye almasını saglar. EW bu hedefe atak eden herkesin atak powerini 7sn boyunca hunterin agilty degerinin 25% degerinde arttırır.
Master Tacticina: basarılı ranged ataklarınız 6% sans ile tum ataklarınızın kritik sansını 8sn suresınce 10% arttırır.
Readiness: aktif edildiginde tum hunter ozellikerinin geri saymasını sıfırlar.


Arkadaslar Turkçe talent acıklamalarıwww.wow-turkiye.gen.tr sitesinden alıntıdır.Emek harcayan arkadaşlara teşekkürler

chavez'e Teşekkürler..
AFFLICTION

Suppression : Affliction spellere resisti %2-10 azaltır
Improved corruption : Corruption'ın casting süresini 0.4 saniye-2 saniye azaltır.
Improved curse of weakness : Curse of weaknessın etkisini %10-%20 arttırır.
Improved drain soul : target soul drain sırasında ölürse, maximum mananın %7-15’i geri döner, affliction spelllerin %5-10 daha az tehdit yaratır.
Improved life tap : Life tab ile kazandığın manayı %10-20 arttırır.
Soul siphon : Targetin üstündeki affliction etkilerin bağlı olarak; mana ve life drainleri %2-5 (max %24-60) arttırır.
Improved curse of agony : Curse of agony’nin damage’ini %5-10 arttırır.
Fel concentration : Drain mana,drain life,drain life cast ederken interrupt edilme olasılığını %14-70 azaltır.
Amplify curse : Bir sonraki curse of weakness ve curse of agony’nin etkisini %50-, curse of exhaustion etkisini % 20 artırır. 30 saniye sürer.
Grim reach : Affliction spellerinin menzilini %10-20 arttırır.
Nigthfall : Corruption ve drain life spellerin %2-4 şansla seni shadow trans moduna sokar. Bu modda shadow bolt instant atılabilir.
Empowered corruption : çeviremedim türkçeye yaf. Bonus spell damage etkisi diye bir özellik var. C’ye basıldığında sağ altta gözüken. Bu özellikten corruption spell extra %12- 36 gain ediyo,biri türkçeye çevirsin pliz
Shadow embrace : Corruption, curse of agony, siphon life ve seed of curroption spelleri, shadow embraceetkisi yaratıyor ki bu; fiziksel damaGei %1-5 azaltıyor.
Siphon life : 3snde bir 15 health transfer ediyor. (tainable listeye bakınız)
Curse of exhaustion : Targetin hızını 12 sn boyunca %30 azaltıyor.
Shadow mastery : Shadow spell damageleri ya da drain ettiğin life miktarını %2-10 arttırıyor.
Contagion : Curse of agony, corruption ve seed of corruption’ın damagelerini %1-5 arttırıyor ve affliction spellerin dispell edilme şansını %6-30 azaltıyor.
Dark pact : 305 pet manasını kendine alabilmeni sağlıyor. (tainable listeye bakınız)
Improved howl of terror : Howl of terrorün castin zamanını 0.8-1.5 saniye azaltıyor.
Malediction : Curse of shadows ve curse of elements’in bonus spell damage etkisini %1-3 arttırıyor.
Unstable affliction : (yuh diyerek başlıyorum çeviriye, yok böyle bi spell ) shadow enerji, 18 saniye boyunca 660 damage ile, targetı yavaşça yok eder. Dispell edildiğinde, dispel eden vatandaşı silence eder ve 990 damage verir. (yuh!) (tainable listeye bakınız)

DEMONOLOGY

Improved healthstone : Healthstone ile yapılan healingi %10-20 arttırır.
Improved imp : Imp’in fire bolt, fire shield ve bloodpact spell etkilerini %10-30 arttırır.
Demonic embrace : Total staminayı %3-15 arttırır, total spiriti %1-5 azaltır.
Improved health funnel : Health funnelle transfer ettiğin healthi %10-20 arttırır ve kendinden harcadığın healthi %10-20 azaltır.
Improved voidwalker : Vodiwalkerın torment, consume shadows, sacrifice, suffering etkilerini %10-30 arttırır.
Fel intellect : Imp, voidwalker, succubus, fel hunter ve fel guardın intellectini %5-15, maximum mananı %1-3 arttırır.
Improved succubus : Succubus’un lash of pain, soothing kiss spell etkilerini %10-30 artırır ve seduction ve lesser invisibility spelllerinin devamlılığını %10-30 arttırır.
Fel domination : Imp, voidwalker, felhunter ya da fel guard summonlaman için gereken süre 5.5 saniye ve bunun için harcadığın mana %50 azalır.
Fel stamina : Imp, voidwalker, succubus, fel hunter ve fel guardın staminası %5-15 artar, kendi healthin %1-3 artar.
Demonic aegis : Demon armor ve fell armor etkisini %10-30 arttırır.
Master summoner : Imp, voidwalker, succubus, fel hunter ve fel guardın summonlanma süresini 2-4 saniye ve mana gereksinimini de %20-40 azaltır.
Unholy power : Voidwalker, succubus, fel hunter ve fel guardın melee attackları %4-20 arttırır.
Improved enslave demon : Demon enslave etmedim bilemiyorum
Demonic sacrifice : Aktive edildiğinde,o an summon edilmiş demonunu kurban ederek demonuna göre değişen bir etki yaratır, 30 dakka sürer;
Imp >>> fire damageini %15 artar
Voidwalker >>> 4 saniyede bir total healthin %2’sini restore eder.
Succubus >>> shadow damageini %15 arttırır.
Felhunter >>> 4 saniyede bir total mananın %3’ünü restore eder.
Felguard >>> shadow damageini %10 arttırır, 4 saniyede bir total mananın %2’sini restore eder.
Master conjuror : Firestonesdan gelen bonus fire damagei arttırır ve firestone etkisini %15-30, spell stonenun crit.strike damage bonusunun %15-30 arttırır.
Mana feed : Drain mana ya da life tab ile mana kazandığında, pet de %33-100 mana kazanır.
Master demonologist : Seni ve demonunu,demon aktif olduğu sürece etkileyen, demonuna göre değişen bir özellik;
Imp >>> oluşan tehdidi (threat) %4-20azaltır.
Voidwalker >>> alınan fiziksel damagei %2-10 azaltır.
Succubus >>> yapılan damagei %2-10 arttırır.
Felhunter >>> resistanceları levela göre .2-1 arttırır (hımm).
Felguard >>> yapılan damagei %1-5 arttırır ve levela göre tüm resistanceları .1-.5arttırır.
Demonic resilience : Crit melee ve spell ile darbe alma şansını %1-3 azaltır, demonun damage alma şansını %5-15 azaltır.
Soul link : Aktive edildiğinde aldığın damagein %20’sini Imp, voidwalker, succubus, fel hunter ve fel guard alır. Ek olarak; warlock ve demonu %5 fazla damage yapar. Demon aktif olduğu sürece etkilidir.
Demonic knowledge : O an aktif olan demonunun stamina ve intellectinin %5-15’ine bağlı olarak, spell damagein artar. (emin değilim)
Demonic tactics : senin ve demonunun damageini %1-5 arttırır.
Summon felguard : felguard summon eder

DESTRUCTION

Improved shadow bolt : Shadow bolt ile crit yaptığında, shadow damagein %4-20 artıyor. (süresi max 12 sn ve 4 farklı kaynaklı damage yaptığında da bitiyor)
Cataclysm : Destruction spelllerin mana ihtiyacını %1-5 azaltır.
Bane : Shadow bolt ve immolate’in cast süresi %0.1-0.5 sn, soul fire’ın 0.4-2 sn azaltır.
Aftermath : Destruction spellerin 5 %2-10şansla targetı daze (sersemletme afallatma der sözlük) eder.
Improved fire bolt : Imp’in fire bolt cast süresini 0.5-1 sn azaltır.
Improved lash of pain : Succubus’un lash of paininin cooldown süresini 3-6 sn azaltır.
Devastation : Destruction spellerin crit strike şansını %1-5 arttırır.
Shadowburn : Aniden, hedefe 91-104 shadow damage yapar. Cast edilmesi için soul shard gerekir. Eğer target 5 sn içinde ölürse ve ölümünden experience ya da honor alınırsa 1 soul shard kazandırır. (bakınız trainable list)
Intensity : Destruction spellerinden herhangibirini cast ederken yarıda kesilmesine %35-70 oranda resist edersin.
Destructive reach : Destruction spellerin menzilini %10-20 arttırır, oluşan tehtidi %5-10 azaltır.
Improved searing pain : Searing painin crit strike şansını %4-10 arttırır.
Pyroclasm : Rain of fire, hell fire, soul fire spelleri %13-26 oranında hedefi stun (sersemletmek, şaşırtmak, afallatmak der sözlük) eder.
Improved immolate : immolatein damageini %5-25 arttırır.
Ruin : Destruction spellerin crit strike damage bonus şansını %100 arttırır.
Nether protection : Shadow ya da fire spelleriyle vurulduktan sonra, %10-30 şansla, 4 sn boyunca bu spellere dirençli hale gelirsin.
Emberstorm : Fire spell damageini %2-10 arttırır.
Backlash : Spell crit strike şansını %1-3 arttırır, fiziksel darbe aldığında %8-25 şansla shadow bolt ya da incinerate spellerin cast süresini %100 düşürür. 8 saniye sürer ve 8 saniyeden az bir süre içinde tekrarlanmaz. (yani aktif oldu, tekrar aktif olması için en az 8 sn geçmesi gerekir)
Conflagrate : Immolate etkisindeki target ekstra 249-316 fire damage alır.(bakınız trainable list)
Soul leech : Shadow bolt, shadowburn, soul fire, incinerate, searing pain ve conflagrate spellerin verdiğin damagein %20’si ile denk olarak, %10-30 şansla heatlth olarak geri döner.
Shadow and flame : Shadow bolt ve incinerate spellerin, bonus spell damagein %4-20’sine sahip olur.
Shadowfury : 343-407 shadow damage verir ve 8 metre (?)lik bir alan içindeki tüm mobları 2 sn boyunca stun eder.(bakınız trainable list)

*hatalarımı düzeltmekten çekinmeyiniz
*bilmediğiniz ingilizce kelimeler içinhttp://www.sozluk.web.tr/

Arkadaslar Turkçe talent acıklamalarıwww.wow-turkiye.gen.tr sitesinden alıntıdır.Emek harcayan arkadaşlara teşekkürler
Kedi'ye teşekkürler..
arkadaşlar lutfen bana PS de bi resim uzerinde bulunan yazıyı veya resmı nasıl sılecegimi anlatabilirmisiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Blizzard bugün itibarıyla (06/01/07) BC nin satışını online satış mağazasından başlatmıştır. Aynı anda Türkiye de birkaç online satış mağazası da stoklarını doldurduklarını ve bugün internet üzerinden satışlara başlayacakları haberini vermişlerdir. Blizzard BC ek paketinin fiyatını 39,99$ (USD) olarak belirlemiştir. Alışverişinizi yaparken dikkatli olmanızı ve güvenilir sitelerden yapmanızı öneririz. İyi Eğlenceler Dileriz...


http://shop.blizzard.com/?user=H6c4f7PIH1qokXwQW2qyFon1dEbipj6dNnxUYOcnXdg=
arkadaslar ps yı bıraz bılıorum ama tabııkı sızler kadar dııl..Sıze zahnmet su resımdekı bayan arkadası bı sılebılırmısınız?Gerci ben kafasına cuval gecırdım ama :D

http://img223.imageshack.us/my.php?image=makuslafc5.jpg
Arkadaşlar kafayı ymek uzereyim gecenlerde MSn, 500k ya yakın puanlı ogame ve mynet hesabım hacklendı...Sımdı wow dan korkuyorum ustelık msn ve mynet hesabının sıfrelerı farklı oldugu halde ogame cok kotu oldu hemen oplara bıldırdım gercı ama onlarda puanı 0 layıp oyunu dondurmuslar...

Msn ye gırmıstım arkdaslar konustuk sonra 30 dk sonra gırdım gıtmıs...Lutfen yardım edın nasıl alabılırım gerı bunları?
Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 232
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 247
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 16.277 (Bu ay: 19)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.