Er
12 Ağustos 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 151 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Ekonomik şartlardan dolayı evde kalan ve evdeki süresinde kaliteli film belgesel spor faaliyetleri gibi bir şeyler izlemek isteyen vatandaşın istemeden de seçtiği bir tercihi olan iptv sektöründede son zamanlarda yeni türemeye başlayan ipt dolandırcılılık faaliyetleri testip ettim.


Dolandırıcılığın asıl ve bildiğimiz kuralı olan müşteriyi çek memnun et onlar da referans olsunlar sonra herkesi dolandır ve kaç!


Son günlerde peydahlanan ve tam tabiriyle tüm forumlara gübrenin üzerine yapışan sinek gibi birden fazla sahte hesaplar açarak sanki gerçek kullanıcı gibi memnunmuş gibi ve birbirlerini destekleyici mesajlar atarak hem forumlarda reklam kirliliği hem de vatandaşın parasını çalmak amacıyla Dolandırıcı IPTV satıcıları peydahlandı. Simdi bunlardan tespit ettipi biri olan iki farklı site adresi ile farklı siteler gibi görünmeye çalışan ama aynı tasarımlar ve birebir yaptığım ücretsiz testlerde aynı serverden çıkış yaptığını tespit ettipim bir dolandırıcı bilgilerini vereceğim.


CyberTV iptv ve Creatvi iptv olarak isimleri geçen bu iki site zaten piyasada 1-2 dolara satın alınabilecek domain isimleri ile geçici olduklarını başta balık kokması gibi belli ediyorlar. Sonrasında özellikle ne hikmetse forum sileri ve hatta nereye yorum yabaileceklerse her yere bir anda türeyip her yerde marka ismi ve websitesi adresleri bırakmaya başlıyolar. Ve daha 1 yıldan fazla bile olmamalarına rağmen bir kaç aylık iken nasıl oluyorsa sanki herkes onlardan alışveriş yapmış gibi ve hepside bir ağızdan anlaşmış gibi forumlarda peş peşe hesaplar açıp ilk mesaklarını da bu dolandırıcyı övmek ile ilgileniyorlar böyle bir misayon edinmişler :))))


şimdi bu dolandırcı hem ucuzdan hizmet veriyor gibi görünerek vatandaş dolandırılsa parası çarpılsa bile şu kadar param gitti diyecek durumda psikoloji yaratmak için hemde fiyat ile hizmet vermekte!


Yukarıda yazdığım dolandırıcılık faaliyetinde yukarıda bahsettiğim gibi hemen yorumlarda reklam yapan satıcının bilgilerini aşağıda resimde paylaşıyorum.


Adım gibi eminim kendilerini bu şekilde ifşa ettikten sonra hemen 3-5 günlük sahte profillerle gelip burada ya savunmaya geçecekler yada rakip zanettikleri herhangi satıcı(ları) karalamaya başlayacaklar :))))


Bu ve bunun gibi dolandırıcıları buldukça burada paylaşacağım. Güvende kalıni sağlıkla kalın, bunlara paranızı kaptırmayın.

İyi forumlar dilerim.IPTV Dolandırıcılığı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 9
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 24
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.915 (Bu ay: 374)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Geri dönüşüm kutusu
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.