Er
29 Ocak 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 14 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Bilgisayar Wifi Görmüyor Ağ hatası kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu durum sizin internete bağlamanızı engellemektedir. Bu hatanın her zaman belli bir nedeni olmayabilir. Bu hata genellikle drive kaynaklı ya da Wifi ağının yapılandırılmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Saydığımız sorunları ortadan kaldırdığımızda Wifi ağına bağlanabiliriz. Peki bu sorunu nasıl ortadan kaldırabiliriz?


Modemin Sorunsuz Çalıştığından Emin Olun


“Bilgisayar Wifi Ağını Görmüyor” sorununun bir sebebi de modemin internet bağlantısında bir sorunun olduğuna işaret ediyor olabilir. Öncelikle başka bir bilgisayardan veya telefondan wifi ağına bağlanarak wifi de sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Diğer cihazlar Wifi ağına bağlanmıyorsa modemi kapatıp tekrar açmayı denemeliyiz. Modem kablolarının yerinden çıkıp çıkmadığı da kontrol edilmelidir. Son olarak ise modemin arkasında gömülü olarak yer alan reset tuşu ile modeme reset atılabilir. Eğer tüm bunlar işe yaramazsa driverler kontrol edilmelidir.


Driver Kontrolü


Her bilgisayarda wifi bağlantı kartı yer almaktadır. Bu kartın sorunsuz çalışabilmesi için ise karta uygun driverin yüklenmiş olması gerekmektedir. Karta uygun driver yüklü fakat hala sorun devam ediyorsa driver güncellenmelidir. Güncelleme yapmak için masaüstü simgesine sağ tıklayarak özellikler seçeneğine tıklayıp, açılan pencereden aygıt yöneticisini seçin. Ağ bağdaştırıcıları seçeneğini genişleterek burada yer alan Wifi etiketli donanıma sağ tıklayarak ‘sürücüyü güncelleştirin’ seçeneğine tıklayarak driveri güncelleyin.


Wifi Özelliği – Bilgisayar Wifi Görmüyor Çözümü


Klavye üzerinde yer alan Wifi tuşlarının aktif olmaması sebebi ile de bu sorun yaşanabilmektedir. Fn tuşu ile klavyenizde wifiye atanan F tuşuna basarak wifiyi aktifleştirebilirsiniz.


Uçak Modu


Bilgisayarınızda uçak modu aktifse Wifi ağına bağlanamaz. Sağ alt köşeye tıklayarak uçak modunun açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Tüm bunları deneyip wifiye bağlanamadıysanız müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak yardım alabilirsiniz.


Tamamını okumak için: Tıkla git

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişan video oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’ da sınırlı erişim ile yayınlanan video oyun 2 Haziran 2022’ de resmi olarak yayınlanmıştır.


Valorant Maç Geçmişi İstatistikleri Görüntüleme 2022


Valorant’ da farklı özelliklere sahip 15 ajandan birini seçip 5 kişilik takımlara dâhil olarak oyunda yer alabilirsiniz. Saldıran ve savunan olmak üzere iki takımdan oluşan bu popüler oyun hedefi vurmaya yani nişancılığa dayanan bir silah oyunudur. Bu oyunu ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirerek oynayabilirsiniz.


Günümüzde oldukça popüler oyun olan Valorant maç geçmişi skorlarına nasıl bakılacağı ise en çok merak edilen konulardan biridir. Gamerler tarafından sürekli olarak oynanan bu oyunda gelişip gelişmediğinizi görmenin en iyi yolu ise önceki maçlarınız ile yeni skorlarınızı karşılaştırmaktır. Bu farkı görebilmek için bir oyun içi kariyer sayfası mevcuttur fakat daha detaylı bilgi alabilmek için ziyaret edebileceğiniz çeşitli platformlar bulunmaktadır.


Blitz Uygulaması


Blitz uygulaması adeta bir Valorant koçu olarak oyunun çeşitli alanlarında kendinizi geliştirmenize yardım ederken maç geçmişi istatistiklerine de erişmenizi sağlamaktadır. Blitz web sitesine giderek uygulamayı indirdikten sonra Valorant’ ı açarsanız uygulama ve oyun birbirine bağlanacaktır.


Tracker.gg


Blitz ile benzerlik gösterse de bu uygulama yalnızca oyuncu istatistiklerini içermektedir. Tracker.gg web sitesine Riot hesabınız ile giriş yaparak maç geçmişi istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.


Tamamını okumak için: Tıkla git

Mining Ekran Kartı Hashrate Hesaplama Nasıl Yapılır? Adını kriptografi yani şifreleme biliminden alan ve kriptografi kullanılarak üretilen kripto para Blockchain teknolojisini kullanır. Blok zincirler üzerine şifrelenerek üretilen kripto paranın bir diğer üretim yolu ise kripto para madenciliği yani ‘Mining’ yapmaktır. Mining yapan kullanıcılar ise ‘kripto para madencisi’ olarak adlandırılmaktadırlar.


 Kripto para madenciliği yapmak için ihtiyaç duyulan durumların fazlalığı nedeni ile maliyeti yüksek bir madencilik çeşididir. Bu madencilik ekran kartları vasıtası ile yapılmaktadır. Madencilik için gerekli olan ekran kartının hashrate değeri ile ekran kartının üzerinde yer alan sarfiyat değerinin karşılaştırılması gerekmektedir. Gelişmiş hashtrateli cihazlar algoritma konusunda daha verimli olacağı için elde edeceği kazançta artmaktadır.


Mining Hahrate Nedir?


Hashrate kripto para birimleri için önemli bir ölçümdür. Bir kripto parayı yöneten madencilerin çokluğu ile kripto paranın fiyatı ilişkilendirilmektedir.


Hash oranı blok zinciri ağının gücünü ve güvenliğini değerlendirmek için önemli bir ölçümdür. Madenciler tarafından bir sonraki ağı keşfetmek için ne kadar çok makine ayrılırsa hahrate oranı o kadar yüksek olur ve ağın bozulması engellenir.


Kripto para madenciliği yapmak için ihtiyaç duyulan durumların fazlalığı nedeni ile maliyeti yüksek bir madencilik çeşididir. Bu madencilik ekran kartları vasıtası ile yapılmaktadır. Madencilik için gerekli olan ekran kartının hashrate değeri ile ekran kartının üzerinde yer alan sarfiyat değerinin karşılaştırılması gerekmektedir. Gelişmiş hastrateli cihazlar algoritma konusunda daha verimli olacağı için elde edeceği kazançta artmaktadır.


Online Mining Hesaplama Platformları


Mining ekran kartı hashrate hesaplama işlemi bilgisayarınızda bulunan mevcut donanım ile madencilik yaptığınızca elde edeceğiniz kazancı hesaplamanızı sağlar. Madencilik için gerekli ekran kartı sarfiyat değeri hashrate değerinden daha düşükse hesaplama yapılamamaktadır. Bu durumda ise devreye online mining hesaplama platformları girmektedir. Hesaplama robotları oldukça yakın sonuçlar verebilmektedir.


Tamamını okumak için: Tıkla git

Günümüze bomba gibi düşen web 3.0 coinleri ve tokenleri hangileridir? En çok kazanç getirebilecek potansiyelli web 3.0 ve metaverse coinlerini içeren ilgili makalemize devam ederek bilgilenebilirsiniz. Web3 olarakta adlandırılan Web 3.0 blok zincirlerine dayalı ve internetin merkezi olmayan sürümünün bir fikridir. 2020’den itibaren kripto para seven insanlarında katkılarıyla günümüze kadar popülerlik kazandı.


Web 1.0 (1989-2005): Statik web olarakta isimlendirilen Web 1.0, 1990’larda sınırlı bilgilere erişim sunmasına rağmen ilk ve en güvenli internetti. 1989 yılından 2005 yılına kadar kullanımına devam edildikten sonra Web 2.0’a geçiş yapıldı.


Web 2.0 (2005): Web 2.0 diğer adıyla sosyal web; JS (Javascript), HTML5, CSS3 vb. teknolojilerdeki gelişmelerle beraber interneti çok daha etkileşimli hale getirdi. Youtube, instagram, facebook, wikipedia ve benzeri daha pek çok kullanıcı deneyimi yüksek etkileşimler sunan web siteleri, platformları oluşturulması sağlandı.


Web 3.0: Web3, AI yani yapay zeka aracılığıyla kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflemekle beraber 3D grafikler, yapay zeka, anlamsal ağ ve her yerde kullanılabilmesi şeklinde dört temel özellikten güç alıyor.


Web 3.0 Tokenleri Hangileri ? Web 3.0 Coinleri


En popüler Web3 diğer adıyla Web 3.0 coinlerine, tokenlerine değinelim isterseniz. Makalenin genelini kapsamakla beraber bu yazıda anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Şimdi sizlere kazanç potansiyel yüksek web 3.0 coinleri ve tokenlerini sıralayalım.

  1. Chainlink (LINK)
  2. Filecoin (FIL)
  3. Theta Network (THETA)
  4. The Graph (GRT)
  5. Basic Attention Token (BAT)


İşte sizlere en popüler ve potansiyelli Web 3.0 coinleri. İlgili coinlerin büyük bir bölümü Binance ve popüler borsalarda listelenmiş vaziyette. Bunun dışında ilginizi çekebilecek diğer popüler Web3 kripto paraları ise:


  • HoloChain (HOT)
  • Helyum (HNT)
  • Bittorent (BTT)


Önde gelen ilgi çekici web3 kripto para projeleri olarak göz atabilirsiniz.


Kaynak: https://nasilcoin.com/web-3-0-coinleri-nedir-2022/

Site İsmi: https://www.sorupdf.com

Site Konusu: SoruPDF.com - PDF İndirme Sitesi

Domain Kayıt Zamanı: 18 Aralık 2021

Tanıtım ve açıklamalar: SoruPDF.com adı altında yayın yapan PDF İndirme sitesine hoşgeldiniz.


SoruPDF.com üzerinde öğrenciler için pek çok TYT, AYT, YKS için test kitapları bulunmaktadır. SoruPDF.com tanıtım amaçlı test kitapları yayınlar. Çoğu yayın evini içermesiyle ön plana çıkan SoruPDF.com içerisinde bilgi sarmal, 345 yayınları, limit yayınları ve benzeri daha pek çok popüler yayın evini barındırmasıyla diğer PDF sitelerine nazaran kendini daha üst konuma atamaktadır.


Kitaplar hakkındaki görüşlerinizi sayfanın aşağısında yer alan yorum bölümüne yapabilir, site içerisinde YKS PDF Telegram kanalımıza ulaşabilirsiniz. Bu şekilde anlık bildirim alarak yeni içeriklerden haberdar olursunuz.


Umuyorum ki bu web sitesi günümüz öğrencileri için güzel bir fırsat haline gelir ve test kitabına verecekleri parayı bir nebze olsun rahatlatır :)

Hakkında
Meslek: Yazılım
İlgi Alanları: Yazılım
Forum İmzası:
Bütün yazılım işleri.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 6
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 19
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 134)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.