Onbaşı
29 Ocak 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 109 (Bu ay: 3)
356842 Gün Cezalı
356510 gün 10 s. 34 dk. kaldı
Gönderileri

üni sınavı için programla ilerlemek istiyorum ama kararsızlığım var dershanemde sunuyor ancak çok kapsamlı değil

şöyle bir kaynak buldum sizce işe yarar mı?https://miletakademi.net/tyt-ayt-yks-calisma-programi


Faydalarını falan anlatmışlar iyi güzel ancak deneyen var mı aranızda başarılı oldunuz mu?

Kime sorsam güzel övgüler alıyorum düzene sokuyor vs. vs. tarzında.


https://miletakademi.net/blog/yks-calisma-programi-ne-ise-yarar

Arkadaşlar atm den 5 tl çekilebiliyor mu şu içeriğe denk geldim doğru mu?


5 TL lik banknot veriyor mu atmler yada minimum kaç çekilebilir.

Mümkünse akbank yada iş bankası


https://karadut.net/atmden-5-tl-cekilir-mi/

Birkaç saat vaktimi harcayarak bir içerik hazırladım ve burada R10'da da serisini yapmakta olduğum GeneratePress temasını özelleştirmeye dair genel kapsamda bilgilerle beraber temayı anlatmış bulundum.İçerik: https://karadut.net/generatepress-temasi-guzellestirme/GeneratePress teması hakkında merak ettiğiniz, eklenmesini istediğiniz konuları yorumlarda belirtirseniz ilk etapta bizzat buradan cevaplamak, sonrasında soruya bağlı olarak içeriğime eklemek istiyorum.


Bunu istememin sebebi içerik 2500 kelimede kaldı 3000'e tamamlamak istiyorumİyi forumlar dilerim esen kalın

Arkadaşlar edu backlink ihtiyacı olanlar için bir kaynak buldum birkaç saatlik periyotlarla gönderim yapılıyor.


Spam klasörüne de bakarsınız


Site: https://seolisans.com/


Liste güzel :)

* Site Adı: Karadut

* Site Adresi: https://karadut.net/

* Açıldığı Tarih: 14.08.2022

* Sitenin ilerleyen günlerdeki hedefleri: Alanı fark etmeksizin her alanda kullanıcılarına bilgi sunmak.


Aylık milyon hit toplayana kadar devam


Görsellik olarak, genel site olarak sizce nasıl olmuş?


Şuanlık blog sitesi üzerinden gideceğimiz için Generate Press temasını kullanıp elimden geldiğince süsledim


Tabii ki çalışmalara devam ediyoruz daha başlangıçtayız


MEB onaylı bilgisayar sertifikası, temel düzeyde bilgisayar kullanma eğitimine sahip kişilere verilen özel bir sertifikadır. Bu eğitim sonrasında sahip olduğunuz sertifika hakkında en çok merak edilen unsurları sizler için derledik 🙂


Eğitime katılmak isteyen kişiler sırasıyla; Zabit Kâtipliğine başvuracaklar, KPSS sınavları ile kamuda sertifika zorunluluğu olan 6225 kodlu bölümlere girecek olan kişiler eğitime katılabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı sınavına girebilmek için en az ortaokul mezunu olunması gerekmektedir.


Kaynak: https://www.bilgisayarhatalari.com/meb-onayli-bilgisayar-sertifikasi/


MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası Nedir?

MEB onaylı bilgisayar sertifikası, eğitim sonrasında öğrencilerine temel düzeyde bilgisayar, internet (ağlar), Windows, Excel, Word ve PowerPoint başta olmak üzere benzer konularda bilgi sahibi olmanızı sağlar.


Bilgisayar sertifikası sadece sizlere bilgi sunmakla kalmaz, sizlere iş olanağı sunan bir anahtar haline dönüşebilir bu sertifikalar.


MEB Onaylı Sertifika Nereden Alınır?

MEB Onaylı Sertifika almak için halk eğitim kurslarına başvurabilirsiniz. Bu kurslar sayesinde hem bilgi edinebilir, hem de sizlere iş olanağı sunma potansiyeli yüksek olan bir sertifika elde etmiş olursunuz.


Halk eğitim kurslarına katılıp sertifika almak için alacağınız kursu kararlaştırdıktan sonra direkt şehrinizde bulunan şubeye gidebilir veyahut E-Devlet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.


MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

MEB onaylı bilgisayar sertifikasını almak için eğitiminize başladıktan sonraki 160 saatlik sürecin sonunda sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitim süresi 160 saat olarak belirlenmiştir ve bu süre sabittir.İçeriğin devamına ve detaylı rahat okunan haline https://www.bilgisayarhatalari.com/ dan ulaşabilirsiniz.

Popülerliği ile ön planda olan Martı scooterları hakkında bilmediğimiz pek çok şey var. Bunlardan birisi muhakkak ki Martı nasıl şarj olur sorusudur.


Günümüzde kullanımı her geçen gün artmakta olan Martı scooterları ile alakalı bu merakımızı izninizle giderelim ve bu scooterların nasıl şarj olduğuna gelin beraber bakalım. 🙂


Tamamını oku: Martı Nasıl Şarj Olur


Scooter Martı Nasıl Şarj Olur?

Ulaşımı kolaylaştıran, bir nevi modernize hale getiren bu yeni ulaşım aracı kullanıcıların akıllarında bazı sorular bırakıyor. Peki Martı nasıl şarj olur?


Martı ekibi, düzenli olarak 7/24 çalışarak GPS aracılığıyla aracın yerini takip eder, şarjının azalması durumunda araba veya motor aracılığıyla martıların aküleri sökülerek yerine yeni aküler takarlar.


Martının Şarjı Bitince Ne Olur?

Martı’nın şarjının bitmesi durumunda scooter direkt olarak ilerlemeyi bırakır. Bu durumda yapmanız gereken şey güvenli bir yerde olduğunuzdan emin olarak Martıyı bir direğe kilitlemek.


"En ideal çözüm ise şarjı yüksek bir martı seçmek tabii ki."


Ancak Martı ekibi bu sorunu çözmek adına belirli bir şarjın altındaki scooterların kullanımını engelliyor, düşük şarja sahip Martılar ise düzenli bir ses çıkartarak kullanıcısını uyarıyorlar.


Yeni Modellerde Martı Şarjı Ne Kadar Gidiyor?

Martı’nın geçtiği yeni model scooterlarda hem hızın stabil devam edişi ve şarj süresinde artışlar gözlemlenmekte. Daha şık bir görünüme sahip yeni Martı modellerinde şarj ortalama 8-10 saat boyunca idare etmektedir kullanıcıları.


Martıların özellikle yeni modellerinin daha uzun şarj sürelerine sahip olması da cabası bir hal almakla beraber, günden güne eski model Martı scooter kullanımı azalıyor.


Bu ve benzeri içerikler için göz atabilirsiniz kaynak: https://karadut.net/marti-nasil-sarj-olur/

Anakart, sistem bileşenleri arasındaki bağlantıyı ve iletişimi kurarken donanımları koordine eder. İşlemciyi anakart üzerine monte etmek İşlemci ise verilen komutları yorumlayarak yürüten, yönetici görevli mekanizmadır. Elektronik bir cihazda yapılması en zor olaydan biri de bu işlemdir. sökmektir çünkü üzerinde çok ince ve hassas pinler bulunur ve bu pinler yamulup deforme olmaya oldukça yatkındırlar. Bu nedenle işlemciyi monte ederken çok dikkatli olmalıyız.


Eksikleri, önerileri lütfen yorumlarda belirtin


Peki bu işlem sırasında hangi adımları takip etmeliyiz?


İşlemciyi anakart üzerine monte etmeden önce işlemcinin oturacağı sokete düzgün bir şekilde yerleştirin.


Soketin yanında bulunan küçük bir anahtar bulunmaktadır. Mandalı kaldırın ve kilidi elinizle açın ve işlemcinizi yerleştirin. Kaldırılmadan takılmaya çalışıldığı taktirde işlemci soketinize zarar verebilir.

İşlemci ile anakart üzerinde bulunan yanılmayı engelleyen yön işaretlerini eşleştirin.


İşlemciyi yön işaretlerine uygun bir şekilde yerleştirdikten sonra anakart üzerinde yer alan kilidi tekrar kapatın.


Fanı monte etmeden önce işlemcinin üzerine herhangi bir elektronikçiden temin edebileceğiniz termal macundan yeterli miktarda sürün. Termal macunu gereğinden fazla kullanmak yalıtımı engelleyeceği için kullanılan miktara dikkat edilmelidir. Yılda bir kez bu macunu temizleyip yenilerseniz soğumayı ve performansı arttıracaktır.


Soğutucu fanı yuvasına yerleştirdikten sonra dört adet plastik sıkıştırıcıya iyice bastırarak fanı sabitleyin.


Fanı sıkıştırdıktan sonra tam oturduğuna emin olun.


Fan soketini çıkardığınız yere taktıktan sonra işlemi bitirebilirsiniz.


Kaynak: https://www.bilgisayarhatalari.com/kolayca-islemci-anakart-uzerine-monte-etmek-nasil-yapilir/

İşlemci masaüstü bilgisayarların özellikle de laptopların hızını ve gücünü belirleyen en önemli birimlerden bir tanesidir. Bilgisayarınızı seçerken veya yükseltirken ”işlemci karşılaştırma nasıl yapılır?” sorusunu merak ediyor olabilirsiniz.


Tamamını oku: https://www.bilgisayarhatalari.com/islemci-karsilastirma-nasil-yapilir-2022/


İşlemci denildiği zaman akla 2 adet markanın ürünleri özellikle çok fazla gelmektedir. Bu markalar Intel ve Amd olarak çoğumuz tarafından bilinir. Her iki markanın da performans olarak birbiriyle karşılaştırılan modelleri mevcuttur. Eskiden günümüze kadar Intel işlemciler daha yaygın olarak bilinmektedir. Fakat bu AMD işlemcilerin daha kötü veya daha düşük performanslı olduğu anlamına gelmemektedir.Intel ve AMD İşlemci Karşılaştırma

Intel ve Amd işlemcileri arasında model kıyaslaması yaparak hangisinin daha iyi ürünü olduğunda karar verebilirsiniz.İşlemci karşılaştırma için AMD ve Intel modellerinin genel özelliklerine göz atabiliriz. Amd A8 dört çekirdekli işlemciler birden fazla işlem gücü gerektiren bilgisayarlarda ve yüksek multimedya kullanıcıları için ideal kullanım sunar. Intel işlemciler ise genel olarak ürünlerini; ev, internet ve hafif uygulamalar için Celeron ve Pentium şeklinde ayırmaktadır. Daha yüksek performanslı, hızlı ve güçlü işlemci tercih edenler ise i5 ve üst modellere yönelmeniz gerekmektedir. Özellikle oyun tutkunları için Turbo Boost teknolojisine sahip işlemciler tercih edilmelidir.


Son olarak Intel 10. sınıf işlemciler de 4 farklı sınıf olarak hizmete sunulmuştur. Günlük, eğlence kullanımlarında G,U ve Y serisini kullanabilirsiniz. Performans ve oyun oynamak içni ise H serisi ve K serisi sizin için daha iyi olacaktır.

Tamamını oku: https://sasirma.com/binance-tr-ag-hatasi/


Binance TR ağ hatası sorunu mu alıyorsunuz? Sorunun çözümünü birkaç adımda halletmek için tıklayın!


Binance TR ağ hatası alanlar için sorunun çözümünü yazımız içerisinde derledik. Platformda karşılaşılan bu sorun son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle şikayet var forumunda vs. şikayetlerin artması üzerine Binance bununla ilgili açıklama da yaptı. Yapılan açıklamada sorunun 2 farklı kaynaktan yola çıkabileceği yer almaktadır. Bunlardan ilki sorun sizin internetinizden kaynaklanıyor olabilir, ikincisi ise Binance sunucularında çalışma yapılıyor olabilir.


Yer alan her 2 sorun için de çözümler aşağıda yer almaktadır. Sorunun çözüm aşamalarını takip ederek başarılı bir şekilde ağ hatasını çözmeniz mümkündür.


Binance TR Ağ Hatası Çözüm


Binance TR ağ hatası alıyorsanız sorunun 2 farklı nedeni olabilir. Eğer sorun Binance sunucularından kaynaklı ise mecburen 2-4 saat arasında olan bakımın bitmesini beklemelisin.

Hakkında
Meslek: Yazılım
İlgi Alanları: Yazılım
Forum İmzası:
Bütün yazılım işleri.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Mesaj Sayısı: 18
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 53
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 4.732 (Bu ay: 296)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.